Νέα

Rap/Hiphop τραγούδια που μας αρέσουν

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Profilaktika
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 388
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.930
Like
30.200
Πόντοι
5.006
Τσ!!! Τσ!! Τσ! απο μερικούς δεν το περίμενα αυτό....:rolleyes:
 

Dsar263

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
815
Κριτικές
23
Like
7.651
Πόντοι
2.036
Ποιός πήγαινε στο SOUL;
Εγω δεν πηγα Soul αλλα πολυ παλαιοτερα πηγαινα στο Folie τοτε που καθε Τριτη - Πεμπτη εκανε hip hop party και DJ ηταν ο Νικος Βουρλιοτης (Nivo απο Gion Through) μαζι με τον Tns...φοβερη ατμοσφαιρα τοτε...τα παρτυ γινοντουσαν μεταξυ 2000-2003
 

Dsar263

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
815
Κριτικές
23
Like
7.651
Πόντοι
2.036
Να είσαι καλά τζιμι γκαγκ .Κριμα (κούλιό από τα 90σ ).Επίσης κορυφαίος ράπερ για μένα μαζί με τον κουλιο ήταν και ένας επισης από τα 90σ ο βανιλα αις (τα είχε κάποτε με την Μαντόνα ) με το κορυφαίο για μένα αις μπειμπ .Τρομερές εποχές .


Δες εδω τι κομματαρα ειχε βγαλει ο Vanilla Ice το 1994...Πολυ underrated rapper...
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Το άκουσα φίλε ντισαρ πολύ καλό να σου πω ότι δεν το ήξερα .Δυστυχως ο βανιλα αις εξαφανίστηκε ως δια μαγείας (αλλά ήταν τρομερός για την εποχή του .Εγώ είμαι κολλημένος με τα 80σ και 90σ οι καλύτερες εποχές και στην μουσική ).Πολύ καλός επίσης και ο εμινεμ με το φοβερό για μένα τραγούδι detroit vs everybody .Άκουσε το .Να είσαι καλά .
 

Dsar263

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
815
Κριτικές
23
Like
7.651
Πόντοι
2.036
Το άκουσα φίλε ντισαρ πολύ καλό να σου πω ότι δεν το ήξερα .Δυστυχως ο βανιλα αις εξαφανίστηκε ως δια μαγείας (αλλά ήταν τρομερός για την εποχή του .Εγώ είμαι κολλημένος με τα 80σ και 90σ οι καλύτερες εποχές και στην μουσική ).Πολύ καλός επίσης και ο εμινεμ με το φοβερό για μένα τραγούδι detroit vs everybody .Άκουσε το .Να είσαι καλά .
Ναι εξαφανιστηκε γιατι τον εφαγε η πολυ δοξα και οι κρεπαλες....εκανε ξεφρενα παρτυ με ναρκωτικα εγινε και ο ιδιος τοξικομανης και παραλιγο να πεθανει...τα τελευταια χρονια ομως εχει επανελθει δυναμικα βγαζει παλι επιτυχιες κανει συναυλιες παρουσιαζει show στην TV εχει οικογενεια με δυο παιδια και γενικα στην Αμερικη συνεχιζει να ειναι celebrity....ναι οντως το detroit vs everybody γαμαει και δερνεις....Εμινεμ εγγυηση...
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Μου αρέσει να μιλαω για αυτές τις εποχές εγώ τον θυμαμΆι από το ελεύθερο mtv που πιάναμε τότε εκεί το είχα άκουσει το ice baby και πολλά αλλά τραγούδια (είχε τρομερά πρόγραμμα τΟΤΕ αλλά μετά έγινε συνδρομητικο ).Σε ευχαριστώ δεν το ήξερα αυτό για την ζωή του .Τον θεωρώ τον πρώτο που άνοιξε το δρόμο για τους άλλους μελλοντικούς ράπερ .Στο Detroit vs everybody είναι και κάποιοι άλλοι ράπερ μαζί με τον εμινεμ .Πάντως θεωρώ τον εμινεμ και τον βανιλα αις τους καλύτερους για μένα λευκούς ράπερ .Να είσαι καλά .
 

Bambaataa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2021
Μηνύματα
180
Like
1.206
Πόντοι
201
Εκλεισα εισητιριο για ΘΥΤΗ 24 του μηνα ειναι στα 12 φραγκα στο GAGARIN...........μονος θα παω, εαν καποιος απο εσας θελει, παμε παρεα......
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Φίλε ντι σαρ θυμάσαι μια εκπομπή στο τότε ελευθερο mtv καπου εκεί στις αρχές των 90σ γυρω στο 93 που διαρκούσε μια ωρα και έβαζε τραγούδια πχ backstreet boys και σου ελεγε διάφορες πληροφορίες για το τραγούδι που γυρίστηκε ,για πληροφορίες των τραγουδιστών .Επίσης όταν έβαζε κάποιους τραγουδιστές να ψηφίσουν αυτοί πια είναι για αυτούς τα καλύτερα 20 ροκ τραγούδια (θυμάμαι είχε βάλει ένα γνωστο συγκρότημα και είχε ψηφισει ως καλύτερο κομμάτι το θρυλικό come as you are των νιρβάνα ).Τι τρομερές εποχές για την μουσικη τα 80σ και 90σ .Εμένα μου άρεσε και ο εμσι χαμερ που εξαφανίστηκε μετά .
 

Dsar263

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
815
Κριτικές
23
Like
7.651
Πόντοι
2.036
Φίλε ντι σαρ θυμάσαι μια εκπομπή στο τότε ελευθερο mtv καπου εκεί στις αρχές των 90σ γυρω στο 93 που διαρκούσε μια ωρα και έβαζε τραγούδια πχ backstreet boys και σου ελεγε διάφορες πληροφορίες για το τραγούδι που γυρίστηκε ,για πληροφορίες των τραγουδιστών .Επίσης όταν έβαζε κάποιους τραγουδιστές να ψηφίσουν αυτοί πια είναι για αυτούς τα καλύτερα 20 ροκ τραγούδια (θυμάμαι είχε βάλει ένα γνωστο συγκρότημα και είχε ψηφισει ως καλύτερο κομμάτι το θρυλικό come as you are των νιρβάνα ).Τι τρομερές εποχές για την μουσικη τα 80σ και 90σ .Εμένα μου άρεσε και ο εμσι χαμερ που εξαφανίστηκε μετά .
Ναι ρε πως δεν το θυμαμαι.....χρυση εποχη για το MTV μεσα δεκαετιας 80 και αρχες 90...καλα ναι ο Mc Hammer ηταν και αυτος κορυφη...εξαφανηστικε και αυτος περιπου για τους ιδιους λογους που εφυγε και ο Vanilla Ice...δεν επαιρνε ναρκωτικα αλλα ξοδευε αβερτα δεν εκανε σωστη διαχειριση των χρηματων του...ηταν καλουλης και οι γυρω του (φιλοι, γνωστοι, συγγενεις) του ετρωγαν συνεχως...τελικα κατεληξε αφραγκος και καταχρεωμενος....παρολαυτα συνεχιζε να κανει καποιες εμφανισεις σε διαφορα show, εκανε καποιες συναυλιες και συνεντευξεις και εβγαλε μερικα αλμπουμ ακομα (χωρις αξιολογη επιτυχια το δυο τελευταια του ηταν το 2006 και 2009) απλα πλεον η φημη του απο εκει που ηταν παγκοσμια εμεινε μεσα στην Αμερικη οπως και με τον Vanilla Ice.....



 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Έτσι δεν γίνεται Δυστυχως πάντα αν εισαι και λίγο καλός και φιλότιμος και προσπαθείς να βοηθάς δεν σου μένει στο τέλος τίποτα .Παντως αυτό το απίστευτο τραγούδι you can’t touch this το θυμαμΆι πολύ καλά τραγουδαρα και τρομερό βιντεοκλίπ .Ήμουν μαθητής στο σχολείο (γεννηθείς το 78 αυτό επαιξε στις αρχές 90) μας είχε επηρεάσει τοσο πολύ είχε γίνει αντικείμενο συζήτησης μεταξυ των μαθητών οπως επισης και κάτι άσχετο με την μουσική η σειρά ομάδα δράσης 21 jumpstreet .Τότε δεν υπήρχε το διαδίκτυο και μας είχαν κάνει εντύπωση ολα αυτά .
 

Dsar263

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
815
Κριτικές
23
Like
7.651
Πόντοι
2.036
Έτσι δεν γίνεται Δυστυχως πάντα αν εισαι και λίγο καλός και φιλότιμος και προσπαθείς να βοηθάς δεν σου μένει στο τέλος τίποτα .Παντως αυτό το απίστευτο τραγούδι you can’t touch this το θυμαμΆι πολύ καλά τραγουδαρα και τρομερό βιντεοκλίπ .Ήμουν μαθητής στο σχολείο (γεννηθείς το 78 αυτό επαιξε στις αρχές 90) μας είχε επηρεάσει τοσο πολύ είχε γίνει αντικείμενο συζήτησης μεταξυ των μαθητών οπως επισης και κάτι άσχετο με την μουσική η σειρά ομάδα δράσης 21 jumpstreet .Τότε δεν υπήρχε το διαδίκτυο και μας είχαν κάνει εντύπωση ολα αυτά .
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Να είσαι καλά φίλε ντισαρ έγραψες (ακόμα και σήμερα βλέπω ξανά τα επεισόδια αυτής της σειράς ).Πολύ καλή σειρά για τα δεδομένα της εποχής εκείνης και σειρά που έκανε γνωστό τον ντζονι ντεπ ο οποίος την σνόμπαρε και έφυγε μετά από τον τέταρτο κύκλο .Ήταν ο μοναδικός που τον βοήθησε να κάνει την καριέρα οι υπολοιποι εξαφανίστηκαν Δυστυχως .Επίσης την τραγουδαρα στο ιντρο της σειράς ειναι η κοπέλα που επαιζε την αρχιφύλακα χοουφς στην ΣεΙρα (πολύ ωραία κοπέλα ).
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom