Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 203K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πώς βρίσκετε την ενέργειά του

  • Απαράδεκτη. Προδοσία.

  • Καλά έκανε.

  • Οι προδοσίες γίνονται μουλωχτά. Δεν έπρεπε να το πει.

  • Τα βυζιά της μπακοδήμου πακέτο με βραζιλιάνικη κωλάρα


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.148
Κριτικές
1
Like
29.825
Πόντοι
8.006
Όταν ο Συριζα ήταν καβάλα στο άλογο, με όλα τα στελέχη στο ίδιο κόμμα, με δυναμική, με αδύναμους αντιπάλους, δεν κατάφερε να βγάλει αυτοδυναμία και αναγκάστηκε να συγκυβερνήσει με τους ψεκασμένους, ενώ στη συνέχεια παρέμεινε για κάποιο καιρό κυβέρνηση με κάτω από 150 βουλευτές.

Όσο και να ψαρώνει κόσμο ο Στέφανος, με το κόμμα διασπασμένο σε 3-4 κομματίδια, τον αριστερό του πυρήνα κατακερματισμένο, τους πασόκους να εγκαταλείπουν, τη νδ σε χαώδη διαφορά, πώς θα ξαναβγει κυβέρνηση;

Ο Σύριζα φαίνεται να έπιασε το ταβάνι του το 2015. Πάνω από αυτό δεν μπορεί να πάει, χωρίς τεράστιες αλλαγές όχι μόνο στον ίδιο αλλά και στη χώρα ολόκληρη.
Το εντυπωσιακο ειναι οτι το πολιτικο σκηνικο φαινεται να παγιωνεται με εναν τροπο, που δεν διαφαινεται καποιο περιθωριο αλλαγης.
Εχουμε μια ΝΔ, η οποια παραμενει ενα κομμα του 35%, επι πολλα χρονια, με αποτελεσμα οταν μπει η επιλογη της κυβερνησιμοτητας, να παιρνει λιγες μοναδες ακομη και να κυβερνα.
Εχουμε εναν Συριζα, ο οποιος απαρνηθηκε καθε παρελθον και πορευεται συγκεντρωνοντας ετεροκλητο κοσμο, χωρις καμια ταυτοτητα, κοσμο που "σπαει πλακα" με τον Στεφανο αλλά αυτο δεν μπορει ποτέ να ξεπερασει ενα 15-16%. Ούτε να πεσει πιο κατω ομως μπορει, οπως φαινεται.
Εχουμε ενα ΠΑΣΟΚ το οποιο αγκομαχαει στην ....κατηφορα, με εναν αρχηγο κολλημενο με τις υποκλοπες (ξεπερασε το καποτε ρε Νικολακη, ΜΑΣ ΤΑ ΕΠΡΗΞΕΣ), μονιμως θυμωμενο που δεν ασκει καμια γοητεια σε κανεναν. Περιμενω φωτογραφια του που να χαμογελαει.
Εχουμε ενα ΚΚΕ στα γνωστα, 8%, ούτε μπρος ούτε πισω.
Εχουμε εναν Βελοπουλο που θα χαρεί τωρα λιγο, αλλά φυσικα δεν εχει καμία χαρισματικοτητα για το κατι παραπανω.

Πειτε μου πώς θα μεταβληθει αυτο το πολιτικο σκηνικο. Εγω δεν βλεπω τον τροπο. Το να βριζουμε το Μητσοτακη οτι ειναι διεφθαρμενος, μαφιοζος, κλπ κλπ ειναι πολυ ωραιο για να γεμιζουμε καφενειακά σελιδες αλλά ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΥΠΑΡΧΕΙ?

Θα φτασουμε στο σημειο να θελησει ο Κουλης να φυγει στο τελος της τριτης τετραετιας και θα τον παρακαλανε και για τεταρτη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

άρα κλείστε τους γέρους και τις γριές που ψηφίζουν νδ και σύριζα σπίτι :confused:
Κατι που να παραπεμπει σε σκεψη και αντιληψη ενηλικου παρακαλω?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Θα φτασουμε στο σημειο να θελησει ο Κουλης να φυγει στο τελος της τριτης τετραετιας και θα τον παρακαλανε και για τεταρτη.
Τα ίδια είπε και ο πορτοσάλτε στον σκάι την Παρασκευή.....καθόλου τυχαίο να το πεις και εσύ θα έλεγα :coffee:
Κατι που να παραπεμπει σε σκεψη και αντιληψη ενηλικου παρακαλω?
Δεν υπάρχει σωτηρία άνθρωπε μου δεν το έχεις αντιληφθεί?

Ο μέσος χαζός θα ενδιαφερθεί για το ότι ο μητσοτάκης είναι μαφία μόνο όταν του ξανά μειώσει το φαί από το πιάτο. Το ότι πάει ολοταχώς για εκεί δεν τον ενδιαφέρει...ζει για το σήμερα ο Έλληνας πως το λένε...όταν του πουν ότι πρέπει να πληρώσει τα 50 δις θα αρχίσει να ενδιαφέρεται.

Αλλά όπως λες και εσύ ο μητσοτάκης τότε θα δειπνεί στις Βρυξέλλες παρέα με τα αρχιλαμόγια και τα σπίτια του στην Ελλάδα θα τα φυλάνε οι μπράβοι αυτών που σήμερα κυνηγά ως εγκληματικές οργανώσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.148
Κριτικές
1
Like
29.825
Πόντοι
8.006
Δεν υπάρχει σωτηρία άνθρωπε μου δεν το έχεις αντιληφθεί?
Επαναλαμβανω.
Κατι που να παραπεμπει σε αντιληψη ενηλικου?

Τα 1) "Κλειστε τους γερους σπιτι" και 2) "Δεν υπαρχει σωτηρια" δεν παραπεμπουν.
Κατι πιο συνθετο? Κούρασε το μυαλο σου λιγο, δεν ειναι κακο. Ελα να το κανουμε μαζι. Να βρουμε τι μπορει να διαδεχθει (όποτε διαδεχθει) την τωρινη κατασταση.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Επαναλαμβανω.
Κατι που να παραπεμπει σε αντιληψη ενηλικου?

Τα 1) "Κλειστε τους γερους σπιτι" και 2) "Δεν υπαρχει σωτηρια" δεν παραπεμπουν.
Κατι πιο συνθετο? Κούρασε το μυαλο σου λιγο, δεν ειναι κακο. Ελα να το κανουμε μαζι. Να βρουμε τι μπορει να διαδεχθει (όποτε διαδεχθει) την τωρινη κατασταση.
Εσύ νομίζεις ότι έχεις πολύ μυαλό επειδή αποδέχεσαι μια κατάσταση που σε συμφέρει (προφανώς)?

Θέλει πολύ κριτική σκέψη και ώριμη κρίση για να αποδεχθείς μια κατάσταση που σε συμφέρει :tooth:

Δεν υπάρχει άλλη κατάσταση....η ιστορία είναι προδιαγεγραμμένη και γιαυτό ο αυτοκράτορας κάνει πολιτική μπουρλότου

δεν θα είναι εδώ για να υποστεί τις πολιτικές συνέπειες των αποφάσεων του γιαυτό μοιράζει τα λεφτά μας αέρα.

Εσύ όμως θα είσαι εδώ να υποστείς τον οποιονδήποτε μαλάκα αναλάβει να μας ''σώσει''

εγώ δεν ανησυχώ και την προηγούμενη μια χαρά την έβγαλα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.148
Κριτικές
1
Like
29.825
Πόντοι
8.006
Εσύ νομίζεις ότι έχεις πολύ μυαλό επειδή αποδέχεσαι μια κατάσταση που σε συμφέρει (προφανώς)?

Θέλει πολύ κριτική σκέψη και ώριμη κρίση για να αποδεχθείς μια κατάσταση που σε συμφέρει :tooth:

Δεν υπάρχει άλλη κατάσταση....η ιστορία είναι προδιαγεγραμμένη και γιαυτό ο αυτοκράτορας κάνει πολιτική μπουρλότου

δεν θα είναι εδώ για να υποστεί τις πολιτικές συνέπειες των αποφάσεων του γιαυτό μοιράζει τα λεφτά μας αέρα.

Εσύ όμως θα είσαι εδώ να υποστείς τον οποιονδήποτε μαλάκα αναλάβει να μας ''σώσει''

εγώ δεν ανησυχώ και την προηγούμενη μια χαρά την έβγαλα.
Το αν εχω πολυ ή λιγο μυαλο δεν ειναι το θεμα μας, προφανως το ιδιο μυαλο εχουμε.
Να υποθεσω λοιπον οτι αρνεισαι να διακρινεις διάδοχη κατασταση. Μαλιστα.
Ποιος φταιει γι αυτο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εσύ όμως θα είσαι εδώ να υποστείς τον οποιονδήποτε μαλάκα αναλάβει να μας ''σώσει''
Μην εισαι βεβαιος γι αυτο
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Το αν εχω πολυ ή λιγο μυαλο δεν ειναι το θεμα μας, προφανως το ιδιο μυαλο εχουμε.
Να υποθεσω λοιπον οτι αρνεισαι να διακρινεις διάδοχη κατασταση. Μαλιστα.
Ποιος φταιει γι αυτο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Μην εισαι βεβαιος γι αυτο
Ποιος αρνείται να διακρίνει? Σου είπα τι θεωρώ θα μοιράσει ότι μπορεί ο μαφιόζος και όταν δεν υπάρχει άλλο σάλιο στην ευρώπη θα πάρει την θέση που του έταξαν για να ζήσει την ζωούλα του έχοντας γαμήσει την δική σου.

Θα τον διαδεχθεί κάποιος σαν τον κασελάκη...αν έχει αποτύχει ο κασελάκης...όπως ο τσίπρας διαδέχθηκε τον σαμαρά για να περάσει όσα πέρασε και να φύγει και αυτός όταν δεν πήγαινε άλλο.

είμαι βέβαιος ότι ακόμα και εσύ δεν θα διακινδυνεύσεις να πας στην κολομβία να συναντήσεις τον σκάμερ ''χουανίτο''
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.148
Κριτικές
1
Like
29.825
Πόντοι
8.006
Ποιος αρνείται να διακρίνει? Σου είπα τι θεωρώ θα μοιράσει ότι μπορεί ο μαφιόζος και όταν δεν υπάρχει άλλο σάλιο στην ευρώπη θα πάρει την θέση που του έταξαν για να ζήσει την ζωούλα του έχοντας γαμήσει την δική σου.

Θα τον διαδεχθεί κάποιος σαν τον κασελάκη...αν έχει αποτύχει ο κασελάκης...όπως ο τσίπρας διαδέχθηκε τον σαμαρά για να περάσει όσα πέρασε και να φύγει και αυτός όταν δεν πήγαινε άλλο.

είμαι βέβαιος ότι ακόμα και εσύ δεν θα διακινδυνεύσεις να πας στην κολομβία να συναντήσεις τον σκάμερ ''χουανίτο''
Οπως τα λες, πιο πολυ κινδυνευω αν μεινω εδω
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Οπως τα λες, πιο πολυ κινδυνευω αν μεινω εδω
δε νομίζω εδώ το πολύ πολύ να φτάσεις και εσύ να διαβάζεις προσφορές των λιντλ αντί για δικόγραφα

στην κολομβία πιο πιθανό είναι ο χουανίτο να σε υποδεχθεί με τιμές :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.148
Κριτικές
1
Like
29.825
Πόντοι
8.006
δε νομίζω εδώ το πολύ πολύ να φτάσεις και εσύ να διαβάζεις προσφορές των λιντλ αντί για δικόγραφα

στην κολομβία πιο πιθανό είναι ο χουανίτο να σε υποδεχθεί με τιμές :confused:
Με παρακαλαει να παω, να με εχει να καθομαι και να με τρεφει
Και ειναι και κουκλα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.148
Κριτικές
1
Like
29.825
Πόντοι
8.006
δε ξέρω τι είναι πιο αστείο

να τρολλάρεις ή να πιστεύεις πραγματικά ότι είναι αλήθεια :2funny:
Αρα να υποθεσω οτι ζω κατι τοσο ωραιο, ωστε να σας φαινεται σαν παραμυθι. Πολυ ωραια
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.608
Like
11.363
Πόντοι
3.656
Αρα να υποθεσω οτι ζω κατι τοσο ωραιο, ωστε να σας φαινεται σαν παραμυθι. Πολυ ωραια
όχι


να υποθέσεις και η τρολιά έχει τα όρια της

είτε τρολλάρεις εσύ είτε σε τρολλάρει ο κολομβιανός σκάμερ χουανίτο :tooth::tooth:
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.053
Like
6.608
Πόντοι
1.056
Το εντυπωσιακο ειναι οτι το πολιτικο σκηνικο φαινεται να παγιωνεται με εναν τροπο, που δεν διαφαινεται καποιο περιθωριο αλλαγης.
Εχουμε μια ΝΔ, η οποια παραμενει ενα κομμα του 35%, επι πολλα χρονια, με αποτελεσμα οταν μπει η επιλογη της κυβερνησιμοτητας, να παιρνει λιγες μοναδες ακομη και να κυβερνα.
Εχουμε εναν Συριζα, ο οποιος απαρνηθηκε καθε παρελθον και πορευεται συγκεντρωνοντας ετεροκλητο κοσμο, χωρις καμια ταυτοτητα, κοσμο που "σπαει πλακα" με τον Στεφανο αλλά αυτο δεν μπορει ποτέ να ξεπερασει ενα 15-16%. Ούτε να πεσει πιο κατω ομως μπορει, οπως φαινεται.
Εχουμε ενα ΠΑΣΟΚ το οποιο αγκομαχαει στην ....κατηφορα, με εναν αρχηγο κολλημενο με τις υποκλοπες (ξεπερασε το καποτε ρε Νικολακη, ΜΑΣ ΤΑ ΕΠΡΗΞΕΣ), μονιμως θυμωμενο που δεν ασκει καμια γοητεια σε κανεναν. Περιμενω φωτογραφια του που να χαμογελαει.
Εχουμε ενα ΚΚΕ στα γνωστα, 8%, ούτε μπρος ούτε πισω.
Εχουμε εναν Βελοπουλο που θα χαρεί τωρα λιγο, αλλά φυσικα δεν εχει καμία χαρισματικοτητα για το κατι παραπανω.

Πειτε μου πώς θα μεταβληθει αυτο το πολιτικο σκηνικο. Εγω δεν βλεπω τον τροπο. Το να βριζουμε το Μητσοτακη οτι ειναι διεφθαρμενος, μαφιοζος, κλπ κλπ ειναι πολυ ωραιο για να γεμιζουμε καφενειακά σελιδες αλλά ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΥΠΑΡΧΕΙ?

Θα φτασουμε στο σημειο να θελησει ο Κουλης να φυγει στο τελος της τριτης τετραετιας και θα τον παρακαλανε και για τεταρτη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Κατι που να παραπεμπει σε σκεψη και αντιληψη ενηλικου παρακαλω?
Και να φανταστεις οτι με αυτά που λέει ο λυποτάκτης Stefanos, βγήκε πλάκα απο το στόμα του Ανδρουλάκη...... !!!!!!!!!!!!!
Πες μου, μια άλλη πλάκα του Ανδρουλάκη (εκτός απο αυτή με την βάφτιση και το αγουρέλαιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!).
Α και μια και μιλάμε για Stefanos, να κάνω μια ερώτηση. Αν δεν έχω πάει στρατό , δεν μπορώ να προσληφθώ στο δημόσιο με ΑΣΕΠ.... Μόνο στο μπάχαλο του ΣΥΡΙΖΑ γινεται να είσαι αρχηγός και να σου λέει ο άλλος , οτι καλά τα πάει και τραβάει κόσμο.
Αν είμαστε τόσο ανεγκέφαλοι και τον ψηφίζουμε επειδή ήρθε στο νησί μας με σκάφος των 2000/μέρα, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
230
Like
131
Πόντοι
1
Ωραίο το ευχολόγιο. Αλλα δεν απάντησες γιατί ο λυποτάκτης δεν πήγε στρατό και λούφαρε μέχρι να τον κράξουν..... Το θέμα είναι οτι το ξεπερνάς...και δεν το καταλαβα΄νεις.....

Έλα ρε τύπε. Μη δουλευόμαστε παρεάκι. Τα νόμιμα έκανε για τη θητεία του όταν πλέον ήταν σαφές οτι θα επέστρεφε μόνιμα Ελλάδα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom