Νέα

Προσαρμογή δονητή σε έπιπλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα xaxanth
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 20
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xaxanth

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Όπως καταλαβαίνετε οι περισσότεροι ψάχνω τρόπο να κάνω ένα DIY project, και να "κολλήσω" ένα δονητή σε ένα κάθισμα, ώστε να μην τον έχω στα χέρια μου ούτε εγώ ούτε το γκομενάκι. Έτσι θα μπορεί να γαμιέται από τη μία με αυτό (ειδικά αν προσαρμοστεί σε 45 μοίρες) και να γαμάω στην άλλη τρύπα εγώ ταυτόχρονα. Στο εξωτερικό μπορείς να βρεις πολλών ειδών τέτοια μαραφέτια, με μοτέρ κλπ κλπ, αλλά είναι πανάκριβα...
Γιαυτό ανοίγω αυτό το θρεντ για να με βοηθήσετε με ιδέες πώς να τον τοποθετήσω, ιδέες για έπιπλα, διαστάσεις κλπ, και αν κάποιος έχει ασχοληθεί να βρούμε τρόπο ακόμα και να προσαρμόσουμε μοτέρ για να κάνει και μια επαναλαμβανόμενη κίνηση.
Κοινώς ρίξτε ιδέες , να βάλουμε τα μυαλά μας κάτω, κάτι μπορεί να βγει από αυτό.
 

hounik

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Δεκ 2005
Μηνύματα
614
Κριτικές
25
Like
87
Πόντοι
5.765
Όπως καταλαβαίνετε οι περισσότεροι ψάχνω τρόπο να κάνω ένα DIY project, και να "κολλήσω" ένα δονητή σε ένα κάθισμα, ώστε να μην τον έχω στα χέρια μου ούτε εγώ ούτε το γκομενάκι. Έτσι θα μπορεί να γαμιέται από τη μία με αυτό (ειδικά αν προσαρμοστεί σε 45 μοίρες) και να γαμάω στην άλλη τρύπα εγώ ταυτόχρονα. Στο εξωτερικό μπορείς να βρεις πολλών ειδών τέτοια μαραφέτια, με μοτέρ κλπ κλπ, αλλά είναι πανάκριβα...
Γιαυτό ανοίγω αυτό το θρεντ για να με βοηθήσετε με ιδέες πώς να τον τοποθετήσω, ιδέες για έπιπλα, διαστάσεις κλπ, και αν κάποιος έχει ασχοληθεί να βρούμε τρόπο ακόμα και να προσαρμόσουμε μοτέρ για να κάνει και μια επαναλαμβανόμενη κίνηση.
Κοινώς ρίξτε ιδέες , να βάλουμε τα μυαλά μας κάτω, κάτι μπορεί να βγει από αυτό.
να ρωτησεις τον λιλα.παρολο που εχει εξειδικευση στις καβες θα σου δωσει τα φωτα του. :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
X

xaxanth

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
επειδή είμαι καινούριος, μπορείς να μου πεις πού θα τον βρω εδώ στο φόρουμ?
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
OP
OP
X

xaxanth

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
ναι οκ, καλό το χιούμορ. τέλος πάντων, όποιος το δει και θέλει να απαντήσει ας πει. θενκς
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
ναι οκ, καλό το χιούμορ. τέλος πάντων, όποιος το δει και θέλει να απαντήσει ας πει. θενκς

Φυσικά δεν σου κάνω πλάκα, στήλε ένα πμ  στον Λιλά είμαι σίγουρος ότι το κατέχει το θέμα.

 
OP
OP
X

xaxanth

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
οκ , σόρρυ αν δεν κάνεις πλάκα, απλά το λινκ είναι τελείως άσχετο και το θέμα μου θα ήταν σπαμ στο συγκεκριμένο τόπικ. θα στείλω πμ αν και προτιμώ να ρίξουν αρκετοί ιδέες, εκτός αν "το ψευδώνυμο λιλάς" έχει έτοιμη τη λύση, οπότε και θα θεωρήσω locked το topic.
θενκς και πάλι.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Aν δεν σου κάνει κόπο θα ήθελα να μας ποστάρεις την απάντηση του Λιλά στο ερώτημά σου.
 
OP
OP
X

xaxanth

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
κανένα κόπο, αν είναι διαφωτιστική και βοηθάει, φυσικά και θα την ποστάρω
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.240
Πόντοι
7.045
έχεις κουνιστη πολυθρόνα;
 
OP
OP
X

xaxanth

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
έχω κουνιστή πολυθρόνα ναι, και επίσης έχω δει να το προσαρμόζουν σε αυτό το κουνιστό που βάζεις τα πόδια επάνω και νανουρίζεις τα μωρά baby glider λέγεται, google it, απλά δεν ξέρω πώς να προσαρμόσω την κίνηση και πώς να ενσωματώσω το δονητή
 

AB66

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2008
Μηνύματα
2.020
Like
210
Πόντοι
36
Όπως καταλαβαίνετε οι περισσότεροι ψάχνω τρόπο να κάνω ένα DIY project, και να "κολλήσω" ένα δονητή σε ένα κάθισμα, ώστε να μην τον έχω στα χέρια μου ούτε εγώ ούτε το γκομενάκι. Έτσι θα μπορεί να γαμιέται από τη μία με αυτό (ειδικά αν προσαρμοστεί σε 45 μοίρες) και να γαμάω στην άλλη τρύπα εγώ ταυτόχρονα. Στο εξωτερικό μπορείς να βρεις πολλών ειδών τέτοια μαραφέτια, με μοτέρ κλπ κλπ, αλλά είναι πανάκριβα...
Γιαυτό ανοίγω αυτό το θρεντ για να με βοηθήσετε με ιδέες πώς να τον τοποθετήσω, ιδέες για έπιπλα, διαστάσεις κλπ, και αν κάποιος έχει ασχοληθεί να βρούμε τρόπο ακόμα και να προσαρμόσουμε μοτέρ για να κάνει και μια επαναλαμβανόμενη κίνηση.
Κοινώς ρίξτε ιδέες , να βάλουμε τα μυαλά μας κάτω, κάτι μπορεί να βγει από αυτό.

Να έρθω να κάνω εγώ το δονητή για την κοπέλα?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
20.957
Κριτικές
490
Like
36.526
Πόντοι
41.447
φιλε ρώτα το μέλος www.bourdela.com/forum/index.php?action=profile;u=19702]memosan[/url]

μονο αυτός μπορεί να σε βοηθησει, γιατι όχι μονο κατασκευαζει μονος του τα επιπλα, αλλά τα χρησιμοποιει και για τον ιδιο, οπότε μπορεί να σου πει από πρώτο χέρι τι αγοράζεις…
http://[URL unfurl="true"]www.madatoms.com/uploads/content/images/home/dildo_chair.jpg[/img[/URL]]

τωρα τελευταια επίσης ασχολείται και με την ποδηλασία οπότε δες τι πατεντες κανει στο ποδηλατό  του…

[img]http://4.bp.blogspot.com/_wb8bAl1P-N0/SD_w94R_2MI/AAAAAAAACXc/G6EEX5zfGjQ/s400/dildo+bike.jpg
dildo_bike-311950393.jpg
 

memosan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Οκτ 2006
Μηνύματα
12.219
Like
4
Πόντοι
166
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

για μενα λες ρε βουρλο? κοιταχτε εδω το κτιριο που προσφερουν το "λειτουργημα" τους οι διαχειριστες του σαϊτ.... εγκυρες πληροφοριες λενε οτι ο Ζιροου κανει μοντερεισον μονο αμα καθεται  στην ταρατσα...

URL]]
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
140
Πόντοι
7.985
έχω κουνιστή πολυθρόνα ναι, και επίσης έχω δει να το προσαρμόζουν σε αυτό το κουνιστό που βάζεις τα πόδια επάνω και νανουρίζεις τα μωρά baby glider λέγεται, google it, απλά δεν ξέρω πώς να προσαρμόσω την κίνηση και πώς να ενσωματώσω το δονητή

Υπαρχει πιθανοτητα να θελει ειδικη κατασκευη.
Δεν ειναι και σιγουρος αλλα θα ταλαιπωρηθεις για να φτιαξεις κατι τετοιο.

Απλα βρες κατι φτηνο απο e-bay και καλη διασκεδαση!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Υπαρχει πιθανοτητα να θελει ειδικη κατασκευη.
Δεν ειναι και σιγουρος αλλα θα ταλαιπωρηθεις για να φτιαξεις κατι τετοιο.

Απλα βρες κατι φτηνο απο e-bay και καλη διασκεδαση!

Βρε Σπηντάκο αφου πιάνουν τα χέρια σου (εισαι μάστορας) γιατί δεν τον βοηθάς;;;;;;
 
OP
OP
X

xaxanth

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Υπαρχει πιθανοτητα να θελει ειδικη κατασκευη.
Δεν ειναι και σιγουρος αλλα θα ταλαιπωρηθεις για να φτιαξεις κατι τετοιο.

Απλα βρες κατι φτηνο απο e-bay και καλη διασκεδαση!

το έχω σκεφτεί αλλά δεν ξέρω πώς να το προσαρμόσω ή πώς να κάνω το μηχανισμό
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
ΠΟΣΟ πισω εχω μεινει............. :huh: :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom