Νέα

Ρουμανία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα romouniaris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 266K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
348
Like
205
Πόντοι
21
Eζησα στο Pitesti to 14-15 κατι παραπανω απο χρονο . Η πολη ειναι μια ωρα απο Βουκουρεστη με 150.000 κοσμο περιπου. Πρωτη εντυπωση τα πολλα super-market made in german. Αναρωτηθηκα τοσο χρημα παιζει εδω ? Οταν πηγα επαθα πλακα κανεις δεν ειχε καροτσι ολοι με 2-3 πραγματα στα χερια, φτωχεια καταραμενη , χυμα μακαρονια , χυμα απορυπαντικο πλυντηριου κλπ. Νερο ειχε ο δημος σε πολλα σημεια βρυσες ανοιχτες κ ειχε ουρες απο κοσμο που γεμιζαν πλατικα μπουκαλια. 7 χλμ απο το κεντρο δεν ειχαν νερο τρεχουμενο (το 17 εβαλαν). Κοστος ζωης ? 90 μετρα σπιτι με πολλες απωλειες φουλ ζεστη χειμωνα αεριο 100 ευρω/ τριμηνο , 20 cent 1 φρατζολα ψωμι, spageti -pizza σε εστιατοριο 2-3 ευρω , 4-8 ευρω internet πολυ καλυτερο απο εδω , τσιγαρα οσο Ελλαδα, ΔΙΟΔΙΑ - ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ . Αν για παραδειγμα ηθελα να παω για μπανια Κονστανζα 15 μερες ,πηγαινα σε 1 βενζιναδικο κ πληρωνα 5-10 ευρω κ μου εδινε μια αποδειξη σαν να πληρωσα τελη κυκλοφ. για 15 μερες-1μηνα .Τοτε  ΤΕΒΒΕ 50 ευρω , ενσημο 50 ευρω . Αυτοκινητα γερμανικα τα 10-15ετιας τα φερνανε με το κιλο. 400 ευρω 10ετιας σμαρτ με αλλα 400 εβαζες πινακιδες. Μεταβιβασεις δεν κανανε για να μην πληρωνουν ,με εξουσιοδοτηση αγοραζαν αμαξια . Ο μεσος ρουμανος που γνωρισα αν αγορασε το αμαξι του 500 ευρω στο πουλαγε για 550 . Ολοι σχεδον μεχρι τα 28-30 μου πασσαρανε την γκομενα η την αδερφη η την γυναικα τους για 100 στην αρχη αλλα οταν ειδαν οτι δεν ειμαι τουριστας επεσαν στα 20-30 ευρω. Οι γυφτοι ειχαν πολυ χρημα στις πλατειες αλλαζαν euro -lei κ σε καλυτερη τιμη απο τραπεζα κ ειχαν πολυ χρυσο.
 

george16v

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2017
Μηνύματα
33
Like
8
Πόντοι
0
παιδια θα παω ρουμανια σε εναν μηνα, υπαρχει καποιο τσατ site κατι για γνωριμιες στυλ mamba για εκει;
 

Target 600

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2018
Μηνύματα
883
Like
1.494
Πόντοι
206
Μπα παίξε τιντερ. Μπαντου λίγα πράγματα και μέτρια. Ξέρει κανεις σε ποιον ελληνικό προορισμό συχνάζουν οι περισσότερες Ρουμάνες;
 

zavaroudikos

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2008
Μηνύματα
17
Like
14
Πόντοι
0
Eζησα στο Pitesti to 14-15 κατι παραπανω απο χρονο . Η πολη ειναι μια ωρα απο Βουκουρεστη με 150.000 κοσμο περιπου. Πρωτη εντυπωση τα πολλα super-market made in german. Αναρωτηθηκα τοσο χρημα παιζει εδω ? Οταν πηγα επαθα πλακα κανεις δεν ειχε καροτσι ολοι με 2-3 πραγματα στα χερια, φτωχεια καταραμενη , χυμα μακαρονια , χυμα απορυπαντικο πλυντηριου κλπ. Νερο ειχε ο δημος σε πολλα σημεια βρυσες ανοιχτες κ ειχε ουρες απο κοσμο που γεμιζαν πλατικα μπουκαλια. 7 χλμ απο το κεντρο δεν ειχαν νερο τρεχουμενο (το 17 εβαλαν). Κοστος ζωης ? 90 μετρα σπιτι με πολλες απωλειες φουλ ζεστη χειμωνα αεριο 100 ευρω/ τριμηνο , 20 cent 1 φρατζολα ψωμι, spageti -pizza σε εστιατοριο 2-3 ευρω , 4-8 ευρω internet πολυ καλυτερο απο εδω , τσιγαρα οσο Ελλαδα, ΔΙΟΔΙΑ - ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑς ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ . Αν για παραδειγμα ηθελα να παω για μπανια Κονστανζα 15 μερες ,πηγαινα σε 1 βενζιναδικο κ πληρωνα 5-10 ευρω κ μου εδινε μια αποδειξη σαν να πληρωσα τελη κυκλοφ. για 15 μερες-1μηνα .Τοτε  ΤΕΒΒΕ 50 ευρω , ενσημο 50 ευρω . Αυτοκινητα γερμανικα τα 10-15ετιας τα φερνανε με το κιλο. 400 ευρω 10ετιας σμαρτ με αλλα 400 εβαζες πινακιδες. Μεταβιβασεις δεν κανανε για να μην πληρωνουν ,με εξουσιοδοτηση αγοραζαν αμαξια . Ο μεσος ρουμανος που γνωρισα αν αγορασε το αμαξι του 500 ευρω στο πουλαγε για 550 . Ολοι σχεδον μεχρι τα 28-30 μου πασσαρανε την γκομενα η την αδερφη η την γυναικα τους για 100 στην αρχη αλλα οταν ειδαν οτι δεν ειμαι τουριστας επεσαν στα 20-30 ευρω. Οι γυφτοι ειχαν πολυ χρημα στις πλατειες αλλαζαν euro -lei κ σε καλυτερη τιμη απο τραπεζα κ ειχαν πολυ χρυσο.

Φιλε απο αυτα που λες δενισχυει ουτε το 10%. Ρουμανια παω απο το 2009, εχω φαει τη χωρα με το κουταλι. Τα χαλια που περιγραφεις εδω δεν υπηρχαν ουτε το 2009 που η χωρα ηταν 100 χρονια πισω. Τωρα εχει προχωρησει ετη φωτος μπροστα σε σχεση με το 09.
Τα ποσα που αναφερεις ειναι γελοια. Ποτε το ψωμι δεν ειχε 20 λεπτα. Πουθενα η πιτσα δεν ειχε 3 ευρω. Το ιντερνετ ΟΝΤΩΣ ηταν και ειναι παμφτηνο. 10 χρονια κανεις δεν μου εχει πασαρει ουτε την αδερφη του ουτε τη γυναικα του. Σχεδον οσα λες ειναι λαθη τρελα.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Έτσι είναι όλο το ποστ του φίλου είναι οφφ
Πχ αυτό που πλήρωσε δεν είναι τέλη κυκλοφορίας στο βενζινάδικο
Είναι βινιετα για εθνικές όδους για όσες μέρες θες
Δηλ.προπλξρωσε κάποια διόδια
Το ίντερνετ είναι φτηνό όντως παντως κ τα αμαξια από ΕΕ γράφονται αν είναι δεκαετίας με κάνα 200/500 ε
Περί γκομενες κλπ μάλλον σε ψιλοτσιγγανικατασταση έμπλεξα εξ ου κ τα πασαρισματα
Το πιτεστι είναι σε επίπεδο μεσαίο κ πάνω σαν Πόλη
Έδρα της Ντατσια  ανάμεσα στ αλλα
Φτώχεια υπάρχει εννοείται
Δεν έχει κάποια αποτυπωση όμως στο ιζυγκοινγκ καθοσον οι ρουμανες είναι φαντασμενες κ εκτός αυτού η πλειοψηφία φευγει μετά το σχολείο για δυτ Ευρώπη
Για δουλειά κ βιζιτα σε ευρωπαϊκά στανταρτ
Συμπερασμα παντοτινο
Νον γκοου χώρα για το χομπυ
Καλή για μια βόλτα τριημέρου
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Μπα παίξε τιντερ. Μπαντου λίγα πράγματα και μέτρια. Ξέρει κανεις σε ποιον ελληνικό προορισμό συχνάζουν οι περισσότερες Ρουμάνες;
όπου είναι φτηνα κ προσεγγίσιμα με αμάξι
Χαλκιδική παραλία  Κατερίνης Λευκάδα πχ
Μην ασχολείσαι εκτός αν πετύχεις γκομενες από τιμισοαρα η οραντεα κλουζ
Στις λοιπές βάλε χ
 

nuber1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2014
Μηνύματα
2.904
Κριτικές
14
Like
1.021
Πόντοι
386
Εγώ πάντως που έχω πάει δύο φορές Βουκουρέστι μια το 2006 και άλλη μία το 2008 μπορώ να πω ότι η ζωή σε σχέση με την Αθήνα είναι ποίο φτηνά και σε φαγητό και σε καφέ η Βίζιτες 70 ευρώ την ώρα ωραίες κοπέλες ... τώρα για τα άλλα που λέει ο τύπος δεν γνωρίζω!
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.514
Κριτικές
37
Like
1.446
Πόντοι
1.096
παικτη, εγω ζω Βουκουρεστι.

Η Αθηνα μπροστα στο Βουκου ειναι πλεον Βορεια Αφρικη - καμια ποιοτητα ζωης στο βρωμικο τσιμεντενιο δασος της Αττικης και στο λεω μετα λογου γνωσεως γιατι οταν κατεβαινω Ελλαδα μενω σε ενα απο τα ακριβοτερα προαστια.

Ο, κατα κανονα, αξυριστος ημιμαθης κατσαπλιας χρεοκοπησε με την ψηφο του τις τελευταιες πολλες δεκαετιες μια χωρα απαραμιλλης ομορφιας, γεωστρατηγικης και πολιτιστικης σημασιας, ενω συνεχιζει να πιστευει σε απο μηχανης θεους, ομολογα της Ανατολης και τους διαστημικους φιλους τ..Σωρρα.

Ο μεσος Ρουμανος απο την αλλη πλευρα εχοντας βιωσει τον σοσιαλιστικο 'παραδεισο' εχει πληρως υιοθετησει μια ρεαλιστικη, φιλελευθερη πολιτικη χωρις αστερισκους και κομπλεξ και τρεχει την οικονομια με 7%, 28% χρεος/ΑΕΠ και ανεργια στο 6%.

Συμφωνώ. Γύρισα πριν λίγο από το Βουκουρέστι που ανεβαίνει συνεχώς. Ο κόσμος έχει χρήματα και κάνει βόλτες και καταναλώνει. Πουθενά δεν είδα το χάλι της Ομόνοιας, αντίθετα η Ουνιρι λάμπει και τα συντριβάνια είναι χάρμα οφθαλμών. Φάγαμε μεσημέρι σε ένα πολύ καλό τούρκικο στην Νερβα Τραιαν και δώσαμε 15 ευρώ το άτομο και φάγαμε εξαιρετικά. Γενικά η χώρα στα επάνω της και με 10 τοις εκατό εφορία κανείς δεν ασχολείται να κρύψει εισοδήματα κι άλλα τέτοια που μας έχουν καταντήσει οι εδώ κατσαπλιαδες. Φοβάμαι ότι η Ελλάδα κατρακυλά αργά και σταθερά κι αντίθετα η Ρουμανία ανεβαίνει. Σε 10 χρόνια θα είμαστε εμείς ....... Ρουμανία !
 

flying foxes

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2019
Μηνύματα
273
Like
61
Πόντοι
1
Εισαι λαθος. Ολοι , μα ολοι, απο τις πρωην Αντολικες χωρες, επειδη δεν εχουν ξεπερασει το συνδρομο της στερησης θελουν να κανουν επιδειξη πλουτου. Μολις τα κονομησει ο Ρουμανος, ο Ουκρανος, ο Ρωσος θα κτυπησει αμεσως πορσικο, Χαμερ, μπεμπα7αρα κλπ. Δεν συμβαινει αυτο το πραγμα στην υπολοιπη Ευρωπη. Υπαρχουνε καποιοι νεοπλουτοι και στην Ελλαδα που θελουνε να κανουνε μοστρα, αλλα οχι οπως αυτοι οι πρωην "εξ ανατολων"...
Το ιδιο συμβαινει και στην Κινα. Εκει να δεις επιδειξη πλουτου. Εκει να δεις Φεραρι, πορσε, ακομα και Ρολσ Ροϋς. ΑΝτιθετα αν πας στην Ιαπωνια δεν θα το δεις αυτο.
Οσο για τις πουτανες...  Δεν ειναι θεμα νοοτροπιας και ειναι γεματα τα μπου στην Ευρωπη με Ρουμανες. Μετα τον πολεμο η Ευρωπη ειχε γεμισει με Ελληνιδες πουτανες. Τωρα δεν θα βρεις καμια, ή πολυ λιγες τελος παντων.... Αρα δεν ειναι θεμα νοοτροπιας...

Οι Ρουμάνες όμως είναι πολύ μεγαλύτερες πουτάνες από τις ελληνιδες γιατί είναι σκατόψυχες και καριόλες.Αδίστακτες και κακές σαν άνθρωποι.Αυτή είναι η διαφορά νομίζω .Οι μεν πουτάνες και καριόλες , οι δέ σκέτο πουτάνες
 

tomcat00

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.976
Κριτικές
1
Like
25
Πόντοι
16
Συμφωνώ. Γύρισα πριν λίγο από το Βουκουρέστι που ανεβαίνει συνεχώς. Ο κόσμος έχει χρήματα και κάνει βόλτες και καταναλώνει. Πουθενά δεν είδα το χάλι της Ομόνοιας, αντίθετα η Ουνιρι λάμπει και τα συντριβάνια είναι χάρμα οφθαλμών. Φάγαμε μεσημέρι σε ένα πολύ καλό τούρκικο στην Νερβα Τραιαν και δώσαμε 15 ευρώ το άτομο και φάγαμε εξαιρετικά. Γενικά η χώρα στα επάνω της και με 10 τοις εκατό εφορία κανείς δεν ασχολείται να κρύψει εισοδήματα κι άλλα τέτοια που μας έχουν καταντήσει οι εδώ κατσαπλιαδες. Φοβάμαι ότι η Ελλάδα κατρακυλά αργά και σταθερά κι αντίθετα η Ρουμανία ανεβαίνει. Σε 10 χρόνια θα είμαστε εμείς ....... Ρουμανία !

+

Επισης: 3% μεχρι 100Κ τζιρο ή 2% με 1 ατομο ή 1% με 2 ατομα προσωπικο, μηδενικες ασφαλιστικες εισφορες κ πολλα αλλα π ενισχυουν αυτο π οι 'κουτοφραγκοι' λενε Mittelstand κ π στην ουσια αποτελει τ ραχοκοκαλια καθε οικονομιας = 5-8% αυξηση ΑΕΠ/ετος.

 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
348
Like
205
Πόντοι
21
Φιλε απο αυτα που λες δενισχυει ουτε το 10%. Ρουμανια παω απο το 2009, εχω φαει τη χωρα με το κουταλι. Τα χαλια που περιγραφεις εδω δεν υπηρχαν ουτε το 2009 που η χωρα ηταν 100 χρονια πισω. Τωρα εχει προχωρησει ετη φωτος μπροστα σε σχεση με το 09.
Τα ποσα που αναφερεις ειναι γελοια. Ποτε το ψωμι δεν ειχε 20 λεπτα. Πουθενα η πιτσα δεν ειχε 3 ευρω. Το ιντερνετ ΟΝΤΩΣ ηταν και ειναι παμφτηνο. 10 χρονια κανεις δεν μου εχει πασαρει ουτε την αδερφη του ουτε τη γυναικα του. Σχεδον οσα λες ειναι λαθη τρελα.
Γραφω σε ποια πολη ειμουν κ οτι εμεινα συνεχεια 1 χρονο+ το 2014 οχι τωρα , δεν πηγαινοερχομουν, δεν ειμουν τουριστας εκανα δουλεια εκει.
Οταν πληρωνα πιτσα η καρμποναρα 10 lei ποσα ευρω ειναι ? οtαν το ψωμι ειχε 0,9-1 lei ποσα cents ειναι ?  με 10 lei ειχε menu στο MC DONALDS.
 

ErotikoNisi

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2016
Μηνύματα
61
Like
71
Πόντοι
0
Καλησπέρα παιδιά! Πλέον είμαι μόνιμος κάτοικος Βουκουρεστίου, επειδή δεν γνωρίζω την κατάσταση εδώ, έχετε να μου προτείνετε sites για call girls καθώς και ξενοδοχεία ημιδιαμονής όπως τα Athens Prive & Bill που έχουμε στην Αθήνα; Κάθε βοήθειά σας ευπρόσδεκτη!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Καλησπέρα παιδιά! Πλέον είμαι μόνιμος κάτοικος Βουκουρεστίου, επειδή δεν γνωρίζω την κατάσταση εδώ, έχετε να μου προτείνετε sites για call girls καθώς και ξενοδοχεία ημιδιαμονής όπως τα Athens Prive & Bill που έχουμε στην Αθήνα; Κάθε βοήθειά σας ευπρόσδεκτη!!

Το πιο αξιόπιστο site είναι το nimfomane. Υπάρχει οργανωμένο φόρουμ, όπως εδώ το δικό μας,
όπου διάφορα μέλη γράφουνε κανονικά κριτικές για κοπέλες που δοκιμάζονται.
Εδώ, μπορείς να δείς τα σχετικά topics για τις δοκιμασμένες κοπέλες ξεχωριστά ανα θέμα και αγγελία
με όλα τα σχόλια. Για να έχεις πρόσβαση σε φωτογραφικό και άλλο υλικό, χρειάζεται να κάνεις εγγραφή
και να φτιάξεις λογαριασμό με προφίλ. Βέβαια, για να μπορέσεις να αξιοποιήσεις και αξιολογήσεις σωστά
όλο αυτό τον όγκο πληροφοριών, χρειάζεται γνώση ρουμανικών, αλλιώς τη χρήση μεταφραστή για να έχεις
μια εικόνα. Αν όμως, όπως λες, έχεις μετακομίσει στο Βουκουρέστι ως μόνιμος, τότε καλό είναι από τώρα
να βάλεις μπροστά, έτσι κι αλλιώς, την εκμάθηση της γλώσσας που θα σου λύσει τα χέρια σε πολλά επίπεδα.
Καλή σου συνέχεια.  :hi:

 

ErotikoNisi

Μέλος
Εγγρ.
3 Δεκ 2016
Μηνύματα
61
Like
71
Πόντοι
0
Το πιο αξιόπιστο site είναι το nimfomane. Υπάρχει οργανωμένο φόρουμ, όπως εδώ το δικό μας,
όπου διάφορα μέλη γράφουνε κανονικά κριτικές για κοπέλες που δοκιμάζονται.
Εδώ, μπορείς να δείς τα σχετικά topics για τις δοκιμασμένες κοπέλες ξεχωριστά ανα θέμα και αγγελία
με όλα τα σχόλια. Για να έχεις πρόσβαση σε φωτογραφικό και άλλο υλικό, χρειάζεται να κάνεις εγγραφή
και να φτιάξεις λογαριασμό με προφίλ. Βέβαια, για να μπορέσεις να αξιοποιήσεις και αξιολογήσεις σωστά
όλο αυτό τον όγκο πληροφοριών, χρειάζεται γνώση ρουμανικών, αλλιώς τη χρήση μεταφραστή για να έχεις
μια εικόνα. Αν όμως, όπως λες, έχεις μετακομίσει στο Βουκουρέστι ως μόνιμος, τότε καλό είναι από τώρα
να βάλεις μπροστά, έτσι κι αλλιώς, την εκμάθηση της γλώσσας που θα σου λύσει τα χέρια σε πολλά επίπεδα.
Καλή σου συνέχεια.  :hi:


Σε ευχαριστώ φίλε μου!!
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Φιλε απο αυτα που λες δενισχυει ουτε το 10%. Ρουμανια παω απο το 2009, εχω φαει τη χωρα με το κουταλι. Τα χαλια που περιγραφεις εδω δεν υπηρχαν ουτε το 2009 που η χωρα ηταν 100 χρονια πισω. Τωρα εχει προχωρησει ετη φωτος μπροστα σε σχεση με το 09.
Τα ποσα που αναφερεις ειναι γελοια. Ποτε το ψωμι δεν ειχε 20 λεπτα. Πουθενα η πιτσα δεν ειχε 3 ευρω. Το ιντερνετ ΟΝΤΩΣ ηταν και ειναι παμφτηνο. 10 χρονια κανεις δεν μου εχει πασαρει ουτε την αδερφη του ουτε τη γυναικα του. Σχεδον οσα λες ειναι λαθη τρελα.

Πιθανον τωρα να μη σου πασαρουν εν ψυχρω τις αδελφες και τις γυναικες τους, γιατι παλαιοτερα το κανανε....
Το ιντερνετ πραγματι εκτος απο φτηνο, ειναι και πολυ γρηγορο. Νομιζω οτι στην Ρουμανια τρεχει το Νο 4 πιο γρηγορο ιντερνετ στον Κοσμο (μεχρι περσι τουλαχιστον που ημουν εκει)..Σιγουρα ομως ειναι το πιο γρηγορο στην Ευρωπη.
Μηπως τελικα δεν εχεις πατησει ποτε στην Ρουμανια, αλλα κατι ακουσες;
Οι τιμες ομως ειναι αυτες... Πολλα εγραψε 3 ευρω την πιτσα. (μιλαμε για μεσαιας κατηγοριας εστιατοριο)
Δες εδω ας πουμε περσινες τιμες απο ενα απο τα 3-4 Ελληνικα που υπαρχουν στην Κωνστανζα.
25 λέι (5,3 Ευρω) πιατο 530 γραμαριων με κρεατικα που χορταινεις για πλακα...
 

Συνημμένα

  • ελληνικο σπιτι.jpg
    ελληνικο σπιτι.jpg
    329,4 KB · Εμφανίσεις: 125

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Σωστο αυτο με την διαφορα Βουκουρέστι κ επαρχια
Γκολ ομως δεν μπαινει ουτε απο δω ουτε απο κει
Μονο γυφτακια με 15-50€ παιζουν
Η πουρες 30-35 πλασ μπαζομενες βασικα
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Πιθανον τωρα να μη σου πασαρουν εν ψυχρω τις αδελφες και τις γυναικες τους, γιατι παλαιοτερα το κανανε....
Το ιντερνετ πραγματι εκτος απο φτηνο, ειναι και πολυ γρηγορο. Νομιζω οτι στην Ρουμανια τρεχει το Νο 4 πιο γρηγορο ιντερνετ στον Κοσμο (μεχρι περσι τουλαχιστον που ημουν εκει)..Σιγουρα ομως ειναι το πιο γρηγορο στην Ευρωπη.
Μηπως τελικα δεν εχεις πατησει ποτε στην Ρουμανια, αλλα κατι ακουσες;
Οι τιμες ομως ειναι αυτες... Πολλα εγραψε 3 ευρω την πιτσα. (μιλαμε για μεσαιας κατηγοριας εστιατοριο)
Δες εδω ας πουμε περσινες τιμες απο ενα απο τα 3-4 Ελληνικα που υπαρχουν στην Κωνστανζα.
25 λέι (5,3 Ευρω) πιατο 530 γραμαριων με κρεατικα που χορταινεις για πλακα...
ναι αλλα αν δεις μια πιτα εχει 12λει δηλ 2μιση ευρω κι αλλου με εχει 16/17 πχ στον γυρο σαλονικη στον πεζοδρομο Βουκουρέστι
Δεν είναι φτηνο το Βουκουρέστι γενικά
Ακριβο δεν το λες παλι
Θαλεγα τιμες ελληνικης επαρχίας πχ Λάρισας
Επαρχια ειναι 30% κατω οι τιμες
Νιμου της πλακας ομως κι  ακριβό γενικα
και γαμησι της συμφοράς 90% αυτο ειναι κ το χειροτερο
Ενα 24ωρο εμεινα μονο  κι εβγαλα φλυκταινες...
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Καλησπέρα παιδιά! Πλέον είμαι μόνιμος κάτοικος Βουκουρεστίου, επειδή δεν γνωρίζω την κατάσταση εδώ, έχετε να μου προτείνετε sites για call girls καθώς και ξενοδοχεία ημιδιαμονής όπως τα Athens Prive & Bill που έχουμε στην Αθήνα; Κάθε βοήθειά σας ευπρόσδεκτη!!
υπομονη μεχρι να φυγεις
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom