Νέα

Swingers Club στη Θεσσαλονικη;

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

adonis4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2009
Μηνύματα
268
Like
1.040
Πόντοι
201
Τουλάχιστον μην πεις που ......αλλά κάνε μας τουλάχιστον μία περιγραφή τι γίνεται εκεί στο θέρετρο γιατί μάλλον είναι εντελος άλλη φάση σε σχέσει με τα γνωστά club των Αθηνών!!
Λίγο πολύ οι ίδιοι άνθρωποι αλλά από όλη την Ελλάδα, ενώ στα club είναι κυρίως από την Αθήνα και τα πέριξ. Δεν είναι παρτούζα, είναι κοινωνικό σαββατοκύριακο γνωριμιών που πλαισιώνεται από πολλές παρτούζες στα δωμάτια του ξενοδοχείου. Οι περισσότεροι γνωρίζουν αρκετούς άλλους ήδη, γνωρίζεις νέους και αν κάτσει η φάση, παρτουζίτσα!
Γίνονται συνήθως δύο πάρτι τα βράδια και φαγητό το μεσημέρι.
Το προσωπικό του ξενοδοχείου ξέρει βέβαια τι παίζεται και αν δεν ξέρει, καταλαβαίνει γρήγορα, αφού δεν είναι και τόσο συνηθισμένο να βλέπεις τόσο σέξι ντυσίματα και παιχνίδι με πχ φιλιά μεταξύ γυναικών στο πάρτι.
 

paixtroni

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2008
Μηνύματα
304
Κριτικές
8
Like
82
Πόντοι
1
Φϊλε μου, περί ορέξεως. Το σημαντικό είναι να περνάνε όλοι καλά. Εγώ κατέθεσα την άποψη μου ότι το swinging είναι ανταλλαγή συντρόφων και όχι μόνο παρτούζες (κανένα κακό στις παρτούζες βεβαίως!) και επίσης ότι προσωπικά όταν πάω σαν ζευγάρι κάπου, θέλω να παίξω με τις γυναίκες των άλλων που θα παίζουν με την δική μου (και οι γυναίκες μεταξύ τους κατά προτίμηση).

Μια ερώτηση σε αυτά που λες, οι 3-4 Γερμανίδες είχαν άντρες μαζί τους; Οι οποίοι κάνανε cuckolding όταν τις πηδούσες; Ή τις παίρνατε ταυτόχρονα;

Άμστερνταμ σε ποιο; Δεν έχω βρει κάτι καλό (αν και Άμστερνταμ). Πήγα σε 2 στου διαβόλου τη μάνα έξω από την πόλη αλλά ήταν χάλια.

Για τον μέσο όρο ηλικίας που λες συμφωνώ, αλλά επίσης θα έλεγα ότι ο μέσος όρος εμφάνισης είναι πολύ ανώτερος του γενικού πληθυσμού, ιδίως στην Ελλάδα. Η γνώμη μου είναι ότι για να κάνεις πετυχημένο swinging πρέπει να είναι και οι δύο στο ζευγάρι συνειδητοποιημένοι για να μην χαλάσει η συνταγή μεταξύ τους. Αυτό συνήθως συμβαίνει όταν είσαι λίγο μεγαλύτερος.
ναι ηταν κ οι αντρες τους εκει αλλα δεν συμμετειχαν, ισως με τις 2. γενικα οι μονες γυναικες ειναι ελαχιστες εως μηδαμινές. στο αμστερνταμ πηγα στο paradise. ωραιος χωρος αλλα οχι κ τοσο παιχνιδι.
 

adonis4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2009
Μηνύματα
268
Like
1.040
Πόντοι
201
ναι ηταν κ οι αντρες τους εκει αλλα δεν συμμετειχαν, ισως με τις 2. γενικα οι μονες γυναικες ειναι ελαχιστες εως μηδαμινές. στο αμστερνταμ πηγα στο paradise. ωραιος χωρος αλλα οχι κ τοσο παιχνιδι.
Εϊχαμε πάει εκεί αλλά απογοήτευση και επίσης αν θυμάμαι καλά ήταν μεγάλη ταλαιπωρία η μετακίνηση. Uber με ένα σε μια περιοχή με αποθήκες. Πράγματι καλός χώρος αλλά ουσία μηδέν. Εκεί την είχε πέσει κάποιος στην δικιά μου στην τουαλέτα, πράγμα απαράδεκτο για το etiquette του swinging. Ούτε απόπειρα για παιχνίδι εκεί. Παραπονεθήκαμε και στην πόρτα για τους πολλούς μόνους άντρες και για τη συμπεριφορά πολλών, φύγαμε τρέχοντας και πήγαμε στο Fata Morgna, εκτός πόλης, καλύτερο από το πρώτο αλλά κυρίως με παιχνίδι same room και όχι full swinging. Εϊχε όμως έναν χώρο για μπανιστίρι (καλή ιδέα - ακουμπούσε μια συχνή διαστροφή), καθόσουν σε έναν διάδρομο και έβλεπες από ένα μακρόστενο παράθυρο σε ένα δωμάτιο όπου έπαιζαν κάποιοι (μπορούσες και κανονικά να μπεις στο δωμάτιο) και έναν άλλο χώρο που μου φάνηκε φανταστικός, ένα dark room, όπου δεν υπήρχε απολύτως καθόλου φως. Έχει ρίσκο βέβαια, δεν ήξερες με ποιον παίζεις, μπορεί να σου τον ακουμπούσε και κανείς ή να έπαιζες με καμία γριά 100 χρονών- σε εμένα δεν συνέβη τίποτα - ούτε όμως και έπαιξα. Εϊχε και μια εσωτερική πισίνα τραγική, με πολύ κόσμο γυμνό να παίζει, άρα και πολύ βρωμιά... Γενικά, πολύς κόσμος, ουσία ελάχιστη.
Είχαμε πάει άλλη μέρα και στο sameplace και ήταν κλειστό ή μάλλον είχε σταματήσει να λειτουργεί ενώ είχε κανονικά ιστοσελίδα.
Η Ολλανδία αν και περίμενα ότι θα ήταν καλή, ήταν μια σκέτη απογοήτευση στο swinging.
 
Εγγρ.
30 Μαρ 2022
Μηνύματα
77
Like
462
Πόντοι
20
Κάτι σα να "παίζει" τώρα τελευταία Θεσσαλονίκη......δειλά δειλά βέβαια, και ΔΕΝ είναι swinging club μιας και στην πόλη δεν κατάφερε να στεριώσει..
 
  • Like
Αντιδράσεις: aa(2)

Kaulina

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2023
Μηνύματα
39
Like
109
Πόντοι
0
Άμα θες σε παίζω εγώ μαζί με τον δικό σου όλο το βράδυ
μονος η με κοπελα ενννοεις?στειλε φωτο σε μηνυμα.πεταμε σημερα το πρωι και επιστροφη κυριακη απογευμα
 

Tenten95

Νέο Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2023
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
μονος η με κοπελα ενννοεις?στειλε φωτο σε μηνυμα.πεταμε σημερα το πρωι και επιστροφη κυριακη απογευμα
Μόνος ειμαι δεν ξέρω αν η δικιά μου θα δεχτεί ,δεν μπορώ να σου στείλω μήνυμα προσωπικό
 

adonis4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2009
Μηνύματα
268
Like
1.040
Πόντοι
201
Κάτι σα να "παίζει" τώρα τελευταία Θεσσαλονίκη......δειλά δειλά βέβαια, και ΔΕΝ είναι swinging club μιας και στην πόλη δεν κατάφερε να στεριώσει..
Μιλάς για δημόσιο χώρο ή prive; Μπορείς να πεις κάτι παραπάνω;
 
Εγγρ.
30 Μαρ 2022
Μηνύματα
77
Like
462
Πόντοι
20
Μιλάς για δημόσιο χώρο ή prive; Μπορείς να πεις κάτι παραπάνω;
Αναφερόμαστε σε δημόσιο χωρο. Καμία σχέση βέβαια με swinging clubs ,οπότε ας μην "προτρεχει" το μυαλό κάποιων. Όμως είναι χώρος που όσοι τον επισκέπτονται και είναι "ευστροφοι" μπορούν να "αντιληφθούν"....
 

adonis4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2009
Μηνύματα
268
Like
1.040
Πόντοι
201
Αναφερόμαστε σε δημόσιο χωρο. Καμία σχέση βέβαια με swinging clubs ,οπότε ας μην "προτρεχει" το μυαλό κάποιων. Όμως είναι χώρος που όσοι τον επισκέπτονται και είναι "ευστροφοι" μπορούν να "αντιληφθούν"....
Μιλάς αν καταλαβαίνω για κάποιο μπαράκι όπου συχνάζουν swingers; Μια που πρόκειται για δημόσιο χώρο, δεν νιώθεις άνετα να μας πεις ποιος χώρος είναι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: aa(2)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.386
Κριτικές
8
Like
11.123
Πόντοι
3.786
Καλησπέρα σε όλους τους συναγωνιστές, μόνους, μόνες και ζευγάρια! Μια που προσπαθείτε να ζεστάνετε το νήμα, ας γράψω και εγώ την άποψή μου, ως παλιός στο χορό και με αρκετές εμπειρίες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Ξεκινάμε με το ότι στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει swingers club. Το D 7 και κάποια άλλα που παρουσιάστηκαν κατά καιρούς δεν στηρίχθηκαν από την swinging κοινότητα στην Θεσσαλονίκη και έκλεισαν. Μακάρι να παρουσιαστεί κάτι γιατί ένα κλαμπ δίνει πολύ περισσότερες δυνατότητες. Προσωπικά το θεωρώ εξαιρετική διασκέδαση, ασύγκριτη με οτιδήποτε άλλο, είτε σεξουαλικής είτε μη χροιάς.

Τι κάνει κάποιος λοιπόν που βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη; Καταρχήν, πρέπει να έχεις μόνιμη σύντροφο ή σύζυγό ή έστω fuck buddy. Σημειώνω ότι αυτό αποτελεί απόλυτη προϋπόθεση για να μπορέσεις να δικτυωθείς στο χώρο. Οι άνθρωποι είναι δεσμευμένοι χρόνια, παντρεμένοι με παιδιά, επαγγελματίες σε οποιονδήποτε χώρο κλπ κλπ. Και σαφώς δεν θέλουν να εκτεθούν στον οποιονδήποτε γαμμίκο που θα πάρει μία βίζιτα και θα πάει να πηδήξει τη γυναίκα τους. Αφού είμαστε λοιπόν ζευγάρι που έχει ξεκαθαρίσει το τι θέλει, κάνουμε εγγραφή σε κάποιο από τα site για swingers. Απ' όσο γνωρίζω, αυτή τη στιγμή το μεγαλύτερο site στην Ελλάδα είναι το prive και έχει πάρα πολύ κόσμο και από τη Θεσσαλονίκη. Το realcouples έχει επίσης κίνηση. Σαφώς βέβαια η εγγραφή δε γίνεται έτσι απλά, πρέπει είτε να σας συστήσει κάποιο άλλο ζευγάρι είτε να περάσετε κάποιο camera verification.

Αφού γίνετε μέλος τα πράγματα είναι απλά. Με ευγένεια και υπομονή, και αφού έχετε ανεβάσει δικές σας φωτογραφίες και έχετε ολοκληρώσει σωστά το προφίλ σας, αρχίζετε να επικοινωνείτε με άλλα ζευγάρια. Στην αρχή θα πιείτε καφέ, μετά θα πιείτε άλλο καφέ, μετά άλλο καφέ. Κάποιοι είναι καλά δικτυωμένοι στο χώρο και κάποια απλά πειραματίζονται. Σιγά-σιγά θα δείτε ότι θα δικτυωθείτε κι εσείς και θα μπορείτε να πηγαίνετε στα πάρτυ στις βίλες ή όπου αλλού.

Μία άλλη λύση που προτείνω ανεπιφύλακτα είναι να πάρετε την αγαπημένη ή τον αγαπημένο σας και να πάτε Σαββατοκύριακο στην Αθήνα. Προσωπικά το Nirvana είναι η επιλογή μου. All time classic. Αν και τα άλλα έχουν και αυτά την χάρη τους. Στα κλαμπ δε χρειάζεται να είσαι με μόνιμη/μόνιμο σύντροφο, πας και με περιστασιακό, ιδού ένα μεγάλο πλεονέκτημα. Βέβαια θα προσέξετε ότι και εκεί υπάρχουν παρέες και κλίκες γιατί οι άνθρωποι γενικώς γνωρίζονται, είναι ένα κύκλωμα. Το πιο πιθανό είναι λοιπόν αν δεν είστε δικτυωμένοι και εκεί να απομονωθείτε αλλά είναι πολύ πιθανό να βρείτε και να παίξετε.

Εγώ αυτή την περίοδο είμαι σε ανάπαυση γιατί μου λείπει το απαραίτητο συστατικό, δηλαδή η κυρία που θα θέλει πραγματικά να ασχοληθεί με το σπορ. Και πονάει όταν ξέρω ότι σε μερικές μέρες γίνεται το επίσημο ετήσιο πάρτι ενός από τα site σε γνωστό χειμερινό θέρετρο όπου όπως πάντα περνούσαμε πάρα πάρα πολύ καλά!

Καλές αναζητήσεις!
Συμφωνώ με τις απόψεις σου, φαίνεται ότι είσαι μύστης. Για Nirvana δεν έχω άποψη, έχω παρατηρήσει όμως ότι στο c4c στον Πειραιά οι ιδιοκτήτες έχουν δημιουργήσει πολύ φιλικό κλίμα κια κάνουν ειδικά όσους πάνε πρώτη φορά να αισθάνονται ευπρόσδεκτοι.
 
Εγγρ.
30 Μαρ 2022
Μηνύματα
77
Like
462
Πόντοι
20
Μιλάς αν καταλαβαίνω για κάποιο μπαράκι όπου συχνάζουν swingers; Μια που πρόκειται για δημόσιο χώρο, δεν νιώθεις άνετα να μας πεις ποιος χώρος είναι;
Ναι, αναφερόμαστε σε μαγαζί που μπορούν τα ζευγάρια,διότι για ζευγάρι ο τρόπος του να "εκδηλωθει" σε δημόσιο χώρο είναι αρκετά περίπλοκος (ενώ συγχρόνως είναι τόσο απλός...) και πανεύκολα μπορεί να δημιουργήσει αρνητικά έκτροπα. Φυσικά, αναφερόμαστε για ενα ζευγάρι παντρεμένο με οικογένεια κ παιδιά και όχι....friends with benefits. Για το πιο μαγαζί εννοω, όχι...δεν θα ήθελα (για την ωρα τουλάχιστον) να πω. Πρώτον, δεν θέλουμε να κάνουμε κανενός είδους διαφήμιση κ δεύτερον (και σημαντικότερο) σε καμία περίπτωση δεν θέλουμε να (μας) δημιουργήσουμε πρόβλημα με επισκέψεις που κάθε άλλο παρά προβληματικές μπορούν να εξελιχθούν.
 

adonis4

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουν 2009
Μηνύματα
268
Like
1.040
Πόντοι
201
Ναι, αναφερόμαστε σε μαγαζί που μπορούν τα ζευγάρια,διότι για ζευγάρι ο τρόπος του να "εκδηλωθει" σε δημόσιο χώρο είναι αρκετά περίπλοκος (ενώ συγχρόνως είναι τόσο απλός...) και πανεύκολα μπορεί να δημιουργήσει αρνητικά έκτροπα. Φυσικά, αναφερόμαστε για ενα ζευγάρι παντρεμένο με οικογένεια κ παιδιά και όχι....friends with benefits. Για το πιο μαγαζί εννοω, όχι...δεν θα ήθελα (για την ωρα τουλάχιστον) να πω. Πρώτον, δεν θέλουμε να κάνουμε κανενός είδους διαφήμιση κ δεύτερον (και σημαντικότερο) σε καμία περίπτωση δεν θέλουμε να (μας) δημιουργήσουμε πρόβλημα με επισκέψεις που κάθε άλλο παρά προβληματικές μπορούν να εξελιχθούν.
Ναι, φυσικά, καταλαβαίνω και ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Satriani.gr

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
5
Like
4
Πόντοι
0
Παιδιά κι εγώ ψάχνω να βρω κάποιο μέρος που γίνεται παιχνίδι ,όμως δεν έχω ξανακάνει και το σκεφτόμουν καιρό τώρα.Τελικα μόνο μέσω site γίνεται;
 

Blairjohn

Νέο Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2023
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Γειά..την επομενη εβδομάδα θα είμαι με τον δικό μου θεσσ. Υπάρχει κάποιος χώρος για swinging η παρτυ κλπ;
 

Κώστας Κατερίνα

Νέο Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2023
Μηνύματα
1
Like
2
Πόντοι
0
Γειά..την επομενη εβδομάδα θα είμαι με τον δικό μου θεσσ. Υπάρχει κάποιος χώρος για swinging η παρτυ κλπ;
καλησπερα ειμαστε ζευγαρι ο αντρας 27 και η κοπέλα 37 και ψαχνουμε ζευγαρι για να κανουμε σεξ διπλα διπλα για την καυλα μας και για χαβαλε
 
  • Like
Αντιδράσεις: aa(2)

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom