Νέα

Θα πάτε διακοπές;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bigshak
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.090
Κριτικές
50
Like
7.921
Πόντοι
8.236
Μετά την ανακοίνωση του πρωθυπουργού ότι η τουριστική περίοδος αρχίζει αν θυμάμαι καλά στις 15 Ιουνιου και με δεδομένο το γεγονός ότι θα μπούμε στον Ιούνιο σε λίγες μέρες , θα πάτε η σκέφτεστε να πάτε διακοπές φέτος ? Η θα προτιμήσετε να να μην πάτε και να κάτσετε στα σπίτια σας ώστε να προφυλαχθείτε ?
 

svas79

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
375
Like
235
Πόντοι
21
Πραγματικα δεν εχω ιδεα. Θα περιμενω μαλλον και θα αποφασισω τελευταια στιγμη.
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Αν πάει όπως λένε νομίζω δεν υπάρχει λόγος να μην πάει κάποιος διακοπές με προσοχή βέβαια.
Εγώ έχω κόψει το φαγητό έξω σε ταβέρνες και ντιλιβερι....
Απίστευτη οικονομία στο σπίτι και έχασα μερικά μερικά κιλά !!!
 

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
345
Πόντοι
1.520
Λογικα θα παμε καπου χωρις καταβι και αεροπλανο, δυσκολο να μπω στη διαδικασια να φοραω μασκα κτλ και αν υπατξει κτουσμα μπλεξαμε, απο την αλλη θα ειναι οικονομικα και ησυχα σε ολα τα νησια
 

jpjpjp

Μέλος
Εγγρ.
7 Σεπ 2006
Μηνύματα
146
Like
17
Πόντοι
1
Να οργανώσουμε εκδρομή Μιλάνο κ ΝΥ
 

svas79

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
375
Like
235
Πόντοι
21
Αν πάει όπως λένε νομίζω δεν υπάρχει λόγος να μην πάει κάποιος διακοπές με προσοχή βέβαια.
Εγώ έχω κόψει το φαγητό έξω σε ταβέρνες και ντιλιβερι....
Απίστευτη οικονομία στο σπίτι και έχασα μερικά μερικά κιλά !!!
Εγω παλι αν κι εκοψα τα delivery πηρα κιλα μαλλον λογω κλεισουρας με την καραντινα. Εκοψα και το γυμναστηριο.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.192
Κριτικές
1
Like
33.262
Πόντοι
6.256
Είναι πανάκριβη η ελλάδα , δεν αξίζει. Και η ποιότητα των τουριστικών υπηρεσιών ειναι χαμηλή.

 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.670
Like
14.792
Πόντοι
3.656
Μετά την ανακοίνωση του πρωθυπουργού ότι η τουριστική περίοδος αρχίζει αν θυμάμαι καλά στις 15 Ιουνιου και με δεδομένο το γεγονός ότι θα μπούμε στον Ιούνιο σε λίγες μέρες , θα πάτε η σκέφτεστε να πάτε διακοπές φέτος ? Η θα προτιμήσετε να να μην πάτε και να κάτσετε στα σπίτια σας ώστε να προφυλαχθείτε ?


τυπε οι πιο μακρινες διακοπες που μπορω να παω εγω ειναι στον αλιμο για να πουλησω τιποτα στις στριπτιζουδες    :S :S :S


URL]]
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
βαλε ψηφοφορια τυπε ...
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Μάλλον στο εξοχικό δίπλα στη θάλασσα
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.617
Πόντοι
4.546
Προσωπικά φέτος ΔΕΝ σκοπεύω να ξοδέψω  χρήματα με την υπάρχουσα κατάσταση.
Άσε που με τις εισροές τουριστών από χώρες που επλήγησαν σε μεγάλο βαθμό όπως Ιταλία, Ισπανία, Κίνα κτλ. είναι μεγάλο ρίσκο.. να κονομήσεις τον ιό!
 

George Delis

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2019
Μηνύματα
58
Κριτικές
1
Like
26
Πόντοι
0
Εγω θα φυγω με την πρωτη πτηση για Κολομβια,
Δεν θα μεινει λατινα για λατινα..
 

Giourkas23

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2020
Μηνύματα
17
Like
2
Πόντοι
0
Με την κατάσταση που επικρατεί και τους περιορισμούς σε εστίαση και οργανωμένες παραλίες δεν θεωρώ vfm επιλογή να πάω διακοπές αυτό το καλοκαίρι, τουλάχιστον με τον τρόπο που πήγαινα συνήθως. Εξηγώ... προσωπικά αν πρέπει να πάω για φαγητό μόνο με ρεσερβε και χρονικό περιορισμό για το πόσο μπορώ να κάτσω... συγγνώμη αλλά δεν με ψήνει να αγοράσω την υπηρεσία. Επιπρόσθετα αν κρίνω από το προηγούμενο σκ και την αναμονή σε οργανωμένες παραλίες, ούτε αυτό είναι κάτι που με ψήνει. Δλδ να περιμένω 30-40 λεπτά αναμονή σε ουρά και πάει λέγοντας. Τέλος αφήνω και το πρακτικό της κουβέντας που είναι η διαμονή. Πόσο καθαρά θα είναι, αν υπάρχει με ποίο τρόπο θα πάρεις το πρωινό σου κλπ... σύνοψη...με τις συνθήκες που επικρατούν δεν βλέπω vfm την επιλογή να πάω διακοπές όπως τα άλλα καλοκαίρια, σε κάποιο νέο μέρος, να το γυρίσω κλπ... οπότε λογικά θα πάω αλλά σε Safe mode στο εξοχικό. Ο λόγος όμως είναι κυρίως οι περιορισμοί παρά ο φόβος.
 

TAKMAN v2

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2020
Μηνύματα
144
Like
58
Πόντοι
1
Με την κατάσταση που επικρατεί και τους περιορισμούς σε εστίαση και οργανωμένες παραλίες δεν θεωρώ vfm επιλογή να πάω διακοπές αυτό το καλοκαίρι, τουλάχιστον με τον τρόπο που πήγαινα συνήθως. Εξηγώ... προσωπικά αν πρέπει να πάω για φαγητό μόνο με ρεσερβε και χρονικό περιορισμό για το πόσο μπορώ να κάτσω... συγγνώμη αλλά δεν με ψήνει να αγοράσω την υπηρεσία. Επιπρόσθετα αν κρίνω από το προηγούμενο σκ και την αναμονή σε οργανωμένες παραλίες, ούτε αυτό είναι κάτι που με ψήνει. Δλδ να περιμένω 30-40 λεπτά αναμονή σε ουρά και πάει λέγοντας. Τέλος αφήνω και το πρακτικό της κουβέντας που είναι η διαμονή. Πόσο καθαρά θα είναι, αν υπάρχει με ποίο τρόπο θα πάρεις το πρωινό σου κλπ... σύνοψη...με τις συνθήκες που επικρατούν δεν βλέπω vfm την επιλογή να πάω διακοπές όπως τα άλλα καλοκαίρια, σε κάποιο νέο μέρος, να το γυρίσω κλπ... οπότε λογικά θα πάω αλλά σε Safe mode στο εξοχικό. Ο λόγος όμως είναι κυρίως οι περιορισμοί παρά ο φόβος.
Συμφωνώ. Φαντάσου στο πλοίο να δεις καμία μοναχική διαθλαστικη α-καπέλο, να αρχίσεις να σέρνεις τον κωλο σου προς το μέρος της για να κάνεις καμάκι, αυτή να αλλάξει θέση, και μέλος του πληρώματος να σε καταγγείλει ότι δεν τηρείς τις αποστάσεις. Αξίζει; Δε νομίζω.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.006
Κριτικές
1
Like
5.526
Πόντοι
2.356
τυπε οι πιο μακρινες διακοπες που μπορω να παω εγω ειναι στον αλιμο για να πουλησω τιποτα στις στριπτιζουδες    :S :S :S


https://[URL unfurl="true"]www.patrasevents.gr/imgsrv/f/full/2239405.png[/img[/URL]]
[/quote]
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.392
Κριτικές
2
Like
5.572
Πόντοι
2.356
Μετά την ανακοίνωση του πρωθυπουργού ότι η τουριστική περίοδος αρχίζει αν θυμάμαι καλά στις 15 Ιουνιου και με δεδομένο το γεγονός ότι θα μπούμε στον Ιούνιο σε λίγες μέρες , θα πάτε η σκέφτεστε να πάτε διακοπές φέτος ? Η θα προτιμήσετε να να μην πάτε και να κάτσετε στα σπίτια σας ώστε να προφυλαχθείτε ?

Δεν νομίζω η τέτοια αβεβαιότητα να μας το επιτρέψει. Ούτε τα οικονομικά μας το επιτρέπουν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom