Νέα

Ρολόγια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 190K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Λουράκι ή μπρασελέ;

  • Λουράκι

    Ψήφοι: 111 37,1%
  • Μπρασελέ

    Ψήφοι: 188 62,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    299

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.121
Κριτικές
1
Like
29.809
Πόντοι
8.006
Μήτσο,τι λες για το παρακάτω;  :hi:



max1-new-toledo-1951-watch-vacheron-constantin.jpg
Τον ρωτας πεντε χρονια μετα το ποσταρισμα, και ενω ο ιδιος εχει να μπει ενα χρονο. Μαλιστα.
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
εγω εχω ενα TISSOT αυτοματο χρονογραφο με μπρασελε . το ειχα παρει 900 € και ειναι ενα πολυ καλο ρολοι .

Τύπε από ακρίβεια ώρας πως πάει το αυτόματο Tissot ; Αν κάθε δυό μέρες ρυθμίζεις δεν λέει!
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
189
Πόντοι
3.090

KINDEREKPLIXI_@1976

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
872
Like
916
Πόντοι
86
Τύπε από ακρίβεια ώρας πως πάει το αυτόματο Tissot ; Αν κάθε δυό μέρες ρυθμίζεις δεν λέει!

μια χαρα ειναι αν δεν το αφηνεις στο  κομοδινο , δηλαδη το φορας συνεχως δεν χανει καθολου . αν το ξεχνας στο κομοδινο σε 1,5 μερα σταματαει.εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.
 

b0b

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2010
Μηνύματα
1.082
Κριτικές
1
Like
1.285
Πόντοι
216
μια χαρα ειναι αν δεν το αφηνεις στο  κομοδινο , δηλαδη το φορας συνεχως δεν χανει καθολου . αν το ξεχνας στο κομοδινο σε 1,5 μερα σταματαει.εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

Μηχανικό και να μην χάνει δεν γίνεται. Εμένα το 16610 είναι στο +1sec/μέρα.
 

thomas115656

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2011
Μηνύματα
960
Κριτικές
31
Like
690
Πόντοι
996
πωλειται N-MX62 nautica πολοι χεριου μαυρο λουρακι με δωρο θηκη και κυαλια!!τιμη 120€
πλροφοριες  inbox
 

Συνημμένα

  • nmx-62.jpg
    nmx-62.jpg
    27,6 KB · Εμφανίσεις: 14
  • nau10.jpg
    nau10.jpg
    263 KB · Εμφανίσεις: 42

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Μηχανικό και να μην χάνει δεν γίνεται. Εμένα το 16610 είναι στο +1sec/μέρα.

Ένα second την ημέρα μια χαρά. Το καλύτερο πάντως που μου έχει τύχει είναι ένα Citizen divers που το ρύθμιζα κάθε έξι μήνες που άλλαζε η ώρα.
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.733
Κριτικές
8
Like
2.458
Πόντοι
506
εχω αυτο το casio και αργοτερα σκευτομαι να παρω ingersoll.τι γνωμη εχετε για αυτα?
MTP-1383L-1AVEF.jpg
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
Απο τα ακριβα Rolex k Patek
Απο τα φτηνοτερα seiko k Casio

Armani...κ ειδικα τα κλαρινογαμπριστικα oozoo ειναι μονο για δηθεν...μηχανισμοι της πλακας..των 10 ευρω
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.733
Κριτικές
8
Like
2.458
Πόντοι
506
Απο τα ακριβα Rolex k Patek
Απο τα φτηνοτερα seiko k Casio

Armani...κ ειδικα τα κλαρινογαμπριστικα oozoo ειναι μονο για δηθεν...μηχανισμοι της πλακας..των 10 ευρω
συμφωνω τυπε.καλα τα oozoo ειναι πεταμενα λευτα δε υπαρχει λογος να παρεις κατι τετοιο.οσο για τα ingersoll που ανεφερε πριν ειναι λιγο ακριβα αλλα μου αρεσουν πολυ γιατι εχουν ενα ξεχοριστο designe
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
Βασικα τα ρολογια που βγαζουν οι φιρμες ρουχων φορανε τον ιδιο απλο μηχανισμο και οι τιμες κυμαινονται απο 100 ως 500 ευρω ενω κανονικα θα επρεπε να ειναι 3 φορες κατω. Αλλα πολλα ειναι ομορφα κ πουλανε

Μεταξυ rolex k patek κ τα 2 κορυφη αλλα τα πατεκ ειναι πιο ευαισθητα

Πολυ ομορφα κ τα mont blanc αλλα μια κλαση κατω απο Ρολεξ. Ουτως η αλλως η Mont Blanc ξεκινησε με πενες κ μετα εβγαλε ρολογια
Αλλα υπαρχουν κ πολλες αλλες Ελβετικες ρολογαρες που Ελλαδα κυκλοφορουν ελαχιστα
Οι περισσοτεροι πλεον προτιμαν κλαρινογαμπριστικα ρολογια γιγαντες με μηχανισμους της πλακας..
Κ οσα oozoo εχω δει Ελλαδα δεν εχω δει σε καμια αλλη χωρα της Ευρωπης...
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
συμφωνω τυπε.καλα τα oozoo ειναι πεταμενα λευτα δε υπαρχει λογος να παρεις κατι τετοιο.οσο για τα ingersoll που ανεφερε πριν ειναι λιγο ακριβα αλλα μου αρεσουν πολυ γιατι εχουν ενα ξεχοριστο designe

Φιλε οντως εχει ομορφο design. K τα Casio τα βγαζουν τα λεφτα τους!!
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.733
Κριτικές
8
Like
2.458
Πόντοι
506
Φιλε οντως εχει ομορφο design. K τα Casio τα βγαζουν τα λεφτα τους!!
φοιτητης ειμαι οποτε δε μπορουσα να δσω πολλα λευτα σε ρολοι.ηθελα να παρω κατι καλο σχετικα σε εμφανιση και με λιγα λευτα.το συγκεκριμενο το πηρα 60 ευρω.για το επομενο ρολοι θα δωσω πανω απο 200.δε ξερω ομως αν εκεινο το παρω μπρασελε η με λουρακι
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
φοιτητης ειμαι οποτε δε μπορουσα να δσω πολλα λευτα σε ρολοι.ηθελα να παρω κατι καλο σχετικα σε εμφανιση και με λιγα λευτα.το συγκεκριμενο το πηρα 60 ευρω.για το επομενο ρολοι θα δωσω πανω απο 200.δε ξερω ομως αν εκεινο το παρω μπρασελε η με λουρακι

Φιλε 60 ευρω για τετοιο ρολοι ειναι τσαμπα. Οπως σου πα τα casio τα βγαζουν τα λεφτα τους. Πολυ ανωτερα μηχανικα απο πολλα αλλα ακριβοτερα τους..οσο για την ερωτηση μπρασελε η λουρακι..τι να σου πω..γουστα ειναι αυτα..προσωπικα εγω ως συλλεκτης τα εχω μοιρασμενα..το καθε λουρι εχει τη χαρη του..
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.733
Κριτικές
8
Like
2.458
Πόντοι
506
Φιλε 60 ευρω για τετοιο ρολοι ειναι τσαμπα. Οπως σου πα τα casio τα βγαζουν τα λεφτα τους. Πολυ ανωτερα μηχανικα απο πολλα αλλα ακριβοτερα τους..οσο για την ερωτηση μπρασελε η λουρακι..τι να σου πω..γουστα ειναι αυτα..προσωπικα εγω ως συλλεκτης τα εχω μοιρασμενα..το καθε λουρι εχει τη χαρη του..
καταλαβα.απλα κοιταω να παρω κατι πιο κιριλε να μην ειναι τοσο καθημερινο
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.106
Like
11.568
Πόντοι
2.606
Φιλε 60 ευρω για τετοιο ρολοι ειναι τσαμπα. Οπως σου πα τα casio τα βγαζουν τα λεφτα τους. Πολυ ανωτερα μηχανικα απο πολλα αλλα ακριβοτερα τους..οσο για την ερωτηση μπρασελε η λουρακι..τι να σου πω..γουστα ειναι αυτα..προσωπικα εγω ως συλλεκτης τα εχω μοιρασμενα..το καθε λουρι εχει τη χαρη του..
τι εχεις στην συλλογή σου δηλαδη φιλε;
 

globalfer

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2013
Μηνύματα
1.560
Like
0
Πόντοι
16
καταλαβα.απλα κοιταω να παρω κατι πιο κιριλε να μην ειναι τοσο καθημερινο

Ενταξει κ αυτο ειναι σχετικα κυριλε κ ομορφο..αν λαβεις υποψη οτι πλεον οι μισοι φορανε ..χειροπεδες για ρολογια..
Υπαρχουν κ σχετικα φορουμς κ Ελλαδα κ εξωτερικο για να παρεις ιδεες
Κ μπορεις να βρεις πολλα ρολογακια πανεμορφα σε καλη τιμη κ να μην ειναι τοσο διαδεδομενα..κ να πουλησεις κ τρελλιτσα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom