Νέα

Πόσο κατάλληλη για σύζυγος είναι μια εκδιδόμενη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα troubaman
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 431
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Υπάρχουν αναφορές για ιστορίες ανθρώπων που παντρεύτηκαν ιερόδουλο και βρήκαν την υγειά τους.
Ως πρώτη σκέψη με ξενίζει όμως έγινε πρόσφατα θέμα συζήτησης μεταξύ σοβαρού και αστείου με ένα φιλικό ζευγάρι.
Εγώ τοποθετήθηκα κάθετα πως τις ιερόδουλες τις έχουμε μόνο για σεξ όμως η κοπέλα του φίλου μου διαφώνησε και είπε πως μια ιερόδουλος μπορεί και ξέρει να κάνει καλύτερα ευτυχισμένο ως άνδρα το σύζυγό της.

Παράξενο σε μια παρέα με 2 άνδρες και 1 γυναίκα,η γυναίκα να είναι υπερ της παντρειάς με πόρνη.

Τι λετε εσεις μαγκες μου;
 

nikosxp

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
147
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Αυτα ειναι θεματα για κυριακή, κακώς επιτρέπεται να τα βάζεις Πέμπτη.
Ο αντρας θέλει γυναίκα με μέλλον όχι με παρελθόν, και δυστυχώς το παρελθόν και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Ολοι πρέπει να έχουν μια δεύτερη ευκαιρία αλλά κάποιες επενδύσεις εμπεριέχουν μεγάλα ρίσκα. Για ποιο λόγο να το ρισκάρεις; αξίζει ένα αμάξι με χιλιαδες χιλιόμετρα ενω μπορεις να βρείς ένα προσεγμένο απο λιγους;
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.317
Πόντοι
216
Λέμε ότι πρέπει να αισθάνεσαι πολύ ωραία όταν σου λέει η γυναίκα, πάω για δουλειά, και ξέρεις οτι θα την ξεσκίσουν και θα την χυσουν 10-20-30 βρωμικες/μικρες/καθαρες/μεγαλες/πακικες/αλβανικες/ελληνικες/μαυρες/στραβες/ισιες ψωλες.??
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Nikosxp,αυτό ακριβώς ήταν το δικό μου επιχείρημα αλλά και του φίλου μου.

Η κοπέλα του μας απάντησε πως όσο η γυναίκα έχει πολύ μέλλον μπροστά της,μειώνεται η πιθανότητα να μας μείνει πιστή.

Ενώ αν έχει γράψει χιλιόμετρα τα απωθημένα της λιγοστεύουν και το μέλλον διαγράφεται πιο αξιόπιστο.

Ωστόσο αλλάξει άραγε ο άνθρωπος;

Έίναι μόνο θέμα αριθμού ερωτικών συντρόφων ή και νοοτροπίας

Girlhunter,να σταματησει τη δουλεια της πορνης εννοειται οταν θα ειναι μαζι σου
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.317
Πόντοι
216
Girlhunter,να σταματησει τη δουλεια της πορνης εννοειται οταν θα ειναι μαζι σου
Κόβει η πουτανα την πουτανια;
Θα είσαι σίγουρος όταν λέει οτι παει για καφέ με την φίλη της,ότι δεν τρώει γέρικη ψωλη για εξτραδακι σε ξενοδοχείο;
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Κόβει η πουτανα την πουτανια;
Θα είσαι σίγουρος όταν λέει οτι παει για καφέ με την φίλη της,ότι δεν τρώει γέρικη ψωλη για εξτραδακι σε ξενοδοχείο;
Αυτό τύπε μου είναι συνάρτηση πολλών παραμέτρων.
Ο πιο βασικός είναι πόσο καλός χορηγός γίνεσαι για εκείνη(όχι εσύ,εγώ ο όποιος την έχει παντρευτεί)
Αν την κρατάς χορτάτη οικονομικά δε θα αναζητήσει εξτραδάκι με κίνδυνο να την ανακαλύψεις και να χάσει την ασφάλεια του χορηγού.
Ο δεύτερος είναι πόσο καλό σεξ κάνεις και πόσο ωραίος είσαι.
Και ο τρίτος πόσο.εμπιστοσύνη έχει κερδιθεί στη σχέση αυτή.
Υπάρχουν και γυναίκες που είναι παθολογικά μυθομανείς,νυμφομανείς και φιλοχρήματες.Εκεί η κατάσταση δε σώζεται όσο πλούσιος,γαμιάς και ωραίος κι αν είσαι.
Όμως κι αν έχεις όλα αυτά τα προσόντα...την επαγγελματία πόρνη θα κοιτάξεις;
Θα επιλέξεις μια.άλλη καλύτερη ερασιτέχνη πουτάνα
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Αν ο καθένας στη σχέση καλύπτει τα θέλω του άλλου όλα είναι πιθανά
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
@Girl hunter μιλάμε απίστευτο!

Έίσαι ακριβώς μεσα στη σκέψη μου!

Αυτό είπα σαν επιχείρημα επίσης στη συζήτηση!

Αν θες τη δική μου απάντηση μαζί σου έίμαι!

Ακριβώς αυτό κάνω και αυτό αποτελεί τον άξονα δράσης μου!

Θες να ακούσεις το γυναικείο αντίλογο ή βαριέσαι;
Μέσες άκρες η κοπέλα του φίλου μίλησε για ανάγκη τεκνοποίησης(την έχω στα @@ μου)για συντροφικότητα και την ασφάλεια μιας μόνιμης αγκαλιάς
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 201246

Επισκέπτης
Έχεις και εσύ κάτι απορίες...
Πρώτα, τι εννοείς υπό τον όρο Καλή σύζυγος,τι ιδιότητες περιλαμβάνει για σένα μια καλή σύζυγος; Να ειναι Καλή νοικοκυριά /μαγείρισσα/μητέρα/ερωμενη/φίλη/εργατική κτλπ... αυτές οι ιδιότητες μπορεί να υπάρχουν Ή να μην υπάρχουν σε γυναίκα ανεξαρτήτως επαγγέλματος.
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.227
Κριτικές
89
Like
10.074
Πόντοι
17.885
Τα χουμε ξαναπεί...
1) προφανώς και όταν την παντεύεσαι ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ τη δουλειά
2) έχει να κάνει με το τι θέλεις και θέλει στη ζωή και πως μπορείτε να συμπορευτείτε
3) τα επαγγέλματα έχουν χωρίσει κόσμο και ντουνιά και δεν ήταν μόνο αυτό της Ιερόδουλης
4) Γυναίκες σαν τις...Μενεγάκη, Τσιμτιλή, Σπυροπούλου, Μαστροκώστα, Σκορδά, Καλομοίρα και ένα σωρό άλλες που έχουν "στιγματιστεί" δηλαδή δεν θα τις θέλατε?
5) Αν θες γυναίκα για κρεβάτι κάνει παραπάνω από τη μέση γκόμενα που θα βρεις έξω, αν θες για κουζίνα και φασίνα μάλλον όχι
 
Τελευταία τροποποίηση:

paparoupas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.177
Κριτικές
7
Like
1.610
Πόντοι
496
Τεραστια συζητηση
Η φιλη που υπερσπιστηκε τη σχεση με πουτανα προφανως ηταν metoo, δε νομιζω να το εννοουσε, ή να το στηριζε αν το εβλεπε π.χ στον αδερφο της
Απο κει και περα, αναλογως τη μοναδικοτητα της περιπτωσης. Μπορει να ειναι μια κοπελα αλλοδαπη, που εφυγε για να βρει ενα καλυτερο μελλον απο την απολυτη πεινα, και να την φερανε ελλαδα, να εκανε φυλης κανα μηνα, να γνωρισε εσενα που σε συμπαθησε, ειδε καλη συμπεριφορα, και σε ακολουθησε παρατωντας πισω την κακη παρενθεση της πουτανιας. Μπορει αλλες 10 περιπτωσεις.

Παντως το σιγουρο ειναι οτι την καλυτερη και πιο σειφ συμπεριφορα μεσα στον γαμο την εχουν οσοι δεν εχουν απωθημενα, οσοι εχουν ζησει καλα την ερωτικη ζωη τους
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
EvilPlasma σωστός...οι επώνυμες που ανέφερες είναι στιγματισμένες και φυσικά σωστό το ερώτημά σου αν θα τις ήθελε η πλειοψηφία των ανδρών..

Προσωπικά δε βρίσκω καμμια διαφορα μεταξυ γυναικων εντος και εκτος αγοραιου ερωτα.

Ολες γυναικες ειναι με θελω.

Δε θα παντρευόμουν καμμιά τους αλλά θα επέλεγα να περάσω καλά μαζί τους και ως εκει.

Paparoupas ακριβως οπως το ειπες οσο λιγοτερα απωθημενα υπαρχουν τοσο πιο safe συμπεριφορες αναπτυσσονται!
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.513
Like
13.477
Πόντοι
3.656
Υπάρχουν αναφορές για ιστορίες ανθρώπων που παντρεύτηκαν ιερόδουλο και βρήκαν την υγειά τους.
Ως πρώτη σκέψη με ξενίζει όμως έγινε πρόσφατα θέμα συζήτησης μεταξύ σοβαρού και αστείου με ένα φιλικό ζευγάρι.
Εγώ τοποθετήθηκα κάθετα πως τις ιερόδουλες τις έχουμε μόνο για σεξ όμως η κοπέλα του φίλου μου διαφώνησε και είπε πως μια ιερόδουλος μπορεί και ξέρει να κάνει καλύτερα ευτυχισμένο ως άνδρα το σύζυγό της.

Παράξενο σε μια παρέα με 2 άνδρες και 1 γυναίκα,η γυναίκα να είναι υπερ της παντρειάς με πόρνη.

Τι λετε εσεις μαγκες μου;
Θα σου μεταφέρω την εμπειρία μελών με τεράστια πείρα στο θέμα. Μπορείς να βγάλεις τη γυναίκα από το μπαρ / μπουρδέλο, αλλά δεν μπορείς να βγάλεις το μπαρ / μπουρδέλο μέσα από τη γυναίκα. Το ότι ΙΣΩΣ υπάρχει μια εξαίρεση, δεν είναι κάτι το οποίο αξίζει να διακινδυνεύσεις
 

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
Αν μπορείς να την κάνεις να νιώσει ασφάλεια και no questions asked, δεν πρόκειται να ξεκολλήσει απο επάνω σου. Θα είναι σαν λυκόσκυλο φρουρός στη ζωη σου. Αν στη ζωη σου το παίζεις ταχα μου κάτι που δεν εισαι, θα το μυριστεί και θα σου γαμησει τη ζωη.

Σαν μητέρα είναι επικυνδυνο πραμα για το πως θα συμπεριφερεται στο παιδι επειδη έχουν περιεργη ψυχολογια.
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Θα σου μεταφέρω την εμπειρία μελών με τεράστια πείρα στο θέμα. Μπορείς να βγάλεις τη γυναίκα από το μπαρ / μπουρδέλο, αλλά δεν μπορείς να βγάλεις το μπαρ / μπουρδέλο μέσα από τη γυναίκα. Το ότι ΙΣΩΣ υπάρχει μια εξαίρεση, δεν είναι κάτι το οποίο αξίζει να διακινδυνεύσεις
Και να ρωτησω και κατι πανω σε αυτο:
Το μπαρ/μπουρδελο υπηρχε μεσα τους πριν καν πατησουν στο χωρο;
Ο χωρος τις διαμορφωσε η ηταν απο πριν.με.την ροπη προς τα εκει;

Με.αλλα λογια:Το μπουρδελο.κανει την πουτανα;
 
OP
OP
troubaman

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.425
Πόντοι
3.296
Αν μπορείς να την κάνεις να νιώσει ασφάλεια και no questions asked, δεν πρόκειται να ξεκολλήσει απο επάνω σου. Θα είναι σαν λυκόσκυλο φρουρός στη ζωη σου. Αν στη ζωη σου το παίζεις ταχα μου κάτι που δεν εισαι, θα το μυριστεί και θα σου γαμησει τη ζωη.

Σαν μητέρα είναι επικυνδυνο πραμα για το πως θα συμπεριφερεται στο παιδι επειδη έχουν περιεργη ψυχολογια.
Θα πρεπει να ειναι μια πολυ συνειδητοποιημενη.επιλογη επομενως ωστε να.εχεις την αυτοκυριαρχια να.μην κανεις ερωτησεις ακομη και τις πιο αθωες...

Πχ "ταιριαζουμε στο ερωτα?"
Και ανοιγεις ασκους αιολου ετσι λαμβανοντας απαντησεις που δε θα ηθελες να ακουσεις

Το θεμα.μητερας παιδιου,πολυ ευαισθητο,καλα κανεις και το αναφερεις...εκει θελει λεπτους χειρισμους και προσπαθεια να μην πληγωθει το παιδι που δε φταιει σε τιποτα...
Δυστυχως ομως αμαρτιες γονεων τεκνα παιδευουσι..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Jarilo
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.513
Like
13.477
Πόντοι
3.656
Και να ρωτησω και κατι πανω σε αυτο:
Το μπαρ/μπουρδελο υπηρχε μεσα τους πριν καν πατησουν στο χωρο;
Ο χωρος τις διαμορφωσε η ηταν απο πριν.με.την ροπη προς τα εκει;

Με.αλλα λογια:Το μπουρδελο.κανει την πουτανα;
όλα τα πράγματα είναι αμφίδρομα. Για να πάει στο μπουρδέλο (δεν μιλάμε για Τράφικινγκ) είχε κάτι στην προσωπικότητά της που την έσπρωχνε προς τα εκεί. Αν το σιχαινόταν πραγματικά, θα έκανε πολύ γρήγορα τη μπάζα της και θα έφευγε. Έχω ακούσει μια Βουλγάρα βίζιτα που μου είχε πει πως μάζευε λεφτά για να φύγει και να κάνει ταβέρνα στη χώρα της, μου έδειξε τα καμένα από λαδιές χέρια της. Και για άλλη Ρωσίδα που ήρθε την κατάλληλη στιγμή, έκανε τη μπάζα της και σε 5 χρόνια γύρισε Ρωσία κι άνοιξε ένα μικρό Σούπερ Μάρκετ. Σίγουρα θα υπάρχουν εξαιρέσεις. Για να συνεχίζει το μπουρδέλο, σημαίνει ότι κάτι την τραβάει σε αυτή τη ζωή. Στη χώρα μας ήρθαν κοπέλες από Ανατολικό μπλοκ οι οποίες ήταν ΘΕΕΣ σε σύγκριση με τις Ελληνίδες, κι όμως επέλεξαν να καθαρίζουν σπίτια και να ξεσκατίζουν ηλικιωμένους, αντί να βγουν στη Βίζιτα ή να καβατζώσουν κάποιο χορηγό
 

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
Ας πουμε υπαρχει ποτε περιπτωση να βγαλεις απο το μπουρδελο και να την κανεις δικια σου μια κοπελα σαν την Μπαρμπορα απο το Βεργας;
 
  • Like
Αντιδράσεις: jik

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom