Νέα

Βόρεια Ρηνανία-Βεστφαλία: Αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Dyvoir
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 43
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Dyvoir

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Δεν υπάρχει καμία περιοχή ούτε στη Γερμανία ούτε στην Ευρώπη που να διαθέτει τέτοια ποικιλία μπουρδέλων σαν τη Ρηνανία. Πολλά μαγαζιά όμως δεν αξίζουν τον κόπο να τα επισκεφτείς. Κατά συνέπεια εδώ μιλάμε μόνο για τα καλύτερα μαγαζιά. Σ'αυτήν την κατηγoρία ανήκουν επίσης τα FKK-/Sauna Club

και το
(στην Ολλανδία, μόνο λίγα βήματα έξω από τη Ρηνανία και κοντά στο Golden Time),

όλα κοντά στο Ντύσσελντορφ/στην Κολωνία. Από εμφάνιση όλα είναι διαφορετικά. Τι προτιμάς; Καταπληκτικές εγκαταστάσεις, εξαιρετικό ρόστερ, Καλό φαγιτό, όμορφο εξωτερικό χώρο, ηρεμία και Wellness ή Party-Time και μεγάλες φασαρίες; Κάθε μαγαζί έχει τον δικό του τρόπο. 'Αμα θες να πας Golden Time, όπως σου πρότεινε ο Pink_floyd, διάβασε προσεκτικά τις αναφορές μου στο συγκεκριμένο Thread για το Golden Time. Επίσης έχω γράψει αναλυτικές αναφορές για το FKK Living Room και για το FKK Villa Vertigo.



 

LoveSrbija

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2010
Μηνύματα
28
Like
0
Πόντοι
0
Πολύ ωραία και πολύ αναλυτικά. Ευχαριστώ και τους δυό σας για τις τοποθετήσεις σας. ;)
Χρειάζεται και ένα διάλειμμα μέσα στην καθημερινότητα του αγχους νομίζω...

υγ.
Αν γυρνάει σ'αυτην την περιοχή κάποιος συν-αναγνώστης αυτό το σ-κ της έκθεσης, ας στείλει Pm ως πέμπτη απόγευμα.
 

tonino75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
123
Κριτικές
14
Like
137
Πόντοι
291
Γεια χαρά και από εμένα ,προκειται να παω για business trip κάπου κοντά στο  Bad Lippspringe και πήρε το μάτι το www.saunaclubharem.de/en/]http://www.saunaclubharem.de/en/[/url] που βρίσκεται εκεί γύρω.
Επειδή είμαι πρωτάρης στα FKK έχεις κανείς πληροφορίες για το συγκεκριμένο?
Τι ακριβώς είναι οι nudist/FKK βραδιές και κατι χαζό φαντάζομαι αλλά θα το ρωτήσω .
Χρειάζεσαι ταυτότητα για να μπεις και μπορείς να πληρώσεις μετρητά ή μόνο κάρτα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

taxidiaris

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
681
Κριτικές
20
Like
309
Πόντοι
5.785
το συγκεκριμενο το ειχα μπανισει κ εγω αλλα δεν το επισκεφθηκα.. φαινεται αρκετα καλο. αν πας φρόντισε μετά να ανεβάσεις κριτική. συνήθως όταν λένε pauschal εννοει ότι πληρώνεις πχ 100ε και ειναι all inclusive. που περιλαμβάνει φαγητό, ποτό (συνήθως όχι αλκοολούχο) και γαμήσια με τις γκόμενες όσα αντέχεις. Κάποια άλλα pauschal έχουν όριο πχ 5 ή 6 γαμήσια οπότε αυτό καλύτερα να το ρωτήσεις στην είσοδο. Εγώ είχα πάει σε 2 τέτοιου είδους. Ένα που πήγα και πρόσφατα είναι εντελώς άκυρο και μόνο ως προς το όνομα θυμίζει FKK..οι υπηρεσίες του απέχουν έτη φωτός. Τα FKK είναι μαγαζιά, ναοί θα έλεγα του έρωτα και συνήθως φαίνεται η διαφορά με τα Pauschal στην ποιότητα. Εκεί πληρώνεις είσοδο συνήθως 30-60ε ανάλογα το μαγαζί και περιλαμβάνει πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες τζακούζι, πισίνα χαμάμ, εστιατόριο αναλόγως τι προσφέρει το κατάστημα. Κατόπιν κανονίζεις με την κάθε κοπέλα τι προσφέρει και το κόστος. Αυτό πάλι ανάλογα το μαγαζί και την κοπέλα είναι συνήθως από 40-50ε η φορά και τα εξτρα ειναι συνήθως 20-25ε.
Οι σπεσιαλ βραδιές είναι συνήθως θεματικές πχ halloween ή αθλητικές ή ότι άλλο τους κάτσει και οι κοπέλες ντύνονται ανάλογα και υπάρχει η αντίστοιχη διακόσμηση στο μαγαζί. Ελπίζω να σε κάλυψα
 
 

taxidiaris

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
681
Κριτικές
20
Like
309
Πόντοι
5.785
ταυτότητα δεν χρειαζεσαι εκτός αν φαίνετσαι κάτω των 18.. επίσης καλό θα ήταν να έχεις μετρητά γτ δεν δέχονται όλα τα μαγαζιά κάρτα..
 

tonino75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
123
Κριτικές
14
Like
137
Πόντοι
291
το συγκεκριμενο το ειχα μπανισει κ εγω αλλα δεν το επισκεφθηκα.. φαινεται αρκετα καλο. αν πας φρόντισε μετά να ανεβάσεις κριτική. συνήθως όταν λένε pauschal εννοει ότι πληρώνεις πχ 100ε και ειναι all inclusive. που περιλαμβάνει φαγητό, ποτό (συνήθως όχι αλκοολούχο) και γαμήσια με τις γκόμενες όσα αντέχεις. Κάποια άλλα pauschal έχουν όριο πχ 5 ή 6 γαμήσια οπότε αυτό καλύτερα να το ρωτήσεις στην είσοδο. Εγώ είχα πάει σε 2 τέτοιου είδους. Ένα που πήγα και πρόσφατα είναι εντελώς άκυρο και μόνο ως προς το όνομα θυμίζει FKK..οι υπηρεσίες του απέχουν έτη φωτός. Τα FKK είναι μαγαζιά, ναοί θα έλεγα του έρωτα και συνήθως φαίνεται η διαφορά με τα Pauschal στην ποιότητα. Εκεί πληρώνεις είσοδο συνήθως 30-60ε ανάλογα το μαγαζί και περιλαμβάνει πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες τζακούζι, πισίνα χαμάμ, εστιατόριο αναλόγως τι προσφέρει το κατάστημα. Κατόπιν κανονίζεις με την κάθε κοπέλα τι προσφέρει και το κόστος. Αυτό πάλι ανάλογα το μαγαζί και την κοπέλα είναι συνήθως από 40-50ε η φορά και τα εξτρα ειναι συνήθως 20-25ε.
Οι σπεσιαλ βραδιές είναι συνήθως θεματικές πχ halloween ή αθλητικές ή ότι άλλο τους κάτσει και οι κοπέλες ντύνονται ανάλογα και υπάρχει η αντίστοιχη διακόσμηση στο μαγαζί. Ελπίζω να σε κάλυψα
   

άκρως κατατοπιστικός ,σε ευχαριστώ πολύ.
αν τελικά καταφέρω να πάω θα ανεβάσω οπωσδήποτε κριτική.
 
OP
OP
Dyvoir

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Για το συγκεκριμένο μαγαζί:

1. 'Εχει ένα ATM και δέχονται κάρτες (ενώ τις κοπέλες τις πληρώνεις μετρητά)
2. Το μαγαζί είναι πολύ μεγάλο και όμορφο
3. Θα βρείς περίπου 20 κοπέλες εκεί, δηλαδή μέτριο ρόστερ σχετικά με τα άλλα Club.
 

mpouzoklidos

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.703
Κριτικές
83
Like
23
Πόντοι
96
Για το συγκεκριμένο μαγαζί:

1. 'Εχει ένα ATM και δέχονται κάρτες (ενώ τις κοπέλες τις πληρώνεις μετρητά)
2. Το μαγαζί είναι πολύ μεγάλο και όμορφο
3. Θα βρείς περίπου 20 κοπέλες εκεί, δηλαδή μέτριο ρόστερ σχετικά με τα άλλα Club.

ρε φιλε φαίνεσαι γνωστης σε2 μήνες θα ανάβουμε φρακφούρτη οι πιο πολλοί θέλουμε world κάποιοι όαση  το κακό είναι ότι η εκδρομή είναι μονοήμερη και δεν έχουμε την πολυτέλεια για να πάμε και στα 2 αυτήν την εποχή πιο θεωρείς ότι έχει της καλύτερες κοπέλες γιατί σαν χώρο δεν το συζητάω
 

taxidiaris

Ανώτερος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
681
Κριτικές
20
Like
309
Πόντοι
5.785
στο οαση που ειχαμε παει προσφατα ηταν παρα πολυ καλο..θα το συνεστηνα ανεπιφυλακτα..για το αλλο δεν γνωριζω
 

timmi

Νέο Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2013
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Το Oase φυσάει το καλοκαίρι με το τεράστιο γρασίδι. Χειμώνα χάνει αρκετή απο τη χάρη του. Πάντως έχει ακόμα τις καλύτερες (εμφανισιακά τουλάχιστον) κοπέλες και τρομερές πίτσες!

Αν έχετε 2-3 ώρες να σκοτώσετε στην Φρανκφούρτη, τσεκάρετε και το Mainhattan. Μες την πόλη, πας με το τράμ σε 10 λεπτά. Σαφέστατα πιο "μαζεμένο" απο τα Oase/Sharks/World κτλ, αλλά έιναι πολύ χαλαρή φάση και με μερικές κοπέλες διαμάντια.
 

mpouzoklidos

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.703
Κριτικές
83
Like
23
Πόντοι
96
στο οαση που ειχαμε παει προσφατα ηταν παρα πολυ καλο..θα το συνεστηνα ανεπιφυλακτα..για το αλλο δεν γνωριζω

ευχαριστώ φιλε αλλα θέλω άποψη από κάποιον που έχει πάει πρόσφατα και στα 2
το ξέρω ότι είναι καλο αλλα θέλω να ξέρω πιο είναι καλύτερο αυτήν της στιγμή
 

mpouzoklidos

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.703
Κριτικές
83
Like
23
Πόντοι
96
Το Oase φυσάει το καλοκαίρι με το τεράστιο γρασίδι. Χειμώνα χάνει αρκετή απο τη χάρη του. Πάντως έχει ακόμα τις καλύτερες (εμφανισιακά τουλάχιστον) κοπέλες και τρομερές πίτσες!

Αν έχετε 2-3 ώρες να σκοτώσετε στην Φρανκφούρτη, τσεκάρετε και το Mainhattan. Μες την πόλη, πας με το τράμ σε 10 λεπτά. Σαφέστατα πιο "μαζεμένο" απο τα Oase/Sharks/World κτλ, αλλά έιναι πολύ χαλαρή φάση και με μερικές κοπέλες διαμάντια.

να είσαι καλά  φίλος αλλα πιστεύω ότι καλύτερο μέρος για καλοκαίρι είναι το world

το Mainhattan το είχα επισκεφτεί πριν 2-3 χρονια και δεν μου άρεσε καθόλου

απλά επειδή την τελευταία φορα στο wold ήταν πολύ χαμηλό το επίπεδο εν σχέσει με το παρελθόν ρωτάω μήπως έχει πρόσφατη άποψη κάποιος και από τα 2
 

tonino75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2008
Μηνύματα
123
Κριτικές
14
Like
137
Πόντοι
291
Για το συγκεκριμένο μαγαζί:

1. 'Εχει ένα ATM και δέχονται κάρτες (ενώ τις κοπέλες τις πληρώνεις μετρητά)
2. Το μαγαζί είναι πολύ μεγάλο και όμορφο
3. Θα βρείς περίπου 20 κοπέλες εκεί, δηλαδή μέτριο ρόστερ σχετικά με τα άλλα Club.

για να καταλάβω το μαγαζί είναι  FKK ?
όχι ότι έχω πάει σε FKK ,αλλά από κριτικές έχω καταλάβει τι παίζει σε αυτά.
λέω να πάω σε αυτό λόγω απόστασης (δεν θα έχω αυτοκίνητο και δεν είδα να υπάρχει κάτι άλλο που να μπορείς να πάς με ταξί)
 
OP
OP
Dyvoir

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
1. Κατ'αρχήν θέλω να σας ανακοινώσω, ότι

- σε λίγο σ'αυτό το φόρουμ -

θα σας διαθέτω έναν σύγχρονο, χρήσιμο και πλήρη κατάλογο όλων των FKK-/Sauna-Club της Γερμανίας, της Ελβετίας και της Αυστρίας, ο οποίος είναι απαλλαγμένος από άσχετες και ασήμαντες διευθύνσεις. Αυτόν τον κατάλογο τον ανέπτυξα με μεγάλη επιμέλεια και τον έχω προσαρμόσει στις καινούργιες εξελίξεις. Εκεί μπορείτε να βρείτε με την πρώτη ματιά χώρις κόπο όλες τις σημαντικές πληροφορίες για τα FKK-/Sauna-Club – όπως για τις εκτάσεις, τις εγκαταστάσεις, την είσοδο, το φαγιτό και τα ποτά, την παραδοχή πιστωτικών καρτών, το μέγεθος του ρόστερ και την συμβουλή αν πρόκειται για γνήσιο FKK, σε μια μοναδική συγκριτική καταγραφή με άμεσες παραπομπές στην ιστοσελίδα του Club που σας ενδιαφέρει - όπου κι αν βρισκόσαστε στη Γερμανία.

Αυτόν τον κατάλογο τον έχω ήδη δημοσιεύσει σε ένα μεγάλο γερμανικό φόρουμ. Χρειάζομαι ακόμη λίγο χρόνο για τη μετάφραση στα ελληνικά. Αφού τα FKK-/Sauna-Club είναι ένα φαινόμενο που βασικά υπάρχει μόνο στις γερμανόφωνες χώρες αυτός ο κατάλογος πραγματικά περιλαμβάνει όλα τα σημνατικά FKK-/Sauna-Club που υπάρχουν στην Ευρώπη. Τελευταία υπάρχει μια καμπάνια της ριζοσπαστικής γερμανικής φεμινίστριας Alice Schwarzer να απαγορευτεί η πορνεία στη Γερμανία, αλλά μάλλον δεν θα της περάσει ;)


2. Εδώ μιλάμε μόνο για τα FKK-/Sauna-Club. Flatrate-/Pauschal-Club και Partytreff είναι άλλο πραγμα. FKK σημαίνει ότι οι κοπέλες κυκλοφορούν πραγματικά γυμνά. Αυτό δεν ισχύει για όλα τα FKK-/Sauna-Club.


3. @tonino75:
Το Harem στο Bad Lippspringe δεν είναι γνήσιο ΦΚΚ. Το Bad Lippspringe βρίσκεται στην επαρχία Βεστφαλία της Ρηνανίας-Βεστφαλίας και δεν υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές εκεί κοντά. Τα πλησιέστερα  FKK-/Sauna-Club βρίσκονται στο

Marsberg

Dortmund
(γνήσιο ΦΚΚ)

Münster

Osnabrück (Wallenhorst)
(γνήσιο ΦΚΚ)

Hannover



4. @aris tsoum

Στην περιοχή της Φρανκφούρτης υπάρχουν 5 μεγάλα μαγαζιά και μερικά μικρότερα.
Να τα 5 μεγάλα

Πρόκειται για γνήσια FKK-Club.

Το World είναι γενικά το μεγαλύτερο όλων των Club (αν υπολογίσεις και τον εξωτερικό χώρο) με 25000 μ². Βρίσκεται όμως 70 χλμ έξω από τη Φρανκφούρτη και καθυστερεί λίγο με το ρόστερ.

Το Oase είναι γνωστό στους τουρίστες. Ειδικά στα σαββατοκύριακα έχει πάρα πολύ πελάτες και δεν αντέχεται.

Το Palace είναι ένα κομψό FKK-Club σε στυλ Gentlemen Lounge.

Θα σας συνιστούσα το Sharks και το Mainhatten. Και τα δύο Club είναι όμορφα και – όπως δείχνουν οι τελευταίες κριτικές στα γερμανικά φόρουμ – έχουν γενικά τωρινά το καλύτερο ρόστερ.
Επίσης η πρόσβαση από το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης είναι πολύ εύκολη και για τα δύο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.779
Κριτικές
178
Like
39.330
Πόντοι
21.896
ωραιος
 

d9mas222

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2013
Μηνύματα
132
Like
0
Πόντοι
1
1. Κατ'αρχήν θέλω να σας ανακοινώσω, ότι

- σε λίγο σ'αυτό το φόρουμ -

θα σας διαθέτω έναν σύγχρονο, χρήσιμο και πλήρη κατάλογο όλων των FKK-/Sauna-Club της Γερμανίας, της Ελβετίας και της Αυστρίας, ο οποίος είναι απαλλαγμένος από άσχετες και ασήμαντες διευθύνσεις. Αυτόν τον κατάλογο τον ανέπτυξα με μεγάλη επιμέλεια και τον έχω προσαρμόσει στις καινούργιες εξελίξεις. Εκεί μπορείτε να βρείτε με την πρώτη ματιά χώρις κόπο όλες τις σημαντικές πληροφορίες για τα FKK-/Sauna-Club – όπως για τις εκτάσεις, τις εγκαταστάσεις, την είσοδο, το φαγιτό και τα ποτά, την παραδοχή πιστωτικών καρτών, το μέγεθος του ρόστερ και την συμβουλή αν πρόκειται για γνήσιο FKK, σε μια μοναδική συγκριτική καταγραφή με άμεσες παραπομπές στην ιστοσελίδα του Club που σας ενδιαφέρει - όπου κι αν βρισκόσαστε στη Γερμανία.

Αυτόν τον κατάλογο τον έχω ήδη δημοσιεύσει σε ένα μεγάλο γερμανικό φόρουμ. Χρειάζομαι ακόμη λίγο χρόνο για τη μετάφραση στα ελληνικά. Αφού τα FKK-/Sauna-Club είναι ένα φαινόμενο που βασικά υπάρχει μόνο στις γερμανόφωνες χώρες αυτός ο κατάλογος πραγματικά περιλαμβάνει όλα τα σημνατικά FKK-/Sauna-Club που υπάρχουν στην Ευρώπη. Τελευταία υπάρχει μια καμπάνια της ριζοσπαστικής γερμανικής φεμινίστριας Alice Schwarzer να απαγορευτεί η πορνεία στη Γερμανία, αλλά μάλλον δεν θα της περάσει ;)


2. Εδώ μιλάμε μόνο για τα FKK-/Sauna-Club. Flatrate-/Pauschal-Club και Partytreff είναι άλλο πραγμα. FKK σημαίνει ότι οι κοπέλες κυκλοφορούν πραγματικά γυμνά. Αυτό δεν ισχύει για όλα τα FKK-/Sauna-Club.


3. @tonino75:
Το Harem στο Bad Lippspringe δεν είναι γνήσιο ΦΚΚ. Το Bad Lippspringe βρίσκεται στην επαρχία Βεστφαλία της Ρηνανίας-Βεστφαλίας και δεν υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές εκεί κοντά. Τα πλησιέστερα  FKK-/Sauna-Club βρίσκονται στο

Marsberg

Dortmund
(γνήσιο ΦΚΚ)

Münster

Osnabrück (Wallenhorst)
(γνήσιο ΦΚΚ)

Hannover



4. @aris tsoum

Στην περιοχή της Φρανκφούρτης υπάρχουν 5 μεγάλα μαγαζιά και μερικά μικρότερα.
Να τα 5 μεγάλα

Πρόκειται για γνήσια FKK-Club.

Το World είναι γενικά το μεγαλύτερο όλων των Club (αν υπολογίσεις και τον εξωτερικό χώρο) με 25000 μ². Βρίσκεται όμως 70 χλμ έξω από τη Φρανκφούρτη και καθυστερεί λίγο με το ρόστερ.

Το Oase είναι γνωστό στους τουρίστες. Ειδικά στα σαββατοκύριακα έχει πάρα πολύ πελάτες και δεν αντέχεται.

Το Palace είναι ένα κομψό FKK-Club σε στυλ Gentlemen Lounge.

Θα σας συνιστούσα το Sharks και το Mainhatten. Και τα δύο Club είναι όμορφα και – όπως δείχνουν οι τελευταίες κριτικές στα γερμανικά φόρουμ – έχουν γενικά τωρινά το καλύτερο ρόστερ.
Επίσης η πρόσβαση από το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης είναι πολύ εύκολη και για τα δύο.
Στρουτγκαρτη??
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.563
Like
2.873
Πόντοι
506
καταπληκτικη δουλεια εκανες Dyvoir
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765
1. Κατ'αρχήν θέλω να σας ανακοινώσω, ότι

- σε λίγο σ'αυτό το φόρουμ -

θα σας διαθέτω έναν σύγχρονο, χρήσιμο και πλήρη κατάλογο όλων των FKK-/Sauna-Club της Γερμανίας, της Ελβετίας και της Αυστρίας, ο οποίος είναι απαλλαγμένος από άσχετες και ασήμαντες διευθύνσεις. Αυτόν τον κατάλογο τον ανέπτυξα με μεγάλη επιμέλεια και τον έχω προσαρμόσει στις καινούργιες εξελίξεις. Εκεί μπορείτε να βρείτε με την πρώτη ματιά χώρις κόπο όλες τις σημαντικές πληροφορίες για τα FKK-/Sauna-Club – όπως για τις εκτάσεις, τις εγκαταστάσεις, την είσοδο, το φαγιτό και τα ποτά, την παραδοχή πιστωτικών καρτών, το μέγεθος του ρόστερ και την συμβουλή αν πρόκειται για γνήσιο FKK, σε μια μοναδική συγκριτική καταγραφή με άμεσες παραπομπές στην ιστοσελίδα του Club που σας ενδιαφέρει - όπου κι αν βρισκόσαστε στη Γερμανία.

Αυτόν τον κατάλογο τον έχω ήδη δημοσιεύσει σε ένα μεγάλο γερμανικό φόρουμ. Χρειάζομαι ακόμη λίγο χρόνο για τη μετάφραση στα ελληνικά. Αφού τα FKK-/Sauna-Club είναι ένα φαινόμενο που βασικά υπάρχει μόνο στις γερμανόφωνες χώρες αυτός ο κατάλογος πραγματικά περιλαμβάνει όλα τα σημνατικά FKK-/Sauna-Club που υπάρχουν στην Ευρώπη. Τελευταία υπάρχει μια καμπάνια της ριζοσπαστικής γερμανικής φεμινίστριας Alice Schwarzer να απαγορευτεί η πορνεία στη Γερμανία, αλλά μάλλον δεν θα της περάσει ;)


2. Εδώ μιλάμε μόνο για τα FKK-/Sauna-Club. Flatrate-/Pauschal-Club και Partytreff είναι άλλο πραγμα. FKK σημαίνει ότι οι κοπέλες κυκλοφορούν πραγματικά γυμνά. Αυτό δεν ισχύει για όλα τα FKK-/Sauna-Club.


3. @tonino75:
Το Harem στο Bad Lippspringe δεν είναι γνήσιο ΦΚΚ. Το Bad Lippspringe βρίσκεται στην επαρχία Βεστφαλία της Ρηνανίας-Βεστφαλίας και δεν υπάρχουν εναλλακτικές επιλογές εκεί κοντά. Τα πλησιέστερα  FKK-/Sauna-Club βρίσκονται στο

Marsberg

Dortmund
(γνήσιο ΦΚΚ)

Münster

Osnabrück (Wallenhorst)
(γνήσιο ΦΚΚ)

Hannover



4. @aris tsoum

Στην περιοχή της Φρανκφούρτης υπάρχουν 5 μεγάλα μαγαζιά και μερικά μικρότερα.
Να τα 5 μεγάλα

Πρόκειται για γνήσια FKK-Club.

Το World είναι γενικά το μεγαλύτερο όλων των Club (αν υπολογίσεις και τον εξωτερικό χώρο) με 25000 μ². Βρίσκεται όμως 70 χλμ έξω από τη Φρανκφούρτη και καθυστερεί λίγο με το ρόστερ.

Το Oase είναι γνωστό στους τουρίστες. Ειδικά στα σαββατοκύριακα έχει πάρα πολύ πελάτες και δεν αντέχεται.

Το Palace είναι ένα κομψό FKK-Club σε στυλ Gentlemen Lounge.

Θα σας συνιστούσα το Sharks και το Mainhatten. Και τα δύο Club είναι όμορφα και – όπως δείχνουν οι τελευταίες κριτικές στα γερμανικά φόρουμ – έχουν γενικά τωρινά το καλύτερο ρόστερ.
Επίσης η πρόσβαση από το αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης είναι πολύ εύκολη και για τα δύο.
Μπραβο κ'απο εμενα :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom