Νέα

Τροφές για μεγαλύτερη διάρκεια στύσης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xenitemenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 201
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
xenitemenos

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.700
Κριτικές
15
Like
11.317
Πόντοι
3.846
Καμία σχέση δεν έχει.

Είμαι 55 και δεν έχω γυμναστεί ποτέ μου.
Σαν να λέμε, καπνίζω 20 χρόνια και δεν έχω πάθει καρκίνο.
Άρα το κάπνισμα δεν προκαλεί καρκίνο...
Ακούγεται λογικό.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.938
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
καλος υπνος,και οχι τσιγάρο.Τωρα απο τροφες...(νομιζω σιγουρα το μελι βοηθαει) εγω τρωω τα παντα, ομως απο τοτε που πηρα ψευδαργυρο ειδα ενα boost στις καβλες.Αν και περισσοτερο θεωρω οτι εχει να κανει με το τι πρεπει να αποφευγεις και οχι με το τι πρεπει να τρως
 

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
16
Like
1.420
Πόντοι
2.487
Μυστη ότι μπορούμε κάνουμε.......εγώ χωρίς γυμναστική και έχω τουλάχιστον 2 ώρες συνεχώς στύση και κάνω και καμμία ώρα να χύσω ....:grin::grin::grin::grin::grin:
Ναι αλλα εσυ μικρος επεσες στο καζανι με το ρετανταντε (οσαν νεος οβελιξ)
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.542
Πόντοι
2.306
Αρτηριακή ανάπτυξη. Φλεβική ανάπτυξη. Μυική ενδυνάμωση. Αυτά θέλει. Τσιγάρο, άπαχο κρέας, κάτι τριβολια και αμινοξέα, δεν κάνουν τίποτα. Όταν η στύση δεν είναι καλή χωρίς να υπάρχει σοβαρό θέμα, είναι θέμα χρήσης των γύρω μυών, και ατροφία του πέους (αρτηρία & φλέβες). Όλα διορθώνονται αλλά αυτή τη φορά δεν έχει τσαμπε. Κλείνετε συνεδρία.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.590
Like
2.185
Πόντοι
456
Αν υπηρχαν φυσικα προιοντα να στον κρατανε σηκωμενο δεν θα υπηρχαν τα χαπια.
Δεν είναι τόσο απόλυτο.

Εξαρτάτε απο την ηλικί, φυσιολογία κτλ

Τώρα όμως να είσαι 25-40 και να μην κάνεις γυμναστική ούτε να τρώς καλα και να παίρνες το χάπι ενω τρώς πιτόγυρα για να καυλώσεις είναι κατάντια.
 
OP
OP
xenitemenos

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.700
Κριτικές
15
Like
11.317
Πόντοι
3.846
Δεν είναι τόσο απόλυτο.

Εξαρτάτε απο την ηλικί, φυσιολογία κτλ

Τώρα όμως να είσαι 25-40 και να μην κάνεις γυμναστική ούτε να τρώς καλα και να παίρνες το χάπι ενω τρώς πιτόγυρα για να καυλώσεις είναι κατάντια.
Ενώ μετά τα 40 δεν πειράζει, είναι τελειωμένοι οι άνδρες έτσι και αλλιώς ως άτομα για κυνήγι, οπότε ας γίνουν χοντροί, ας φάνε πιτογυρα, και να πάνε να σαπίσουν;
 

Vienezos1_

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2022
Μηνύματα
310
Like
280
Πόντοι
21
Περπάτημα ,βασιλ πολτός, λιγότερο αλκοόλ.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.690
Πόντοι
2.356
Αρτηριακή ανάπτυξη. Φλεβική ανάπτυξη. Μυική ενδυνάμωση. Αυτά θέλει. Τσιγάρο, άπαχο κρέας, κάτι τριβολια και αμινοξέα, δεν κάνουν τίποτα. Όταν η στύση δεν είναι καλή χωρίς να υπάρχει σοβαρό θέμα, είναι θέμα χρήσης των γύρω μυών, και ατροφία του πέους (αρτηρία & φλέβες). Όλα διορθώνονται αλλά αυτή τη φορά δεν έχει τσαμπε. Κλείνετε συνεδρία.
εχεις δικιο reinblue ετσι ειναι...και να κοψουν το τσιγαρο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.590
Like
2.185
Πόντοι
456
Ενώ μετά τα 40 δεν πειράζει, είναι τελειωμένοι οι άνδρες έτσι και αλλιώς ως άτομα για κυνήγι, οπότε ας γίνουν χοντροί, ας φάνε πιτογυρα, και να πάνε να σαπίσουν;
Τώρα εσύ αυτό κατάλαβες;

Μετά τα 40-45 ξεκινάνε τα δύσκολα για το όργανο.
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.542
Πόντοι
2.306
εχεις δικιο reinblue ετσι ειναι...και να κοψουν το τσιγαρο.

Έχει τρεις μέρες που το έκοψα, βρίσκομαι στην τεταρτη αισίως. Γι’ αυτό είναι λίγο τσίτα τα νεύρα. Θα περάσει.
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.590
Like
2.185
Πόντοι
456
Αρτηριακή ανάπτυξη. Φλεβική ανάπτυξη. Μυική ενδυνάμωση. Αυτά θέλει. Τσιγάρο, άπαχο κρέας, κάτι τριβολια και αμινοξέα, δεν κάνουν τίποτα. Όταν η στύση δεν είναι καλή χωρίς να υπάρχει σοβαρό θέμα, είναι θέμα χρήσης των γύρω μυών, και ατροφία του πέους (αρτηρία & φλέβες). Όλα διορθώνονται αλλά αυτή τη φορά δεν έχει τσαμπε. Κλείνετε συνεδρία.
Squats βοηθάει πολυ
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.534
Like
8.542
Πόντοι
2.306

Ναι ισχύει. Βοηθάει. Απλώς μια παρένθεση. Έχει σημασία ο τρόπος με τον οποίο κάποιος «κρατάει» τον κορμό και την λεκάνη του. Δηλαδή, αν οι έσω κοιλιακοί είναι χαλαροί και το άτομο έχει πλέον μάθει να μην αναπνέει με το διάφραγμα και να μην βάζει σωστά δύναμη στους μύες του κορμού και τους μύες που περιβάλλουν το πέος, δημιουργεί λανθασμένες συνήθειες, που και με squat ή reverse kegels να μην εχει μεγάλη βελτίωση. Ουσιαστικά να το πω απλά, μπορείς να δράση αρνητικά στην αιμάτωση στο πέος με συνεχές kegel ασυναίσθητα 24/7 γιατί η περιοχή γύρω από τη λεκάνη σου είναι πολύ αδύναμη και εγκεφαλικά πιέζεις συνεχώς τον μυ μεταξύ αρχιδιων και κωλου για να «κρατήσεις» την περιοχή σταθερή ως αποφυγή προπτωσης.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Begood

greekfeet

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.349
Κριτικές
16
Like
1.420
Πόντοι
2.487
Ενώ μετά τα 40 δεν πειράζει, είναι τελειωμένοι οι άνδρες έτσι και αλλιώς ως άτομα για κυνήγι, οπότε ας γίνουν χοντροί, ας φάνε πιτογυρα, και να πάνε να σαπίσουν;
Απλα καποιοι βλεπουν πολλες τσοντες και θελουν να γαμανε και αυτοι ετσι. Αρχισαν να κουμπωνουν και τωρα οσες γκομενες γαμισαν νομιζουν οτι ετσι ειναι μια φυσιολογικη πουτσα σε στυση. Χαλασαν την πιατσα, και τρεχουν οι υπολοιποι να γεμισουν τα παπουτσια τους
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
895
Κριτικές
48
Like
4.643
Πόντοι
2.836
Όπως μας το περιγράφετε, το θέμα σας μάλλον είναι ψυχολογικής φύσεως και όχι ανατομικής ή βιολογικής.
Μια χαρά είστε, και νομίζω ότι κάποιου είδους άγχος ή άλλη σκέψη σας αποσυντονίζει. Συνεπώς, δεν θεωρώ
ότι κάποια ειδική διατροφή θα σας βοηθούσε σε κάτι. Επίσης, θα πρότεινα να το δείτε γενικώς λίγο πιο
χαλαρά και να επενδύσετε πολύ περισσότερο χρόνο και συγκέντρωση στα προκαταρκτικά για να χαλαρώσει και η σύντροφός σας και μαζί με αυτή να χαλαρώσετε κι εσείς. Θα πρότεινα λοιπόν, χωρίς να είμαι ειδικός: 1)να μην συνδυάζετε
έντονη γυμναστική με ακολουθούμενη συνεύρεση 2) να συνευρίσκεστε με τη σύντροφό σας
όχι λόγω υποχρέωσης ή κάποιου άλλου λόγου ή "πρέπει", παρά μόνο όταν πραγματικά έχετε την επιθυμία όντως να συνευρευθείτε, και να περάσετε όμορφα 3)να αφιερώνετε πολύ περισσότερο χρόνο στα προκαταρκτικά, τα οποία είναι καλό να μοιράζονται και να εναλλάσσονται 4) παράλληλα με τη σωματική σας άσκηση, να επενδύετε επαρκώς και στην ψυχική-πνευματική άσκηση με διάβασμα, ενδιαφέροντα, ενημέρωση, ψυχαγωγία, θετικές συναναστροφές κλπ. διότι το μυαλό μας είναι το κέντρο ελέγχου για όλα, εφόσον δεν υπάρχουν άλλα θέματα βιολογικά που να γίνονται εμπόδιο. Αυτός είναι και ο βασικός λόγος που πιστεύω ότι δεν τίθεται ζήτημα "επιτυχημένης συνταγής" ή "σωστής διατροφικής φόρμουλας". Το θέμα δεν είναι η δυνατόν μεγαλύτερη ποσοτικά διάρκεια αλλά η ποιοτικότερη διάρκεια αυτών των 15-20 λεπτών. Αυτή είναι απλώς η γνώμη μου. Καλή σας συνέχεια.
νομίζω ότι εμείς τα μεγάλα αγόρια (είμαι 54) πολλές φορές δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε την ευθύνη στον σωματικό ή τον ψυχολογικό παράγοντα, κάποιες φορές που το πουλάκι δεν συνεργάζεται.
 
  • Like
Αντιδράσεις: aa(2)

jpandos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2022
Μηνύματα
6
Like
19
Πόντοι
0
νομίζω ότι εμείς τα μεγάλα αγόρια (είμαι 54) πολλές φορές δεν μπορούμε να προσδιορίσουμε την ευθύνη στον σωματικό ή τον ψυχολογικό παράγοντα, κάποιες φορές που το πουλάκι δεν συνεργάζεται.
Ακριβώς έτσι είναι..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom