Νέα

Πίνακες / κάδρα για το σαλόνι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα drclaw
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 142
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
984
Κριτικές
12
Like
1.585
Πόντοι
5.965
θελω να παρω εναν γερο με τσιμπουκι,που βρισκουμε παιδια;που να ψαξω;

Σε καμιά βραδυά ποίησης που συχνάζουν οι κουλτουριάρηδες ...
ή σε κάνα λιμάνι ...
ανάλογα τα γούστα σου ...
:2funny: :dancing: :rockon:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Σε καμιά βραδυά ποίησης που συχνάζουν οι κουλτουριάρηδες ...
ή σε κάνα λιμάνι ...
ανάλογα τα γούστα σου ...
:2funny: :dancing: :rockon:
τυπε μιλαμε για τεχνη οχι για παππουδες σε τσοντοσινεμα.....μην εισαι μπαχαλακιας
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
984
Κριτικές
12
Like
1.585
Πόντοι
5.965
κρίμα ... τώρα δεν πρόκειται να βρω πληροφορία για αυτό ...  :2funny:
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
984
Κριτικές
12
Like
1.585
Πόντοι
5.965
τυπε μιλαμε για τεχνη οχι για παππουδες σε τσοντοσινεμα.....μην εισαι μπαχαλακιας
εντάξει ντε ... μην φωνάζεις ... χαβαλέ κάνουμε  :)
κι όπως είδες, στο θέμα απάντησα σοβαρότατα και έδωσα ότι πληροφορία είχα  ;) :)
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
984
Κριτικές
12
Like
1.585
Πόντοι
5.965
Πάντως, αν πραγματικά ψάχνεις να βρεις κάτι με θέμα σαν αυτό που πόσταρες και στη φώτο (γέρο με τσιμπούκι), σίγουρα θα βρεις πολλά.
Κάνε αναζήτηση στο ίντερνετ και βρες κάτι σε υψηλή ανάλυση και μεγάλο για να το τυπώσεις «μόνος σου», πήγαινε σε μαγαζιά με αφίσες και τέτοια είδη ή παρηγειλε το από κανένα site.
Τσέκαρε και αυτά που έχουν γραφτεί πιο πριν.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Πάντως, αν πραγματικά ψάχνεις να βρεις κάτι με θέμα σαν αυτό που πόσταρες και στη φώτο (γέρο με τσιμπούκι), σίγουρα θα βρεις πολλά.
Κάνε αναζήτηση στο ίντερνετ και βρες κάτι σε υψηλή ανάλυση και μεγάλο για να το τυπώσεις «μόνος σου», πήγαινε σε μαγαζιά με αφίσες και τέτοια είδη ή παρηγειλε το από κανένα site.
Τσέκαρε και αυτά που έχουν γραφτεί πιο πριν.
εισ ωραιος
 

xagnostos2006

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
984
Κριτικές
12
Like
1.585
Πόντοι
5.965
:happy:  Ευχαριστώ!!!  :hi:
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
Έστω ότι έχω βρει μια εικόνα σε μεγάλη ανάλυση, πχ:
A_Vincent_Van_Gogh.jpg

και θέλω να την τυπώσω σε πόστερ 1.50 x 0.70 (περίπου ένα τετραγωνικό δηλαδή) και να την κάνω κορνίζα (ή καμβά που είπε ο άλλος ο φίλος αλλά δε μου εξήγησε τι είναι).

Περίπου πόσο θα μου κοστίσει ; Υπάρχει κάποιος μπούσουλας για τιμές ανά τετραγωνικό ; Αυτό το μαγαζί που είπατε πριν "πηγή της αφίσας" τα κάνει αυτά ; έχει δείγματα για να δω το αποτέλεσμα ; θα φαίνεται σαν ζωγραφιστό ή σαν φωτογραφία;
Προσεξε τη μεταξοτυπια που δειχνει ασχημα σε σχεση με το λαδι σε καμβα.
Το σταχοχωραφο με κορακια σε αυθεντικες διαστασεις απο το μουσειο φαν χοχ εχει 179€
Συν μια κορνιζα παρομοια με του μουσειου αλλα 100€
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.671
Like
1.306
Πόντοι
366
δειτε κι αυτο παιδες... θα σας βοηθησει κυριως στο να βρειτε πινακα ζωγραφικης...
τα εχει κατηγοριοποιημενα ανα περιοδο και αλφαβητικα με ονομα καλλιτεχνη (πηγαινετε στο Artists)....εχει πολυ υλικο!!!!

 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Ο γέρος με το τσιμπούκι παίζει πολύ και στα παλιοπωλεία στο Μοναστηράκι.
 
OP
OP
drclaw

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Επίσης, χωρίς να είμαι καθόλου σίγουρος, έχω την εντύπωση πως η εκτύπωση σε καμβά δεν έχει το αποτέλεσμα που έχει η άλλη μέθοδος.
Έχει περάσει κάποιος καιρός και δεν πολύ θυμάμαι.
Μοιάζει πιο πολύ με εκτύπωση, ενώ το άλλο είναι σαν ζωγραφιστό, σαν πίνακας και έχει πιο πολύ αυτό το "σαγρέ" αποτέλεσμα που είπε κι ο φίλος πιο πριν.
Και στην επεξεργασία - μετατροπή της αφίσας σε καμβά υπάρχουν διάφορες μέθοδοι με διαφορετικό αποτέλεσμα.
Κάτσε να δούμε, μπορεί κάποιος άλλος φίλος να ξέρει και να μας δώσει τα φώτα του.

Πήγαινε όμως να δεις και από κοντά και μετά αποφασίζεις.

Παίχτη μου σε ευχαριστώ πολύ, δεν ήξερα ότι υπάρχουν τόσες επιλογές (πέραν του κλασσικού πίνακα ζωγραφικής) και ειδικά τόσο οικονομικές...

Βέβαια με όλα αυτά θα χρειαστεί να το ψάξω ακόμα περισσότερο  :coffee:
 
OP
OP
drclaw

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Προσεξε τη μεταξοτυπια που δειχνει ασχημα σε σχεση με το λαδι σε καμβα.
Το σταχοχωραφο με κορακια σε αυθεντικες διαστασεις απο το μουσειο φαν χοχ εχει 179€
Συν μια κορνιζα παρομοια με του μουσειου αλλα 100€

Πολύ καλή επιλογή φαίνεται αν και νομίζω ότι θα προτιμήσω να το τυπώσω το σταχοχώραφο για να μου έρθει πιο φθηνά (σε σχέση με το να το ψωνίσω από εκεί)  :thumbsup:
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
Πολύ καλή επιλογή φαίνεται αν και νομίζω ότι θα προτιμήσω να το τυπώσω το σταχοχώραφο για να μου έρθει πιο φθηνά (σε σχέση με το να το ψωνίσω από εκεί)  :thumbsup:
Οπως και να το εχεις το σταχοχωραφο αξιζει, βεβαια ακρως καταθλιπτικο με την καταιγιδα να ερχεται και τα κορακια που συμβολιζουν το θανατο να προσπαθουν να την αποφυγουν..
Και φυσικα ο τρελλος  ζωγραφος μετα απο λιγο αυτοκτονησε.
Εγω παντως που το βλεπω καθε μερα δε με χαλαει καθολου.
Θα μπορουσες βεβαια να επιλεξεις και τους πατατοφαγους, αλλη κλαση αυτο!
 
OP
OP
drclaw

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Οπως και να το εχεις το σταχοχωραφο αξιζει, βεβαια ακρως καταθλιπτικο με την καταιγιδα να ερχεται και τα κορακια που συμβολιζουν το θανατο να προσπαθουν να την αποφυγουν..
Και φυσικα ο τρελλος  ζωγραφος μετα απο λιγο αυτοκτονησε.
Εγω παντως που το βλεπω καθε μερα δε με χαλαει καθολου.
Θα μπορουσες βεβαια να επιλεξεις και τους πατατοφαγους, αλλη κλαση αυτο!

Παίχτη μου πολύ σκοτεινό οι πατατοφάγοι ! Αμα το βλέπω κάθε μέρα θα με πιάσει κατάθλιψη  :headbang:

Προτιμώ πιο φωτεινά έργα όπως η Ζωή
gogh_orchard-plum-trees.jpg
ή η Αναγέννηση
sower.jpg


Και τα ηλιοτρόπια βέβαια αλλά αυτό το έχει και η κουτσή Μαρία
sunflower+1.jpg




 
OP
OP
drclaw

drclaw

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2014
Μηνύματα
1.106
Like
9
Πόντοι
16
Για τους φίλους που ζητάνε ντε και καλά "γέρους με τσιμπούκια".

Ο drclaw έψαξε σε όλο το ιντερνετ χρησιμοποιώντας τα τελειότερα εργαλεία τελευταίας γενιάς (google search δηλαδή) και σας παρουσιάζει τα καλύτερα αποτελέσματα:

1.
URL]


2.
URL]


3.
URL]


4.
URL]


5.
URL]


6.
URL]

[size=15pt]
Προσέξτε τύποι, τα συγκεκριμένα έχουν μέγεθος πάνω από 4MP δηλαδή πολύ καλή ποιότητα οπότε είναι από την παραγωγή στην κατανάλωση, τα παίρνετε όπως είναι και πάτε και τα τυπώνετε σε αφίσες κλπ για να βλέπετε κάθε μέρας τους γέρους με τα τσιμπουκάκια τους  :rockon: :rockon: :rockon:
[/size]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom