Νέα

Σωστή χρήση προφυλακτικού!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Duracell
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 124
  • Εμφανίσεις 33K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Είστε απίστευτοι παιδιά με σώνετε... και έλεγα γιατί πονούσα κάθε φορά που έβαζα προφυλακτικό ενώ αυτό με το ξετύλιγμα ποτέ δεν έπαιξε :(
Αυτά τα trojan magnum XL ξέρετε διαστάσεις? Δηλαδή έναν 19cm x 5cm χωράνε? ξέρετε άλλες μάρκες?
Ποτέ δεν είχα προσέξει να υπάρχουνε στα supermarket γενικότερα XL από διάφορες μάρκες(όχι πως ήξερα τι να ψάξω ακριβώς), μήπως μπορείς να τα βρείς μόνο απο φαρμακεία?
Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις σχετικά με το θέμα.

Ετσι για συγκριση.

 

Συνημμένα

  • magnumXL.jpg
    magnumXL.jpg
    9,6 KB · Εμφανίσεις: 78
  • xxl.gif
    xxl.gif
    15 KB · Εμφανίσεις: 89

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Να και κατι που πρεπει να δοκιμασετε!!  :2funny: :2funny:

Τις βρηκα σε ενα σεξ μαγαζι στην Γερμανια οταν ειχα ξεμεινει. Καταμαυρες και με στολιδια!!  :2funny: :2funny:
 

Συνημμένα

  • DD.jpg
    DD.jpg
    149,8 KB · Εμφανίσεις: 131

homies187

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2010
Μηνύματα
189
Like
0
Πόντοι
1
προσοχη με τα μικρα μεγεθους προφυλακτικα. καποτε ενας φιλος με 2 χερια και 3 ποδια πηρε προφυλακτικα τα οποια δεν ητανε του μεγεθους του. τον στενευαν κατα την διαρκεια του σεξ αλλα πανω στην γκαβλα που να νιωσει.. μετα απο 1-2 μερες πονουσε τρομερα και η πουτσα τον ειχε γινει σαν μελιτζανα αποφασισε να παει σε γιατρο. ο γιατρος τον ενημερωσε οτι λογο στενου προφυλακτικου ειχε μαζευτει μεσα στην πουτσα του αποστημα. τον εκανε μια μικρη τομη ωστε να φυγει το αποστημα και να ξεπρηστει. αποχη κανα 2 -3 μερες αποχη απο το σεξ και οταν πρειζοταν παγο για να ξεπρηστει. μετα απο μερικες μερες ητανε οκ!
 

seminole

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.117
Κριτικές
6
Like
29
Πόντοι
16
εμένα με πιάνει αλλεργία με τα latex και χρησιμοποιώ δικά μου non latex.
Ίσως να είμαι αλλεργικός στην σπερματοκτόνο επικάλυψη.
Μαλλον εισαι αλλεργικος στο latex.Θα το διαπιστωσεις αν φορεσεις γαντια απο latex και σε πιασει φαγουρα
 

kouklakis

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.759
Κριτικές
72
Like
42
Πόντοι
1.096
Σωστή χρήση του προφυλακτικού σημαίνει:

1. Χρήση του προφυλακτικού από την αρχή μέχρι το τέλος της σεξουαλικής επαφής πρίν έρθει κάποιος σε επαφή με προσπερματικά υγρά ή σπέρμα και κολπικά ή τραχηλικά υγρά.
Προσπερματικά είναι τα υγρά που βγαίνουν από το πέος πριν το σπέρμα. Κολπικά είναι τα υγρά που βγαίνουν από τον κόλπο της γυναίκας πριν το τέλος της σεξουαλικής πράξης και τραχηλικά αυτά που βγαίνουν από το γυναικείο κόλπο μετά το τέλος της σεξουαλικής πράξης.  
2. Να διαβάζετε τις οδηγίες που αναγράφονται στο πίσω μέρος της συσκευασίας.
3. Να προσέχετε την ημερομηνία λήξης του προφυλακτικού.
4. Αποφεύγετε να τοποθετείτε το προφυλακτικό στην πίσω τσέπη του παντελονιού ή σε ντουλαπάκι αυτοκινήτου, γιατί λόγω της θερμότητας μπορεί να αλλοιωθεί.
5. Μην χρησιμοποιείτε λιπαντικά, όπως η βαζελίνη, γιατί έχουν ως βάση το λάδι που καταστρέφει το προφυλακτικό, αλλά εάν χρειαστεί να χρησιμοποιήσετε κάποια ουσία, αγοράστε από το φαρμακείο κάποια εδική, υδατοδιαλητή με βάση το νερό.
6. Προτιμάτε να αγοράζετε προφυλακτικά από μεγάλα φαρμακεία και super markets και όχι από περίπτερα, γιατί μπορεί να είναι εκτεθειμένα στον ήλιο το καλοκαίρι ή δίπλα σε κάποια σόμπα το χειμώνα.


edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
ναι, και?
 

atr7

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2007
Μηνύματα
222
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Ναι, ε? Κι εγώ που νόμιζα ότι το μασούλαγες σαν τσίχλα. Γαμώτο λέτε να έχω κολήσει τίποτα?
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
:)
 

Συνημμένα

  • Arkas_-_To_profylaktiko.jpg
    Arkas_-_To_profylaktiko.jpg
    33,9 KB · Εμφανίσεις: 85
Εγγρ.
2 Οκτ 2010
Μηνύματα
168
Like
0
Πόντοι
1
Επίσης να προσθέσω ότι βάζουμε και σκουφάκι στη γλώσσα όταν θέλουμε να γλείψουμε αλλά και στο δάκτυλο όταν κάνουμε δακτυλοσκόπηση. :grin:
 

kiras

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2009
Μηνύματα
185
Like
3
Πόντοι
1
ρε μαγκες μια ερωτηση γιατι εχω αγχωθει.υπαρχει περιπτωση να βαζουν οι κοπελες σε καποιους οικους χρησιμοποιημενο προφυλακτικο...?πηγα σημερα σε εναν και η κοπελα δεν το ανοιξε μπροστα μου...το ειχε ηδη ανοιγμενο οταν μου το φορεσε...
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
ρε μαγκες μια ερωτηση γιατι εχω αγχωθει.υπαρχει περιπτωση να βαζουν οι κοπελες σε καποιους οικους χρησιμοποιημενο προφυλακτικο...?πηγα σημερα σε εναν και η κοπελα δεν το ανοιξε μπροστα μου...το ειχε ηδη ανοιγμενο οταν μου το φορεσε...
Δεν υπαρχει προβλημα αρχηγε!Τα πλενουν στο πλυντηριο πιατων και ειναι καθαρα!!! :dancing:
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
ρε μαγκες μια ερωτηση γιατι εχω αγχωθει.υπαρχει περιπτωση να βαζουν οι κοπελες σε καποιους οικους χρησιμοποιημενο προφυλακτικο...?πηγα σημερα σε εναν και η κοπελα δεν το ανοιξε μπροστα μου...το ειχε ηδη ανοιγμενο οταν μου το φορεσε...
Μη μασας. Ειναι αυτα τα καινουργια τα ντουμπλ-φας.
 

lagoudakis

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
8.880
Like
26
Πόντοι
66
ρε μαγκες μια ερωτηση γιατι εχω αγχωθει.υπαρχει περιπτωση να βαζουν οι κοπελες σε καποιους οικους χρησιμοποιημενο προφυλακτικο...?πηγα σημερα σε εναν και η κοπελα δεν το ανοιξε μπροστα μου...το ειχε ηδη ανοιγμενο οταν μου το φορεσε...
ειχε και την γεμιση μεσα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom