Νέα

Βία και ΠΑΕ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nik30
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 307
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΕ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΗΝ ΒΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡ

  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 8 100,0%
  • ΜΕΡΙΚΕΣ ΟΧΙ ΟΛΕΣ

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΥΤΟ....

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    8

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Όσοι συμμετείχαν στα επισόδια είναι για μένα ένοχοι.Δηλαδή άμα απλά τον σάπιζαν στο ξύλο και πήγαινε στο νοσοκομείο θα ήταν όλα καλά και ωραία,ενώ τώρα μιλάμε για φονιάδες;Δεν μπορώ να την καταλάβω αυτή την λογικη.Επαναλαμβάνω ότι το θύμα δεν ήταν κανάς τυχαίος.Πρόεδρος σε σύνδεσμο ήταν,με βεβαρυμένο παρελθόν σε ξυλίκια και τέτοιες ιστορίες.Νικ,τα πράγματα είναι εδώ και καιρό πολύ σοβαρά,απλά έπρεπε να πεθάνει κάποιος για να ασχοληθεί  ο πολύς κόσμος,τα ΜΜΕ,οι πολιτικοί.Όσο περνάνε τα χρόνια,τα πράγματα χειροτερεύουν.
ναι ρε μάγκα!αυτό είναι πολύ σωστό!και είναι και από τα σημαντικότερα!ΟΛΟΙ  μα όλοι όσοι συμμετείχαν!πολύ απλά γιατί είχαν πάει-όπως αποδείχθηκε-γι'αυτό και μόνο τον λόγο εκεί!και Παναθηναικοί και Ολυμπιακοί!Όλοι όσοι ήταν εκεί,στη συμπλοκή,μέσα,φυλακή!
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Η βία είναι χαρακτηριστικό άρρηκτα δεμένο με τον άνθρωπο(όπως κ η ανάγκη του για σεξ).Από κει κ πέρα τι κάνει ο καθένας τους για να μειώσει την βία με νοιάζει.Π.χ. ο Ντέμης κάνει πολλά σε αυτόν τον τομέα,ο Τζίγγερ κάνει αρκετά,ο Κόκκαλης ΤΙΠΟΤΑ.
 

MUZAUI

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
118
Like
3
Πόντοι
1
ναι ρε μάγκα!αυτό είναι πολύ σωστό!και είναι και από τα σημαντικότερα!ΟΛΟΙ  μα όλοι όσοι συμμετείχαν!πολύ απλά γιατί είχαν πάει-όπως αποδείχθηκε-γι'αυτό και μόνο τον λόγο εκεί!και Παναθηναικοί και Ολυμπιακοί!Όλοι όσοι ήταν εκεί,στη συμπλοκή,μέσα,φυλακή!
Σωστός μόνο που απ' τα 500 άτομα οι 490 είχαν πάει για ξυλίκι και οι 10 για να σκοτώσουν.
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
εγώ πιστεύω ότι όλοι οι πρόεδροι δεν κάνουν τίποτα για να μειωθεί η βία
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
Η βία είναι χαρακτηριστικό άρρηκτα δεμένο με τον άνθρωπο(όπως κ η ανάγκη του για σεξ).Από κει κ πέρα τι κάνει ο καθένας τους για να μειώσει την βία με νοιάζει.Π.χ. ο Ντέμης κάνει πολλά σε αυτόν τον τομέα,ο Τζίγγερ κάνει αρκετά,ο Κόκκαλης ΤΙΠΟΤΑ.
δημοκρατια εχουμε ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του ελευθερα..
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
Σωστός μόνο που απ' τα 500 άτομα οι 490 είχαν πάει για ξυλίκι και οι 10 για να σκοτώσουν.
φίλε,δεν διαφωνούμε.αλλά έχω την εντύπωση-χωρίς όμως να έχω προσωπική εμπειρία-πως εκείνη τη στιγμή μπορεί να γίνει το οτιδήποτε!δεν θέλω να φανταστώ τον εαυτό μου σε παρόμοια κατάσταση.δηλαδή,εκεί ο καθένας...κοπάναγε όποιον έβρισκε,για να γλυτώσει!ε,δεν θέλει και πολύ!τώρα,το συμβάν με τον νεκρό μοιάζει να είναι κάπως "προσχεδιασμένο".μάλλον θα τον είχαν "σταμπάρει" από άλλη συμπλοκή όπου και αυτός θα είχε χτυπήσει αντιπάλους.αυτό καταλαβαίνω εγώ.και συμφωνώ με κάποιους που το ανέφεραν πως ίσως ο στόχος να μην ήταν να τον σκοτώσουν,αλλά να τον χτυπήσουν άσχημα(αν ήθελαν να σκοτώσουν ρε παιδιά(και με δεδομένη την τεράστια "υπεροπλία" τους(όπως λέγεται)σε πολεμοφόδια,άτομα,κτλ δεν θα είχαν χτυπήσει και άλλους τόσο βαριά?δεν ξέρω,αυτή η εντύπωση μου δίνεται,χωρίς φυσικά να είναι "ελαφρυντικό" αυτό,για κανέναν!
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
δημοκρατια εχουμε ο καθενας μπορει να λεει την αποψη του ελευθερα..
φίλε mega,-χωρίς να θέλω να έρθουμε σε "κόντρα",απλά μια παρατήρηση θέλω να κάνω.σε όσα λέμε "γενικά" είσαι "νορμάλ" και "χαμηλών τόνων".η μόνη διαφορά είναι όταν κάποιος-κατά κανόνα ο dark και έχει δίκιο,κατά την προσωπική μου άποψη-κάνει μία "σύγκριση" και επί μέρους κριτική των προσπαθειών των ΠΑΕ(των τωρινών διοικήσεων)εκεί βγάζεις κάτι πολύ αδιαπραγμάτευτο,ωμό και εντελώς "γαύρικο".δεν έχει κανείς σκοπό να "πειράξει τον Ολυμπιακό" εδώ μέσα(και αν είχε,μπορείς εύκολα να καταλάβεις πως δεν θα κατάφερνε τίποτα)απλά συζητάμε(μεταξύ άλλων)τις δεσμέυσεις-πράξεις-κινήσεις των ΠΑΕ.και σ'αυτό τον τομέα,ο Ολυμπιακός(όπως και να το κάνουμε)είναι ο μόνος που με διάφορους τρόπους έχει αποδείξει πως "δεν τον ενδιαφέρει η καταστολή".απλά πράγματα και αυτό-πιστεύω πως-εννοεί και ο dark
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
α και κάτι άλλο!!!στο ρεπορτάζ αναφέρονται τα εξής:
"Η αστυνομία έχει μεγάλες ευθύνες για τα επεισόδια της Λαυρίου σύμφωνα με τα όσα υποστήριξαν οι πέντε ύποπτοι, εκ των οποίων οι δύο είναι στελέχη της ΠΑΕ Ολυμπιακός, που κλήθηκαν να καταθέσουν το πρωί της Πέμπτης στην εισαγγελία. Όλοι τους ακολούθησαν κοινή υπερασπιστική γραμμή, λέγοντας πως οι αστυνομικές αρχές δεν έκαναν τίποτε για να εμποδίσουν την πομπή από μηχανάκια, παρά το γεγονός ότι πέρασαν μέσα από την Αθήνα και παρότι πολλοί επιβαίνοντες σε αυτά είχαν κοντάρια και άλλα «υλικά πολέμου»."
εδώ-και επειδή έχω ένα......βίτσιο,να μου αρέσει να δικαιώνομαι εκ του αποτελέσματος-είναι η απόδειξη αυτού που γράφαμε(και εγώ και κάποιοι άλλοι)σχετικά με τις ευθύνες ΚΑΙ της αστυνομίας,για το όλο σκηνικό(τις πρώτες ημέρες μόλις είχε γίνει)δεν νομίζω να χρειάζεται και....σχολιασμός γιατί είχε ευθύνες η αστυνομία....ε?
 

DARKSIDEOFTHEMOON

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
15.462
Like
28
Πόντοι
166
Χρόνια έχει κ η αστυνομία-δημόσιοι υπάλληλοι ευθύνες όπως άλλωστε κ οι ΠΑΕ.
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
φίλε mega,-χωρίς να θέλω να έρθουμε σε "κόντρα",απλά μια παρατήρηση θέλω να κάνω.σε όσα λέμε "γενικά" είσαι "νορμάλ" και "χαμηλών τόνων".η μόνη διαφορά είναι όταν κάποιος-κατά κανόνα ο dark και έχει δίκιο,κατά την προσωπική μου άποψη-κάνει μία "σύγκριση" και επί μέρους κριτική των προσπαθειών των ΠΑΕ(των τωρινών διοικήσεων)εκεί βγάζεις κάτι πολύ αδιαπραγμάτευτο,ωμό και εντελώς "γαύρικο".δεν έχει κανείς σκοπό να "πειράξει τον Ολυμπιακό" εδώ μέσα(και αν είχε,μπορείς εύκολα να καταλάβεις πως δεν θα κατάφερνε τίποτα)απλά συζητάμε(μεταξύ άλλων)τις δεσμέυσεις-πράξεις-κινήσεις των ΠΑΕ.και σ'αυτό τον τομέα,ο Ολυμπιακός(όπως και να το κάνουμε)είναι ο μόνος που με διάφορους τρόπους έχει αποδείξει πως "δεν τον ενδιαφέρει η καταστολή".απλά πράγματα και αυτό-πιστεύω πως-εννοεί και ο dark
φιλε makemyday
δεν εχω διαθεση σε καμμια περιπτωση να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον ο οποιος ειναι λογικος κ ουσιωδης στα λεγομενα του
δεν μ αρεσει να προκαλω γιαυτο κ ειμαι χαμηλων τονων,εξαλλου
εχω ξαναπει πισω απ τον υπολογιστη ο καθενας επικαλειτε οτι θελει
ομως συγκεκριμενα ατομα εδω μεσα ,βγαζουν το αντιολυμπιακο μενος του με καθε μορφη και ευκαιρια
εγω προσπαθω να υπερασπιζομαι την ομαδα που αγαπαω και τρελαινομαι οταν βλεπω καποιους να νομιζουν πως γνωριζουν προσωπα και καταστασεις ενω στην ουσια ειναι παντελως ασχετοι απλα λενε κατι για να το πουν...
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
φιλε makemyday
δεν εχω διαθεση σε καμμια περιπτωση να ερθω σε αντιπαραθεση με καποιον ο οποιος ειναι λογικος κ ουσιωδης στα λεγομενα του
δεν μ αρεσει να προκαλω γιαυτο κ ειμαι χαμηλων τονων,εξαλλου
εχω ξαναπει πισω απ τον υπολογιστη ο καθενας επικαλειτε οτι θελει
ομως συγκεκριμενα ατομα εδω μεσα ,βγαζουν το αντιολυμπιακο μενος του με καθε μορφη και ευκαιρια
εγω προσπαθω να υπερασπιζομαι την ομαδα που αγαπαω και τρελαινομαι οταν βλεπω καποιους να νομιζουν πως γνωριζουν προσωπα και καταστασεις ενω στην ουσια ειναι παντελως ασχετοι απλα λενε κατι για να το πουν...
όταν-και αν-συμβαίνει αυτό,έχεις δίκιο.αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση,ο dark δεν λέει κάτι το "μυστικό" η "άγνωστο".αυτό που λέει ισχύει,για τον Νικολαίδη,όπως και να το κάνουμε.εγώ βάζελος είμαι-για να μην υποτεθεί πως "αβαντάρω" την ΑΕΚ για κανέναν άλλο λόγο-αλλά αυτός έχει δείξει με πράξεις(που αυτό μετράει)τις προθέσεις του.ο Βαρδινογιάννης,που είχε κάνει ενέργειες και είχε "σπάσει" τους συνδέσμους,δεν το είχε κάνει για τον ίδιο σκοπό,γ'αυτό και δεν μπαίνει στην ίδια κατηγορία!αλλά ο Κόκκαλης(χωρίς φυσικά να είχε "σκοπό" να σκοτώσουν άνθρωπο)τους βοηθάει και τους διευκολύνει,σε κάθε ευκαιρία!αυτό δεν είναι αμφισβητήσιμο ρε φίλε,είναι γεγονός!γιατί και αυτοί,τον βοηθάνε με την πώρωση και την "αφοσίωσή" τους,στο να κάνει αυτά που κάνει.πως δηλαδή θα είχε στόχο τα (όσα είχε)μέλη,αν τους πήγαινε κόντρα?και άλλα πολλά που κατά τη γνώμη μου ισχύουν,αλλα είμαι σίγουρος πως θα διαφωνήσουμε,γι'αυτό και δεν τα αναφέρω
 

makemyday

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2005
Μηνύματα
684
Like
0
Πόντοι
6
αλλά η ουσία-τώρα πια-είναι εσείς οι υπόλοιποι Ολυμπιακοί και εμείς οι υπόλοιποι Παναθηναικοί και οι υπόλοιποι Αεκτζήδες,κτλ,να καταλάβουμε πως είναι καιρός πια να τους αφήσουμε(αυτούς που κατά κανόνα μπλέκονται σε φασαρίες)να χτυπιούνται μόνοι τους.είμαι σίγουρος πως αν μείνουν μόνοι τους τα....καμμένα κεφάλια,αργά η γρήγορα πολλοί απ'αυτούς θα πάνε "μέσα".γιατί μέχρι τώρα-με το πρόσχημα πως "μας πειράζουν την ομάδα" είμαι σίγουρος πως σε διάφορους τσαμπουκάδες έχουν λάβει μέρος και άτομα που....έχουν ζωή και εκτός της αγαπημένης τους ομάδας.και δουλειά και οικογένεια,κτλ.αυτοί λοιπόν δεν πιστεύω πως έχουν σκοπό να ρισκάρουν όλα αυτά,για να πάνε να κοπανήσουν τους γαύρους-βάζελους-χανούμια,κτλ
αυτή είναι η-γενική-γνώμη μου.δεν είναι εύκολο να γίνει και θα βοηθήσει-σίγουρα-πάααρα πολύ,το να μπουν φυλακή αρκετοί,ώστε να τρομάξουν όσοι έχουν ακόμα μυαλό να σκεφτούν
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
για τον Ντεμη δεν συμφωνω σε καμμια περιπτωση.
Θεωρω πως οτι κανει,το κανει με ιδιοτελεια.
Απλα κανει το ακριβως αντιθετο απ οτι κανει ο κοκκαλης με την δικαιολογια της διαστολης της βιας.
Και σε οτι ειπες για τον κοκκαλη,σε ενα βαθμο συμφωνω με αυτο που λες.
Αυτο ομως δεν σημαινει οτι υποθαλπτει την βια.
Το οτι δεν κανει τιποτα για την βια,ναι εχεις δικιο.
Προσπαθει και αυτος να περασει την ιδεα του ''οχι βια στα γηπεδα'',και απεξω ας γινεται πολεμος.
 
OP
OP
N

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
πως προσπαθει?δινοντας εισητιρια και δουλειες σε αληταραδες τρομοκρατες και μαχαιροβγαλτες?και εχοντας μελος στο δς εναν ομοιο?
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
πως προσπαθει?δινοντας εισητιρια και δουλειες σε αληταραδες τρομοκρατες και μαχαιροβγαλτες?και εχοντας μελος στο δς εναν ομοιο?
μην με αναγκασεις να σε συμπεριλαβω στην κατηγορια αυτων που δεν ξερουν και απλα λενε για να πουν κατι...εκτος αν εχεις αποδειξεις για αυτα που λες κ μπορεις να τα στηριξεις
 
OP
OP
N

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
η μια τιμωρια απο uefa ηδη εχει ερθει οταν θα ερθουν κιαλες τοτε θελω να δω τον σωκρατη τι θα κανει....
 
OP
OP
N

nik30

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.077
Like
1
Πόντοι
16
μην με αναγκασεις να σε συμπεριλαβω στην κατηγορια αυτων που δεν ξερουν και απλα λενε για να πουν κατι...εκτος αν εχεις αποδειξεις για αυτα που λες κ μπορεις να τα στηριξεις
το προβλημα σου ειναι οι αποδειξεις?
 

megantoine

Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2007
Μηνύματα
583
Like
2
Πόντοι
6
το προβλημα μου ειναι ρε μεγαλε μην βγαινει ο καθενας να λεει οτι θελει
προσωπικα τους εχω κ πολυ γραμμενους στα φρυδια μου αυτους που αναφερεις κ δεν τους δικαιολογω
αλλα εχουμε βρει μια καραμελα κ την πιπιλαμε
για καθιστε ρε μαγκες,αυτα που λεμε αληθευουν ναι η οχι?
και ξαναλεω ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ τα προσωπα που αναφερονται
ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Ο ΘΡΥΛΟΣ.
 

jimis

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
360
Like
527
Πόντοι
81
ε τοτε ας σκοτωσουνε 2 -3 ακομα για τον θρυλο....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom