Νέα

Προσωπική άποψη για ξένες σειρές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tesla82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 272K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Λοιπόν από νέες σειρές:
-Shogun γαμαει, αλλά δεν είναι για όλους. Κτίζει ιστορία και χαρακτήρες. Δεν έχει μάχες συνέχεια.
- The ones who live. Από walking dead, επιστροφή του Ρικ και Μισόν.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.453
Κριτικές
22
Like
6.608
Πόντοι
3.346
constellation
Δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλο, αξιζει δειτε το.

και η Νουμι ραπας παρα πολυ καλη, το χει με τετοιου ειδους σειρες η ταινιες.
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.453
Κριτικές
22
Like
6.608
Πόντοι
3.346
Λοιπόν από νέες σειρές:
-Shogun γαμαει, αλλά δεν είναι για όλους. Κτίζει ιστορία και χαρακτήρες. Δεν έχει μάχες συνέχεια.
- The ones who live. Από walking dead, επιστροφή του Ρικ και Μισόν.
Καλυτερο το παλιο Shogun :coffee:
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.514
Κριτικές
37
Like
1.446
Πόντοι
1.096
The Gentlemen σειρά 8 επεισοδίων περίπου 50 με 55 λεπτά το καθένα του γνωστού Guy Richie
στην ουσία αποτελεί prequel της ομώνυμης ταινίας του ίδιου του 2019 που επίσης είναι πολύ καλή και την συστήνω

Αν σου αρέσει το βρετανικό στυλ και η ιδιαίτερη προφορά τους και η τρέλα τους ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ καθότι και γρήγορη είναι η πλοκή και ενδιαφέρον το θέμα και η εξέλιξη τρέχει γοργά και παίζει και μια ωραία μουνίτσα Kaya Scodelario δίπλα στον πρωταγωνιστή και κυρίως διότι έχει καταπληκτικές λήψεις από όλη την Αγγλία και από το Λονδίνο που ή το αγαπάς ή το μισείς (εγώ το λατρεύω)

Το θέμα (για να μην κάνω σπόϊλερ και δικαίως με βρίσετε) είναι «εμπνευσμένο» από την ταινία, με ένα ολοκαίνουργιο σύνολο χαρακτήρων και μελών του καστ, αλλά άφθονη πιστότητα στο νευρικό, αστείο, διπλό πνεύμα της ταινίας. Όπως συμβαίνει συχνά με το έργο του Ritchie, η ένταση και τα γέλια έρχονται όταν οι ψηλομύτες αριστοκράτες απόφοιτοι του Ήτον και του Σεντ Άντριους συναντούν κι αναμιγνύονται και κάνουν <<δουλειές>> με λαϊκούς σκληρούς και άκρως επιτυχημένους οικονομικά gangsters και αυτή ακριβώς η αντίθεση και η συνάντηση δυο διαφορετικών κόσμων βγάζει γέλιο αναμεμιγμένο με ίντριγκα και περιπέτεια και με μια πολύ αυθεντική δόση βρετανικότητας και ειρωνίας
 

Johnny Red2

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
4 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.361
Κριτικές
72
Like
12.786
Πόντοι
25.036
Βαρετές συνηθισμένες απαντήσεις, αλλά τι να κάνω αυτές τις σειρές γουστάρω:
Μη Κωμικές Σειρές:
1. Game of Thrones
2. The 100 (ειδικά οι δύο τελευταίες σεζόν τα σπάνε)
3. Breaking Bad
4. House of cards
5. Lost

Κωμικές:
1. Two and a half men
2. Friends
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
The Gentlemen σειρά 8 επεισοδίων περίπου 50 με 55 λεπτά το καθένα του γνωστού Guy Richie
στην ουσία αποτελεί prequel της ομώνυμης ταινίας του ίδιου του 2019 που επίσης είναι πολύ καλή και την συστήνω

Αν σου αρέσει το βρετανικό στυλ και η ιδιαίτερη προφορά τους και η τρέλα τους ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ καθότι και γρήγορη είναι η πλοκή και ενδιαφέρον το θέμα και η εξέλιξη τρέχει γοργά και παίζει και μια ωραία μουνίτσα Kaya Scodelario δίπλα στον πρωταγωνιστή και κυρίως διότι έχει καταπληκτικές λήψεις από όλη την Αγγλία και από το Λονδίνο που ή το αγαπάς ή το μισείς (εγώ το λατρεύω)

Το θέμα (για να μην κάνω σπόϊλερ και δικαίως με βρίσετε) είναι «εμπνευσμένο» από την ταινία, με ένα ολοκαίνουργιο σύνολο χαρακτήρων και μελών του καστ, αλλά άφθονη πιστότητα στο νευρικό, αστείο, διπλό πνεύμα της ταινίας. Όπως συμβαίνει συχνά με το έργο του Ritchie, η ένταση και τα γέλια έρχονται όταν οι ψηλομύτες αριστοκράτες απόφοιτοι του Ήτον και του Σεντ Άντριους συναντούν κι αναμιγνύονται και κάνουν <<δουλειές>> με λαϊκούς σκληρούς και άκρως επιτυχημένους οικονομικά gangsters και αυτή ακριβώς η αντίθεση και η συνάντηση δυο διαφορετικών κόσμων βγάζει γέλιο αναμεμιγμένο με ίντριγκα και περιπέτεια και με μια πολύ αυθεντική δόση βρετανικότητας και ειρωνίας
Η ταινία δε μου άρεσε, αλλά η σειρά είναι πολύ καλή.
Δράση, γέλιο, ξύλο και ωραίοι χαρακτήρες.
 

Anestis zapatas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2024
Μηνύματα
1.626
Κριτικές
1
Like
1.245
Πόντοι
216
Ας προτείνουμε εδώ πέρα σειρές που έχουμε δει γράφοντας και μια μικρή περίληψη του τι πραγματεύεται η σειρα (ας μην κάνουμε copy-paste από τα αγγλικά. να βάζουμε και την προσωπική μας άποψη για τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία της σειράς)
Sex and the city η αγαπημενη μου σειρά
 

PavlakisTheKid

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2023
Μηνύματα
163
Like
525
Πόντοι
81
Λοιπόν από νέες σειρές:
-Shogun γαμαει, αλλά δεν είναι για όλους. Κτίζει ιστορία και χαρακτήρες. Δεν έχει μάχες συνέχεια.
- The ones who live. Από walking dead, επιστροφή του Ρικ και Μισόν.

Βλέπω την επιστροφή του Ρίκ του Walking Dead στο The Ones who Live, και τα 2 πρώτα επεισόδια γαμάνε, δοκιμάστε άφοβα...
 

BisexualWannabe

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2023
Μηνύματα
817
Like
2.710
Πόντοι
446

En Oida

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2023
Μηνύματα
6
Like
4
Πόντοι
0
The Gentlemen σειρά 8 επεισοδίων περίπου 50 με 55 λεπτά το καθένα του γνωστού Guy Richie
στην ουσία αποτελεί prequel της ομώνυμης ταινίας του ίδιου του 2019 που επίσης είναι πολύ καλή και την συστήνω

Αν σου αρέσει το βρετανικό στυλ και η ιδιαίτερη προφορά τους και η τρέλα τους ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ καθότι και γρήγορη είναι η πλοκή και ενδιαφέρον το θέμα και η εξέλιξη τρέχει γοργά και παίζει και μια ωραία μουνίτσα Kaya Scodelario δίπλα στον πρωταγωνιστή και κυρίως διότι έχει καταπληκτικές λήψεις από όλη την Αγγλία και από το Λονδίνο που ή το αγαπάς ή το μισείς (εγώ το λατρεύω)

Το θέμα (για να μην κάνω σπόϊλερ και δικαίως με βρίσετε) είναι «εμπνευσμένο» από την ταινία, με ένα ολοκαίνουργιο σύνολο χαρακτήρων και μελών του καστ, αλλά άφθονη πιστότητα στο νευρικό, αστείο, διπλό πνεύμα της ταινίας. Όπως συμβαίνει συχνά με το έργο του Ritchie, η ένταση και τα γέλια έρχονται όταν οι ψηλομύτες αριστοκράτες απόφοιτοι του Ήτον και του Σεντ Άντριους συναντούν κι αναμιγνύονται και κάνουν <<δουλειές>> με λαϊκούς σκληρούς και άκρως επιτυχημένους οικονομικά gangsters και αυτή ακριβώς η αντίθεση και η συνάντηση δυο διαφορετικών κόσμων βγάζει γέλιο αναμεμιγμένο με ίντριγκα και περιπέτεια και με μια πολύ αυθεντική δόση βρετανικότητας και ειρωνίας
Μπράβο στον κύριο ή μάλλον Σερ Γκάι Ρίτσι!!
Την ολοκλήρωσα σήμερα τη σειρά. ΤΕΛΕΙΑ απλά...
δε ξέρω, δεν έχω δεί πολλές αντίστοιχες τελευταία λόγω έλλειψης χρόνου, θέλει ψάξιμο.. αλλά τολμώ να την πώ Πρωτοποριακή για τα σύγχρονα Δυτικά πορνο-στάνταρ του Νιετφλιξ. Δεν είχε ίχνος γυμνού, σεξ, ούτε γκέι σκηνές !! Μπράβο!!
Όλα τα άλλα, διάλογοι, πλοκή, χαρακτήρες, σκηνικά φοβερά! .. old school !
Οι πρωταγωνιστές ωραιότατοι !!
(Ο πρωταγωνιστής είναι μισός Έλλην από πατέρα, κ Σκωτσέζος από μητέρα)..
Παρόμοιου στύλ, μου έχουν πει για Κορεάτικες σειρές ότι είναι πολυ καλές , με δράση και περιπέτεια που κολλάς
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.287
Κριτικές
3
Like
6.882
Πόντοι
1.486
Πολύ καλό και καθόλου προβεβλημένο,το "The 3 body problem"..
Πραγματευεται επερχόμενη εισβολή εξωγήινων στη γη και με πολύ καλό καστ με αρκετούς ηθοποιους και σκηνοθεσία των δημιουργών του GAME OF THRONES..
Αποφυγετε τις κριτικές που εχουν γινει και ριξτε μια ματιά..
Εγω αρχισα δοκιμαστικά τα 2 πρωτα επεισόδια και το τελειωσα σε δυο μερες,8 επεισόδια και ακολουθούν και άλλες σεζόν..
 

Συνημμένα

  • MV5BMjNiMDI5YjItNmU0Yy00NmYxLThjYmUtZDc5ODY2ZDI2NzkyXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_FMjpg_UX1...jpg
    MV5BMjNiMDI5YjItNmU0Yy00NmYxLThjYmUtZDc5ODY2ZDI2NzkyXkEyXkFqcGdeQXVyMTkxNjUyNQ@@._V1_FMjpg_UX1...jpg
    209,2 KB · Εμφανίσεις: 13

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.453
Κριτικές
22
Like
6.608
Πόντοι
3.346
Πολύ καλό και καθόλου προβεβλημένο,το "The 3 body problem"..
Πραγματευεται επερχόμενη εισβολή εξωγήινων στη γη και με πολύ καλό καστ με αρκετούς ηθοποιους και σκηνοθεσία των δημιουργών του GAME OF THRONES..
Αποφυγετε τις κριτικές που εχουν γινει και ριξτε μια ματιά..
Εγω αρχισα δοκιμαστικά τα 2 πρωτα επεισόδια και το τελειωσα σε δυο μερες,8 επεισόδια και ακολουθούν και άλλες σεζόν..
Φτανει με αυτους τους εξωγηινους.. θα ερθουν καποιοι στιγμη στην πραγματικοτητα και εμεις θα λεμε σε ποια σειρα παιξαν αυτοι :confused:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Πολύ καλό και καθόλου προβεβλημένο,το "The 3 body problem"..
Πραγματευεται επερχόμενη εισβολή εξωγήινων στη γη και με πολύ καλό καστ με αρκετούς ηθοποιους και σκηνοθεσία των δημιουργών του GAME OF THRONES..
Αποφυγετε τις κριτικές που εχουν γινει και ριξτε μια ματιά..
Εγω αρχισα δοκιμαστικά τα 2 πρωτα επεισόδια και το τελειωσα σε δυο μερες,8 επεισόδια και ακολουθούν και άλλες σεζόν..
Ισχύει, γαμηστερη η σειρά.
Τρελή ιστορία, αλλά αρκετό παραμύθι.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.818
Κριτικές
8
Like
24.400
Πόντοι
6.336

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.723
Κριτικές
30
Like
19.901
Πόντοι
8.746
Πολύ καλό και καθόλου προβεβλημένο,το "The 3 body problem"..
Πραγματευεται επερχόμενη εισβολή εξωγήινων στη γη και με πολύ καλό καστ με αρκετούς ηθοποιους και σκηνοθεσία των δημιουργών του GAME OF THRONES..
Αποφυγετε τις κριτικές που εχουν γινει και ριξτε μια ματιά..
Εγω αρχισα δοκιμαστικά τα 2 πρωτα επεισόδια και το τελειωσα σε δυο μερες,8 επεισόδια και ακολουθούν και άλλες σεζόν..
Συμφωνώ. Καλό
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Και το the gentlemen
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom