Νέα

19χρονος έχασε τη ζωή του στη διάρκεια ελέγχου εισιτηρίων σε τρόλεϊ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CIVIL111
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
ναι το παιδι το νηπιο

το εχετε ξεπερασει το οριο της  :jerking:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
εσύ μάλλον κάνεις κυβιστήσεις. Γνωρίζεις εξ αρχής ότι δεν σου παρέχεται απόδειξη οπότε πλέον βάσει νόμου μπορείς να φύγεις χωρίς να πληρώσεις. Αρα μου λες άρες μάρες κουκουνάρες γιατί στο τέλος πληρώνεις κανονικά και μαύρα.

Υ.Γ.
Τα αδιέξοδα είναι βασικό συστατικό κοινωνιών που οι πολίτες τους εγκαλούν και κρίνουν αυστηρά apriori έτερους πολίτες, αν και γνωρίζουν λείαν καλώς ότι εάν έρθει η ώρα της δικής τους κρίσης, το εκτελεστικό αποσπασμα για τις γενικές και ειδικές επιλογές τους θα είναι μετριοπαθής επιλογή απο την κοινωνία.

Παντελής έλλειψη αίσθησης μέτρου και αναλογιών. Το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι όργανο άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι ... Βεβαίως και πληρώνω "κανονικά και μαύρα" διότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να πληρώσω νόμιμα λόγω του άθλιου νομικού καθεστώτος κάτω από το οποίο εργάζονται οι εκδιδόμενες - ελέω ελληναράδων νοικοκυραίων και παπαδαριού - αλλά ούτε και είναι ρεαλιστκά εφικτό να κατεβαίνω με την Μ4 Super 90 στα κολώμπαρα, τα γαμωτέλ ή στη συγγρού παριστάνοντας τον Ρομπέν Των Δασών ...

Για το Υ.Γ. τώρα, διάβασε το γιατί οι σύγχρονες δυτικές δημοκρατίες ονομάζονται Republics και ΟΧΙ Democracies ... ένας από τους κύριους λόγους είναι ο αυτοπεριορισμός των δικαιωμάτων της "πλειοψηφίας", η οποία πχ ΔΕΝ μπορεί "δημοκρατικά" να επιλέξει την εξόντωση των δυσάρεστων σε αυτή μειοψηφιών.

Εγώ αγαπητέ ΔΕΝ δηλώνω αριστερός, κεντρώος ή δεξιός, δηλώνω φιλελεύθερος και έχω λόγους που το κάνω.
 

Επισκέπτης
Ὁ φόνος τοῦ νεαροῦ καταδεικνύει τὴν κακὴν κατάστασιν τῶν δημοσίων συγκοινωνιῶν τῆς Ἀττικῆς.

Αὐτὴ ὀφείλεται εἰς τοὺς ἐργαζομένους ἐν αὐταὶς οἵτινες εἶναι κατὰ μεγίστην πλειοψηφίαν κομμουνιστικὰ ἀποβράσματα.

Ἐν τῷ παρελθόντι ἐχρησιμοποιήθησαν ὡς πραιτωριανοὶ διὰ τὴν στήριξιν τῶν κυβερνήσεων τοῦ ΠΑΣΟΚ καὶ τὴν τρομοκράτησιν τῶν ἐθνικοφρόνων πολιτῶν.

Παρ'ὅτι μειωθεῖσαι, αἱ ἀποδοχαὶ των ἐξακολουθοῦσι εὑρισκόμεναι ὑπὲρ τῶν τῆς μεγίστης πλειοψηφίας τῶν ἐργαζομένων.

Καὶ παρ' ὅτι ὑπάρχουσι καὶ ἐθνικόφρονες ἐργαζόμενοι ἐν ταῖς συγκοινωνίαις, προσπαθοῦντες νὰ ὁργανωθῶσι ὑπὸ τὴν αἰγίδαν τῆς Χρυσῆς Αὐγῆς, ἡ καθόλου εἰκὼν τῶν ἀστικῶν συγκοινωνιῶν εἶναι ἡ τοῦ κομμουνιστικοῦ ἐγκληματικοῦ μορφώματος.

Αἱ ἀστικαὶ συγκοινωνίαι τῆς Ἀττικῆς δέον ὅπως διαλυθῶσι καὶ ἐπανασυσταθῶσι ὑπὸ καθεστὼς ἰδιωτικῆς ἰδιοκτησίας, ὡς ὁ ΟΤΕ καὶ ἡ Ὀλυμπιακή.

 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Παντελής έλλειψη αίσθησης μέτρου και αναλογιών. Το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι όργανο άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι ... Βεβαίως και πληρώνω "κανονικά και μαύρα" διότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να πληρώσω νόμιμα λόγω του άθλιου νομικού καθεστώτος κάτω από το οποίο εργάζονται οι εκδιδόμενες - ελέω ελληναράδων νοικοκυραίων και παπαδαριού - αλλά ούτε και είναι ρεαλιστκά εφικτό να κατεβαίνω με την Μ4 Super 90 στα κολώμπαρα, τα γαμωτέλ ή στη συγγρού παριστάνοντας τον Ρομπέν Των Δασών ...

Για το Υ.Γ. τώρα, διάβασε το γιατί οι σύγχρονες δυτικές δημοκρατίες ονομάζονται Republics και ΟΧΙ Democracies ... ένας από τους κύριους λόγους είναι ο αυτοπεριορισμός των δικαιωμάτων της "πλειοψηφίας", η οποία πχ ΔΕΝ μπορεί "δημοκρατικά" να επιλέξει την εξόντωση των δυσάρεστων σε αυτή μειοψηφιών.

Εγώ αγαπητέ ΔΕΝ δηλώνω αριστερός, κεντρώος ή δεξιός, δηλώνω φιλελεύθερος και έχω λόγους που το κάνω.

Aπό πού να αρχίσω και πού να τελειώσω αγαπητέ.

Απο τις δικαιολογίες νηπιαγωγείου για το ότι πληρώνεις μαύρα γιατί δεν εχεις τη δυνατότητα να είσαι νόμιμος;

Δεν έχει νόημα περαιτέρω συζήτησης.
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Ὁ φόνος τοῦ νεαροῦ καταδεικνύει τὴν κακὴν κατάστασιν τῶν δημοσίων συγκοινωνιῶν τῆς Ἀττικῆς.

Αὐτὴ ὀφείλεται εἰς τοὺς ἐργαζομένους ἐν αὐταὶς οἵτινες εἶναι κατὰ μεγίστην πλειοψηφίαν κομμουνιστικὰ ἀποβράσματα.

Ἐν τῷ παρελθόντι ἐχρησιμοποιήθησαν ὡς πραιτωριανοὶ διὰ τὴν στήριξιν τῶν κυβερνήσεων τοῦ ΠΑΣΟΚ καὶ τὴν τρομοκράτησιν τῶν ἐθνικοφρόνων πολιτῶν.

Παρ'ὅτι μειωθεῖσαι, αἱ ἀποδοχαὶ των ἐξακολουθοῦσι εὑρισκόμεναι ὑπὲρ τῶν τῆς μεγίστης πλειοψηφίας τῶν ἐργαζομένων.

Καὶ παρ' ὅτι ὑπάρχουσι καὶ ἐθνικόφρονες ἐργαζόμενοι ἐν ταῖς συγκοινωνίαις, προσπαθοῦντες νὰ ὁργανωθῶσι ὑπὸ τὴν αἰγίδαν τῆς Χρυσῆς Αὐγῆς, ἡ καθόλου εἰκὼν τῶν ἀστικῶν συγκοινωνιῶν εἶναι ἡ τοῦ κομμουνιστικοῦ ἐγκληματικοῦ μορφώματος.

Αἱ ἀστικαὶ συγκοινωνίαι τῆς Ἀττικῆς δέον ὅπως διαλυθῶσι καὶ ἐπανασυσταθῶσι ὑπὸ καθεστὼς ἰδιωτικῆς ἰδιοκτησίας, ὡς ὁ ΟΤΕ καὶ ἡ Ὀλυμπιακή.
"Η χώρα διήρχετο μιαν κρίσιν, αναζητόσα διέξοδον εξ ενός πολιτικού αδιεξόδου εις το οποίον είχε εισέλθει.

Από μακρού χρόνου, η αδυναμία της συνεννοήσεως μεταξύ των υπευθύνων πολιτικών παραγόντων της χώρας, παρά πάσαν επίκλησιν του ανωτάτου άρχοντος της χώρας είχε περιαγάγει την χώρας εις πολιτικόν αδιέξοδον.

Ουδείς εκ των πολιτικών αρχηγών, ανελάμβανε να βοηθήσει τον ανώτατο άρχοντα ώστις ανεζήτη λύσιν εντός των συνταγματικών πλαισίων, της ανυθυνότητός του, δια να βγάλει την χώραν από το αδιέξοδο.
 

Επισκέπτης
"Η χώρα διήρχετο μιαν κρίσιν, αναζητόσα διέξοδον εξ ενός πολιτικού αδιεξόδου εις το οποίον είχε εισέλθει.

Από μακρού χρόνου, η αδυναμία της συνεννοήσεως μεταξύ των υπευθύνων πολιτικών παραγόντων της χώρας, παρά πάσαν επίκλησιν του ανωτάτου άρχοντος της χώρας είχε περιαγάγει την χώρας εις πολιτικόν αδιέξοδον.

Ουδείς εκ των πολιτικών αρχηγών, ανελάμβανε να βοηθήσει τον ανώτατο άρχοντα ώστις ανεζήτη λύσιν εντός των συνταγματικών πλαισίων, της ανυθυνότητός του, δια να βγάλει την χώραν από το αδιέξοδο.

Ἀπὸ τὴν ἐποχὴν τῆς Ἐπαναστάσεως. Ὀρθότατον, ἀλλὰ τὶ θὰ πράξωμεν νῦν, 46 ἔτη μετά, εἶναι τὸ θέμα.
 

Επισκέπτης
Ἀπὸ τὴν ἐποχὴν τῆς Ἐπαναστάσεως. Ὀρθότατον, ἀλλὰ τὶ θὰ πράξωμεν νῦν, 46 ἔτη μετά, εἶναι τὸ θέμα.

Να ξεκινήσουμε από αυτόν;

esy.jpg
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
εχω ποσες μερες και διαβαζω αυτο το θεμα
ειλικρεινα εχω απογοητευτει με τον τροπο σκεψης πολλων εδω μεσα
ο καθενας να το παιξει σοφρων και ιθικος
πηραμε ενα θανατο και τον καταντησαμε γελειο
οι μεν για τους τζαμπατζιδες οι δε για του ελεγτες....
τελικα σε αυτο το κρατος εχουμε οτι μας αξιζει....
αποδειξη?
πηραμε το θανατο ενος παιδιου/νεαρου(ολοι εχουμε περασει την ηλικια και ξερουμε οτι περι αυτου προκειτε)
και τον καταντησαμε κωμωδεια για μικροαναδικτικους λογους
να το παιξουμε καποιοι....
ειμαι απο αυτους που λενε οτι το μνημονιο επρεπε να το εχουμε βαλει πρωτοι πριν 30 χρονια
και οχι οι γερμανοι(που μας χρωστανε)/γαλοι/αμερικανοι και λοιποι κουνοντας μας το δαχτυλο...
ειμαι απο αυτους που λενε οτι η πολιτεια το ξεφτυλισε και εχει διαλυσει καθε βαση ανθρωπιας που υπαρχει...



κοιταχτειτε λιγο
διαβαστε τα ποστ σας
εαν ειστε τοσο σωστοι οπως παλευετε να διξετε θα δειτε την καταντια
πηρατε ενα θανατο να τον κανετε λαβαρο για την καθε μικροαστικη σκεψη αποψη που εχετε
για να το παιξετε σωστοι

το μονο που βλεπω ειναι οτι το διαιρε και βασιλευε
εχει πιασει τοπο

ποσο τυφλος η ποσο κουτος πρεπει να ειναι καποιος για να μην δει οτι αυτο θελουν?
να τρογωμαστε μεταξι μας?
για γελεια πραγματα ?
και αυτοι να κανουν οτι γουσταρουν για να καληψουν τον κωλο τους?


ποσο μυαλο θελει να κοιταξετε γυρω σας
και να δειτε ποσα δεν λεει η τιβι και να πειτε εδω γιατι δοθηκε τοσο εμφαση?


ποσο μυαλλο θελει να σκεφτητε οτι
απλα κανετε οτι θελουν
γελειοποιοντας ενα θανατο?

ενα θανατο ενος 19χρονου?

ασχετα του πως εγινε.

βλεπω να μιλατε για τζαμπατζιδες και για φαρισαιους


μετα απο 2 χρονια που ημουν στην ανεργεια
θα σας πω το εξεις
οσοι λετε για τζαμπατζηδες
σκεφτηκατε ποτε το να ερθετε στην θεση ενως τζαμπατζη?


δουλευω απο 15-16 χρονων και εμεινα ανεργος στα 30 για 2 χρονια κοντα
και με 0 φορολογικη μου ηρθε να πληρωσω  χωρις περουσιακα στο ονομα μου
ποιος με κανει τζαμπατζη?

βριζετε τον ελεγκτη
οκ ισως δικαια  ο ελληνας οταν παρει εξουσια το παιζει γαμαω
δειτε την συμπεριφορα σας και σκεφτητε τι θα κανατε εσεις αν ειχατε εξουσια


αλλα αυτον που παει να κανει αυτη την δουλεια με τα εξτρα ρωτησατε τι μπορει να εχει πισω του?


μιλατε για τζαμπατζιδες και ελεγκτες
εμεις ειμαστε σωστοι?



το κρατος που μας αποκαλει ετσι ειναι σωστο?


μας παρεχει η παρειχε αυτα που του πληρωνουμε/πληρωναμε?


καναμε κατι να το αλαξουμε?



εμεις φταιμε σε τιποτα απο ολα αυτα?


εμεις οι κριτες των τζαμπατζιδων και των ελεγκτων
καναμε καμια αυτοκριτικη?


για συνελθετε

γελειοποιησατε εναν θανατο
παιζοντας το σταυροφοροι και δικαστες
για μικροαστικους εγωισμους


αλλα αυτο αξιζουμε
γιατι δεν εχουμε το μυαλο να σκεφτουμαι
δεν εχουμε το μυαλο να κρινουμε
δεν εχουμε μυαλο να δουμε τι γινετε γυρω μας

τρωμε αμασητη τροφη απο τα μμε και σφαζομαστε μεταξι μας
χωρις καν να  σκεφτουμαι και να δειξουμε σεβασμο σε ενα θανατο
αδικο θανατο
οπως και να συνεβη


βρισκουν και τα κανουν
θελουμε και τα τραβαμε
τελικα
αυτο μας αξιζει



αντε και εις ανωτερα ή κατωτερα?


θα σας γελασω


απλα λυπαμε


για ολους μας.-
 

Επισκέπτης
εχω ποσες μερες και διαβαζω αυτο το θεμα
ειλικρινα εχω απογοητευτει με τον τροπο σκεψης πολλων εδω μεσα
ο καθενας να το παιξει σοφρων και ιθικος
πηραμε ενα θανατο και τον καταντησαμε γελειο
οι μεν για τους τζαμπατζιδες οι δε για του ελεγτες....
τελικα σε αυτο το κρατος εχουμε οτι μας αξιζει....
αποδηξη?
πηραμε το θανατο ενος παιδιου/νεαρου(ολοι εχουμε περασει την ηλικια και ξερουμαι οτι περι αυτου προκειτε)
και τον καταντησαμε κωμωδεια για μικροαναδικτικους λογους
να το παιξουμαι καποιοι....
ειμαι απο αυτους που λενε οτι το μνημονειο επρεπε να το εχουμαι βαλει πρωτοι πριν 30 χρονια
και οχι οι γερμανοι(που μας χρωστανε)/γαλοι/αμερικανοι και λοιποι κουνοντας μας το δαχτυλο...
ειμαι απο αυτους που λενε οτι η πολιτεια το ξεφτυλισε και εχει διαλυσει καθε βαση ανθρωποιας που υπαρχει...



κοιταχτιτε λιγο
διαβαστε τα ποστ σας
εαν ειστε τοσο σωστοι οπως παλευεται να διξετε θα δειτε την καταντια
πηρατε ενα θανατο να τον κανετε λαβαρο για την καθε μικροαστικη σκεψη αποψη που εχετε
για να το παιξετε σωστοι

το μονο που βλεπω ειναι οτι το διαιρε και βασιλευε
εχει πιασει τοπο

ποσο τυφλος η ποσο κουτος πρεπει να ειναι καποιος για να μην δει οτι αυτο θελουν?
να τρογωμαστε μεταξι μας?
για γελεια πραγματα ?
και αυτοι να κανουν οτι γουσταρουν για να καληψουν τον κωλο τους?


ποσο μυαλο θελει να κοιταξετε γυρω σας
και να δειτε ποσα δεν λεει η τιβι και να πειτε εδω γιατι δοθηκε τοσο εμφαση?


ποσο μυαλλο θελει να σκεφτητε οτι
απλα κανετε οτι θελουν
γελειοποιοντας ενα θανατο?

ενα θανατο ενος 19χρονου?

ασχετα του πως εγινε.

βλεπω να μιλατε για τζαμπατζιδες και για φαρισαιους


μετα απο 2 χρονια που ημουν στην ανεργεια
θα σας πω το εξεις
οσοι λετε για τζαμπατζηδες
σκεφτηκατε ποτε το να ερθετε στην θεση ενως τζαμπατζη?


δουλευω απο 15-16 χρονων και εμεινα ανεργος στα 30 για 2 χρονια κοντα
και με 0 φορολογικη μου ηρθε να πληρωσω  χωρις περουσιακα στο ονομα μου
ποιος με κανει τζαμπατζη?

βριζετε τον ελεγκτη
οκ ισως δικαια  ο ελληνας οταν παρει εξουσια το παιζει γαμαω
δειτε την συμπεριφορα σας και σκεφτητε τι θα κανατε εσεις αν ειχατε εξουσια


αλλα αυτον που παει να κανει αυτη την δουλεια με τα εξτρα ρωτησατε τι μπορει να εχει πισω του?


μιλατε για τζαμπατζιδες και ελεγκτες
εμεις ειμαστε σωστοι?



το κρατος που μας αποκαλει ετσι ειναι σωστο?


μας παρεχει η παρειχε αυτα που του πληρωνουμε/πληρωναμε?


καναμε κατι να το αλαξουμε?



εμεις φταιμε σε τιποτα απο ολα αυτα?


εμεις οι κριτες των τζαμπατζιδων και των ελεγκτων
καναμε καμια αυτοκριτικη?


για συνελθετε

γελειοποιησατε εναν θανατο
παιζοντας το σταυροφοροι και δικαστες
για μικροαστικους εγωισμους


αλλα αυτο αξιζουμε
γιατι δεν εχουμε το μυαλο να σκεφτουμαι
δεν εχουμε το μυαλο να κρινουμε
δεν εχουμε μυαλο να δουμε τι γινετε γυρω μας

τρωμε αμασητη τροφη απο τα μμε και σφαζομαστε μεταξι μας
χωρις καν να  σκεφτουμε να δειξουμε σεβασμο σε ενα θανατο
αδικο θανατο
οπως και να συνεβη


βρισκουν και τα κανουν
θελουμε και τα τραβαμε
τελικα
αυτο μας αξιζει



αντε και εις ανωτερα ή κατωτερα?


θα σας γελασω


απλα λυπαμε


για ολους μας.-


ΕΣΥ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΜΑΘΕΣ;
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.505
Πόντοι
266
ΕΣΥ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΜΑΘΕΣ;

στο μαντρι παρεα με τα προβατα



ευχαριστω πολυ για την επιβεβαιωση για οσα λεω για την συμπεριφορα μας



βλεπεις αυτο σε πειραξε...


απλα να εχουμε να λεμε...



ποτε δεν ειπα οτι ειμαι τερας ορθογραφιας η πανεπιστημιακος


τουλαχιστον σκεφτομαι


αντιθετα απο σενα που το μονο που ειχες να σχολιασεις να το παιξεις σωστος ηταν η ορθογραφια


λες και δεν εβγαλες νοημα


η ορθογραφια μας κανεις ανθρωπους....



ευχαριστω....


αποτι φενεται δεν αξιζει να πω κατι αλλο...


μεσα σε ενα λεπτο βγηκε η αποδειξη της στενοκεφαλιας μας και της ηλιθιοτητας μας....




τελευταιο μου ποστ εδω


τελικα τα γερικα ζωα δεν μαθαινουν νεα πραγματα

λυπαμε


ελπιζω μονο πλεον στις νεες γενιες  αν υπαρξουν
 

Επισκέπτης
στο μαντρι παρεα με τα προβατα

ευχαριστω πολυ για την επιβεβαιωση για οσα λεω για την συμπεριφορα μας

βλεπεις αυτο σε πειραξε...
απλα να εχουμε να λεμε...
ποτε δεν ειπα οτι ειμαι τερας ορθογραφιας η πανεπιστημιακος
τουλαχιστον σκεφτομαι
αντιθετα απο σενα που το μονο που ειχες να σχολιασεις να το παιξεις σωστος ηταν η ορθογραφια
λες και δεν εβγαλες νοημα
η ορθογραφια μας κανεις ανθρωπους....
ευχαριστω....
αποτι φενεται δεν αξιζει να πω κατι αλλο...
μεσα σε ενα λεπτο βγηκε η αποδειξη της στενοκεφαλιας μας και της ηλιθιοτητας μας....
τελευταιο μου ποστ εδω
τελικα τα γερικα ζωα δεν μαθαινουν νεα πραγματα

λυπαμε

ελπιζω μονο πλεον στις νεες γενιες  αν υπαρξουν


Να λυπασαι που δεν γνωριζεις την Ελληνικήν.

ΜΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ, ΤΣΟΠΑΝΗ!
 

heimweh_64

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2011
Μηνύματα
3.621
Κριτικές
6
Like
304
Πόντοι
296
Να λυπασαι που δεν γνωριζεις την Ελληνικήν.

ΜΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ, ΤΣΟΠΑΝΗ!

Βρε διαδικτυακέ γενικέ επίτροπε, αυτές είναι οι γνώσεις του στην ορθογραφία, έτσι γράφει. Τι να κάνουμε τώρα, να τον σκοτώσουμε? Γιατί είσαι αγενής?
 

Επισκέπτης
Βρε διαδικτυακέ γενικέ επίτροπε, αυτές είναι οι γνώσεις του στην ορθογραφία, έτσι γράφει. Τι να κάνουμε τώρα, να τον σκοτώσουμε? Γιατί είσαι αγενής?
ΧΟΥΝΤΑ και σε οποιον αρεσει, η γραφουμε σωστα την ελληνικην η αλλιως απελαση απ το διαδικτυον...  :helpplea:  :rolleyes: :s&m_1:
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Βρε διαδικτυακέ γενικέ επίτροπε, αυτές είναι οι γνώσεις του στην ορθογραφία, έτσι γράφει. Τι να κάνουμε τώρα, να τον σκοτώσουμε? Γιατί είσαι αγενής?

μπορεί το παλλικάρι να είναι και δυσλεκτικός
 

piderof

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.020
Κριτικές
2
Like
36
Πόντοι
66
μπορεί το παλλικάρι να είναι και δυσλεκτικός
Έχεις ένα θέμα στο να διορθώνεις την ορθογραφία και το συντακτικό των άλλων και να το παίζεις ξύπνιος. Αλλά πριν το κάνεις μάθε ότι το παλικάρι γράφεται είτε "παλικάρι" είτε "παλληκάρι".
 

Kurtinaitis

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2010
Μηνύματα
2.910
Like
0
Πόντοι
16
Έχεις ένα θέμα στο να διορθώνεις την ορθογραφία και το συντακτικό των άλλων και να το παίζεις ξύπνιος. Αλλά πριν το κάνεις μάθε ότι το παλικάρι γράφεται είτε "παλικάρι" είτε "παλληκάρι".

ένεκα η δυσλεξία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom