Νέα

Ποιά λέξη/φράση σας ξενερώνει περισσότερο;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DoBeL
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 127
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Για κάποιο λόγο όταν αντικαθιστούν το " με τον Γιώργο " π.χ. με το " με Γιώργο ".

Μου ακούγεται εντελώς φάουλ.
Aυτο είναι κλασικό λάθος λόγου των κομμουνιστών και οσων κάνουν λάθη στα ελληνικά γενικά...
Καταργούν το αρσενικο επειδή η επόμενη λέξη αρχίζει από σύμφωνο...
Το αρσενικό καταργείται γενικά έτσι και αλλιώς ...δεν χρειάζεται να το κάνουμε αυτό και στην γλώσσα μας .
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Συμφωνώ για τα μωρουδίστικα λιλί ,τσουτσού, πιπί ,μεμέ λες και είσαι προγλωσσικός.
Η φράση που σιχαίνομαι είναι το "σε βλέπω σαν φίλο". Πες την αλήθεια καλύτερα, δε μου αρέσεις. Τους φίλους σου τους συνανστρέφεσαι κάθε μέρα, εμένα μου λες "σε βλέπω σαν φίλο" για να μη με ξαναδείς.
Όχι,σωστό είναι...
Σε συμπαθεί φιλικά αλλά δεν προκαλείς ερεθισμό στην τσέπ...εχχμμμμ...στα φύλλα της καρδιάς της.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Εμένα αυτό που με ξενερώνει αφάνταστα είναι όταν την ώρα της αποκορύφωσης η γυναίκα μου με αναφέρει με αλλά ονόματα.
:think:
Λέτε να σημαίνει κάτι
Όταν πας Θεσσαλονίκη προσεχε μην περάσεις από την Καμάρα γιατί θα χτυπήσεις...
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: noblue

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
527
Like
1.524
Πόντοι
206
''Χάρη σου κάνουμε.'' ότι πιο χειρότερο να σου πει κάποιος για να σου δείξει ελεημοσύνη, που στην Ελλάδα είναι συνηθές φαινόμενο.
''Δεν έγινε και κάτι που καθυστέρησα" η πιο ηλίθια δικαιολογία που δίνει κάποιος όταν αργεί πάνω από 10 λεπτά χωρίς να σε ενημερώσει σε ραντεβού.
 

Intruder80

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2020
Μηνύματα
946
Κριτικές
2
Like
3.224
Πόντοι
446
Μου την σπάνε οι πολλές αγγλικές λέξεις ανάμεσα στα ελληνικά μας.
Πάντα υπήρχαν, όμως από το 2010 με την έλευση μαζικά του ίντερνετ και του κινητού τηλεφώνου η μαλακία απογειώθηκε.
Ρε μαλάκες μην είμαστε τόσο αμερικανάκια.
-κάνω φοκους
-έφαγα Χ
-μπαζερ μπιτερ
-κουλ (είμαι κι ο μαλάκας ο Αλέξης_κουλ)
-μιλφ
-γκραννυ
-σουγκαρ νταντυ
και ένα σωρό άλλες μπούρδες είτε στα ελληνικά, είτε στα αγγλικά, είτε σε greeklish γραφή.
Ολα αυτα τα καταγγέλεις εσυ...ο Alexis cool ετσι????Χαχαχαχα...ρε μαλάκες ουτε οι τρελογιατροι δεν σας αναλαμβάνουν πλεον!!!!Θα χρειαστουν αυτοι γιατρο μετα....ε ρε...γλέντια!!!!
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
20
Like
5.971
Πόντοι
6.815
εναλλακτικα μπορεις να βγαλεις το στραπον απ τον κωλο για να μην σε λεει Σουλα :hi:
Μπορείς να γίνεις και μεγαλύτερος μαλάκας η έχεις πιάσει πάτο.:think:

Και θα σου έλεγα να μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια :tn36:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.080
Like
11.541
Πόντοι
2.606
Μπορείς να γίνεις και μεγαλύτερος μαλάκας η έχεις πιάσει πάτο.:think:

Και θα σου έλεγα να μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια :tn36:
Σαν αρσακειάδα γράφεις για μεζέ σε έχω τραβά σε πέρα θα ματώσει η κωλοτρυπιδα σου μαζί μου
 

noblue

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
20
Like
5.971
Πόντοι
6.815
Σαν αρσακειάδα γράφεις για μεζέ σε έχω τραβά σε πέρα θα ματώσει η κωλοτρυπιδα σου μαζί μου
Μόνο από το χέσιμο που θα φας παλιοκαριολακι θα ματωσω.
Τράβα παίξε το πουλάκι σου, αν έχεις, κάπου αλλού και αν δεν με ξέρεις καλύτερα μην ασχολείσαι μαζί μου αρχίδι.
Σάλτα και γαμησου ΓΤΜΤΜ
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.079
Like
3.818
Πόντοι
456
Ολα αυτα τα καταγγέλεις εσυ...ο Alexis cool ετσι????Χαχαχαχα...ρε μαλάκες ουτε οι τρελογιατροι δεν σας αναλαμβάνουν πλεον!!!!Θα χρειαστουν αυτοι γιατρο μετα....ε ρε...γλέντια!!!!
Τρολάρεις και καλά κάνεις.
Το ψευδώνυμο μου όντως είναι μία μαλακία και μισή που όταν γράφτηκα προ πολλών ετών στο μπου.κομ το έκανα χωρίς κάποια ιδιαίτερη σκέψη. Και προκειμένου να το αλλάξω έμεινα με αυτό.
Ελπίζω να σε διαφώτισα.
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.080
Like
11.541
Πόντοι
2.606
Μόνο από το χέσιμο που θα φας παλιοκαριολακι θα ματωσω.
Τράβα παίξε το πουλάκι σου, αν έχεις, κάπου αλλού και αν δεν με ξέρεις καλύτερα μην ασχολείσαι μαζί μου αρχίδι.
Σάλτα και γαμησου ΓΤΜΤΜ
Θέλω να σε μάθω καλύτερα για πάμε
 

Intruder80

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2020
Μηνύματα
946
Κριτικές
2
Like
3.224
Πόντοι
446
Τρολάρεις και καλά κάνεις.
Το ψευδώνυμο μου όντως είναι μία μαλακία και μισή που όταν γράφτηκα προ πολλών ετών στο μπου.κομ το έκανα χωρίς κάποια ιδιαίτερη σκέψη. Και προκειμένου να το αλλάξω έμεινα με αυτό.
Ελπίζω να σε διαφώτισα.
Πλήρως...οχι πως ειναι δύσκολο να το αλλάξεις παντως...με δυο κινήσεις και τσουπ...επήλθε η αλλαγη!!!Τεσπα πράξε οπως νομιζεις....δεν θα κάνω ελεγχο σε κανεναν για το τι κάνει και τι οχι...αλλα απο την μια να κράζεις και απο την αλλη να εισαι (η να φαίνεσαι τεσπα) αυτο που κράζεις...ε...χτυπάει στο δόξα πατρι φιλαράκι!!!!Ολα καλα...καλο βράδυ να έχουμε!!!
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.079
Like
3.818
Πόντοι
456
Πλήρως...οχι πως ειναι δύσκολο να το αλλάξεις παντως...με δυο κινήσεις και τσουπ...επήλθε η αλλαγη!!!Τεσπα πράξε οπως νομιζεις....δεν θα κάνω ελεγχο σε κανεναν για το τι κάνει και τι οχι...αλλα απο την μια να κράζεις και απο την αλλη να εισαι (η να φαίνεσαι τεσπα) αυτο που κράζεις...ε...χτυπάει στο δόξα πατρι φιλαράκι!!!!Ολα καλα...καλο βράδυ να έχουμε!!!
Ήδη προτού το γράψεις, αυτοσαρκάστηκα.
Πάμε παρακάτω.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Μου τη σπάει όταν μου λένε τι κάνεις και απαντάω "καλά" και απαντάνε "πάντα καλά"
Αυτα οι Αθηνεζοι τα λένε....
Εμείς οι Βόρειοι δεν βάζουμε παραπάνω σάλτσες....απλά δεν λέμε τίποτα άλλο μετά το "καλά".
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.798
Κριτικές
62
Like
40.177
Πόντοι
8.530
Ολα αυτα τα καταγγέλεις εσυ...ο Alexis cool ετσι????Χαχαχαχα...ρε μαλάκες ουτε οι τρελογιατροι δεν σας αναλαμβάνουν πλεον!!!!Θα χρειαστουν αυτοι γιατρο μετα....ε ρε...γλέντια!!!!
Τα καγκουροgreeklish είναι πολύ χειρότερα....όμως είναι δύσκολο να αποδώσεις κάποιους όρους στα ελληνικά...π.χ.την ασίστ πάσα πως θα την πεις;Βοηθητική;Ποιος θα το καταλάβει...;:dunno:
 

Enter_Analman

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2024
Μηνύματα
45
Like
632
Πόντοι
80

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.358
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
Έχει υπάρξει κι άλλο τέτοιο θέμα.
Κάνουμε και καμιά αναζήτηση πριν γράψουμε.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
156
Like
331
Πόντοι
1
"γι αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε" 9 στις 10 δεν εχει καμια σχεση με το θεμα
"αυτον εκει που τον βλεπεις" η συνεχεια 100% ειναι βλακεια
"ο κοσμος εχει τρελαθει" που σημαινει μολις βγηκα απ τη σπηλια μου στον πραγματικο κοσμο


''Δεν έγινε και κάτι που καθυστέρησα" η πιο ηλίθια δικαιολογία που δίνει κάποιος όταν αργεί πάνω από 10 λεπτά χωρίς να σε ενημερώσει σε ραντεβού.
και να σε ενημερωνε παλι 10 λεπτα θα ειχε αργησει
 
Τελευταία τροποποίηση:

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.547
Κριτικές
2
Like
5.133
Πόντοι
1.056
Σε βλέπω σαν φίλο, σου αξίζει κάποιος/α καλύτερος/η
 

Spiliopulos

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2024
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
Με μπερδεύει όταν λέει δώσε μου πιο δυνατά αλλά σε δευτερόλεπτα λέει ότι πονάει, δεν ξέρω αν το θέλει σκληρό ή απαλό.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom