Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 299K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.393
Πόντοι
2.786
"Ηθικό" πλεονέκτημα... :vomit: :vomit:

axts.jpg
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Θα τη ρώτησε πώς να πάρει κι αυτή κανά τσιμπουκι στο Λεβέντη.
 

afragos

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2007
Μηνύματα
55
Like
127
Πόντοι
0
Έλα παιδιά μην το κουραζουτε
Περπατημενη είναι η γιωργια, έχει πηδηξει πολλά παλούκια αντιλαμβάνεται εύκολα ότι ο εργοδότης της είναι αλάνι κ τους φλώρους αυτούς τους έχει μια φάπα, εξ ου κ τον πήρε τηλ να καθαρίσει
Ελπίζω σαν σωστο κορίτσι να τον κάλυψε με ένα δυνατό μπουκοτσι μετά

Αυτό εννοώ όπως το είπες.
Δεν εννοώ ότι ο τύπος έφερνε αντιαρματικα παράνομα από Ρωσία και τα πουλούσε σε Κουρδους αυτονομιστες...
Δύο μήνες ήξερε η τύπισσα τον Αφεντικού, ξύπνια ήταν, ήξερε τι άτομο ήταν, το κατάλαβε. Ε, και ποιον θα πάρει πρώτα? Τον Θέμη τον συμμαθητή της? Όχι. Αυτό που μπορεί να ρίξει και καμιά φάπα αν χρειαστεί, κάποιον του "ιδίου" αναστηματος και που μπορεί να βάλει πλάτη. Γιατί τώρα να βγάλεις πλάτη για την κότα ?, αυτό είναι άλλη κουβέντα...
Βγάζω πόρισμα? Όχι. Αλλά η ιστορίας της θείας όχι απλά μπάζει, αλλά είναι σουροτηρι.
 
Εγγρ.
16 Νοε 2021
Μηνύματα
948
Like
2.719
Πόντοι
446
Αν παει σκοπιά θα τα χώσει.. Ελλάδα σου λει τι να κάνω, να μου τα φάνε τα κουμούνια με τις απεργίες κ τις καταλήψεις
Ας τα χώσω με την Γιωργια στα μπουζούκια να κάνω κ το κομμάτι μου
Τον γουστάρω που κοπανισε τον άλλο τον φλώρο πάντως
Το χαρηκα και γω που τις εφαγε ο τυπος , κλασσικο φλωρικο μπασταρδακι .

Δεν ειναι προβλημα ουτε τα κομμουνια ουτε οι καταληψεις τυπε πλεον πιστεψε με . Σιγουρα εχουν συμβαλλει στο παρελθον και αυτα αλλα πλεον τα κυριαρχα θεματα ειναι αλλα . Πρωτο και κυριο το ενεργειακο κοστος και αμεσως μετα το κοστος δανεισμου . Τα υπολοιπα επονται αρκετα μακρια
ΕΠΕ ξε ΕΠΕ, δεν το δέχομαι το "" ψαχνοταν τι να κάνει "" Δεν έχω δει να το είχε και ο Λαμπρόπουλος αυτό... Αν δεις τα καδ του, ψαχνοταν να κάνει τι? Γλυκά η εμπόριο όπλων? Δεν έχει καμία σχέση με ότι αλλα καδ έχει ο τύπος.
Προφανώς, κατ εμέ, το γκομενακι ήξερε πολύ καλά ποιον πήρε τηλέφωνο γιατί αυτός όντως θα μπορούσε να καθαρίσει γι αυτήν, και όχι κάνα κοριτσάκι φίλη της.
Τυπε μη σου κανει εντυπωση που περασε ενα βουνο καδ . Δουλευω υπευθυνος εξαγωγων σε βιομηχανια τροφιμων και δε φανταζεσαι τι καδ εχουν συμπεριληφθει και ποσες εχουμε ενταξει με τροποποιηση καταστατικου . Οταν θα αποφασισει να ριξει χρηματα για να καπνισουν οι υψικαμινοι και να ξεκινησει η παραγωγη τα λεμε για το ''βιομηχανο'' . Οι ανθρωποι στο χωρο ειναι γνωστοι και ποιες οι παρεμβασεις και τι ειναι ο καθενας
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.962
Πόντοι
456
Και για κάποιους γράφτηκε ότι δικαιολογούν βιαστές. Εκτός από βόθρος είναι και ψέμα. Δεν είδα αντίδραση δική σου.
Με τις επαγγελματίες βίζιτες δεν έχω κανένα θέμα, αν είχα δεν θα ήξερα καν την ύπαρξη του σαιτ.
Η ανεξέλεγκτη πουτανίστικη συμπεριφορά των μη επαγγελματιών με ενοχλεί και την θεωρώ κοινωνική παρακμή.
(Αντίστοιχα ισχύουν και για τις ανδρικές παθογένειες, που εκδηλώνονται διαφορετικά)
Επειδή δεν σε κόβω να συμφωνείς με την παραπάνω άποψη, γιατί θίγεσαι επειδή κάποιοι έγραψαν για βίζιτες της Γεωργίας?
Δικαίωμά της δεν είναι να βιζιτώνεται (αν όντως το έκανε)?


Αν ήταν καθαρός δεν θα είχε επιβιώσει τόσα χρόνια, ούτε θα ήταν πλούσιος. Τα ίδια ισχύουν βέβαια για όλους τους δημοσιογράφους, που βλέπουμε στο γυαλί τα τελευταία 30 χρόνια. Στα ίδια σκατά κολυμπάνε όλοι. Η διαφορά τους είναι ότι τους χαρτζιλικώνει άλλος.
Μια ζωή σκάνδαλα αποκαλύπτει ο ζούγκλας στα τηλεοπτικά δικαστήρια, στα κανονικά δικαστήρια καταδικάζεται για συκοφαντία.
Ενδεικτικά μια περίπτωση

Ξεφορτώθηκε την 17χρονή, ξαναγύρισε στο ξενοδοχειο για να πάει στο πάρτυ και έκλεισε και δικό της δωμάτιο. Μάλλον είχε συνείδηση και δεν είχε χάσει επαφή με το περιβάλλον. Αλλά ας περιμένουμε τις επίσημες τοξικολογικές, γιατί αυτά που λέμε είναι εικασίες, που δεν μπορούν να αποδειχθούν.
Η ιατροδικαστική (αν δεν γράφουν μαλακίες τα σαιτ) λέι“Από την εξέταση δεν αποκλείεται να έχουν συμβεί ασελγείς πράξεις κατά τη συνουσία.""
Εσύ τι καταλαβαίνεις από αυτό? Με το φτωχό μου μυαλό υποθέτω ότι ένας ιατροδικαστής καταλαβαίνει αν έγινε κανονικό σεξ ή βιασμός.


Εξήγησε, αν θες τι εννοείς μισογυνισμό.

στα γραφω μαζεμενα γιατι δεν εχω χρονο για μεμονωμενες παραθεσεις
.....εξακολουθεις να πετας τη μπαλα στην εξεδρα. πως επιβιωνει ο Τριανταφυλλοπουλος?
μονο το διαδικτυακο καναλι της ζουγκλας εχει! ποσα χρονια εχεις να δεις δικη του εκπομπη σε καναλι πανελληνιας εμβελειας?

εγω ΕΞΑΡΧΗΣ διαχωρισα τη θεση μου απ 'οσους επιτιθενταν σε μελη ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΥΛΟΓΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ και ΟΧΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ οπως εσυ. μαλιστα ηρθα σε συγκρουση με οσους μιλουσαν για ξεπλενηδες--ακομα κι εγω χαρακτηριστηκα ετσι!

....εσυ ουδεποτε "προστατεψες" τη Γεωργια απο χυδαιους και ανυποστατους χαρακηρισμους απο μελη--κουκουλοφορους με εντελως προβοκατορικα κινητρα,τα οποια προσπαθουσαν ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ να εστιασουν ΣΤΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΘ'ΑΥΤΗ.
και οχι απλα εστιασαν,αλλα ΑΠΟΔΟΜΗΣΑΝ την προσωπικοτητα μιας κοπελας που ειχε το θαρρος να μιλησει!
και μια χαρα σεβομαι τις ιεροδουλες--δεν τις διαχωριζω απο τις υπολοιπες γυναικες.
ο ετεροπροσδιορισμος ομως θολωνει τα νερα.

εγω αντιθετως ουδεποτε σπιλωσα την υποληψη των κατηγορουμενων,προσπαθωντας να κρατησω ισες αποστασεις!
ουτε αυτους στοχοποιησα--ουτε τη Γεωργια . διοτι ποτε δε μπορεις να εισαι σιγουρος ,αν δεν εισαι αυτοπτης μαρτυρας.
στις δημοσιες τοποθετησεις μας πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοι -λιγοτερο δογματικοι-λιγοτερο απολυτοι γιατι επηρεαζεται πολυς κοσμος και ιδιως η νεολαια. παν μετρον αριστον.

μισογυνισμος ειναι να σιγονταρεις a priori καθε πρακτικη-καθε προσωπο-καθε κoινοτητα που υποθαλπτει τη στοχοποιηση των γυναικων.
 
Τελευταία τροποποίηση:

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406
Αυτό εννοώ όπως το είπες.
Δεν εννοώ ότι ο τύπος έφερνε αντιαρματικα παράνομα από Ρωσία και τα πουλούσε σε Κουρδους αυτονομιστες...
Δύο μήνες ήξερε η τύπισσα τον Αφεντικού, ξύπνια ήταν, ήξερε τι άτομο ήταν, το κατάλαβε. Ε, και ποιον θα πάρει πρώτα? Τον Θέμη τον συμμαθητή της? Όχι. Αυτό που μπορεί να ρίξει και καμιά φάπα αν χρειαστεί, κάποιον του "ιδίου" αναστηματος και που μπορεί να βάλει πλάτη. Γιατί τώρα να βγάλεις πλάτη για την κότα ?, αυτό είναι άλλη κουβέντα...
Βγάζω πόρισμα? Όχι. Αλλά η ιστορίας της θείας όχι απλά μπάζει, αλλά είναι σουροτηρι.
Όχι κ θεία η Γιωργια ρε τυπε
Παρότι δεν είναι του στυλ μου φρέσκο πραμα ειναι
Ελπίζω να κατάλαβε πλέον ότι με τα φλωρια δεν βγαίνει τίποτα κ ν αράξει με τον νταβραντισμενο μπος
 

telos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
1.989
Κριτικές
19
Like
7.066
Πόντοι
3.446
Εάν είχαμε τη σιγουριά ότι η Ελληνική Δικαιοσύνη και η Ελληνικη Αστυνομία είναι αδέκαστοι και ότι είναι αδύνατο να τους επηρεάσει ένας ισχυρός πολιτικός η επιχειρηματικός παράγων, ελάχιστοι θα έλεγαν του κεφαλιού τους και όλοι οι άλλοι θα προτρέπαμε αλλήλους να περιμένουμε τα αποτελέσματα της αστυνομικής έρευνας και τις αποφάσεις του σεβαστού κου Εισαγγελέα και κου Ανακριτου.
Ακριβώς και μόνο για το ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα και όλοι οι παραπάνω υπάρχει περίπτωση να παίζουν τις καριέρες τους σε τέτοιες υποθέσεις, γιαυτό και μόνο δεν έχω ταχθεί κατά της κορασιδος με απόλυτη σιγουριά.
Προτείνω σε όλους να περιμένουμε λίγο ακόμα να δούμε που την πάνε τη δουλειά, γιατί ενδέχεται να αποδεχτεί ότι οι περισσότεροι λέμε μπούρδες και από πίσω κρύβεται μία πολύ διαφορετική πραγματικότητα.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.546
Like
13.599
Πόντοι
3.656
Ρε παιδιά μην λέτε ότι να ναι.
Αυτό δεν θα γίνει , όχι γιατί θα υπάρχουν αντιδράσεις, αλλά γιατί αντιβαίνει στο Σύνταγμα μας, και μάλιστα σε διατάξεις που έχουν την λεγόμενη "ρήτρα αιωνιότητας".
Η αρχή της ισότητας άρθρο 4 Συντ.
Η ελευθερία του καθενός στην συμμετοχή στην οικονομικη, πολιτική, κοινωνικη ζωή της χώρας , άρθρο 5 του Συντ.
Επίσης αντιβαίνει στην Συνθήκη της Λισαβόνας (Ευρωπαϊκο Σύνταγμα), αλλά και σε ψηφίσματα του Συμβουλίου της Ευρώπης.
Οκ όλοι straight είμαστε εδώ, αλλά κατά την γνώμη σας σε τι θα βοηθουσε κάτι τέτοιο; Μόνο να βγει κόμπλεξ;
Όλα όσα έγραψες είναι σωστά, και προσυπογράφω. Αν νομίζεις όμως ότι οι Ομοφυλόφιλοι θέλουν ΑΠΛΑ Ισότητα, πλανάσαι. Δεν θέλουν να τους αναγνωρίσουμε σαν τέτοιους, αλλά να τους αναγνωρίσει η Κοινωνία σαν Γυναίκες. Ας πούμε να μπαίνουν στα αποδυτήρια / τουαλέτες / Σπα γυναικών με τη μαλαπέρδα τους να κρέμεται, μέσα να υπάρχουν 10χρονα κορίτσια και να μην μπορούν οι Γονείς να αντιδράσουν. Να μην υπάρχει η λέξη έγκυος γυναίκα, αλλά έγκυο πρόσωπο. Η λέξη Breastfeeding να αντικατασταθεί με άλλες, για να μην νιώθουν άσχημα. Να συμμετέχουν σε σπορ γυναικών, κι αν κάποια τολμήσει να πει πως δεν είναι δίκαιο, να την χαρακτηρίζουν Ομοφοβική, σαν τη Ναβρατίλοβα. Κι είμαστε ακόμα στην αρχή. Να μπορούν ανήλικα να ισχυρίζονται πως γεννήθηκαν σε λάθος σώμα, και να τους δίνουν τους μπλοκαριστές της ήβης. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να στειρωθούν, και να μην μπορούν να κάνουν παιδιά, αν αλλάξουν γνώμη στο Μέλλον. Όλα αυτά τα αγνοούσα, γιατί κανένα Ελληνικό Βοθροκάναλο δεν τα προβάλει. Και μην νομίζεις πως δεν θα έρθουν εδώ
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.546
Like
13.599
Πόντοι
3.656
Εάν είχαμε τη σιγουριά ότι η Ελληνική Δικαιοσύνη και η Ελληνικη Αστυνομία είναι αδέκαστοι και ότι είναι αδύνατο να τους επηρεάσει ένας ισχυρός πολιτικός η επιχειρηματικός παράγων, ελάχιστοι θα έλεγαν του κεφαλιού τους και όλοι οι άλλοι θα προτρέπαμε αλλήλους να περιμένουμε τα αποτελέσματα της αστυνομικής έρευνας και τις αποφάσεις του σεβαστού κου Εισαγγελέα και κου Ανακριτου.
Ακριβώς και μόνο για το ότι δεν είναι έτσι τα πράγματα και όλοι οι παραπάνω υπάρχει περίπτωση να παίζουν τις καριέρες τους σε τέτοιες υποθέσεις, γιαυτό και μόνο δεν έχω ταχθεί κατά της κορασιδος με απόλυτη σιγουριά.
Προτείνω σε όλους να περιμένουμε λίγο ακόμα να δούμε που την πάνε τη δουλειά, γιατί ενδέχεται να αποδεχτεί ότι οι περισσότεροι λέμε μπούρδες και από πίσω κρύβεται μία πολύ διαφορετική πραγματικότητα.
δεν διαφωνώ ΓΕΝΙΚΑ στο κείμενο που γράφεις. Πλην όμως, απάντησε ευθέως στα παρακάτω.
1. Αν οι άνθρωποι πιστεύουν τα παραπάνω, για ποιο λόγο δεν έκαναν πορεία στήριξης όταν δικαζόταν η Λεσβία που απήγαγε και βίασε τη Μαρκέλλα;
2. Ποια η χρησιμότητα να βανδαλίσουν το άγαλμα του Κολοκοτρώνη;
3. Τι προσφέρουν στην υπόθεση του Βιασμού γράφοντας συνθήματα κατά των κατηγορούμενων πάνω σε Γραφεία Τραπεζών;
4. ΚΥΡΙΩΣ από που κι ως που είναι απόλυτα βέβαιοι πως η κατηγορία είναι αληθινή;
 

telos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
1.989
Κριτικές
19
Like
7.066
Πόντοι
3.446
δεν διαφωνώ ΓΕΝΙΚΑ στο κείμενο που γράφεις. Πλην όμως, απάντησε ευθέως στα παρακάτω.
1. Αν οι άνθρωποι πιστεύουν τα παραπάνω, για ποιο λόγο δεν έκαναν πορεία στήριξης όταν δικαζόταν η Λεσβία που απήγαγε και βίασε τη Μαρκέλλα;
2. Ποια η χρησιμότητα να βανδαλίσουν το άγαλμα του Κολοκοτρώνη;
3. Τι προσφέρουν στην υπόθεση του Βιασμού γράφοντας συνθήματα κατά των κατηγορούμενων πάνω σε Γραφεία Τραπεζών;
4. ΚΥΡΙΩΣ από που κι ως που είναι απόλυτα βέβαιοι πως η κατηγορία είναι αληθινή;
1. Γιατι δεν εξυπηρετει το αφηγημα τους.
2. Καμια. Για μενα ομως ειναι προσβολη.
3. Ασκουν πιεση στις δικαστικες αρχες οπως και στην περιπτωση της χρυσης αυγης.
4. Απο πουθενα. Ταιριαζει στο αφηγημα τους και απλα πρεπει να ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ.

Να σου κανω και εγω μια ερωτηση?
Σου μοιαζω για αριστερος και με ρωτας τετοια πραγματα?
 

BigJumper

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Ιαν 2010
Μηνύματα
464
Κριτικές
31
Like
838
Πόντοι
2.972
Εγώ άλλο δε μπορώ να καταλάβω, αφού έχει τόσες πουτάνες η Θεσσαλονίκη τι πας και ναρκώνεις την κάθε άσχετη;
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
στα γραφω μαζεμενα γιατι δεν εχω χρονο για μεμονωμενες παραθεσεις
.....εξακολουθεις να πετας τη μπαλα στην εξεδρα. πως επιβιωνει ο Τριανταφυλλοπουλος?
μονο το διαδικτυακο καναλι της ζουγκλας εχει! ποσα χρονια εχεις να δεις δικη του εκπομπη σε καναλι πανελληνιας εμβελειας?

εγω ΕΞΑΡΧΗΣ διαχωρισα τη θεση μου απ 'οσους επιτιθενταν σε μελη ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΥΛΟΓΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΕΡΙ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ και ΟΧΙ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ οπως εσυ. μαλιστα ηρθα σε συγκρουση με οσους μιλουσαν για ξεπλενηδες--ακομα κι εγω χαρακτηριστηκα ετσι!

....εσυ ουδεποτε "προστατεψες" τη Γεωργια απο χυδαιους και ανυποστατους χαρακηρισμους απο μελη--κουκουλοφορους με εντελως προβοκατορικα κινητρα,τα οποια προσπαθουσαν ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ να εστιασουν ΣΤΟ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΘ'ΑΥΤΗ.
και οχι απλα εστιασαν,αλλα ΑΠΟΔΟΜΗΣΑΝ την προσωπικοτητα μιας κοπελας που ειχε το θαρρος να μιλησει!
και μια χαρα σεβομαι τις ιεροδουλες--δεν τις διαχωριζω απο τις υπολοιπες γυναικες.
ο ετεροπροσδιορισμος ομως θολωνει τα νερα.

εγω αντιθετως ουδεποτε σπιλωσα την υποληψη των κατηγορουμενων,προσπαθωντας να κρατησω ισες αποστασεις!
ουτε αυτους στοχοποιησα--ουτε τη Γεωργια . διοτι ποτε δε μπορεις να εισαι σιγουρος ,αν δεν εισαι αυτοπτης μαρτυρας.
στις δημοσιες τοποθετησεις μας πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοι -λιγοτερο δογματικοι-λιγοτερο απολυτοι γιατι επηρεαζεται πολυς κοσμος και ιδιως η νεολαια. παν μετρον αριστον.

μισογυνισμος ειναι να σιγονταρεις a priori καθε πρακτικη-καθε προσωπο-καθε κoινοτητα που υποθαλπτει τη στοχοποιηση των γυναικων.
-Ο Μάκης είχε κάπου 20 χρόνια εκπομπές στην τηλεόραση, από όλα τα κανάλια έχει περάσει. Μέχρι και αστυνομική προστασία είχε στη βίλα του (μπορεί και να χει ακόμα) Από ένα σημείο και μετά τον εξοστράκισαν, γιατί μετά τις δήθεν αποκαλύψεις στις εκπομπές του, χωρίς να έχει στοιχεία, έτρωγε αγωγές και έπρεπε να πληρώνουν αποζημιώσεις (δες πάλι αυτό που σου έστειλα χθες). Εκτός αν είσαι μικρός ηλικιακά και δεν τον πρόλαβες στα ντουζένια του.

Λόγω αυτού που εσύ αποκαλείς προκατάληψη, έγραψα και για τους κατηγορούμενους ότι τους θεωρώ άχρηστους κληρονόμους, για τις άλλες γκόμενες στο πάρτυ ότι ήταν βίζιτες και για τον άλλον που έφαγε το ξύλο ότι είναι τσατσά. Αυτά τα σχόλια είναι επίσης χυδαία και προσβλητικά και τα κάνω χωρίς να ξέρω κανέναν από αυτούς. Και ίσως τα έχεις κάνει ή τα έχεις σκεφτεί και εσύ ο ίδιος.
Το όριο ανάμεσα στην προκατάληψη και το ''τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια'' δεν είναι πάντα ευδιάκριτο.

Για να παραφράσω και ένα φεμινάζι-σύνθημα ''να σέβεσαι και να εκτιμάς μόνο όσους με τα δικά σου κριτήρια το αξίζουν, είτε άνδρες, ούτε γυναίκες'' Και καριόλες-πουτάνες υπάρχουν, και μαλάκες-αρχίδια. Μην φοβάσαι ότι θα σε πουν μισογύνη.

Η αμφισβήτηση των γυναικείων καταγγελιών και το κράξιμο της πουτανίστικης συμπεριφοράς κάποιων δεν αποτελεί μισογυνισμό, κακώς εγκλωβίζεις έτσι την σκέψη σου.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.546
Like
13.599
Πόντοι
3.656
1. Γιατι δεν εξυπηρετει το αφηγημα τους.
2. Καμια. Για μενα ομως ειναι προσβολη.
3. Ασκουν πιεση στις δικαστικες αρχες οπως και στην περιπτωση της χρυσης αυγης.
4. Απο πουθενα. Ταιριαζει στο αφηγημα τους και απλα πρεπει να ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ.

Να σου κανω και εγω μια ερωτηση?
Σου μοιαζω για αριστερος και με ρωτας τετοια πραγματα?
Προσυπογράφω όλες τις απαντήσεις σου. Όσον αφορά το αν μου μοιάζεις για αριστερός. Σε αυτή την υπόθεση έχει σχηματιστεί μια συμμαχία ετερόκλητων ομάδων. Οι Φεμινίστριες, αλλά κι όσοι (για ωφελιμιστικούς λόγους) συντάσσονται με αυτές, Αριστεροί (για ψάρεμα ψήφων), Μουνοζητιάνοι (που ελπίζουν πως κάποια θα τους κάτσει αν προσποιούνται πως συμφωνούν με αυτές), Δικαιωματιστές, ΛΟΑΤΚΙ, και άτομα με ηρωικό ιδεώδες, τα οποία για ανθρωπιστικούς λόγους είναι πάντα με τον αδύναμο. Η τελευταία ομάδα, διαχρονικά, είναι αυτή που χρησιμοποιείται από τους έξυπνους καθοδηγητές, τρώει την μπόρα και θυσιάζεται για ανώτερα ιδανικά, ώστε την εξουσία να την πάρουν άλλοι, με πιο ταπεινά κίνητρα. Αυτοί είναι οι πιο αθώοι και παρασύρονται πιο εύκολα. Σε κάλυψα;
 

telos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
1.989
Κριτικές
19
Like
7.066
Πόντοι
3.446
Προσυπογράφω όλες τις απαντήσεις σου. Όσον αφορά το αν μου μοιάζεις για αριστερός. Σε αυτή την υπόθεση έχει σχηματιστεί μια συμμαχία ετερόκλητων ομάδων. Οι Φεμινίστριες, αλλά κι όσοι (για ωφελιμιστικούς λόγους) συντάσσονται με αυτές, Αριστεροί (για ψάρεμα ψήφων), Μουνοζητιάνοι (που ελπίζουν πως κάποια θα τους κάτσει αν προσποιούνται πως συμφωνούν με αυτές), Δικαιωματιστές, ΛΟΑΤΚΙ, και άτομα με ηρωικό ιδεώδες, τα οποία για ανθρωπιστικούς λόγους είναι πάντα με τον αδύναμο. Η τελευταία ομάδα, διαχρονικά, είναι αυτή που χρησιμοποιείται από τους έξυπνους καθοδηγητές, τρώει την μπόρα και θυσιάζεται για ανώτερα ιδανικά, ώστε την εξουσία να την πάρουν άλλοι, με πιο ταπεινά κίνητρα. Αυτοί είναι οι πιο αθώοι και παρασύρονται πιο εύκολα. Σε κάλυψα;
Δεν ειναι εμφανες οτι δεν ανηκω σε καμιά από αυτές τις κατηγορίες ?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.546
Like
13.599
Πόντοι
3.656
Απάντηση
ΓΟΝΟΣ ΕΛΛΆΔΑ = ΒΛΑΚΑΣ
αν αποδειχτεί πως την νάρκωσαν, ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΙ. ΑΝ.
Δεν μπορώ να φανταστώ όμως άτομα που μπορούν να πάρουν μια σεξεργάτρια να πηδάνε μια ναρκωμένη. Τι να την κάνουν; Οι μισές πουτάνες του τριγώνου, με 20€ κάνουν μαγικές πίπες και δίνουν όλες τις τρύπες τους. Φαντάζομαι ότι αυτές που μπορούν να πληρώσουν, θα είναι πέντε κλάσεις πάνω από αυτές που μπορώ να πληρώσω εγώ. ΑΝ ΕΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟΙ, κι όχι ηλίθιοι με περικεφαλαία, δεν το έκαναν. Επειδή όμως ποτέ δεν ξέρεις τι σκέπτεται κάποιος άλλος άνθρωπος, δεν το θεωρώ και απίθανο. Αν αποδειχτεί ότι το έκαναν, θέλω να τους επιβληθεί η ανώτερη ποινή, ακριβώς επειδή δεν είχαν ανάγκη να κάνουν κάτι τέτοιο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom