Νέα

Στιγμές που δεν θα ξεχάσουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Quasimodo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 49
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.208
Κριτικές
8
Like
25.119
Πόντοι
6.336
Ενας βαζελος δεν βρέθηκε να πει για Παρίσι, Αγιαξ και για μένα #1 εκεί που ο Τζέφρι ήταν υπουργός εξωτερικών και οι βαζελοι με ανοιγμένα κεφάλια.
αν ήμουν βαζελπς θα το θυμόμουν για πάντα
Το είπαμε παραπάνω ρε με τους γαμιόληδες.....

1-1 μέσα σε καμίνι
Τα άλλα τι να πούμε αν δεν ειμασταν?
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.651
Κριτικές
41
Like
2.916
Πόντοι
3.237
ειναι η γκομενα παντρεμενη με αεκτζη και πρωην ενος βαζελου
την γαμαω επι δεκα χρονια ειναι πολλες στιγμες
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.047
Κριτικές
1
Like
3.162
Πόντοι
456
ειναι η γκομενα παντρεμενη με αεκτζη και πρωην ενος βαζελου
την γαμαω επι δεκα χρονια ειναι πολλες στιγμες

τυπε στα μπουρδελα εισαι , δεν γαμας ουτε με συνοικεσιο
 

captain922

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2017
Μηνύματα
352
Κριτικές
1
Like
798
Πόντοι
81
Και ο Τζέφρι γελαγε σαν χαζος ενω ετρωγε οτι υπηρχε οσοι θυμουνται....

Αυτό με τον Άλκη με εκανε να μισήσω τα παόκια, εντελώς όμως. Τι ξεφτιλες, ποσο μπ...δοι δέκα ατομα να δολοφονήσουν έναν που ουτε προκάλεσε ούτε τίποτα. Και τώρα ο ένας από δαυτους δίνει τον άλλο... Δεν ειναι οπαδοι αυτοι, ειναι δολοφόνοι.
Κριμα για το παλικάρι.
Τους θεωρώ τους χειρότερους οπαδούς στην Ελλάδα πλέον, αν και όλες οι ομάδες έχουν από τέτοιους και το ξερουμε καλα οσοι τραβιόμαστε ή τραβιόμασταν....

Τωρα ως προς το θέμα μας πολλά τα ματς που θυμάμαι και ήμουν παρών, κυρίως εντός πρωτεύουσας , αλλά αυτό που θυμάμαι πιο πολύ είναι η 30αρα στο ΣΕΦ το 2005.
Ο Ζοτς και η σουπερ ομάδα εκεινης της περιόδου τους γλενταγε για πλακα μεσα στο Φαληρο... Οι γαυροι απο απεναντι ηταν μουγκα απ όταν ξεκινησε η διαφορά και αρχισαν να φευγουν στην τριτη περίοδο... Βεβαια φαγανε και αλλες πικρες τα επομενα χρονια που θα εχουν να θυμουνται ακομα....

Σαν πιο άσχημη θα έλεγα τη Ριζούπολη... Αν και ήταν γαμώ τις εμπειρίες, από το μεσημέρι με πορεία από πεδίο του άρεος κλπ.
Εκείνη την ημέρα στην Ριζούπολη σας λυπήθηκε η ψυχή μου, στην κυριολεξία. Και δεν μιλάω για το αγωνιστικό κομμάτι, άστο αυτό, ξέχνα το. Πορεία λες από το μεσημέρι, σας βάλανε μέσα δεν ξέρω πόση ώρα πριν την σέντρα εκεί στην γωνία στο κόρνερ, σας βάραγε ο ήλιος, να έχει μια ζέστη (αρκετή για αρχές Μαιου) σε συνδυασμό με υγρασία από αυτήν την εκνευριστική που κολλάς. Τρώτε την κατραπακιά και δεν φτάνει η μαυρίλα είστε και υποχρεωμένοι να περιμένετε να αδειάσει το γήπεδο και τα πέριξ για να φύγετε, από μεσημέρι έφτασε σχεδόν μεσάνυχτα. Εμπειρία θα μου πεις αλλά και φουλ ταλαιπωρία.
 

dimchair

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2016
Μηνύματα
786
Like
1.169
Πόντοι
206
Εκείνη την ημέρα στην Ριζούπολη σας λυπήθηκε η ψυχή μου, στην κυριολεξία. Και δεν μιλάω για το αγωνιστικό κομμάτι, άστο αυτό, ξέχνα το. Πορεία λες από το μεσημέρι, σας βάλανε μέσα δεν ξέρω πόση ώρα πριν την σέντρα εκεί στην γωνία στο κόρνερ, σας βάραγε ο ήλιος, να έχει μια ζέστη (αρκετή για αρχές Μαιου) σε συνδυασμό με υγρασία από αυτήν την εκνευριστική που κολλάς. Τρώτε την κατραπακιά και δεν φτάνει η μαυρίλα είστε και υποχρεωμένοι να περιμένετε να αδειάσει το γήπεδο και τα πέριξ για να φύγετε, από μεσημέρι έφτασε σχεδόν μεσάνυχτα. Εμπειρία θα μου πεις αλλά και φουλ ταλαιπωρία.

Δεν πρόκειτε ποτέ μου να ξεχάσω τα επεισόδια προς το τέλος του αγώνα από την κερκίδα μας.

Οσοι τα ζήσαμε θα έχουμε να τα θυμόμαστε και να τα λέμε στις επόμενες γεννιές....

Προσωπικά δεν με ένοιαξε καθόλου η ταλαιπωρία, ίσα ίσα πιτσιρικάς ήμουνα πάνω στις κάβλες και στις ορμές μου, αλλά το ότι χάθηκε με τέτοιο τρόπο ο τίτλος από έναν ανώτερο ολυμπιακό κακά τα ψέμματα. Δεν μπορούσα να το πιστέψω.Τα επόμενα δύο χρόνια έτρεξα και πήρα διαρκείας για το ΟΑΚΑ. Για μένα όμως στην πραγματικότητα ο Παναθηναικός είχε πεθάνει εκείνο το βράδυ στη Ριζούπολη... Σταδιακά ξέκοψα μετά από εκείνες τις χρονιές και πλέον σπάνια πάω γήπεδο.

Ευτυχώς ο μπασκετικός παναθηναϊκός εκείνης της εποχής μας έδωσε μεγάλες χαρές.
 
Τελευταία τροποποίηση:

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.948
Κριτικές
10
Like
1.354
Πόντοι
506
Πριν...πανω απο δεκαετια, Βριζας του ΠΑΟΚ, επαιζε εκτος εδρας, Αγγλια με μεγαλη αγγλικη ομαδα. Εκτος εδρας εφηγε απο Αγγλια κερδιζοντας το παιχνιδι. Ποιος; ο ΠΑΟΚ με γκολαρα :rockon:
 
Εγγρ.
18 Ιουν 2022
Μηνύματα
145
Like
384
Πόντοι
21
ΑΕΚ Τρίγλια Ραφήνας. Το πρώτο παιχνίδι της ΑΕΚ στην Γ εθνική που αποτέλεσε την αρχή της ανοδικής πορείας της ομάδας μας. ΑΕΚ Λεβαδειακός το πρώτο πρωτάθλημα της ΑΕΚ μετά από 24 χρόνια
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
ΠΑΟ - Γιουβε 3-1 το γκολ φαουλ του Σόουζα
ΠΑΟ - Γκετεμποργκ 2-2 (να μας πήγε μεχρι να προκριθουμε)
ΠΑΟ - Φεγενορντ 2-1 - το δοκαρι του Γκούλιτ
ΠΑΟ - Ουντινεζε 1-2 - (πως χαθηκε αυτό ρε μαλακες;) το χειροκρότημα του κόσμου μεσα στη βροχής...
Θυμάμαι και τον αποκλεισμό από την Τορίνο, τύπε. Μεγάλη πίκρα. :confused:

Με την Γκέτεμποργκ έχασα κάτι χρόνια απ' τη ζωή μου. :confused:

Όπως και με τη Φέγενορντ με το δοκάρι στο τέλος, όντως. :confused:
 
Τελευταία τροποποίηση:

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.216
Like
1.878
Πόντοι
216
Όσα χρόνια και αν περάσουν, δε θα ξεχάσω το γκολ του Δέλλα στο ματς με την Τσεχία, στο έπος του 2004.
Ήταν το μόνο γκολ που δάκρυσα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom