Νέα

Πέθανε ο Βασίλης Καρράς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 386
  • Εμφανίσεις 24K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.790
Κριτικές
62
Like
40.173
Πόντοι
8.530
Τύπε τα σήκωνε και το σκαρί του αυτά. Δεν είναι για όλους αυτές οι καταχρήσεις...
Τελικά, ο καρκίνος τον σκότωσε ή ο COVID;
Η κινεζική πανούκλα .
Αν δεν υπήρχε ο καρκίνος εύκολα δύσκολα θα γλυτωνε.
Τώρα όμως ήταν ετοιμόρροπος και όπως είπε συναγωνιστής νωρίτερα θα πάθαινε ζημιά και με ένα κρύωμα.
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.537
Like
12.557
Πόντοι
2.256
Δεν ήταν από τους αγαπημένους μου.
Τον άκουγα παντού όμως το 1991, ειδικά εκεί που ήμουν φαντάρος, στο Κιλκίς.
Παντού έπαιζαν τα τραγούδια του...
Καλό του ταξίδι, από τους λίγους αξιοπρεπείς και αυθεντικούς καλλιτέχνες.
Πολύκαστρο ή Νέα Σάντα τύπε μου;;;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.790
Κριτικές
62
Like
40.173
Πόντοι
8.530
Μάλλον και τα δύο...
εγώ δεν το υιοθετώ αυτό.Γενικα στα Βόρεια υπάρχουν πολλά γαλάζια κάστρα και φυσικά πολλοί ΠΑΟΚτσηδες άρα αυτό δεν έχει γενική εφαρμογή.
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.585
Κριτικές
3
Like
27.756
Πόντοι
6.186
αιωνία η μνήμη του άρχοντα!
 

topscorer

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Νοε 2014
Μηνύματα
1.664
Κριτικές
29
Like
4.765
Πόντοι
5.646
Τέλος εποχής....
Η αυλαία έπεσε για τον μεγαλύτερο Έλληνα λαϊκό τραγουδιστή της εποχής μας! Απόψε το απόγευμα της 24ης Δεκεμβρίου του 2024 παραμονή Χριστουγέννων ο αγαπημένος μας Βασίλης Καρράς μας άφησε για πάντα.Απο σήμερα ο καλλιτέχνης που όλοι λατρέψαμε θα βρίσκεται παρέα με άλλους μεγάλους,με τον Στράτο,τον Στέλιο,την Ρίτα,τον Νίκο Παπάζογλου, τον Δημήτρη Μητροπάνο... ακόμα και με τον Παντελή!Η απώλεια του Βασίλη είναι μεγάλη και δυσαναπλήρωτη μα θα πρέπει να βρούμε τον τρόπο να ξεπεράσουμε το σόκ και να στηρίξουμε την οικογένειά του!Ο Βασίλης Καρράς υπήρξε πέρα απο καλός τραγουδιστής ένας σπουδαίος άνθρωπος που βοήθησε πολύ κόσμο εντός και εκτός δουλειάς..! Δοτικός και γενναιόδωρος στη δουλειά και στη ζωή,στους συνεργάτες και στον απλό κόσμο.Ο Βασίλης δεν επεδίωξε ποτέ την αυτοπροβολή,δεν έβαλε ποτέ τον εαυτό του πάνω απο συναδέλφους παλιούς και νέους.
Screenshot_20231224_190407_com.facebook.katana.jpg
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.696
Like
29.025
Πόντοι
6.056
Μείναμε με Αργυρό, Βερτη, Οικονομόπουλο και κατι άκυρους ακομα που δεν τους ξερει η μανα τους. Ασε που αυτοι στο λαικο πέρασαν και δεν ακουμπησαν.
 

stadeos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.247
Like
1.693
Πόντοι
216
Ένας μεγάλος συγχρονος λαϊκός τραγουδιστής έφυγε από την ζωή έχοντας αφήσει ως παρακαταθήκη τεράστια άσματα της καψούρας που μιλάνε στην καρδιά του άνδρα κα ενίοτε και της γυναίκας.
Ας αναπαυθεί εν ειρήνη.
Ίσως εκεί που πηγαίνει συναντήσει τον Παντελίδη και τον Μήτσο τον Μαχαίρα...
Υ.Γ. Ελπίζω οι παλαιοί του συνοδοιπόροι στην πίστα (Τερζής,Μελάς,Φωτιάδης κ.α.) να του κάνουνε κάποιο αφιέρωμα-συναυλία!
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
1.964
Κριτικές
1
Like
3.041
Πόντοι
456
ΠΑΟΚ ουισκι και του Καρρα οι δισκοι

RIP Μπιλαρε
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Φίλοι εγώ δεν είμαι και τόσο των σκυλαδικων, αλλά αυτό που έγινε απόψε δεν μπορεί να τι φανταστεί κανένας. Ευρισκόμενος σε φίλο ραδιοερασιτέχνη για λίγη ώρα
αουγα τις μεταδόσεις από πλοία από μακρά από βραχεα από όλες τις μπάντες ερασιτέχνες, πειρατές σε όλο τον κόσμο έπαιζαν το Νύχτα ξελογιαστρα σαν να μεταδίδεται ένα μήνυμα παγκοσμίως από όλη την Ελλάδα προς κάθε μέρος της υφηλίου.
Δεν έχω συναντήσει στην ζωή μου να ακούς αυθόρμητα αυτό το πράγμα. Μετέδιδαν το τραγούδι σε κάθε συχνότητα από τοπικά γειτονιά σε γειτονιά με ,pmr μέχρι KWatt για όλο τον κόσμο. Ακουσα μέχρι καράβι από την Αργεντινή το έβαλε για λίγο.....
Δεν νομίζω να ξανασυμβεί τέτοιο πράγμα για κανένα Έλληνα, ούτε όταν πέθανε ο Θεοδωράκης δεν είχε συμβεί τέτοιο φαινόμενο.
Όποιος Έλληνας είχε απόψε πομπο σε οποιαδήποτε συχνότητα μετέδιδε Καρρα σήμερα έστω για λίγο δευτερόλεπτα.
Σαν φόρο τιμής.
Ήταν συγκινητικο να ακούς ΕΚΑβ ομάδες διάσωσης security μικρά παιδιά παππούδες να παίζουν για λίγα δευτερόλεπτα Καρρά.
Μόνο αυτό δείχνει ότι αυτός ο άνθρωπος δεν είχε κανένα εχθρό όλοι προσκύνησαν για λίγο....
 
Τελευταία τροποποίηση:

8/2/1981

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2018
Μηνύματα
1.156
Κριτικές
3
Like
4.740
Πόντοι
736
3 μπουκάλια έπινε μαν στη καθησια του και ενα αρνι συχνά,αλλά έφυγε χορτάτος ωραίος τύπος.
Είχα διαβάσει μια συνέντευξη του πρόσφατα πριν 4-5 χρόνια δηλαδή.Σε μια ερώτηση δημοσιογράφου είχε πει ότι είχε μεγαλώσει και πλέον οι καταχρήσεις είναι παρελθόν, χαρακτηριστικά είχε πει ότι πίνω ΜΟΝΟ 7-8 ουισκακια πριν βγω στη σκηνή και μετά το πρόγραμμα πάω σπίτι μου.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.344
Like
10.852
Πόντοι
3.556
3 μπουκάλια έπινε μαν στη καθησια του και ενα αρνι συχνά,αλλά έφυγε χορτάτος ωραίος τύπος.
Αραγε πιο να ηταν το αγαπημενο ουισκυ του Μπιλαρου; Ειχε καποιο η τα πινε ολα; Αν καποιος τον εζησε απο κοντα ας μας πει
 

mourganarxis

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2023
Μηνύματα
132
Like
118
Πόντοι
1
Καψουρα ουίσκι και του Καρρά οι δίσκοι......
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.194
Like
1.221
Πόντοι
266

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom