Νέα

Τί θα κάνατε; Πρόβλημα με σεξ σε σχέση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.015
Κριτικές
94
Like
46.319
Πόντοι
17.311
Έχω ήδη στείλει σε 2 ψυχολόγους ώστε να επιλέξω έναν και να ξεκινήσω συνεδρίες (κρυφά μιας και δεν θα ήθελα να το ξέρει).

Το πρόβλημα βρίσκεται ξεκάθαρα σε μένα, δεν ισχυρίστηκα πως εκείνη το έχει. Εγώ είχα συνηθίσει να γαμαω πουτανακια που γνώριζα στο tinder και να κάνω παρτουζες. Όχι πως είναι κακό, αλλά δεν σημαίνει πως θα τα έχω για πάντα αυτά.

Άκρη πιστεύω θα βρεθεί. Το γεγονός πως και εκείνη διαμαρτυρεται για μη συχνό σεξ, σημαίνει πως θέλει παραπάνω και άρα θα κάνει και άλλες προσπάθειες (μόνο ηλιθια δεν είναι, οπότε θα το καταλάβει).
παιχτη η τυπισσα σου κανει παραπονο για παραπανω σεξ και εσυ πετας αετο, κοιταζοντας πουτανακια στο τινδερ ??????
σου βαζει προστυχα εσωρουχα για να σε φτιαξει.
παιρνει χαπια για να χυνεις μεσα, επειδη γουσταρει και αυτη.
σε κοιταει στα ματια και λιωνει, οπως λες.
εχει τη δουλεια της και δε σε πριζει με οικονομικα και ακυρη χορηγεια.
νομιζω οτι ολοι-σχεδον ολοι κατι αναλογο ψαχνουμε και απορω τι αλλο θελεις. :confused::confused::confused:
ρε μηπως ειναι μπαζο και μας δουλευεις ?:think:
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.222
Κριτικές
46
Like
3.627
Πόντοι
4.365
...
νομιζω οτι ολοι-σχεδον ολοι κατι αναλογο ψαχνουμε και απορω τι αλλο θελεις. :confused::confused::confused:
ρε μηπως ειναι μπαζο και μας δουλευεις ?:think:
E... ειπε οτι εχει λιγο κυτταρίτιδα....
μαλλον εκει κολαει ο τυπος....
Εχει μαθει σε πιο σκινι πουτανακια...:grin:
 

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.826
Πόντοι
206
Έχω μια σχέση εδώ και σχεδόν 2 χρόνια. Εκπληκτικός άνθρωπος, με κοιτάει στα μάτια και λιώνει. Πολύ μορφωμένη και πολύ όμορφη. Όμως στο σεξ δεν μου βγάζει κάτι πρόστυχο. Ίσως το γεγονός πως είναι πολύ έρωτας και γούστου γούστου, να φταίει. Σκέφτομαι τις παρτουζες που έκανα στο παρελθόν με άλλες, σκέφτομαι άλλες πρώην μου (μόνο σεξουαλικα, δεν μιλάμε για συναισθήματα) και που και που πάω να γαμαω πουτανες, για να βγάλω τα γούστα μου.

Το πρόβλημά μου είναι πως αν τη χωρισω, δεν ξέρω αν θα βρω άλλη να με αγαπάει τόσο (και από την δική μου πλευρά υπάρχουν σοβαρά συναισθήματα αγάπης) και να μπορώ να τη δω σοβαρά για οικογένεια.

Τι θα κάνατε; Έχω κάνει συζητήσεις για το σεξ μαζί της, όμως δεν έχει βελτιωθεί το θέμα. Να χωρισω; Να συνεχίσω να πηδαω πουτανες (παράλληλη σχέση δεν μπορώ να έχω γιατί ζούμε μαζί και δεν υπάρχει χρόνος να βγω από το σπίτι μιας και δουλεύω από το σπίτι);
Μην την πάρεις στο λαιμό σου με γάμους και παιδιά
2 χρόνια που την γαμας πρέπει εσυ να σκεφτείς ότι την έχεις κάνει αντιβασιλέα … και εκείνη είναι αναμένο κερί
Καλύτερα να την χωρίσεις
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.015
Κριτικές
94
Like
46.319
Πόντοι
17.311
E... ειπε οτι εχει λιγο κυτταρίτιδα....
μαλλον εκει κολαει ο τυπος....
Εχει μαθει σε πιο σκινι πουτανακια...:grin:
ρε μάν, για λίγο δεν πειράζει. ίσα ίσα που είναι και θηλυκοτατο θα έλεγα.
να μην ειναι καμία φαλαινομπουχεσα είναι το θέμα, γιατί πολλοι που δηλώνουν σκινυ φανς, πηδάνε κάτι απίστευτα σαμπρελοειδη μπάζα.
 
Τελευταία τροποποίηση:

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.257
Κριτικές
7
Like
3.375
Πόντοι
736
Μάγκες το πρόβλημα είναι ότι η γκόμενά έχει ψυχολογία αραβωνιαρας ...

και ο συναγωνιστής έχει μάθει σε hard core ... και κασκαντέρ

Τώρα αν βάλεις στο συνδυασμό κυτταρίτιδα-κωλαθρα και πότε θα γίνω μάνα...
λογικό είναι να τρέχει ο συναγωνιστής σε group therapy ...
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.870
Κριτικές
3
Like
1.464
Πόντοι
216
Έχω ήδη στείλει σε 2 ψυχολόγους ώστε να επιλέξω έναν και να ξεκινήσω συνεδρίες (κρυφά μιας και δεν θα ήθελα να το ξέρει).

Το πρόβλημα βρίσκεται ξεκάθαρα σε μένα, δεν ισχυρίστηκα πως εκείνη το έχει. Εγώ είχα συνηθίσει να γαμαω πουτανακια που γνώριζα στο tinder και να κάνω παρτουζες. Όχι πως είναι κακό, αλλά δεν σημαίνει πως θα τα έχω για πάντα αυτά.

Άκρη πιστεύω θα βρεθεί. Το γεγονός πως και εκείνη διαμαρτυρεται για μη συχνό σεξ, σημαίνει πως θέλει παραπάνω και άρα θα κάνει και άλλες προσπάθειες (μόνο ηλιθια δεν είναι, οπότε θα το καταλάβει).
Φίλε, καλώς έπραξες ίσα για να το εξαντλήσεις, να νιώσεις πως έκανες ό,τι περνούσε από το χέρι σου!

Κι εγώ σε κάποια φάση το είχα σκεφτεί να ζητούσα βοήθεια, αλλά από την άλλη σκέφτηκα πως περνούσα μια χαρά μόλις έστρωσα τη φάση μου καλύτερα, και πως δεν είχε νόημα να καταπιέσω την ίδια μου τη φύση! Είπα να το ζήσω όσο με πήγαινε, κι όπου με πάει.

Όσο για τις κοπέλες που έχασα, ήμουν σίγουρος πως ανά πάσα στιγμή εάν χρειαζόταν μπορούσα να τις έχω πίσω (ευτυχώς δε χρειάστηκε να επιβεβαιωθεί αυτό).
Εν τέλει, από μια ηλικία και μετά αφού συνήλθα από το κάψιμο των πολλαπλών άκυρων γυναικών και τη διαρκή εναλλαγή τους στη ζωή μου (μη λέμε μαλακίες, μπορεί να γίνει αρκετά ψυχοφθόρο και το καταλαβαίνεις εν καιρώ-χώρια που αποκτηνώνεσαι παράλληλα) μου φυγε η λύσσα.
Σ αυτή τη φάση αφού έχεις βγάλει τα γούστα και τα απωθημένα σου (όσα μπόρεσες δηλαδή), γίνεσαι πολύ πιο σοφός στις επιλογές σου, η κρίση σου είναι ξεκάθαρη και οι σχέσεις σου πολύ πιο ουσιώδεις και ειλικρινείς.
Απο τη μία τώρα, ξέρεις να εκτιμήσεις κάποιες αρετές όταν τις βλέπεις, και σπανίζουν.
Από την άλλη, οφείλεις να σκεφτείς εάν είναι η ποιότητα των γυναικών που γνώριζες πιο συχνά (μιας και ανέφερες τιντερ και παρτούζες κλπ.) που σε ώθησαν να εμμείνεις ως προς τη σπανιότητα αυτών των αρετών.

Όλοι μαζί σου είμαστε!
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.870
Κριτικές
3
Like
1.464
Πόντοι
216
Μάγκες το πρόβλημα είναι ότι η γκόμενά έχει ψυχολογία αραβωνιαρας ...

και ο συναγωνιστής έχει μάθει σε hard core ... και κασκαντέρ

Τώρα αν βάλεις στο συνδυασμό κυτταρίτιδα-κωλαθρα και πότε θα γίνω μάνα...
λογικό είναι να τρέχει ο συναγωνιστής σε group therapy ...
Σε αυτό που πολύ σωστά λες, βλέπουμε και ένα κλασικό μοτίβο:

Οι γυναίκες με 'ψυχολογία αρραβωνιάρας' θα γοητευτούν από το έμπειρο αρσενικό, τον κασκαντέρ μουρντάρη (κι ας μην ξέρουν τις βρωμιές του, τον μυρίζονται εύκολα). Κάποιες ίσως το νιώθουνε και ως τιμή, ίσως να τις καυλώνει εγωιστικά πως ένας που γάμησε πολλές προτίμησε αυτή. Και αυτός παραμένει και η πρώτη τους επιλογή, καθώς η φύση τις ορίζει να τον αποδεχθούν ως άνδρα!

Ενώ τον φλούφλη άβγαλτο άνδρα, πιθανότερο να τον προσεγγίσει η αλανιάρα καθώς πλάι του νιώθει ασφάλεια γιατί της φαίνεται ακίνδυνος.

Κι εγώ θυμάμαι πιτσιρικάς ως πιο άβγαλτος, πάντα με αλανιάρες και παρτόλες τα τακιμιαζα, μπαίνωντας στα κόλπα και τις καταδρομικές μεγαλώνοντας όμως , παρατήρησα πως οι 'κυριλλάτες' και μαζεμένες γκόμενες μου κάθονταν πολύ ευκολότερα.
Ενώ οι παρτόλες δεν μπαιναν ΚΑΝ στον κόπο να μου πουληθούν ως 'μαζεμένες' πλέον.
 
Τελευταία τροποποίηση:

KritiKos43

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2021
Μηνύματα
120
Like
167
Πόντοι
1
Τύπε, σκέψου ότι συνήθως γίνεται διάκριση μεταξύ αυτού που λέμε "σεξουαλικό" από το "ερωτικό". Με βάση τα όσα λες, με τη συγκεκριμένη υπάρχει μια ερωτική σχέση. Είναι μια καλή περίπτωση, από την οποία αντλείς και συναισθηματική πληρότητα. Θετικότατο. Απλώς δεν τα βρίσκετε σε όλα στο σεξ.
Η γυναίκα αυτή δεν θα αλλάξει συμπεριφορά στο κρεβάτι. Το "γούτσου γούτσου" είναι στοιχείο του χαρακτήρα της. Κάπου εδώ προκύπτει ένα σεξουαλικό κενό για σένα. Για να το αναπληρώσεις, απλώς θα συνεχίσεις το αγοραίο σεξ. Μην ξεχνάς ότι δεν την απατάς, διότι δεν νιώθεις συναίσθημα με την τάνα. Απλώς ικανοποιείς τις ορμές σου. Αυτή την άποψη περί διάκρισης "σεξουαλικού" και "ερωτικού" εφαρμόζω και εγώ, και βρίσκω την ισοροπία μου. Από τη μία η σχέση και από την άλλη το αναγκαίο συμπλήρωμά της για σεξουαλική ποικιλία και ψυχική ισορροπία. :hi:
Μπορώ να το βρω αυτό υπογεγραμμένο να το δείξω όταν με πιάσει η γυναίκα μου?
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.870
Κριτικές
3
Like
1.464
Πόντοι
216
Τύπε, σκέψου ότι συνήθως γίνεται διάκριση μεταξύ αυτού που λέμε "σεξουαλικό" από το "ερωτικό". Με βάση τα όσα λες, με τη συγκεκριμένη υπάρχει μια ερωτική σχέση. Είναι μια καλή περίπτωση, από την οποία αντλείς και συναισθηματική πληρότητα. Θετικότατο. Απλώς δεν τα βρίσκετε σε όλα στο σεξ.
Η γυναίκα αυτή δεν θα αλλάξει συμπεριφορά στο κρεβάτι. Το "γούτσου γούτσου" είναι στοιχείο του χαρακτήρα της. Κάπου εδώ προκύπτει ένα σεξουαλικό κενό για σένα. Για να το αναπληρώσεις, απλώς θα συνεχίσεις το αγοραίο σεξ. Μην ξεχνάς ότι δεν την απατάς, διότι δεν νιώθεις συναίσθημα με την τάνα. Απλώς ικανοποιείς τις ορμές σου. Αυτή την άποψη περί διάκρισης "σεξουαλικού" και "ερωτικού" εφαρμόζω και εγώ, και βρίσκω την ισοροπία μου. Από τη μία η σχέση και από την άλλη το αναγκαίο συμπλήρωμά της για σεξουαλική ποικιλία και ψυχική ισορροπία. :hi:
τα είπες ΟΛΑ ρε άνθρωπε μέσα σε μια παράγραφο! Ωραία και απλά! ΣΟΦΟΣ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom