Νέα

ΣΜΝ & Σεξουαλική Υγεία στην Κύπρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mounnodoulos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 116
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Teodor 1979

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2018
Μηνύματα
742
Like
562
Πόντοι
86
Ήθελα να κάμω μια εξεταση για αφροδισια, μου έχουν πει οτι τα τεστ με το γεσυ δεν καλυπτουν ολες της ασθένειες π.χ. HIV .

Μπορεί να ενημερωσει κάποιος ποια είναι η διαδικασία, και αν δεν καλυπτει το γεσυ ποια είναι η τιμή της εξετάσεις;
Όλα τα καλύπτει αλλά συμβουλή μου για ΣΜΝ σοβαρά όπως HIV κτλ να αποταθείτε στην ειδική κλινική όπου όλα γίνονται ανώνυμα
 

SheFucker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2018
Μηνύματα
2.401
Κριτικές
10
Like
2.635
Πόντοι
746
Για την ερώτηση σου. Για ένα HERPES, τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν θα πάω στο γιατρό. Βλέπω το με τα μάτια και πάω φαρμακείο και αγοράζω MEDOVIR. Η διαδικασία είναι εύκολη και απλή. Πρέπει να προσέχεις μετά το πλύμα τα χέρια σου. Μέτα από κάθε πλύμα άλλη πετσέτα.

 
OP
OP
M

mounnodoulos

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2006
Μηνύματα
260
Κριτικές
2
Like
416
Πόντοι
21

d3b4

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2019
Μηνύματα
30
Like
10
Πόντοι
0
Για την ερώτηση σου. Για ένα HERPES, τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν θα πάω στο γιατρό. Βλέπω το με τα μάτια και πάω φαρμακείο και αγοράζω MEDOVIR. Η διαδικασία είναι εύκολη και απλή. Πρέπει να προσέχεις μετά το πλύμα τα χέρια σου. Μέτα από κάθε πλύμα άλλη πετσέτα.

Απορεια σχετικα με το MEDOVIR χρειαζεται συνταγη γιατρου η οχι? Γιατι δυστυχως το διαδικτυο δεν απανταει στα παντα
 

Johnysturgis

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2021
Μηνύματα
45
Like
80
Πόντοι
0
Απορεια σχετικα με το MEDOVIR χρειαζεται συνταγη γιατρου η οχι? Γιατι δυστυχως το διαδικτυο δεν απανταει στα παντα
Υπο κανονικές συνθήκες είναι συνταγογραφούμενο φάρμακο. Εν τούτις υπάρχουν φαρμακεία τα οποία δεν έχουν πρόβλημα να σου το δώσουν χωρίς συνταγή. Συνηστώ αν θες να γλιτώσεις τη κούρσα χτύπα ένα τηλέφωνο στο φαρμακείο της γειτονίας σου και ρώτα τους να σου πούν. Συνηστώ να δείτε κάποιο ουρολόγο όμως για να σας δόσει ένα σωστό δοσολογικό σχήμα αναλόγος της περίπτωσεις σας γιατί το δοσολογικό σχήμα είναι αρκετά ευρή για το έρπη στα γενητικά όργανα. (200mg 5 φορές τη μέρα ή 400mg 2 φορές τη μέρα για συνήθως 5 ή 10 μέρες) Επίσης είναι και στο ΓΕΣΥ οπόταν μπορεί να μην χρειαστεί να σας δει καν ο γιατρός και απλά τηλεφωνικός να βάλει μια συνταγή στο σύστημα + ότι εαν πληρώνεται να είσατε στο σύστημα ας το εκμεταλλευτείτε ειδικά αν σας πει για 10 μέρες.
 

Johnysturgis

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2021
Μηνύματα
45
Like
80
Πόντοι
0
Υπάρχει επίσης και κρέμα με aciclovir με το όνομα zovirax η οποία δεν χρειάζεται συνταγή απλά δεν είναι όσο αποτελεσματική όσο τα δισκία. Επίσης υπάρχει και το Valtrex (valaciclovir) που η κύρια διαφορά του απο το medovir και τα άλλα αναλογα του (virucid & syntovir) είναι ότι χρειάζονται λιγότερα δισκία την ημέρα αλλα είναι ελαφρός πιο ακριβό.
 

papadiamantaros

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
596
Like
593
Πόντοι
86
Ψάχνω να κάνω καμιά εργαστηριακή εξέταση γιατί νιώθω ότι μυρίζει περίεργα η περιοχή τελευταία.. Πήρα σε ενα χημείο και μου είπαν 100 ευρώ για τα 4 βασικα αφροδίσια ηπατίτιδες συφιλη hiv/ aids.
Αυτά όμως ξέρω οτι τα κάνεις δωρεάν από τον ΚΥΦΑ. Ξέρετε αν χρειάζεται να κάνω κάποια πιο εξειδικευμένη εξέταση και που μπορώ να τη βρω;
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.693
Κριτικές
15
Like
11.308
Πόντοι
3.846
Ψάχνω να κάνω καμιά εργαστηριακή εξέταση γιατί νιώθω ότι μυρίζει περίεργα η περιοχή τελευταία.. Πήρα σε ενα χημείο και μου είπαν 100 ευρώ για τα 4 βασικα αφροδίσια ηπατίτιδες συφιλη hiv/ aids.
Αυτά όμως ξέρω οτι τα κάνεις δωρεάν από τον ΚΥΦΑ. Ξέρετε αν χρειάζεται να κάνω κάποια πιο εξειδικευμένη εξέταση και που μπορώ να τη βρω;
Χμμμ ενδιαφέρον θέμα.
Είχα κάνει με 40-50€ στην Αθήνα σε κάποια προηγούμενη επίσκεψη και θυμάμαι ότι είναι στάνταρ το πακέτο με τις εξετάσεις.
Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι παραπάνω, εκτός αν πας σε ειδικό γιατρό και προτείνει συγκεκριμένες εξετάσεις.

Εσύ τι πιστεύεις ότι φταίει;
Έκανες κανένα ακαπωτο;
 

papadiamantaros

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
596
Like
593
Πόντοι
86
Χμμμ ενδιαφέρον θέμα.
Είχα κάνει με 40-50€ στην Αθήνα σε κάποια προηγούμενη επίσκεψη και θυμάμαι ότι είναι στάνταρ το πακέτο με τις εξετάσεις.
Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι παραπάνω, εκτός αν πας σε ειδικό γιατρό και προτείνει συγκεκριμένες εξετάσεις.

Εσύ τι πιστεύεις ότι φταίει;
Έκανες κανένα ακαπωτο;
Σεξ όχι εκτός σχέσης, αλλά είχα πάει με μια κοπέλα πρόσφατα με προφύλαξη ( όχι πουτάνα) η οποία μύριζε έντονα και ίσως απλός να μου μπήκε η ιδέα..

Μάλλον πρέπει να πάω σε ειδικό γιατρό για να μου βγει η ιδέα
 
OP
OP
M

mounnodoulos

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2006
Μηνύματα
260
Κριτικές
2
Like
416
Πόντοι
21
Ψάχνω να κάνω καμιά εργαστηριακή εξέταση γιατί νιώθω ότι μυρίζει περίεργα η περιοχή τελευταία.. Πήρα σε ενα χημείο και μου είπαν 100 ευρώ για τα 4 βασικα αφροδίσια ηπατίτιδες συφιλη hiv/ aids.
Αυτά όμως ξέρω οτι τα κάνεις δωρεάν από τον ΚΥΦΑ. Ξέρετε αν χρειάζεται να κάνω κάποια πιο εξειδικευμένη εξέταση και που μπορώ να τη βρω;
Εχεις αφησει εξω τη γονορρεα / χλαμυδια, απο τα πιο διαδεδομενα και πιο πιθανο να προκαλουν δυσοσμια παρα τα αλλα που ανεφερες.

Η κοπελα που μυριζε εντονα ενδεχομενως να ηταν και μυκητες
 

Saroulis

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2022
Μηνύματα
185
Like
188
Πόντοι
1
Ρε μαλακες οι ξανα για ονομα του θεου
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.693
Κριτικές
15
Like
11.308
Πόντοι
3.846
Είχαμε συζητήσει για τεστ για ΣΜΝ.
Δεν ξέρω τιμές Κύπρου, αλλά έριξα μια ματιά για τιμές στην Αθήνα και ξεκινάνε από 28€ όλο το πακέτο στους Αμπελόκηπους.
Αν κάποιος προγραμματίσει ταξίδι για άλλο λόγο, σίγουρα τον συμφέρει να κάνει εκεί τις εξετάσεις αντί στην Κύπρο που θα είναι πολύ ακριβότερα.
 
OP
OP
M

mounnodoulos

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2006
Μηνύματα
260
Κριτικές
2
Like
416
Πόντοι
21
Είχαμε συζητήσει για τεστ για ΣΜΝ.
Δεν ξέρω τιμές Κύπρου, αλλά έριξα μια ματιά για τιμές στην Αθήνα και ξεκινάνε από 28€ όλο το πακέτο στους Αμπελόκηπους.
Αν κάποιος προγραμματίσει ταξίδι για άλλο λόγο, σίγουρα τον συμφέρει να κάνει εκεί τις εξετάσεις αντί στην Κύπρο που θα είναι πολύ ακριβότερα.
Που ακριβως φιλε; Δωσε λεπτομερειες πως κλεινεις ραντεβου κτλ
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.693
Κριτικές
15
Like
11.308
Πόντοι
3.846
Που ακριβως φιλε; Δωσε λεπτομερειες πως κλεινεις ραντεβου κτλ
Δουλεύω με το doctoranytime.gr για Ελλάδα.
Βάζεις τι εξετάσεις θες και σε ποιες περιοχές και σου βγάζει τις καλύτερες τιμές στην περιοχή.
Κλείνεις το ραντεβού μέσα από την πλατφόρμα και πληρώνεις όταν κάνεις τις εξετάσεις.
 

giorgosnic

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2018
Μηνύματα
433
Like
570
Πόντοι
81
Δουλεύω με το doctoranytime.gr για Ελλάδα.
Βάζεις τι εξετάσεις θες και σε ποιες περιοχές και σου βγάζει τις καλύτερες τιμές στην περιοχή.
Κλείνεις το ραντεβού μέσα από την πλατφόρμα και πληρώνεις όταν κάνεις τις εξετάσεις.
Να και σε κάποια πράγματα που η Ελλάδα είναι πιο μπροστά
 

papadiamantaros

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
596
Like
593
Πόντοι
86
Δηλαδή τι θες να πεις.
Ότι γενικά η Κύπρος είναι πιο μπροστά σε πολλά θέματα; :think:
Υπάρχει δωρεάν υπηρεσία στην Κύπρο και φαντάζομαι και Ελλάδα θα υπάρχει κάτι. Η εξέταση γίνεται σε 10 λεπτά με ένα τσίμπημα στο δάκτυλο όπως για τον διαβήτη.

Είναι Δευτέρα και Πέμπτη στο παλιό νοσοκομείο Λεμεσού και χρειάζεται ραντεβού, η εξέταση γίνεται ανώνυμα και ελέγχει για ηπατίτιδες β-γ σύφιλη hiv/ aids. Για ραντεβού και πληροφορίες 1464.

 
OP
OP
M

mounnodoulos

Μέλος
Εγγρ.
27 Αυγ 2006
Μηνύματα
260
Κριτικές
2
Like
416
Πόντοι
21
Υπάρχει δωρεάν υπηρεσία στην Κύπρο και φαντάζομαι και Ελλάδα θα υπάρχει κάτι. Η εξέταση γίνεται σε 10 λεπτά με ένα τσίμπημα στο δάκτυλο όπως για τον διαβήτη.

Είναι Δευτέρα και Πέμπτη στο παλιό νοσοκομείο Λεμεσού και χρειάζεται ραντεβού, η εξέταση γίνεται ανώνυμα και ελέγχει για ηπατίτιδες β-γ σύφιλη hiv/ aids. Για ραντεβού και πληροφορίες 1464.

Χρησιμα αυτα οταν πας με μαυρες του δρομου, αλλα τα ευρεως διαδεδομενα γονορρεα, χλαμυδια, ερπης δεν τα εχουν;
 

papadiamantaros

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
596
Like
593
Πόντοι
86
Χρησιμα αυτα οταν πας με μαυρες του δρομου, αλλα τα ευρεως διαδεδομενα γονορρεα, χλαμυδια, ερπης δεν τα εχουν;
κανονικά τουλάχιστον για αυτά πρέπει να κάνεις τεστ 1 φορά το χρόνο, είτε πας με μαύρες είτε πας με άσπρες είτε πας με κοπέλες που βρίσκεις έξω αν έχεις ενεργή σεξουαλική ζωή μόνο από σεβασμό προς το άλλο άτομο πρέπει να ελέγχεσαι. από εκεί και πέρα θα ήταν καλά να υπήρχαν και αυτές οι εξετάσεις αλλά θεωρούνται πιο εξειδικευμένες και απείρως λιγότερο επικίνδυνες από αυτές που προανέφερα. Τώρα αν έχεις λόγο να πας σε αφροδισιολόγο για έρπη για παράδειγμα μάλλον θα καλύπτετε από το ΓΕΣΥ αλλά όχι με τόση ευκολία ούτε ανώνυμα προφανώς.
 

FaraoElenos

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2022
Μηνύματα
72
Like
114
Πόντοι
0
Χρησιμα αυτα οταν πας με μαυρες του δρομου, αλλα τα ευρεως διαδεδομενα γονορρεα, χλαμυδια, ερπης δεν τα εχουν;
Για χλαμυδια που ρωτησα προσφατα ειπαν μου στο εξωτερικο ανιχνευεται στα ουρα και εν πιο αξιοπιστη μεθοδος ενω στην Κυπρο υπαρχει μονο αιματολογικη εξεταση, που δεν θεωρειται τοσο αξιοπιστη. Αληθεια ψεματα εν γιατρος που μου το ειπε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom