Νέα

Tinder αξίζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα FROID
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 401K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ALX4

Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2014
Μηνύματα
251
Like
663
Πόντοι
81
07snakes-jumbo.jpg
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.615
Πόντοι
4.546
Για του λόγου το αληθές

Από τις 72 έκανες κατάσταση με 4-5 δηλαδή ποσοστά Δημοσθένης Βεργής.. παίζοντας με πλεονέκτημα συμπρωτεύουσας (πιο μαζεμένη σε σύγκριση με Αθήνα) !
* Άσχετο τί ομάδα είσαι;;;;; :think:
 

sos1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2015
Μηνύματα
428
Κριτικές
4
Like
261
Πόντοι
1
Από τις 72 έκανες κατάσταση με 4-5 δηλαδή ποσοστά Δημοσθένης Βεργής.. παίζοντας με πλεονέκτημα συμπρωτεύουσας (πιο μαζεμένη σε σύγκριση με Αθήνα) !
* Άσχετο τί ομάδα είσαι;;;;; :think:
Ηρακλάρα αδερφέ
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
ΤΙΝΤΕΡ ΑΞΙΖΕΙ?
οχι δεν αξιζει!
αν εισαι εμφανισιμος δε περιμενεις απο εκει. βρισκεις πιο απλα και ανθρωπινα εξω παρα τους ναρκισσους που πετυχαινεις εκει μεσα που νομιζουν οτι κατι ειναι επειδη εχουν ενα κουμπαρα αναμεσα στα ποδαρια.

ισως για μοναχικους που ειναι σε καποια πολη στο εξωτερικο κατι προκυψει αλλα δε θα ειναι κατι παραπανω απο ενα μανικι...

στην ελλαδα ειναι μεσο για να αυξησει η αλλη τους φωλωουερς της. και αντε να γαμηθει με κανενα ωραιο και μεχρι εκει...

αν δε γαματε απο φεησμπουκ και ινσταγκραμ μη περιμενετε απο τιντερ! δε θα στειλει εκτος αν ειναι οβερ 100 κιλα
 

takis229

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2021
Μηνύματα
147
Like
353
Πόντοι
21
ΤΙΝΤΕΡ ΑΞΙΖΕΙ?
οχι δεν αξιζει!
αν εισαι εμφανισιμος δε περιμενεις απο εκει. βρισκεις πιο απλα και ανθρωπινα εξω παρα τους ναρκισσους που πετυχαινεις εκει μεσα που νομιζουν οτι κατι ειναι επειδη εχουν ενα κουμπαρα αναμεσα στα ποδαρια.

ισως για μοναχικους που ειναι σε καποια πολη στο εξωτερικο κατι προκυψει αλλα δε θα ειναι κατι παραπανω απο ενα μανικι...

στην ελλαδα ειναι μεσο για να αυξησει η αλλη τους φωλωουερς της. και αντε να γαμηθει με κανενα ωραιο και μεχρι εκει...

αν δε γαματε απο φεησμπουκ και ινσταγκραμ μη περιμενετε απο τιντερ! δε θα στειλει εκτος αν ειναι οβερ 100 κιλα
Μια χαρά στέλνουν το θέμα είναι μέχρι εκεί δεν σημαίνει ότι θα συναντηθείς από κοντά ή θα γαμησεις με τα like και τα matches
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Μια χαρά στέλνουν το θέμα είναι μέχρι εκεί δεν σημαίνει ότι θα συναντηθείς από κοντά ή θα γαμησεις με τα like και τα matches
τι να το κανω μυστη οτι μου στελνει για επιβεβαιωση οταν εχει κομπλεξ να πιει ενα απλο καφε!!! ανασφαλειες ακομη και ετσι! περνας 21351 φιλτρα και δοκιμασιες που θελει!
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

akinho

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
653
Κριτικές
1
Like
1.636
Πόντοι
206
τι να το κανω μυστη οτι μου στελνει για επιβεβαιωση οταν εχει κομπλεξ να πιει ενα απλο καφε!!! ανασφαλειες ακομη και ετσι! περνας 21351 φιλτρα και δοκιμασιες που θελει!
Πρόσφατη συνάντηση με καμμένη τύπισσα. Εμφανίσιμο μανάρι, όχι από αυτά που βλέπεις και σου φεύγει το σαγόνι. Ωραία κοπέλα όμως. Βγαίνουμε για ποτό, και με πάει σε μαγαζί άδειο που είχε 5-10 παππουδια από πελάτες. Πάμε να μπούμε μέσα, εγώ λίγο αφηρημένος γιατί έβλεπα πόσο άδειο είναι το μαγαζί, φτάνουμε στην πόρτα και μου λέει "τι; Δε θα μου ανοίξεις την πόρτα; Και με κοιτούσε λες και έβλεπε εξωγήινο"
Τη ρωτάω τι θα πιει και μου λέει ότι δεν πίνει... Άντε πάει στο καλο λέω...
Προτείνω να φάμε κάτι. Με τα 1000 ζόρια βρήκαμε μια πίτσα μιας και καμμία δεν της άρεσε. Έκανε 2 ώρες να φάει 3 κομμάτια πίτσα.
Μετά αρχίζει και με ρωτάει πόσο καιρό έχω τιντερ και τι άτομα έχω γνωρίσει. Εμένα δε μου αρέσουν αυτές οι κουβέντες γενικά γιατί είναι άκυρες και χαλάνε το κλίμα της συνάντησης. Οπότε δεν αφήνω περιθώρια και αρχίζει και μου αναλύει ποιοι είναι αυτοί που έχει συναντήσει και τι δουλειές κάνουν. Της αλλάζω θέμα και αρχίζω να μιλάω εγώ μηπως και φάει και το γαμημενο το κομμάτι της πίτσας και φύγουμε. Την αφήνω λοιπόν.... Σκεφτόμουν ότι το κεφάλι της ειναι καμμένη γη αλλά για ένα σκισιμο δε θα ήταν κακή. Της στέλνω λοιπόν την επόμενη μέρα να βρεθούμε μέσα στο σκ να δούμε καμμία ταινία. Μου απαντάει λοιπόν " ναι αμέ... ελεύθερος χρόνος χρειάζεται μόνο"... Αυτό το είπε η γκόμενα η οποία επί τη ευκαιρία δε δουλεύει κιόλας....
Της λέω εγώ από Παρασκευή απόγευμα και όλο το σκ είμαι ελεύθερος. Απαντάει "ναι αλλά πρέπει να βγω και με τα ματς που κάνω από τιντερ και δε μένει πολύς ελεύθερος χρόνος".
Δεν την έβρισα γιατί θα της έδινα και αξία ότι κάποια είναι. Απλά της είπα"καλή συνέχεια με τα ματσάκια σου. Αντίο " και delete.
 

tasoskatan

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2022
Μηνύματα
7
Κριτικές
2
Like
107
Πόντοι
0
Οι περισσότερες στο Tinder είναι καμένες περιπτώσεις. Γνώρισα κάποια στιγμή μια τύπισα που έκανε και crossfit γύρω στα 35. Μετά από αρκετά μηνύματα και τηλέφωνα της έριξα ένα μανίκι στην παραλία μέσα στο αυτοκίνητο. Το μουνί της ήταν μούσκεμα πριν καν την ακουμπήσω! Κολυμπούσα στην κυριολεξία μέσα της και έκανε σαν λυσσασμένη... Όταν κατάφερα να την χύσω αντέδρασε λες και πήρε το τρόπαιο! Δεν επιδίωξα να την ξανασυναντήσω
 

kachaplias

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.117
Like
4.738
Πόντοι
1.756
Πρόσφατη συνάντηση με καμμένη τύπισσα. Εμφανίσιμο μανάρι, όχι από αυτά που βλέπεις και σου φεύγει το σαγόνι. Ωραία κοπέλα όμως. Βγαίνουμε για ποτό, και με πάει σε μαγαζί άδειο που είχε 5-10 παππουδια από πελάτες. Πάμε να μπούμε μέσα, εγώ λίγο αφηρημένος γιατί έβλεπα πόσο άδειο είναι το μαγαζί, φτάνουμε στην πόρτα και μου λέει "τι; Δε θα μου ανοίξεις την πόρτα; Και με κοιτούσε λες και έβλεπε εξωγήινο"
Τη ρωτάω τι θα πιει και μου λέει ότι δεν πίνει... Άντε πάει στο καλο λέω...
Προτείνω να φάμε κάτι. Με τα 1000 ζόρια βρήκαμε μια πίτσα μιας και καμμία δεν της άρεσε. Έκανε 2 ώρες να φάει 3 κομμάτια πίτσα.
Μετά αρχίζει και με ρωτάει πόσο καιρό έχω τιντερ και τι άτομα έχω γνωρίσει. Εμένα δε μου αρέσουν αυτές οι κουβέντες γενικά γιατί είναι άκυρες και χαλάνε το κλίμα της συνάντησης. Οπότε δεν αφήνω περιθώρια και αρχίζει και μου αναλύει ποιοι είναι αυτοί που έχει συναντήσει και τι δουλειές κάνουν. Της αλλάζω θέμα και αρχίζω να μιλάω εγώ μηπως και φάει και το γαμημενο το κομμάτι της πίτσας και φύγουμε. Την αφήνω λοιπόν.... Σκεφτόμουν ότι το κεφάλι της ειναι καμμένη γη αλλά για ένα σκισιμο δε θα ήταν κακή. Της στέλνω λοιπόν την επόμενη μέρα να βρεθούμε μέσα στο σκ να δούμε καμμία ταινία. Μου απαντάει λοιπόν " ναι αμέ... ελεύθερος χρόνος χρειάζεται μόνο"... Αυτό το είπε η γκόμενα η οποία επί τη ευκαιρία δε δουλεύει κιόλας....
Της λέω εγώ από Παρασκευή απόγευμα και όλο το σκ είμαι ελεύθερος. Απαντάει "ναι αλλά πρέπει να βγω και με τα ματς που κάνω από τιντερ και δε μένει πολύς ελεύθερος χρόνος".
Δεν την έβρισα γιατί θα της έδινα και αξία ότι κάποια είναι. Απλά της είπα"καλή συνέχεια με τα ματσάκια σου. Αντίο " και delete.
επαγγελματιας ραντεβουδακιας! απο αυτες που κραζουν αν δε πληρωσεις στο πρωτο ραντεβου! οποτε καταλαβες πως πορευεται!
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.404
Κριτικές
107
Like
7.865
Πόντοι
6.585
Μετά αρχίζει και με ρωτάει πόσο καιρό έχω τιντερ και τι άτομα έχω γνωρίσει.
Της λέω εγώ από Παρασκευή απόγευμα και όλο το σκ είμαι ελεύθερος. Απαντάει "ναι αλλά πρέπει να βγω και με τα ματς που κάνω από τιντερ και δε μένει πολύς ελεύθερος χρόνος".
Δεν την έβρισα γιατί θα της έδινα και αξία ότι κάποια είναι. Απλά της είπα"καλή συνέχεια με τα ματσάκια σου. Αντίο " και delete.

1. οποία με ρωτάει το ίδιο, με την μια unmatch. Χάσιμο χρόνου.

2. Επίσης unmatch σε οποία με ρωτάει "τι ψάχνω" (το θεωρώ εντελώς χαζό κ άκυρο). Πάλι χάσιμο χρόνου.

3. Το έχω ξαναπεί, ποτέ δεν μιλάω ούτε ματσάρω με γκόμενα που δεν έχει φωτό (θα μου πεις πως ξέρεις ότι αυτή που βλέπεις είναι και αυτή που θα δεις μπροστά σου: εδώ είναι το αιώνιο ρίσκο στα dating apps. Εχω φάει και φόλες και έμαθα κ πλεον ζητώ τηλ (Viber/Whatsapp) ή messenger μετά τις πρώτες αναγνωριστικές κουβέντες και ψάχνω ότι μπορώ να βρω...

Αν ξέρετε υπάρχουν και οι εφαρμογές Sync.Me, Truecaller & Showcaller που βοηθούν αρκετά (20 euro κοστίζει η πληροφορία, PayPal/Revolut accepted :cheesy::cheesy:)

4. Υπάρχει μια τάση τώρα τελευταία από χαζοχαρούμενες, αργόσχολες, άνεργες κλπ, να περνάνε φίνα με αγαπούληδες κ καληνυχτάκηδες του tinder, και λοιπών dating apps. Με πονήρεψε μια πρώην συνάδελφος που την πέτυχα στο tinder κ γνώριζα ότι δεν δουλεύει εδώ κ καιρό. Μου το επιβεβαίωσαν οι κοινές μας φίλες κ γνωστές: περνάει ζωή ζάχαρη. Και άμα μας αρέσει το αγόρι, του καθόμαστε κ περνάμε μια χαρά. Ολά κομπλέ. (να πω δεν είναι καμια μουνάρα, απλά έχει ωραίο τύπο κ είναι "μανούλα" στο λέγειν η τύπισα (σε πουλάει κ σε αγοράζει στο άψε σβήσε).
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.213
Like
15.822
Πόντοι
3.656
Πρόσφατη συνάντηση με καμμένη τύπισσα. Εμφανίσιμο μανάρι, όχι από αυτά που βλέπεις και σου φεύγει το σαγόνι. Ωραία κοπέλα όμως. Βγαίνουμε για ποτό, και με πάει σε μαγαζί άδειο που είχε 5-10 παππουδια από πελάτες. Πάμε να μπούμε μέσα, εγώ λίγο αφηρημένος γιατί έβλεπα πόσο άδειο είναι το μαγαζί, φτάνουμε στην πόρτα και μου λέει "τι; Δε θα μου ανοίξεις την πόρτα; Και με κοιτούσε λες και έβλεπε εξωγήινο"
Τη ρωτάω τι θα πιει και μου λέει ότι δεν πίνει... Άντε πάει στο καλο λέω...
Προτείνω να φάμε κάτι. Με τα 1000 ζόρια βρήκαμε μια πίτσα μιας και καμμία δεν της άρεσε. Έκανε 2 ώρες να φάει 3 κομμάτια πίτσα.
Μετά αρχίζει και με ρωτάει πόσο καιρό έχω τιντερ και τι άτομα έχω γνωρίσει. Εμένα δε μου αρέσουν αυτές οι κουβέντες γενικά γιατί είναι άκυρες και χαλάνε το κλίμα της συνάντησης. Οπότε δεν αφήνω περιθώρια και αρχίζει και μου αναλύει ποιοι είναι αυτοί που έχει συναντήσει και τι δουλειές κάνουν. Της αλλάζω θέμα και αρχίζω να μιλάω εγώ μηπως και φάει και το γαμημενο το κομμάτι της πίτσας και φύγουμε. Την αφήνω λοιπόν.... Σκεφτόμουν ότι το κεφάλι της ειναι καμμένη γη αλλά για ένα σκισιμο δε θα ήταν κακή. Της στέλνω λοιπόν την επόμενη μέρα να βρεθούμε μέσα στο σκ να δούμε καμμία ταινία. Μου απαντάει λοιπόν " ναι αμέ... ελεύθερος χρόνος χρειάζεται μόνο"... Αυτό το είπε η γκόμενα η οποία επί τη ευκαιρία δε δουλεύει κιόλας....
Της λέω εγώ από Παρασκευή απόγευμα και όλο το σκ είμαι ελεύθερος. Απαντάει "ναι αλλά πρέπει να βγω και με τα ματς που κάνω από τιντερ και δε μένει πολύς ελεύθερος χρόνος".
Δεν την έβρισα γιατί θα της έδινα και αξία ότι κάποια είναι. Απλά της είπα"καλή συνέχεια με τα ματσάκια σου. Αντίο " και delete.

Τουλάχιστον αυτή ήταν ειλικρινής,δεν είπε έχω διάβασμα ή μόλις χώρισα και θέλω χρόνο(τις μαλακίες που λένε συνήθως)

Έτσι την πατάμε γιατί κοιτάμε μόνο εμφάνιση.Αν είναι γαμήσιμη,ακόμα κι αν καταλάβουμε ότι είναι καμμένη,δεν την διώχνουμε κατευθείαν.
 

Realgmer

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2022
Μηνύματα
44
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
0
Πολύ το ψάχνετε παιδιά.
Φυσικά και μπορείς να γνωρίσεις άτομο απ'το τιντερ.
Το πώς θα το χειριστείς μετά είναι το θέμα. Τι θέλεις τι όχι.
Αν θες απλά να την γαμησεις, όταν γίνει να είσαι ξεκάθαρος.
Πολύ περισσότερο θα εκτιμηθεί η ειλικρίνεια σου και θα δείξεις ότι ξέρεις τι θες και τι όχι παρά δικαιολογίες κλπ.
Έτσι κάνεις μια ελεύθερη σχέση.

Προφανώς και κάποιοι σε κάποιες φάσεις δεν βγαίνουν πολύ έξω είτε επειδή δεν παίζει παρέα είτε επειδή δεν είναι σε φάση. Μια χαρά είναι τα apps αυτά σε τέτοιες φάσεις.

Έγραψε ένας τύπος πιο πάνω για το άλλο το bumble. Ίδια φάση. Έκανα ένα λογαριασμό εκεί, μου έκανε like μια τύπισσα στην οποία μάλλον είχα κάνει like νωρίτερα.
Μιλήσαμε λίγο, είπαμε δύο μαλακίες.
Την επόμενη της στέλνω μήνυμα καλημέρα με χαμογελακι emoticon ξέρω γω και μου απαντάει ξερά καλημέρα σκέτο.
Ε δεν της ξαναεστειλα και μετά από κάνα διήμερο την έκανα unmatch. Δηλαδή τι να έκανα; Μου κάνεις like; Ωραία, παρακάτω. Αλλιώς τι το κάνεις;
Δεν έχουμε χρόνο για χάσιμο με μαλακίες.

Δεν περιμένω να βρω μοντέλο γιατί δεν είμαι μοντέλο κι ο ίδιος.
Αυτό γενικά, όχι μόνο στα apps.
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
6.637
Κριτικές
20
Like
23.226
Πόντοι
8.346
Πολύ το ψάχνετε παιδιά.
Φυσικά και μπορείς να γνωρίσεις άτομο απ'το τιντερ.
Το πώς θα το χειριστείς μετά είναι το θέμα. Τι θέλεις τι όχι.
Αν θες απλά να την γαμησεις, όταν γίνει να είσαι ξεκάθαρος.
Πολύ περισσότερο θα εκτιμηθεί η ειλικρίνεια σου και θα δείξεις ότι ξέρεις τι θες και τι όχι παρά δικαιολογίες κλπ.
Έτσι κάνεις μια ελεύθερη σχέση.

Προφανώς και κάποιοι σε κάποιες φάσεις δεν βγαίνουν πολύ έξω είτε επειδή δεν παίζει παρέα είτε επειδή δεν είναι σε φάση. Μια χαρά είναι τα apps αυτά σε τέτοιες φάσεις.

Έγραψε ένας τύπος πιο πάνω για το άλλο το bumble. Ίδια φάση. Έκανα ένα λογαριασμό εκεί, μου έκανε like μια τύπισσα στην οποία μάλλον είχα κάνει like νωρίτερα.
Μιλήσαμε λίγο, είπαμε δύο μαλακίες.
Την επόμενη της στέλνω μήνυμα καλημέρα με χαμογελακι emoticon ξέρω γω και μου απαντάει ξερά καλημέρα σκέτο.
Ε δεν της ξαναεστειλα και μετά από κάνα διήμερο την έκανα unmatch. Δηλαδή τι να έκανα; Μου κάνεις like; Ωραία, παρακάτω. Αλλιώς τι το κάνεις;
Δεν έχουμε χρόνο για χάσιμο με μαλακίες.

Δεν περιμένω να βρω μοντέλο γιατί δεν είμαι μοντέλο κι ο ίδιος.
Αυτό γενικά, όχι μόνο στα apps.
Πάλι θα καταλήξουμε ότι οι τυπισσες είναι προβληματικές. Είναι σε dating app αλλά δεν σκοπεύουν στο dating. Μου το έχει πει κ γνωστή. Είναι εκεί για την καβλαντα. Κ της είπα ξερα, γτ δν καβλαντιζεις στο ινστα, εδω είναι γ φλερτ, γνωριμία κ οτι προκύψει :idiot:
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.196
Like
10.581
Πόντοι
2.256
Πάλι θα καταλήξουμε ότι οι τυπισσες είναι προβληματικές. Είναι σε dating app αλλά δεν σκοπεύουν στο dating. Μου το έχει πει κ γνωστή. Είναι εκεί για την καβλαντα. Κ της είπα ξερα, γτ δν καβλαντιζεις στο ινστα, εδω είναι γ φλερτ, γνωριμία κ οτι προκύψει :idiot:
Στους 60 που καυλαντιζουν, πάντα κάθονται στον ένα. Είσαι λοιπόν εκεί μήπως και σταθείς τυχερός και της κάνεις εσύ το κλικ. Βέβαια αυτό προϋποθέτει (πλην του λέγειν), να έχεις χρόνο για ξόδεμα και υπομονή. Και γνωση του ότι η πιθανότητα να πέσεις σε φόλα είναι υψηλή. Δεν είναι για όλους αυτό το παίγνιο.
 

Realgmer

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2022
Μηνύματα
44
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
0
Πάλι θα καταλήξουμε ότι οι τυπισσες είναι προβληματικές. Είναι σε dating app αλλά δεν σκοπεύουν στο dating. Μου το έχει πει κ γνωστή. Είναι εκεί για την καβλαντα. Κ της είπα ξερα, γτ δν καβλαντιζεις στο ινστα, εδω είναι γ φλερτ, γνωριμία κ οτι προκύψει :idiot:

Μα κι εσύ για την καβλαντα είσαι εκεί ρε τυπε. Θα μιλήσεις με κάποια που θα σου αρέσει προφανώς αλλά δεν θα πας βουρ στον πατσά. Θα την ψυχολογησεις την φάση. Δεν θα της ζητήσεις ούτε σοσιαλ ούτε τίποτα. Θα της στείλεις δύο τρία μηνύματα, μετά θα κόψεις. Αν δεν σου στείλει τίποτα για μέρες, unmatch.
Αν σου στείλει, το ίδιο τροπαρι. Δεν θα της πεις ούτε να βγείτε ούτε τίποτα. Αν είναι να γίνει έξοδος ή σοσιαλ θα στο πει η ίδια.
Που εκεί είναι που πρέπει να προσέξεις. Χαλαρός να είσαι.
Προφανώς και θέλει υπομονή. Αλλά γιατί να βιαστεις;;
Τώρα αν σου κάτσει ONS μετά βλέπεις.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom