Νέα

Ποιο είναι το καλύτερο Smartphone που υπάρχει;;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 153
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος μαρκα ειναι η καλύτερη;;;

  • Apple

    Ψήφοι: 64 26,1%
  • Samsung

    Ψήφοι: 63 25,7%
  • LG

    Ψήφοι: 9 3,7%
  • Huawei

    Ψήφοι: 17 6,9%
  • Xiaomi

    Ψήφοι: 47 19,2%
  • Nexus

    Ψήφοι: 3 1,2%
  • Microsoft

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Motorola

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • HTC

    Ψήφοι: 4 1,6%
  • SONY

    Ψήφοι: 8 3,3%
  • Nokia

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Blackberry

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • Lenovo

    Ψήφοι: 6 2,4%
  • ZTE

    Ψήφοι: 2 0,8%
  • OnePlus

    Ψήφοι: 12 4,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    245

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
818
Κριτικές
1
Like
1.692
Πόντοι
206
Εγώ με το xiaomi redminote 4x μια χαρά βολευτηκα μόνο 162 ευρώ πριν ένα χρόνο. Είναι το Samsung του "φτωχού "η οποιου δεν κάνει πολλά πράγματα  όπως εγώ
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
απο σερβις εχει το μενου φιλε?

Δεν ξερω. Ειχα το 2 το 3Τ και το 5. Το 2 ειναι στο συρταρι, το 3Τ το εχασα, και το 5 το εδωσα στην γιαγια... Τωρα πηρα το 6. Δεν ετυχε κανενα να χρειαστει σερβις.....
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.413
Πόντοι
736
Εχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου , το έγραψα προηγουμένως σε ψιλολάθος θρέντ , το αντιγράφω και εδω.

Παίδες δεν ξέρω αν είμαι στο σωστο νήμα , αυτό βρήκα πρώτο σχετικα με κινητά , έχω ενα Vodafone smart prime 6 αν το θυμάμαι καλά , και μάλλον θέλει αλλαγή μικρόφωνο γιατί ακουγομαι πολύ χαμηλά , το ερώτημα είναι αξίζει τον κόπο να το φτιαξω η αν βγαίνει κάνα 80αρι πχ η επισκευή να βάλω αλλά τοσα να πάρω κάνα καινούριο ; γιατί το δικο μου έχει μονο ενα γιγα Ραμ και όσο να ναι είναι και σχετικά παλιό το μοντελο , υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο να το αφήσω έτσι και να επικοινωνώ με μηνύματα :P

Αν ξέρει κανείς περίπου πόσο βγαίνει μια τέτοια επισκευή , η έχει καμια καλη πρόταση για καινουριο , πχ κανα τέτοιο ισως

υγ. Το κινητό μου είναι όντως το μοντέλο που λέω πιό πάνω.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.413
Πόντοι
736
Εχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου , το έγραψα προηγουμένως σε ψιλολάθος θρέντ , το αντιγράφω και εδω.

Παίδες δεν ξέρω αν είμαι στο σωστο νήμα , αυτό βρήκα πρώτο σχετικα με κινητά , έχω ενα Vodafone smart prime 6 αν το θυμάμαι καλά , και μάλλον θέλει αλλαγή μικρόφωνο γιατί ακουγομαι πολύ χαμηλά , το ερώτημα είναι αξίζει τον κόπο να το φτιαξω η αν βγαίνει κάνα 80αρι πχ η επισκευή να βάλω αλλά τοσα να πάρω κάνα καινούριο ; γιατί το δικο μου έχει μονο ενα γιγα Ραμ και όσο να ναι είναι και σχετικά παλιό το μοντελο , υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο να το αφήσω έτσι και να επικοινωνώ με μηνύματα :P

Αν ξέρει κανείς περίπου πόσο βγαίνει μια τέτοια επισκευή , η έχει καμια καλη πρόταση για καινουριο , πχ κανα τέτοιο ισως

υγ. Το κινητό μου είναι όντως το μοντέλο που λέω πιό πάνω.
Τελικά ρώτησα σήμερα στην vodafone και μου είπαν οτι η αλλαγη του μικροφώνου βγαίνει 30 ευρώ , αλλά απο την άλλη δεν είμαι και σίγουρος οτι φταίει το μικρόφωνο , μηπως φταίει κάτι άλλο πχ η ενίσχυση του μικροφώνου (αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά λογικά θα υπάρχει) και τελικά μηπως βγεί παραπάνω η επισκευή οπότε μήπως να πάω κατευθείαν για καινούριο ;  :think:
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Τελικά ρώτησα σήμερα στην vodafone και μου είπαν οτι η αλλαγη του μικροφώνου βγαίνει 30 ευρώ , αλλά απο την άλλη δεν είμαι και σίγουρος οτι φταίει το μικρόφωνο , μηπως φταίει κάτι άλλο πχ η ενίσχυση του μικροφώνου (αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά λογικά θα υπάρχει) και τελικά μηπως βγεί παραπάνω η επισκευή οπότε μήπως να πάω κατευθείαν για καινούριο ;  :think:
Πολύ το ψειρίζεις.Αγόρασε άλλο και ξεμπερδεψε.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.558
Κριτικές
12
Like
6.385
Πόντοι
2.646
Τελικά ρώτησα σήμερα στην vodafone και μου είπαν οτι η αλλαγη του μικροφώνου βγαίνει 30 ευρώ , αλλά απο την άλλη δεν είμαι και σίγουρος οτι φταίει το μικρόφωνο , μηπως φταίει κάτι άλλο πχ η ενίσχυση του μικροφώνου (αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά λογικά θα υπάρχει) και τελικά μηπως βγεί παραπάνω η επισκευή οπότε μήπως να πάω κατευθείαν για καινούριο ;  :think:
τυπε,κάνε ένα δώρο στον εαυτό σου.Παρε καινούργιο.Προτεινω s9+
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.413
Πόντοι
736
Πολύ το ψειρίζεις.Αγόρασε άλλο και ξεμπερδεψε.
τυπε,κάνε ένα δώρο στον εαυτό σου.Παρε καινούργιο.Προτεινω s9+
Μαλλον θα πάρω καινούργιο αλλά το πολυ μέχρι 150-170 ευρώ σκέφτομαι , επειδη μάλιστα δεν το καίγομαι να φτιαχτεί γρήγορα μάλλον θα περιμένω για καμιά καλή προσφορά.

Βασικά σκέφτηκα και μια άλλη εναλλακτική , μπορώ να πάρω ένα καινούργιο των 20 ευρώ που είναι μόνο για ομιλία και να κρατησω και αυτό που έχω , πιο φτηνα θα μου βγεί απο τα 30 ευρώ που θέλει για να γίνει το δικό μου , ασε που θα πρέπει να μείνω χωρις κινητο για μερικές μέρες.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.627
Κριτικές
61
Like
39.819
Πόντοι
21.555
Xiaomi 5 plus 64gb
:respect:
 

Zane

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2013
Μηνύματα
2.086
Like
71
Πόντοι
16

μουφα, αν θες xiaomi παρε το note 5 που ναι απο τα τιμια φτηνα. Το αλλο τιμιο φτηνο ειναι το P Smart της Huawei στην αντιστοιχη τιμη. Το 5plus ειναι πιο παλιο/χειροτερο επεξεργαστη+καμερες


Γενικα, το καλυτερο κινητο ειναι αυτο που κοστιζει τοσο ωστε να μπορεις να το πεταξεις σε 2 χρονια και να μη κλαις τα λεφτα σου. Για αλλους αυτο το ποσο ειναι 100 ευρω, για αλλους 1000
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.413
Πόντοι
736
μουφα, αν θες xiaomi παρε το note 5 που ναι απο τα τιμια φτηνα. Το αλλο τιμιο φτηνο ειναι το P Smart της Huawei στην αντιστοιχη τιμη. Το 5plus ειναι πιο παλιο/χειροτερο επεξεργαστη+καμερες


Γενικα, το καλυτερο κινητο ειναι αυτο που κοστιζει τοσο ωστε να μπορεις να το πεταξεις σε 2 χρονια και να μη κλαις τα λεφτα σου. Για αλλους αυτο το ποσο ειναι 100 ευρω, για αλλους 1000
Εγω σκέφτομαι για το asus με την 5.2 οθόνη , νομίζω στα 125 ευρώ είναι καλή τιμη , είναι μεν παλιό αλλά πριν κανενα χρόνο ηταν αρκετά πιο ακριβό νομίζω.

 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Εγω σκέφτομαι για το asus με την 5.2 οθόνη , νομίζω στα 125 ευρώ είναι καλή τιμη , είναι μεν παλιό αλλά πριν κανενα χρόνο ηταν αρκετά πιο ακριβό νομίζω.

ειχα παρει το asus zenfone go  με 100 ευρω καλη μπαταρια  κραταει 2 μερες με νορμαλ χρηση  κατι που το samsung j5 με την ιδια χρηση ηθελε στο τελος της μερας φορτισμα πεφτοντας κατω από το 10% και το asus να εχει ποσοστο μπαταριας 55% αλλα μεχρι εκει,χαλια οθονη παμπάλαιος επεξεργαστης και το χειροτερο που και που κολλαει και αναγκάζομαι να βαζω και να ξαναβαζω μπαταρια για να ξεκολλησει.ισως τα πιο ακριβα asus να είναι καλυτερα.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
εγω παντως το s8 to Πηρα γιατι ελεγε η σαμσουνγκ τοτε πως η φθορα της μπαταριας μετα απο ενα χρονο θα ειναι ελαχιστη σε σχεση με εκεινη του σ7 εντζ!! παπαρια μεντολες!! ευτυχως μου εσπασε το καπακι κ αφου θα παει που θα παει στο σερβις της σαμσουνγκ ειμαι κ για αλλαγη μπαταριας μιας που πλεον μετα απο σκαρτο χρονο χρησης η μπαταρια σερνεται
από το s7 και μετα τα περισσοτερα σαμσουνγκ εχουν θεμα αξιοπιστίας και ποιοτητας κατι που στα παλαιοτερα ισχιε το αντιθετο.
 

laiono13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2018
Μηνύματα
29
Κριτικές
11
Like
683
Πόντοι
990
Τα XiaoMi είναι τα καλύτερα ως προς την τιμή! Δεν έχω παράπονο χρόνια τώρα.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Τύποι τα τελευταία χρόνια έχω δουλέψει τα εξής κινητά:

Πριν 5 χρόνια αγόρασα για μένα ένα iPhone 5S. Κινητό σκυλί αν και το έχω κακομεταχειριστεί, μέχρι και μέσα στη θάλασσα μου έχει πέσει. Ακόμα το χρησιμοποιώ, αν και τώρα κολλάει συχνά και η μπαταρία του δεν αντέχει πάνω από μισή μέρα. Πέρυσι μου έδωσε η εταιρία μου ένα Samsung S8, δε με ενθουσιάζει, η μπαταρία άρχισε σε λιγότερο από χρόνο να τα φτύνει, ενώ πολλές φορές κολλάει.

Για τη γυναίκα μου είχα αγοράσει ενα Huawei Lite to 2016. Με διαφορά το χειρότερο κινητό που δούλεψα ποτέ, με έκανε να αποφασίσω να μην αγοράσω ποτέ ξανά κινέζικο. Ανταποκρίνεται αργά, κολλάει, κάνει απο μόνο του επανακινήσεις, οι εφαρμογές αργούν. Μόνο η μπαταρία του είναι κάπως καλή. Μέσα σε δυο μόλις χρόνια είναι σκουπίδι, δουλεύει χειρότερα από το παλιό μου iPhone 5S, που είναι 5 χρονών κινητό.

Το προηγούμενο χρόνο αγόρασα για τη γυναίκα μου ένα iPhone SE. Προς το παρόν κανένα πρόβλημα, όταν το συγκρίνω με το δικό μου Samsung S8 βρίσκω το iPhone SE ανώτερο. Το αστείο είναι πως η γυναίκα μου, από πολέμιος της Apple τώρα πλέον έγινε φαν. Αν και παραπονιέται επειδή λέει με τα iPhone δεν μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις με το κινητό σου (δεν το πολυκαταλαβαινω).

Για να ανακεφαλαιώσουμε, βάσει της δικιάς μου εμπειρίας, iPhone και πάλι iPhone. Είναι πανάκριβα ναι, αλλά είναι μίλια μπροστά από τον ανταγωνισμό όσον αφορά την ποιότητα. Ειδικά κάτι κινέζικες μάρκες είναι για τα σκουπίδια, πεταμένα λεφτά. Πράγμα που με παραξενεύει για να είμαι ειλικρινής, αφού και τα iPhone στην Κίνα νομίζω κατασκευάζονται.
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.436
Πόντοι
1.446
Στην κίνα κατασκευάζονται αλλά με την τεχνογνωσία της κάθε εταιρίας ξεχωριστά.
Περίεργο γυναίκα να λέει ότι "δεν μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις με το κινητό σου" συνήθως προτιμούν τα iPnone λόγο ονόματος,εμφάνισης και απλότητας στη χρήση.
Αυτό το iPnone SE είναι "ανώμαλο" κινητό τραβάει με ψηφιακή σταθεροποίηση κατά πολύ καλύτερο βίντεο από κινητά με οπτική σταθεροποίηση !!!
Πως πίπες το κατάφεραν αυτό τα τεχνίκια της Apple ... πρέπει να τους είχαν σε κάνα μπουντρούμι με ψωμί και νερό μέχρι να γράψουν τέτοιο κώδικα.

Από Xiaomi θα προτιμούσα το Α1.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom