Νέα

Βγάζουν φράγκα τα Ελληνικά Ερασιτεχνικά; (τύπου Σειρηνάκη)

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ProedrosWoo

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
58
Like
0
Πόντοι
0
Συναγωνιστές ήθελα να σας μεταφέρω μια ενδιαφέρουσα ερώτηση που μου έθεσε ένας φίλος σε χθεσινοβραδινή συζήτηση!
Δεν ήξερα να του απαντήσω ακριβώς αλλά σκέφτηκα να καταφύγω στην συλλογική σοφία της εδώ κοινότητας!

Που λέτε, το παλικάρι με την δικιά του σκεφτόντουσαν να γυρίσουν μια ερασιτεχνική τσόντα και να την προωθήσουν στην Σειρήνα, που ούτως ή άλλως βγάζει ελληνικά ερασιτεχνικά κλπ. ή σε κάποια αντίστοιχη εταιρία.
Απλά η απορία του είναι αν παίζει να βγάλουν κανένα φράγκο απ' αυτό ώστε τουλάχιστον να μην τους δει τζάμπα το πανελλήνιο να πηδιούνται!
Του είπα ότι προσωπικά δεν το βρίσκω απίθανο. Όσο να πεις ο ίδιος είναι εμφανίσιμο παιδί και η δικιά του είναι δυνατό κομμάτι, με βυζάρες, οπότε σε σχέση με άλλους που έχω δει στα ερασιτεχνικά του Σειρηνάκη δεν υστερούν σε κάτι.
Τουλάχιστον αυτά σκεφτήκαμε πάνω στην συζήτηση και μετά από αρκετά ουισκάκια, αλλά πέρα απ' αυτό δεν ήξερα να του πω σίγουρα τι παίζει!
Έχει κανείς μια πιο συγκεκριμένη ιδέα επί του θέματος; Βγαίνει έστω κανένα ψιλό από τέτοια βίντεο; Ή τζάμπα θα γίνουν ρόμπα τα παιδιά;

(Παρεμπιπτόντως ο φίλος δεν είναι πρόσχημα για μένα! Εγώ πρώτον είμαι εκτός φόρμας και δεύτερον ποτέ δεν βρήκα κάποια που να ψηνόταν για τέτοια κατάσταση ρε γαμώτο...! Αν έβρισκα κι εγώ θα το σκεφτόμουν!)
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16



  Αμα του δώσει ο Σειρηνάκης 2 χιλιάρικα και για τους δυο συμμετέχοντες, πές του να πάει τρέχοντας.


  Εχουν ξεφτιλιστεί οι τιμές τύπε.


 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Εχω την εντυπωση πως τα ερασιτεχνικα του Σειρηνακη καθε αλλο παρα ερασιτεχνικα ειναι. Στα περισσοτερα πηδιουνται πορνες, οι οποίες πολυ πιθανον να το κανουν και τσαμπα για να αυξησουν το κασε τους. Αλλα ακομα και να πληρωνοταν ο δικος σου δε νομιζω να επαιρνε πανω απο τριψηφιο νουμερο, αρα οπως και να χει δεν αξιζει...
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.099
Κριτικές
178
Like
39.741
Πόντοι
21.896
φιλε ενδιαφερομαι!!πες του πρωτα να στειλει την γκομενα του να την δοκιμασω να δω αν κανει για αυτην τη δυσκολη δουλεια και μετα να γυρισει την ταινια ο φιλος σου και να μου την στειλεις με πμ και αμα μου αρεσει μα του πω και ποσα δινω
 
OP
OP
ProedrosWoo

ProedrosWoo

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
58
Like
0
Πόντοι
0
Χεχε, αν τον πάρω τηλ και του πω για 2 χιλιάρικα θα ξεκινήσει να γυρίσει τσόντες επί τόπου!!!
Εδώ μου έλεγε το παιδί χθες ότι ο ίδιος θα το σκεφτόταν σοβαρά αν έβγαζε τουλάχιστον ένα 500-600άρι και για τους δύο. Μάλλον τον χτύπησε η κρίση...
Για την δικιά του δεν ξέρουμε πώς το έχει στο μυαλό της ακριβώς! Μπορεί να νομίζει ότι θα γίνει η νέα Τζούλια...!!!
 
OP
OP
ProedrosWoo

ProedrosWoo

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
58
Like
0
Πόντοι
0
Χαχαχα, volcano βλέπω είσαι καλλιτεχνικός πράκτορας!!!

φιλε ενδιαφερομαι!!πες του πρωτα να στειλει την γκομενα του να την δοκιμασω να δω αν κανει για αυτην τη δυσκολη δουλεια και μετα να γυρισει την ταινια ο φιλος σου και να μου την στειλεις με πμ και αμα μου αρεσει μα του πω και ποσα δινω
 

sexyathens

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2011
Μηνύματα
948
Κριτικές
4
Like
48
Πόντοι
6
Εχω την εντυπωση πως τα ερασιτεχνικα του Σειρηνακη καθε αλλο παρα ερασιτεχνικα ειναι. Στα περισσοτερα πηδιουνται πορνες, οι οποίες πολυ πιθανον να το κανουν και τσαμπα για να αυξησουν το κασε τους. Αλλα ακομα και να πληρωνοταν ο δικος σου δε νομιζω να επαιρνε πανω απο τριψηφιο νουμερο, αρα οπως και να χει δεν αξιζει...
ετσι ακριβως ειναι δικε μου για να αυξησουν το κασε τους στην βιζιτα
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
φιλε ενδιαφερομαι!!πες του πρωτα να στειλει την γκομενα του να την δοκιμασω να δω αν κανει για αυτην τη δυσκολη δουλεια και μετα να γυρισει την ταινια ο φιλος σου και να μου την στειλεις με πμ και αμα μου αρεσει μα του πω και ποσα δινω

casting-couch.jpg
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.741
Κριτικές
183
Like
3.100
Πόντοι
8.535
βγάζουν φράγκα τα ελληνικά ερασιτεχνικά? (τύπου Σειρηνάκη)

για να συνεχιζει να τα βγαζει (αν δεν κανω καθος εχει φτασει στο 40 φευγα ερασιτεχνικο),προφανως κ βγαζει κατι....αλλιως απλα θα σταματαγε....so simple. :)
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
βγάζουν φράγκα τα ελληνικά ερασιτεχνικά? (τύπου Σειρηνάκη)

για να συνεχιζει να τα βγαζει (αν δεν κανω καθος εχει φτασει στο 40 φευγα ερασιτεχνικο),προφανως κ βγαζει κατι....αλλιως απλα θα σταματαγε....so simple. :)

Δικε μου το πιασες λαθος, αλλο ζηταει να μαθει ο τυπος, το τι βγαζει το προλεταριο (ηθοποιοι), οχι το κεφαλαιο (Σειρηνας).
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Συναγωνιστές ήθελα να σας μεταφέρω μια ενδιαφέρουσα ερώτηση που μου έθεσε ένας φίλος σε χθεσινοβραδινή συζήτηση!
Δεν ήξερα να του απαντήσω ακριβώς αλλά σκέφτηκα να καταφύγω στην συλλογική σοφία της εδώ κοινότητας!

Που λέτε, το παλικάρι με την δικιά του σκεφτόντουσαν να γυρίσουν μια ερασιτεχνική τσόντα και να την προωθήσουν στην Σειρήνα, που ούτως ή άλλως βγάζει ελληνικά ερασιτεχνικά κλπ. ή σε κάποια αντίστοιχη εταιρία.
Απλά η απορία του είναι αν παίζει να βγάλουν κανένα φράγκο απ' αυτό ώστε τουλάχιστον να μην τους δει τζάμπα το πανελλήνιο να πηδιούνται!
Του είπα ότι προσωπικά δεν το βρίσκω απίθανο. Όσο να πεις ο ίδιος είναι εμφανίσιμο παιδί και η δικιά του είναι δυνατό κομμάτι, με βυζάρες, οπότε σε σχέση με άλλους που έχω δει στα ερασιτεχνικά του Σειρηνάκη δεν υστερούν σε κάτι.
Τουλάχιστον αυτά σκεφτήκαμε πάνω στην συζήτηση και μετά από αρκετά ουισκάκια, αλλά πέρα απ' αυτό δεν ήξερα να του πω σίγουρα τι παίζει!
Έχει κανείς μια πιο συγκεκριμένη ιδέα επί του θέματος; Βγαίνει έστω κανένα ψιλό από τέτοια βίντεο; Ή τζάμπα θα γίνουν ρόμπα τα παιδιά;

(Παρεμπιπτόντως ο φίλος δεν είναι πρόσχημα για μένα! Εγώ πρώτον είμαι εκτός φόρμας και δεύτερον ποτέ δεν βρήκα κάποια που να ψηνόταν για τέτοια κατάσταση ρε γαμώτο...! Αν έβρισκα κι εγώ θα το σκεφτόμουν!)

κανένα 300ευρω αν θέλεις να σου στήσουν σοβαρό σάιτ, και κανένα 500 ευρω για την κάθε κοπέλα (για κάθε σκηνή) το λιγότερο...  :boobies:
αν και η βιομηχανία έχει γαμηθεί αν έχεις καλό υλικό όλο και κάτι θα βγάλεις ..  ;)
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.741
Κριτικές
183
Like
3.100
Πόντοι
8.535
Δικε μου το πιασες λαθος, αλλο ζηταει να μαθει ο τυπος, το τι βγαζει το προλεταριο (ηθοποιοι), οχι το κεφαλαιο (Σειρηνας).
ok τωρα το διαβασα ολο...βαριομουν πριν... :P
ε κατι θα βγαζουν κ αυτοι...ειμαι σιγουρος οτι για την ψυχη της μανα τους δεν θα τον κανανε ετσι κ αλλιως...
παλι so simple... :grin:
τωρα οποιος ονειρευεται να γινει μιλιονερ απ την φαση,ας αλλαξει πλευρο...  :tooth:
μονο για την Αλεξανδρατου ακουγεται οτι εκανε την τυχη της με το μπατζετ...κ παλι κανεις δεν ειναι σιγουρος ποσο πηρε... :P :rolleyes:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
επίσης καλή μπίζνα κάνουν οι τύποι που πάνε προς ταιλάνδη πλευρά..
πληρώνουν κάτι ψίχουλα χύμα κοπέλες από μπαρ και δρόμο και έχουν βγάλει sites πρώτη μούρη

πχ creampiethais.com
 
Εγγρ.
17 Μαΐ 2013
Μηνύματα
1.434
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
16
επίσης καλή μπίζνα κάνουν οι τύποι που πάνε προς ταιλάνδη πλευρά..
πληρώνουν κάτι ψίχουλα χύμα κοπέλες από μπαρ και δρόμο και έχουν βγάλει sites πρώτη μούρη

πχ creampiethais.com

εκμετάλλευση αθώων νεανικών κορασίδων τύπε  :S
 
OP
OP
ProedrosWoo

ProedrosWoo

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
58
Like
0
Πόντοι
0
Thanks, συνάδελφοι!
Όντως για site που εκμεταλλεύονται τριτοκοσμικά μέρη φαίνεται να υπάρχει περιθώριο κέρδους.
Αλλά εμείς δεν είπαμε να κάνουμε μπίζνες, η απορία του φίλου που προσπαθώ να του την λύσω και μ έχει πιάσει και μένα περιέργεια είναι αν ένα ζευγάρι που βγάζει γούστα και κάνει ένα ποιοτικό και δυνατό ερασιτεχνικό βίντεο ισάξιας ή καλύτερης ποιότητας με αυτά της Σειρήνας μπορεί να βγάλει έστω ένα 500άρι ή 600άρι συνολικά πουλώντας το.
 
Εγγρ.
26 Απρ 2012
Μηνύματα
4.684
Κριτικές
8
Like
40
Πόντοι
16
Thanks, συνάδελφοι!
Όντως για site που εκμεταλλεύονται τριτοκοσμικά μέρη φαίνεται να υπάρχει περιθώριο κέρδους.
Αλλά εμείς δεν είπαμε να κάνουμε μπίζνες, η απορία του φίλου που προσπαθώ να του την λύσω και μ έχει πιάσει και μένα περιέργεια είναι αν ένα ζευγάρι που βγάζει γούστα και κάνει ένα ποιοτικό και δυνατό ερασιτεχνικό βίντεο ισάξιας ή καλύτερης ποιότητας με αυτά της Σειρήνας μπορεί να βγάλει έστω ένα 500άρι ή 600άρι συνολικά πουλώντας το.


  Θες τρικάμερο, να τραβηξει από τρία διαφορετικά σημεία την τσόντα, χωρίς η μία κάμερα να "μπαίνει" στην άλλη. Αρα χρειάζεσαι επαγγελματικό στήσιμο καμερών από πριν τουλάχιστον. Πίσω από κάθε κάμερα πρέπει να υπάρχει καλός καμεραμάν για να κάνει zoom in - zoom out όταν χρειάζεται.
  Χώρος?
Χρειάζεσαι ένα τεράστιο σαλόνι για να χωρέσουν τεχνικοί, φωτα,  κάμερες και κρεββάτι.
Μοντέρ?
Θα τον πληρώσεις εσύ ή θα δώσεις το υλικό στον Σειρηνάκη να το μοντάρει?


  Και θα σου σηκωθεί με τόσο κόσμο γύρω σου? Αμφιβάλλω...


Εκτός αν στησεις μια κάμερα όπου να ναι και τραβήξεις ό,τι να ναι.

Θα βγει κακοφωτισμένη και δεν θα αξίζει ούτε για τα σκουπίδια.


  ;)
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.945
Πόντοι
2.696
Ενώ οι τσόντες,οι κανονικές,του Σειρηνάκη είναι καλοφωτισμένες!
Ένα μάτσο χάλια είναι.Καμία σχέση με τις ξένες παραγωγές.Πάντως ένας φίλος μου είχε στήσει μια κάμερα στο σαλόνι του να καταγράψει με τη θέλησή της την γκόμενα του και την αφεντιά του σε "ωραίες στιγμές",του είχε δώσει ένας φίλος που ασχολείται με φωτογραφία κλπ,ένα φωτιστικό και το αποτέλεσμα βγήκε σούπερ.Φυσικά δεν είναι για διάθεση,αλλά για ιδίαν χρήση.Μια καλή κάμερα DSLR να τραβάει καλό βίντεο,(Canon eos 5 mark 3,sony a77.a99 klp) ένα καλό φακό και ένα φωτιστικό σταθερής ροής και το αποτέλεσμα θα είναι πολύ ικανοποιητικό.Όχι βέβαια επαγγελματικό,αλλά χαμηλού κόστους ταινία.
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Επειδή τυγχάνω της δουλειάς, εξηγούμαι, του κινηματογραφικού κυκλώματος και όχι του πορνό, μερικά πράγματα. Οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι και πολλά παιδιά (ή "παιδιά"), μέσα στον πανικό, νομίζουν ότι το κύκλωμα αυτό έχει χρήμα για όλους.
Όντως η μπίζνα του Σειρηνάκη είναι τελικά κερδοφόρα. Σε αυτού του τύπου τις παραγωγές, το βασικό είναι να διαθέτεις όγκο τίτλων που να μπορείς να διαθέτεις σε πληθώρα αποδεκτών (ξεχωριστά dvd, σε εφημερίδα, σε κανάλια, σε χονδρεμπόρους απέξω, ιντερνετικά κ.ο.κ.). Οι τιμές πώλησης είναι εξαιρετικά χαμηλές, εκτός κι αν μιλάμε για περιεχόμενο στα όρια του παράνομου ή παραγωγές με κάποια "επωνυμία" (πχ. με την Τζούλια του βγήκε πολύ καλά). Με δεδομένο ότι οι παραγωγές είναι no budget, προφανώς ο περιορισμός του κόστους είναι το ζητούμενο για κερδοφορία. Ήγουν, για προσφορές ερασιτεχνών (φαντάζομαι) ότι τα λεφτά είναι επιπέδου βίζιτας. Φυσικά, αν μπορέσει κανείς να προσληφθεί στο team του, υπάρχει κάποιο στάνταρ εισόδημα.
 
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.201
Like
204
Πόντοι
36
Επειδή τυγχάνω της δουλειάς, εξηγούμαι, του κινηματογραφικού κυκλώματος και όχι του πορνό, μερικά πράγματα. Οι καιροί είναι πολύ δύσκολοι και πολλά παιδιά (ή "παιδιά"), μέσα στον πανικό, νομίζουν ότι το κύκλωμα αυτό έχει χρήμα για όλους.
Όντως η μπίζνα του Σειρηνάκη είναι τελικά κερδοφόρα. Σε αυτού του τύπου τις παραγωγές, το βασικό είναι να διαθέτεις όγκο τίτλων που να μπορείς να διαθέτεις σε πληθώρα αποδεκτών (ξεχωριστά dvd, σε εφημερίδα, σε κανάλια, σε χονδρεμπόρους απέξω, ιντερνετικά κ.ο.κ.). Οι τιμές πώλησης είναι εξαιρετικά χαμηλές, εκτός κι αν μιλάμε για περιεχόμενο στα όρια του παράνομου ή παραγωγές με κάποια "επωνυμία" (πχ. με την Τζούλια του βγήκε πολύ καλά). Με δεδομένο ότι οι παραγωγές είναι no budget, προφανώς ο περιορισμός του κόστους είναι το ζητούμενο για κερδοφορία. Ήγουν, για προσφορές ερασιτεχνών (φαντάζομαι) ότι τα λεφτά είναι επιπέδου βίζιτας. Φυσικά, αν μπορέσει κανείς να προσληφθεί στο team του, υπάρχει κάποιο στάνταρ εισόδημα.

Φίλε, τα περιγράφεις με εμφανή την εμπειρία σου.
Εγώ προέρχομαι από τον χώρο των media (εντύπων), όπου ξέρεις τι κανόνια βαρέσανε και μέχρι και φυλακή είναι τώρα κάποιοι κύριοι.
Με ενδιαφέρει πολύ η συνέχεια αυτού που έκανε με τα dvd το ελληνικό Maxim (και πιο παλιά, το ελληνικό Penthouse), με ωραίες Ελληνίδες και αναβαθμισμένο softcore.
Τη χαρντκορίλα δεν την γουστάρω, δεν θα ήθελα να μπλέξω.
Ποια είναι η γνώμη σου, επιχειρηματικά μιλώντας;
 
Εγγρ.
3 Ιουλ 2006
Μηνύματα
1.201
Like
204
Πόντοι
36
Και μία πληροφορία για τις γυμνές/ ημίγυμνες φωτογραφίσεις των γνωστών ιστορικών πλέον, αντρικών περιοδικών.
Τα λεγόμενα pictorials (από το pictures και editorials).
Λοιπόν, το καίριο ζήτημα ήταν αν η πρόταση γινόταν από το περιοδικό προς την κοπέλα ή το αντίθετο.
Αν το ίδιο το περιοδικό πρότεινε την φωτογράφιση στην κοπέλα (μοντέλο, ηθοποιό, τραγουδίστρια, celebrity κλπ), όντως, η αμοιβή μπορούσε να φτάσει ως και σε μερικές χιλιάδες ευρώ. Έχω ακούσει και για δεκάρικα ή και παραπάνω.
Βασικά, αυτό γινόταν εξαιτίας ενός ανόητου ανταγωνισμού μεταξύ των εκδοτών. Οι εκδότες ήθελαν να ψαρώνουν την πιάτσα με τη φήμη ότι μπορούν να χτυπήσουν την ψηλότερη τιμή και άρα, μπορούσαν να έχουν πρώτοι όποιο πρόσωπο ήθελαν.
Κάτι σαν άτυπη πλειοδοσία.
Όμως, το πράγμα αντιστρεφόταν δραματικά αν η κοπέλα χτυπούσε την πόρτα για να ζητήσει η ίδια να κάνει φωτογράφιση.
Εκεί η τιμή ξεκίναγε από τα 300 ευρώ, ο μέσος όρος ήταν 500 ευρώ και αν η κοπέλα σχετιζόταν με κάποια επικαιρότητα, μπορούσε να φτάσει στην καλύτερη περίπτωση τα 1500 ευρώ (ειδικά αν πήγαινε και εξώφυλλο).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom