Νέα

Τί άλλο θ' ακούσουμε...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα moutsos13
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 42
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

al capone

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2005
Μηνύματα
404
Like
0
Πόντοι
1
Καλησπερα φιλε woodstockr ειμαι και εγω στη παρεα πριν απο το 85 ειμαι το 65 διαβαζοντας  ολα αυτα που γραφεις με εκανες να θυμηθω τα χρονια που ζησαμε χωρις πολλα μη-μη που και πολλα να ηταν τα μη-μη τα γραφαμε κανονικα ΝΑ  ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Πολλή απογοήτευση κυκλοφορεί ε; Χμ... Θα συμφωνήσω μεν στα περισσότερα, αλλά θα προσθέσω το ότι οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα... (μα τι διάολο, ο μόνος είμαι που συναναστρέφομαι και με νορμάλ γκόμενες οι οποίες δεν έρχονται από έξω και έχουν και τα μυαλά στο κεφάλι?)

τυχερεεεεεεεεεεεεεεεεεέ.........
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Και για να πούμε και του στραβού το δίκιο "Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους" ...

Ποια είσαι εσύ μωρή πετούγια που απαιτείς απο εμένα να έχω γαμηθεί στην ζωή μου να φτιάξω καριέρα, λεφτά, σπίτια, αυτοκίνητα και να έρθεις εσύ μωρή ξεβράκωτη, καραβλαχάρα, φτωχομπινεδιάρα, αγράμματη με ένα δίπλωμα λυκείου και πτυχίο κομμώτριας να τα βρείς έτοιμα χωρίς να προσφέρεις τίποτα  :ak: :ak: :ak:
 

rodman

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.283
Like
62
Πόντοι
16
Και για να πούμε και του στραβού το δίκιο "Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους" ...

Ποια είσαι εσύ μωρή πετούγια που απαιτείς απο εμένα να έχω γαμηθεί στην ζωή μου να φτιάξω καριέρα, λεφτά, σπίτια, αυτοκίνητα και να έρθεις εσύ μωρή ξεβράκωτη, καραβλαχάρα, φτωχομπινεδιάρα, αγράμματη με ένα δίπλωμα λυκείου και πτυχίο κομμώτριας να τα βρείς έτοιμα χωρίς να προσφέρεις τίποτα  :ak: :ak: :ak:

σωστός συναγωνιστή, :uzi: :blowup: ουστ παλιομπετούγια
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Και για να πούμε και του στραβού το δίκιο "Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν επιδέξιους κώλους" ...

Ποια είσαι εσύ μωρή πετούγια που απαιτείς απο εμένα να έχω γαμηθεί στην ζωή μου να φτιάξω καριέρα, λεφτά, σπίτια, αυτοκίνητα και να έρθεις εσύ μωρή ξεβράκωτη, καραβλαχάρα, φτωχομπινεδιάρα, αγράμματη με ένα δίπλωμα λυκείου και πτυχίο κομμώτριας να τα βρείς έτοιμα χωρίς να προσφέρεις τίποτα  :ak: :ak: :ak:

....και οχι απλα να τα βρει ετοιμα και να τα απολαμβανει μαζι σου. να θελει να στα φαει κιολας, με το γνωστο συστημα γαμος-παιδι-διαζυγιο-διατροφες και γαμο-ρεστα......!!!!!
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Να μας στείλεις τότε την φωτογραφία σου να βγάλουμε ανακοινωθέν. Όποια σε βρει ξανά σε φανάρι, να σε μουτζώνει, για να έχει το κεφάλι της ήσυχο...

Σε εξυπναδες προσβολες και απαξιωση αποψεων που δεν συμφωνεις, πρωτοπορεις, δεν υπαρχει αμφιβολία. Δικιά σου γνώμη έχεις ν αντιπαραθέσεις? Για να σε γλιτώσω και από την χολή που κουβαλάς είμαι αμόρφωτος, μισογύνης κομπλεξικός, αδερφή, μαλάκας, αιμομίκτης, κτηνοβάτης, κλέφτης και δολοφόνος, αλλά τουλάχιστον ΔΕΝ ασχολούμαι με τους άλλους. Στο έχω ξαναπεί αλλά επιμένεις να προσβάλεις με Cheap shots ( όπως λες αλλού ) κρυμμένος πίσω από μια οθόνη.  Pathetic!

Βρισκω πολυ περιεργο γυναικες που οδηγουν οι ιδιες ως επί το πλείστον να μην ασχολουνται με το διπλανο μουρατο αμαξι και οταν συνοδευονται να το κανουν. Οχι ολες, ουτε καν οι περισσότερες, αλλα αρκετες για να μου κανει εντυπωση. Και φυσικα όχι αυτές που είναι σε καλύτερο αυτοκίνητο από αυτο που οδηγώ. Η θεωρία μου είναι ότι αφού βρήκαν τον μαλάκα και είδαν μέχρι που φτάνει εκείνος καλοκοιτάνε τον επόμενο. Ναι, έλκονται από Γερμανικά και ακριβά Ιταλικά κυρίως.

Απάντηση σε άλλο post, ΟΧΙ, όταν είμαι με  γκομενα ΔΕΝ χαμογελάω στο διπλανό αυτοκίνητο/τραπέζι/παρέα. Στοιχειώδης ευγένεια. Δεν μιλαω για κοιταγμα, αλλα χαμογελο και εντονο καρφωμα στα ματια.

Το δικό μου post είχε να κάνει με το αρχικό του θέματος και τυχαίνει να έχω ακούσει τα ίδια από 2,3 φίλες. ?Καλό παιδί μωρέ, αλλα που να πάω με το Yaris/Hyundai? , οτιδήποτε είχε ο συνοδός τους. ʼντε γαμήσου ρε κάργια, αν θες καλύτερο αμάξι πάρτο μόνη σου. 
 

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
Νομίζω αυτό το κείμενο εννοείς....

Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985

H αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πώς καταφέραμε να επιβιώσουμε. Ήμαστε μια
γενιά σε αναμονή: περάσαμε την παιδική μας ηλικία περιμένοντας. Έπρεπε να
περιμένουμε δύο ώρες μετά το φαγητό πριν κολυμπήσουμε, δύο ώρες μεσημεριανό
ύπνο για να ξεκουραστούμε και τις Κυριακές έπρεπε να μείνουμε νηστικοί όλο
το πρωί για να κοινωνήσουμε. Ακόμα και οι πόνοι περνούσαν με την αναμονή.

Κοιτάζοντας πίσω, είναι δύσκολο να πιστέψουμε ότι είμαστε ακόμα ζωντανοί.
Εμείς ταξιδεύαμε σε αυτοκίνητα χωρίς ζώνες ασφαλείας και αερόσακους. Κάναμε
ταξίδια 10 και 12 ωρών, πέντε άτομα σε ένα Φιατάκι και δεν υποφέραμε από το
«σύνδρομο της τουριστικής θέσης». Δεν είχαμε πόρτες, παράθυρα, ντουλάπια
και μπουκάλια φαρμάκων ασφαλείας για τα παιδιά. Ανεβαίναμε στα ποδήλατα
χωρίς κράνη και προστατευτικά, κάναμε ωτο-στοπ, καβαλάγαμε μοτοσικλέτες
χωρίς δίπλωμα. Οι κούνιες ήταν φτιαγμένα από μέταλλο και είχαν κοφτερές
γωνίες.

Ακόμα και τα παιχνίδια μας ήταν βίαια.
Περνάγαμε ώρες κατασκευάζοντας αυτοσχέδια αυτοκίνητα για να κάνουμε κόντρες
κατρακυλώντας σε κάποια κατηφόρα και μόνο τότε ανακαλύπταμε ότι είχαμε
ξεχάσει να βάλουμε φρένα. Παίζαμε «μακριά γαιδούρα» και κανείς μας δεν
έπαθε κήλη ή εξάρθρωση. Βγαίναμε από το σπίτι τρέχοντας το πρωί, παίζαμε
όλη τη μέρα και δεν γυρνούσαμε στο σπίτι παρά μόνο αφού είχαν ανάψει τα
φώτα στους δρόμους. Κανείς δεν μπορούσε να μάς βρει. Τότε δεν υπήρχαν
κινητά. Σπάγαμε τα κόκκαλα και τα δόντια μας και δεν υπήρχε κανένας νόμος
για να τιμωρήσει τους «υπεύθυνους» Ανοίγανε κεφάλια όταν παίζαμε πόλεμο με
πέτρες και ξύλα και δεν έτρεχε τίποτα. Ήταν κάτι συνηθισμένο για παιδιά και
όλα θεραπεύονταν με λίγο ιώδιο ή μερικά ράμματα. Δεν υπήρχε κάποιος να
κατηγορήσεις παρά μόνο ο εαυτός σου. Είχαμε καυγάδες και κάναμε καζούρα ο
ένας στον άλλος και μάθαμε να το ξεπερνάμε.

Τρώγαμε γλυκά και πίναμε αναψυκτικά, αλλά δεν ήμασταν παχύσαρκοι. Ίσως
κάποιος από εμάς να ήταν χοντρός και αυτό ήταν όλο. Μοιραζόμασταν μπουκάλια
νερό ή αναψυκτικά ή οποιοδήποτε ποτό και κανένας μας δεν έπαθε τίποτα.
Καμιά φορά κολλάγαμε ψείρες στο σχολείο και οι μητέρες μας το αντιμετώπιζαν
πλένοντάς μας το κεφάλι με ζεστό ξύδι.

Δεν είχαμε Playstations, Nintendo 64, 99 τηλεοπτικά κανάλια, βιντεοταινίες
με ήχο surround, υπολογιστές ή Ιnternet. Εμείς είχαμε φίλους. Κανονίζαμε να
βγούμε μαζί τους και βγαίναμε. Καμιά φορά δεν κανονίζαμε τίποτα, απλά
βγαίναμε στο δρόμο και εκεί συναντιόμασταν για να παίξουμε κυνηγητό,
κρυφτό, αμπάριζα... μέχρι εκεί έφτανε η τεχνολογία. Περνούσαμε τη μέρα μας
έξω, τρέχοντας και παίζοντας. Φτιάχναμε παιχνίδια μόνοι μας από ξύλα.
Χάσαμε χιλιάδες μπάλλες ποδοσφαίρου. Πίναμε νερό κατευθείαν από τη βρύση,
όχι εμφιαλωμένο, και κάποιοι έβαζαν τα χείλη τους πάνω στη βρύση.
Κυνηγούσαμε σαύρες και πουλιά με αεροβόλα στην εξοχή, παρά το ότι ήμασταν
ανήλικοι και δεν υπήρχαν ενήλικοι για να μας επιβλέπουν. Θεέ μου!

Πηγαίναμε με το ποδήλατο ή περπατώντας μέχρι τα σπίτια των φίλων και τους
φωνάζαμε από την πόρτα. Φανταστείτε το! Χωρίς να ζητήσουμε άδεια από τους
γονείς μας, ολομόναχοι εκεί έξω στο σκληρό αυτό κόσμο! Χωρίς κανέναν
υπεύθυνο! Πώς τα καταφέραμε;

Στα σχολικά παιχνίδια συμμετείχαν όλοι και όσοι δεν έπαιρναν μέρος έπρεπε
να συμβιβαστούν με την απογοήτευση. Κάποιοι δεν ήταν τόσο καλοί μαθητές όσο
άλλοι και έπρεπε να μείνουν στην ίδια τάξη. Δεν υπήρχαν ειδικά τεστ για να
περάσουν όλοι. Τι φρίκη!

Κάναμε διακοπές τρεις μήνες τα καλοκαίρια και περνούσαμε ατέλειωτες ώρες
στην παραλία χωρίς αντιηλιακή κρέμα με δείκτη προστασίας 30 και χωρίς
μαθήματα ιστιοπλοΐας, τένις ή γκολφ. Φτιάχναμε όμως φανταστικά κάστρα στην
άμμο και ψαρεύαμε με ένα αγκίστρι και μια πετονιά. Ρίχναμε τα κορίτσια
κυνηγώντας τα για να τους βάλουμε χέρι, όχι πιάνοντας κουβέντα σε κάποιο
chat room και γράφοντας ; ) : D : P

Είχαμε ελευθερία, αποτυχία, επιτυχία και υπευθυνότητα και μέσα από όλα αυτά
μάθαμε και ωριμάσαμε. Δεν θα πρέπει να μάς παραξενεύει που τα σημερινά
παιδιά είναι κακομαθημένα και χαζοχαρούμενα.

Αν εσύ είσαι από τους «παλιούς»... συγχαρητήρια! Είχες την τύχη να  μεγαλώσεις σαν παιδί...

το άρθρο αυτό σε πολλά σημεία του δείχνει ότι το έγραψε ένας μαλάκας

μα είναι δυνατόν να μη φόραγε κράνος και να υπερηφανεύεται? να μην έβαζε αντηλιακό και να καυχιέται?  :jerking: :jerking: :jerking:

επειδή πλέον μάθαμε ότι ο καρκίνος του δέρματος θερίζει και ότι πρέπει να φοράμε αντηλιακό είναι κατάντια της νεότερης γενιάς? για να μην πω για τα άλλα...

δε μας λέει όμως πόσο αυξήθηκε το προσδόκιμο επιβίωσης από τη γενιά του στη σημερινή...  ;)

μεγάλος μαλάκας...  :uglystupid:
 
OP
OP
moutsos13

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.124
Like
181
Πόντοι
16
απ τη μια μας λενε για ψυχικα χαρισματα και βαθος πνευματος και απ την αλλη μας μιλανε για υλισμο!!! τι να πω ρε πουστη μου...
 
OP
OP
moutsos13

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.124
Like
181
Πόντοι
16
το άρθρο αυτό σε πολλά σημεία του δείχνει ότι το έγραψε ένας μαλάκας

μα είναι δυνατόν να μη φόραγε κράνος και να υπερηφανεύεται? να μην έβαζε αντηλιακό και να καυχιέται?  :jerking: :jerking: :jerking:

επειδή πλέον μάθαμε ότι ο καρκίνος του δέρματος θερίζει και ότι πρέπει να φοράμε αντηλιακό είναι κατάντια της νεότερης γενιάς? για να μην πω για τα άλλα...

δε μας λέει όμως πόσο αυξήθηκε το προσδόκιμο επιβίωσης από τη γενιά του στη σημερινή...  ;)

μεγάλος μαλάκας...  :uglystupid:

φιλαρακο μιχαλη καλο ειναι να μην προσβαλουμε με χαρακτηρισμους τους αλλους εδω μεσα οταν δεν συμφωνουμε σε κατι.
και εγω δεν συμφωνω σε ορισμενα απ τα παραπανω αν και ειμαι το 78 αλλα δεν τον μπινελικιαζω!!!
Ας κρατησουμε ενα επιπεδο. το σαιτ μπορει να αναφερεται σε πουτανες και μπουρδελα αλλα υπαρχουν και αξιολογες συζητησεις
 

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
οκ, μια παρατήρηση, δεν έβρισα αυτόν που έκανε το ποστ και μετέφερε το άρθρο, αλλά τον δημοσιογραφίσκο που το έγραψε...
 
OP
OP
moutsos13

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.124
Like
181
Πόντοι
16
σορρυ δεν το καταλαβα... :jerking:
 

Reptilian Humanoid

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Σε εξυπναδες προσβολες και απαξιωση αποψεων που δεν συμφωνεις, πρωτοπορεις, δεν υπαρχει αμφιβολία. Δικιά σου γνώμη έχεις ν αντιπαραθέσεις? Για να σε γλιτώσω και από την χολή που κουβαλάς είμαι αμόρφωτος, μισογύνης κομπλεξικός, αδερφή, μαλάκας, αιμομίκτης, κτηνοβάτης, κλέφτης και δολοφόνος, αλλά τουλάχιστον ΔΕΝ ασχολούμαι με τους άλλους. Στο έχω ξαναπεί αλλά επιμένεις να προσβάλεις με Cheap shots ( όπως λες αλλού ) κρυμμένος πίσω από μια οθόνη.  Pathetic!

Βρισκω πολυ περιεργο γυναικες που οδηγουν οι ιδιες ως επί το πλείστον να μην ασχολουνται με το διπλανο μουρατο αμαξι και οταν συνοδευονται να το κανουν. Οχι ολες, ουτε καν οι περισσότερες, αλλα αρκετες για να μου κανει εντυπωση. Και φυσικα όχι αυτές που είναι σε καλύτερο αυτοκίνητο από αυτο που οδηγώ. Η θεωρία μου είναι ότι αφού βρήκαν τον μαλάκα και είδαν μέχρι που φτάνει εκείνος καλοκοιτάνε τον επόμενο. Ναι, έλκονται από Γερμανικά και ακριβά Ιταλικά κυρίως.

Απάντηση σε άλλο post, ΟΧΙ, όταν είμαι με  γκομενα ΔΕΝ χαμογελάω στο διπλανό αυτοκίνητο/τραπέζι/παρέα. Στοιχειώδης ευγένεια. Δεν μιλαω για κοιταγμα, αλλα χαμογελο και εντονο καρφωμα στα ματια.

Το δικό μου post είχε να κάνει με το αρχικό του θέματος και τυχαίνει να έχω ακούσει τα ίδια από 2,3 φίλες. ?Καλό παιδί μωρέ, αλλα που να πάω με το Yaris/Hyundai? , οτιδήποτε είχε ο συνοδός τους. ʼντε γαμήσου ρε κάργια, αν θες καλύτερο αμάξι πάρτο μόνη σου. 

Φιλαράκο, κατά τη γνώμη μου - πάντα - έχει να κάνει και με το ΕΙΔΟΣ της γκόμενας που υποστηρίζει αυτού του είδους τις παπάρες...
Δυστυχώς η πλειοψηφία έχουν κάπου μπερδευτεί. Έχουν ενσωματώσει την "απελευθέρωση" στο "ανατολικό" πρότυπο του "άντρα κουβαλητή" και τα έχουν κάνει μπάχαλο...
Τί θέλω να πω: Από τη μία γουστάρουν να μην κρέμονται από κανέναν, να έχουν την καριερούλα, να είναι επιτυχημένες και από την άλλη ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ από τον εκάστοτε γκόμενο να τις βολτάρει με την αμαξάρα, να τις ντύσει, να του χρεώσουν τη Βίζα κλπ. Τρέχα γύρευε...
Το συμπέρασμα είναι ΜΩΡΗ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ... άντε βγάλτα ΕΣΥ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ να αγοράσεις την αμαξάρα... Μου θες και ανεξαρτησία...

Επαναλαμβάνω πάντως ότι υπάρχουν εξαιρέσεις και ότι έχει σημασία το πού θα ψάξεις για να τις βρεις.
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Σε εξυπναδες προσβολες και απαξιωση αποψεων που δεν συμφωνεις, πρωτοπορεις, δεν υπαρχει αμφιβολία.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πάντα μου άρεσε να θεωρούμαι πρωτοπόρος.
Μακάρι (για σένα) να μην ακολουθήσουν και άλλοι (και πούνε τίποτα χοντρά).

Δικιά σου γνώμη έχεις ν αντιπαραθέσεις?

Την έχω πει ήδη.
Λίγο ψάξιμο δεν έβλαψε.

Για να σε γλιτώσω και από την χολή που κουβαλάς

Όποιος διαβάζει, βλέπει ποιός κουβαλάει χολή.

είμαι αμόρφωτος, μισογύνης κομπλεξικός, αδερφή, μαλάκας, αιμομίκτης, κτηνοβάτης, κλέφτης και δολοφόνος,

Συ είπας.

αλλά τουλάχιστον ΔΕΝ ασχολούμαι με τους άλλους.

Έχω γράψει και τους λόγους που το κάνω αυτό.
Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί πρέπει να μην σχολιάζω απόψεις που ενοχλούν πολύ κόσμο, και κατά βάθος είναι και πολύ άδικες.

Στο έχω ξαναπεί αλλά επιμένεις να προσβάλεις με Cheap shots ( όπως λες αλλού ) κρυμμένος πίσω από μια οθόνη.  Pathetic!

Με συγχωρείς, αλλά τόσο αξιολογώ τις απόψεις σου.
Μην ξεχνάς, ότι και εσύ αυτά, από την οθόνη και το πληκτρολόγιο σου τα γράφεις.

Στην τελική, έχεις δίκιο. Τι κάθομαι και ασχολούμαι κάθε αντικοινωνικό, οργίλο κομπλεξάρα; Από κάπου πρέπει να τα φάμε και εμείς (οι μελλοντικοί) δικηγόροι.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Εχω την δικη μου αποψη για την 'Συγχρονη' Ελληνιδα. Σαφως υπαρχουν Εξυπνες/Χαζες/Ικανές/Ηλιθιες/Εργατικές/Τεμπέλες, ολων των ειδων, και οποιος γνωριζει τις καλυτερες ειναι τυχερος. Απλα επισημαινω ενα φαινομενο που μου κανει εντυπωση οσον αφορα τ αυτοκινητα.
 

andreoug

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.508
Κριτικές
22
Like
375
Πόντοι
6.055
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πάντα μου άρεσε να θεωρούμαι πρωτοπόρος.
Μακάρι (για σένα) να μην ακολουθήσουν και άλλοι (και πούνε τίποτα χοντρά).

Την έχω πει ήδη.
Λίγο ψάξιμο δεν έβλαψε.

Όποιος διαβάζει, βλέπει ποιός κουβαλάει χολή.

Συ είπας.

Έχω γράψει και τους λόγους που το κάνω αυτό.
Δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί πρέπει να μην σχολιάζω απόψεις που ενοχλούν πολύ κόσμο, και κατά βάθος είναι και πολύ άδικες.

Με συγχωρείς, αλλά τόσο αξιολογώ τις απόψεις σου.
Μην ξεχνάς, ότι και εσύ αυτά, από την οθόνη και το πληκτρολόγιο σου τα γράφεις.

Στην τελική, έχεις δίκιο. Τι κάθομαι και ασχολούμαι κάθε αντικοινωνικό, οργίλο κομπλεξάρα; Από κάπου πρέπει να τα φάμε και εμείς (οι μελλοντικοί) δικηγόροι.

Δεν επιτιθεσαι σε αποψεις αλλα σε ατομο. Ειναι τελειως διαφορετικο να πεις οτι μια αποψη ειναι ηλιθια και το να λες καποιον ηλιθιο. Προφανως δεν αντιλαμβανεσαι την διαφορα. Αυτη ειναι, οτι ολοι εχουν δικαιωμα σε οποιαδηποτε αποψη, χωρις αυτη απαραιτητα να τους οριζει. Εχω αλλαξει πολλες φορές άποψη για πολλα θεματα οταν είδα άλλα ή πρόσθετα δεδομένα για κάποιο θέμα. Εγώ όρισα την άποψη, όχι εκείνη εμένα.

Δεν καταλαβαινω ομως και γιατι οι αποψεις πρεπει να χαρακτηριζονται. Μπορει καποιος να παραθεσει κατι με το οποιο δεν συμφωνει και να επιχειρηματολογησει εναντιον του. Ειναι φυσικα κατι που πικροχολοι κομπλεξικοι δεν μπορουν να κανουν.

Πολυς κοσμος έχει serious issues!


Στο συγκεκριμένο θέμα δεν είπες την άποψή σου. Αυτή που λέει ότι δεν μπορεί να βγει με κάποιον με Σκαραβαίο στέκει καλά? Στο υποθετικό σενάριο που καποια είναι με σύζυγο και παιδί και χαμογελάει σε κάποιον με ακριβό αυτοκίνητο νομίζεις ότι πάει καλά?





 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Η θεωρία μου είναι ότι αφού βρήκαν τον μαλάκα και είδαν μέχρι που φτάνει εκείνος καλοκοιτάνε τον επόμενο.....

και δεν ειναι θεωρια, προς θεου.....!!!! (και οχι μονο αυτη)
η σημερινη πραγματικοτητα ειναι. και οποιος δεν την αντιλαμβανεται, ας πορευτει με τη δικη του... μακάριοι οι μη κατεχοντες, που θελει να πιστευουμε και το παπαδαριό..
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Μια γενική συμβουλή προς την πολυπληθή ομάδα των συναδέλφων που πιστεύουν ότι όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες.

Δουλέψτε! Έτσι κι αλλιώς, στις πουτάνες θα τα φάτε!  :)))
 

m8829

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2006
Μηνύματα
153
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
1
Φίλε woodstockr, αυτό το κείμενο εννοούσα ναι, το είχα δει βέβαια κ σε άλλο forum, άρα μάλλον δεν θα το έγραψε κάποιος απ αυτό το forum, εκτός κι αν είναι γραμμένος κ στα δυο! Στα περισσότερα που λέει συμφωνώ, όμως καταλαβαίνω και αυτούς που τα θεωρούν μαλακίες, διότι είναι άλλης γενιάς, κ πολύ απλά κάθε γενιά έχει τα δικά τις γούστα..
andreoug είπε:
Λοιπον όποτε πιανω αυτην την κουβεντα με γυναικες ακουω μαλακιες. Τυχαινει να οδηγω ακριβό εταιρικό αυτοκίνητο που ποτε δεν θα αγόραζα γιατι είναι μόνο pull mour και ο λογος που το προτίμησα είναι γιατί ακριβως είναι μοναδική ευκαιρία να δοκιμασω κατι χωρις να πληρωσω. Εχω και δικό μου φτηνότερο, αλλά όπως το θέλω. Μα το Θεό, την επόμενη φορά που συνοδευόμεν η γυναίκα θα με κοιτάξει σε φανάρι και θα χαμογελάσει, θα βγω έξω και θα την κάνω ρόμπα στον γκόμενο/αντρα της. Εχει τύχει ακόμα και καριόλα που κρατούσε από το ένα χέρι τον άντρα της και από το άλλο το παιδί της. Και το αμάξι δεν είναι καν απο τα πιο ακριβά.

Εδώ ρε μεγάλε τι λέμε στις Ελληνίδες που δε κοιτάει καμιά, όλες περπατάνε σα ψωνάρες ή σαν ζώα, εσύ τσατίζεσαι που σε κοιτάνε?...!!  :grin:  Πλάκα κάνω, η αλήθεια είναι οτι και εμένα μου τη σπάει που όταν περπατάω στο δρόμο ελάχιστες με κοιτάνε και όταν είμαι σε κανένα ωραίο αμάξι κανενός γνωστού με καρφώνουνε όλες με τα μάτια τους, αλλά απτην άλλη είναι κ αυτό που λέει ο reptilian humanoid, οτι ανάλογα  με το που "γυρνάς", με τις ανάλογες γκόμενες θα συναναστρέφεσαι..
Γενικότερα το πρόβλημα είναι οτι η γυναίκα έχει ξεχάσει να είναι θυληκό, αν εξαιρέσεις το ντύσιμο, στη συμπεριφορά δε διαφέρουν απο εναν νταλικέρη ή εναν σουβλατζή.. Και όσον αφορά αυτό που λένε πως οι άντρες θεωρούμε όλες τις γυναίκες πουτάνες, εγω διαφωνώ.. Τουλάχιστον άμα ήταν πουτάνες στο σώμα, όλοι θα τις γαμούσαμε και δε θα είχαμε παράπονο(θα κάναμε κ οικονομία)..!  :grin: 
Πέρα απτη πλάκα, εγω λέω πως οι γυναίκες είναι πουτανόμυαλες, δηλαδή δε θέλουν ούτε γκόμενο, ούτε εραστή, ούτε γαμιά, εναν σπόνσορα θέλουνε να τις κυκλοφορεί(οχι απαραίτητα πλούσιο), εναν τυπά να τις κάνει όλα τα χατίρια κ αυτός να κάθετε σούζα..
Αλλά τέλος πάντων, όπως λέει κ ένας γνωστός λευκός έλλην, πρώην οργισμένος νέος, νυν trendy, ράπερ: "Γυναίκες τριγύρω πολλές, πάρα πολλέσ κ όμως ποτέ ποτέ δεν είναι αρκετές".. 
 

stunt

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.136
Like
4
Πόντοι
16
φιλαρακο μιχαλη καλο ειναι να μην προσβαλουμε με χαρακτηρισμους τους αλλους εδω μεσα οταν δεν συμφωνουμε σε κατι.
και εγω δεν συμφωνω σε ορισμενα απ τα παραπανω αν και ειμαι το 78 αλλα δεν τον μπινελικιαζω!!!
Ας κρατησουμε ενα επιπεδο. το σαιτ μπορει να αναφερεται σε πουτανες και μπουρδελα αλλα υπαρχουν και αξιολογες συζητησεις


πολλα ζητας απο τον μιχαλακη...στερειται επιχειρηματων, δεν μπορει να αρθρωσει δικο του λογο και αναγκαστικα βριζει οποιον βρει μπροστα του...
 

karvelas007

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2006
Μηνύματα
47
Like
2
Πόντοι
0
ʼσε που ο σκαραβαίος γ@μ@ει σαν αμάξι και δεν είναι και καθόλου φτηνος! :thefinge:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom