Νέα

Ταυτότητα και δίπλωμα στο κινητό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα LION7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 351
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.177
Like
1.057
Πόντοι
216
Και για τα εμβόλια όσους διαφωνουσαν τους έλεγαν ψεκασμένους και τώρα θερίζουν κόσμο
Όποιος αμφιβάλει ας μπει στη eurostat να δει την υπερβάλλουσα θνητοτητα στις χώρες με υψηλό ποσοστο εμβολιασμου
Αχ ναι, αντιεμβολιαστές. Παλιές καλές εποχές.... Σχεδόν μας λείψατε βρε.
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
95
Like
12.447
Πόντοι
18.036
Το μονιμο επιχειρημα που εχουν τα ψεκια ανεκαθεν ειναι οτι καποιοι μας παρακολουθουνε!!Τις ζωες μας κλπ..

Και φυσικά(ΝΟΤΗΣ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ στυλ),μετα τις ταυτότητες ερχονται τα πιο σοβαρα..θΑ μας παρουν την Ορθοδοξια,την πίστη,τα εδαφη,το ειπε ο Κισινγκερ(ψευτικη δηλωση ποτέ δεν ειπωθηκε), κλπ τον Ελληνα μονο ετσι τον νικας(εν τω μεταξυ ειναι τοσο ξεφτιλας ο Ελληνας που τα παντα τα δινει μονος του!!)

Αληθεια εναν ψεκασμενο ταλαιπωρο κακομοιρη απο την Κοζανη,ποιος να θελει να παρακολουθησει την μιζερη ζωη του?
Που θα πας ρε καραγκιοζη,στο καφενειο και σπιτι..ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ για την ταυτότητα σου!
Χεστηκε ολη η Υφηλιος,δεν εισαι ο Τζεφ Μπεζος,μια σταγονα εισαι στον ωεκανο,ενα φυσημα του ανεμου

Ειναι μια προσπαθεια ανυψωσης του ΕΓΩ μιας αχαρης και μιζερης ζωης
..Η ζωη μου εχει αξια και καποιος εχει ενδιαφερον να την παρακολουθησει!
Καποτε εγινε και με τον ΑΜΚΑ,τωρα με τον προσωπικό αριθμο που θα εκδοθει
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.073
Πόντοι
6.056
Αληθεια εναν ψεκασμενο ταλαιπωρο κακομοιρη απο την Κοζανη,ποιος να θελει να παρακολουθησει την μιζερη ζωη του?
Που θα πας ρε καραγκιοζη,στο καφενειο και σπιτι..ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ για την ταυτότητα σου!
Χεστηκε ολη η Υφηλιος,δεν εισαι ο Τζεφ Μπεζος,μια σταγονα εισαι στον ωεκανο,ενα φυσημα του ανεμου

Ειναι μια προσπαθεια ανυψωσης του ΕΓΩ μιας αχαρης και μιζερης ζωης
..Η ζωη μου εχει αξια και καποιος εχει ενδιαφερον να την παρακολουθησει!
Καποτε εγινε και με τον ΑΜΚΑ,τωρα με τον προσωπικό αριθμο που θα εκδοθει
Τα ειπες ολα! Ετσι ακριβως!:thumbsup:
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
859
Like
1.315
Πόντοι
206
Στο μεταξύ οι άσχετοι δεν έχουν καν ιδέα τι συμβαίνει τεχνολογικά και το πόσο εύκολα μπορούν να σε τσιμπήσουν.

Όλες οι συσκευές που μπαίνουν σε ένα δίκτυο πρέπει να έχουν μια MAC Address ώστε να γίνει η ταυτοποίηση της.


Όταν όμως λέμε όλες εννοούμε ΟΛΕΣ. Από υπολογιστές, κινητά, αξεσουάρ Bluetooth, "έξυπνες συσκευές" κτλ.

Αυτή τη στιγμή ένα "μέσο" τετραμελές σπίτι έχει χοντρικά τις παρακάτω συσκευές.

2 laptops
1 σταθερό υπολογιστή
4 κινητά
3 BT Handsfree
2 "έξυπνα" ρολόγια
3 Smart TV's
1 Playstation
1 Router
και 3-4 άλλες συσκευές μπιμπλίκια.

Δηλαδή έχουμε καμιά 20ριά συσκευές κάτω από το ίδιο δίκτυο. Και μπορεί να υπάρχει η επιλογή για αλλαγή αυτής της MAC αλλά δεν το κάνουν όλες οι συσκευές. Πχ οι απλές συσκευές όπως handsfree δεν έχουν τέτοια δυνατότητα.

Αν προσθέσουμε στην "εξίσωση" και ένα πιθανό εργασιακό χώρο όπως ένα γραφείο ή ένα μαγαζί που κάποιες από αυτές τις συσκευές περνάνε τη μισή μέρα τότε καταλαβαίνουμε πως η όποια ιδιωτικότητα πάει περίπατο. Αν μάλιστα κάποιος δουλεύει σε καμία πολυεθνική που όλα καταγράφονται τότε είσαι κυριολεκτικά γυμνός.
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.202
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Με το ροζ διπλωμα και το app του gov υπαρχει προβλημα στην ευρωπη?
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.002
Πόντοι
10.336
Με το ροζ διπλωμα και το app του gov υπαρχει προβλημα στην ευρωπη?
1692441259816.png

με επιφυλαξη.
Γενικα η εγκυροτητα του app ισχυει οταν καποιος ελεγκτης εχει και ο ιδιος το app και σκαναρει το barcode. Αρα χλωμο ο Γερμανος στην Γερμανια να εχει το ελληνικο gov wallet και να σκαναρει τα ψηφιακα εγγραφα σου για να πιστοποιησει την εγκυροτητα τους. Σε ελληνικες πρεσβιες στο εξωτερικο ισως να δουλευουν...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.073
Πόντοι
6.056
Kαλύτερα να πάνε τώρα ολοι οι Ψεκ, να μη έχει ουρά μετά όταν θα θέλουμε να βγάλουμε οι υπόλοιποι την νέα ταυτότητα με το τσίπ ,τον 666, τον Εωσφόρο ,το GPS ...:grin:
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.377
Κριτικές
5
Like
5.465
Πόντοι
1.056
Προσωπικός αριθμός
(κάτι σαν το παλιό ΑΔΤ)
ΑΦΜ
ΑΜΚΑ
ΑΜ ΙΚΑ ΕΤΑΜ
ΑΣΜ
Αριθμός μητρώου εργασίας
Κωδικοί για gsis.gr
ΠΟΣΑ ΑΚΟΜΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΑΠ' ΕΞΩ, ΡΕ ΜΟΥΝΟΣΚΥΛΑ;
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.624
Like
14.600
Πόντοι
3.656
μαλακια να ειναι στο κινητο τυποι :confused::confused::confused:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Ο Ελληνας πρεπει να ειναι μεσα στην πρωτη 3αδα των συνωμοσιολογων στον κοσμο.
Και αυτο δείχνει ποσο αμόρφωτος ειναι!
Εδώ Κύπρο να δεις...
Καίγανε σταθμούς 5G, κάνανε πορειες και τώρα όλοι έχουν κινητά 5G.

Θυμάμαι ακόμα ένα βλάκα κυπραιο στη δουλειά, 35 χρονών με 2 παιδιά, με σπουδές στην Αγγλία, να προσπαθεί να με πείσει ότι είναι επιβλαβές το 5G για όλους και ειδικά για τα παιδιά.
Και το άτομο είχε σπουδάσει κάτι σχετικό με Υπολογιστές!!
Για σφαλιάρες λέμε!
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.589
Κριτικές
24
Like
9.731
Πόντοι
4.746
Ρε εμενα με τσιμπησε μπατσος στη Θηβων πριν τεσσερα χρονια μου σκαναρε την πινακιδα του αυτοκινητου δεν ειχα κανει ανανεωση του οπλου την ξεχασα και πηγα αυτόφωρο .Το θεμα δεν ειναι η παρακολουθηση το θεμα ειναι η καταργηση του μετρητου ,η δεσμευση χρωστας στα παιρνω με την μια .και το κυριοτερο αν φυγει το ρευστο πως θα γαμαμε ρε τα κοριτσια .
 

stakaman21

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
522
Like
639
Πόντοι
86
Εδώ παρακολουθούσαν το κινητό του Ανδρουλάκη χωρις να παρει χαμπάρι, θα κολώσουν να βρουν τον Μήτσο στο κατσικοχωρι.... κοινώς, αμα σε βάλουν στόχο την πουτσισες!!
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.366
Κριτικές
16
Like
13.499
Πόντοι
5.577
Εδώ παρακολουθούσαν το κινητό του Ανδρουλάκη χωρις να παρει χαμπάρι, θα κολώσουν να βρουν τον Μήτσο στο κατσικοχωρι.... κοινώς, αμα σε βάλουν στόχο την πουτσισες!!
Τυπε ο Μήτσος από το κατσικοχωρι μπορεί να έχει μεγαλυτερο ενδιαφερον από τον άχρωμο Ανδρουλάκη
 

stakaman21

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαρ 2012
Μηνύματα
522
Like
639
Πόντοι
86
Τυπε ο Μήτσος από το κατσικοχωρι μπορεί να έχει μεγαλυτερο ενδιαφερον από τον άχρωμο Ανδρουλάκη
Άχρωμο ξεάχρωμο δεν παυει να ειναι τρίτο κόμμα και να παίζει σημαντικό ρόλο στην λειτουργία του συστήματος... ίσως και μελλοντικός πρωθυπουργός ποιος ξέρει...
 

The Lover

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.817
Like
404
Πόντοι
36
1692441259816.png

με επιφυλαξη.
Γενικα η εγκυροτητα του app ισχυει οταν καποιος ελεγκτης εχει και ο ιδιος το app και σκαναρει το barcode. Αρα χλωμο ο Γερμανος στην Γερμανια να εχει το ελληνικο gov wallet και να σκαναρει τα ψηφιακα εγγραφα σου για να πιστοποιησει την εγκυροτητα τους. Σε ελληνικες πρεσβιες στο εξωτερικο ισως να δουλευουν...
..τι Δεν θελουμε (πολλοι) να καταλαβουμε???
το app αυτο ειναι μια παιδικη εφαρμογη για να εχουμε "επικοινωνιακα" να παιζουμε στην χωρα μας...
ας φταξουν μια αξιολογη πιστοποιημενη εφαρμογη που θα μπορει να αναγνωριζεται και διεθνως (και τα εγγραφα) και τοτε δεν νομιζω να προβαλει οποιοσδηποτε οποιαδηποτε διαφωνια...
Μεχρι τοτε ομως μακρια απο τετοιου ειδους παιγνιδακια....
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.002
Πόντοι
10.336
..τι Δεν θελουμε (πολλοι) να καταλαβουμε???
το app αυτο ειναι μια παιδικη εφαρμογη για να εχουμε "επικοινωνιακα" να παιζουμε στην χωρα μας...
ας φταξουν μια αξιολογη πιστοποιημενη εφαρμογη που θα μπορει να αναγνωριζεται και διεθνως (και τα εγγραφα) και τοτε δεν νομιζω να προβαλει οποιοσδηποτε οποιαδηποτε διαφωνια...
Μεχρι τοτε ομως μακρια απο τετοιου ειδους παιγνιδακια....
Εγω βγαινω με το κινητο, και εχω ενσωματωμενα τα χαρτια μου (και πολλες φορες τα λεφτα μου) σε αυτο. Με βολευει, μου κανει την ζωη ευκολοτερη, πως να το πω;
Εσυ κουβαλα πατσαβουροχαρτα μαζι σου, δικαιωμα σου και κανεις δεν στο απαγορευει.
Φορα και τσαντακι μπανανα να σου τα κραταει μη τα χασεις :tooth: Αμα χασεις το διπλωμα σου, ετοιμασου να πληρωσεις και 70ευρω παραβολα ομως, για καθε φορα που το χανεις, ετσι; :wink:


Εγω λεω, ενα βημα τη φορα. Σημερα δεν χρειαζεσαι φυσικη ταυτοτητα για ολες τις συναλλαγες σου εντος ελλαδας, αυριο στην ευρωπη, μεθαυριο παγκοσμιως. Οι υπολοιπες χωρες εχουν πιστοποιημενη εφαρμογη με διαβατηριο/ταυτοτητα που να ισχυει στο εξωτερικο (και στην Ελλαδα); Δεν εχω δει πολλους τουριστες να σκανε μονο με ηλεκτρονικα χαρτια...
 

lavro

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Απρ 2018
Μηνύματα
1.891
Κριτικές
47
Like
7.067
Πόντοι
5.646
Πλέον όλα θα γίνουν ψηφιακά
Δεν θα γίνεται τίποτα με χαρτιά
Όλα μέσω εφαρμογών
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
εγω έχω δύο ταυτότητες την κανονική και μια που την βρήκα σε ένα atm και μου έμοιαζε ο άνθρωπος σαν τυπικό μέλος του bou και την έχω για εφεδρική την έδειξα σε ένα παπάρα σεκιουριτυ πριν κανα μήνα για να μπω στο EROTICArt Festival 2023 να δω κανα καλο μουνάκι.
 

The Lover

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.817
Like
404
Πόντοι
36
Εγω βγαινω με το κινητο, και εχω ενσωματωμενα τα χαρτια μου (και πολλες φορες τα λεφτα μου) σε αυτο. Με βολευει, μου κανει την ζωη ευκολοτερη, πως να το πω;
Εσυ κουβαλα πατσαβουροχαρτα μαζι σου, δικαιωμα σου και κανεις δεν στο απαγορευει.
Φορα και τσαντακι μπανανα να σου τα κραταει μη τα χασεις :tooth: Αμα χασεις το διπλωμα σου, ετοιμασου να πληρωσεις και 70ευρω παραβολα ομως, για καθε φορα που το χανεις, ετσι; :wink:


Εγω λεω, ενα βημα τη φορα. Σημερα δεν χρειαζεσαι φυσικη ταυτοτητα για ολες τις συναλλαγες σου εντος ελλαδας, αυριο στην ευρωπη, μεθαυριο παγκοσμιως. Οι υπολοιπες χωρες εχουν πιστοποιημενη εφαρμογη με διαβατηριο/ταυτοτητα που να ισχυει στο εξωτερικο (και στην Ελλαδα); Δεν εχω δει πολλους τουριστες να σκανε μονο με ηλεκτρονικα χαρτια...
...αυτο που απαντησες καταλαβες απο τα γραφομενα μου...?????? !!!

φιλακιααα....
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.002
Πόντοι
10.336
...αυτο που απαντησες καταλαβες απο τα γραφομενα μου...?????? !!!

φιλακιααα....
καλα δεν εισαι και φιλολογος, μεταξυ μας δηλαδη.
Εσυ θελεις οι Ελληνες να βγαλουν μια εφαρμογη που αναγνωριζεται παγκοσμιως για ταυτοποιηση προσωπου.
Και σου λεω οτι αυτο δεν το εχει κανενας ή ελαχιστοι ακομα, και πως η εφαρμογη εστω και σε εθνικο επιπεδο ειναι χρησιμη.
Το καταλαβες τωρα; :uglystupid:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom