Νέα

Πάρτε επιτέλους τα διπλώματα από τους γέρους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ELMOUNIO
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 251
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Φαίνεται κυκλοφορούμε σε άλλους κόσμους.
Αλλά, παπάρια ξενιτεμένος είσαι, "ξενιτεμένε" μου.
Αν ζούσες όντως στην ξενιτιά, δε θα σε έπαιρνε να κάνεις τις παπαριές που κάνεις εδώ με το δίκυκλό σου.
Επίσης, θα έρχομαι οπότε θέλω και θα μεταφέρω τη γνώμη μου και τις εμπειρίες μου από τους ομοίους σου ΟΣΟ ΘΕΛΩ .
Κοκομοιρογλου έχω πλέον ένα 750cc μηχανή και ένα cabrio, ενώ 9 χρόνια εκτός Ελλάδος είχα πάντα και μηχανή και αυτοκίνητο.
Αν ποτέ φτάσεις να έχεις κάτι αντίστοιχο και να οδηγας χρόνια σε χώρες του εξωτερικού, τότε θα μπορείς να έχεις και άποψη.
Παίξε με το πουλάκι σου τώρα.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
Κοκομοιρογλου έχω πλέον ένα 750cc μηχανή και ένα cabrio, ενώ 9 χρόνια εκτός Ελλάδος είχα πάντα και μηχανή και αυτοκίνητο.
Αν ποτέ φτάσεις να έχεις κάτι αντίστοιχο και να οδηγας χρόνια σε χώρες του εξωτερικού, τότε θα μπορείς να έχεις και άποψη.
Παίξε με το πουλάκι σου τώρα.
Τύπε μου, με το πουλάκι μου παίζω, είτε λαμβάνω εντολή από εσένα, είτε όχι.
Ευχαριστώ για τη συμβουλή, ωστόσο!
Χαίρομαι επίσης που παραδέχεσαι ότι δεν είσαι πλέον κάτοικος εξωτερικού, όπως υπέθεσα
Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να μη συναντηθείς, φτερό με φτερό, ρόδα με ρόδα, με τους δικυκλιστές που έχω συναντηθεί εγώ.
Γιατί τότε, ίσως να με μνημονεύεις.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Τύπε μου, με το πουλάκι μου παίζω, είτε λαμβάνω εντολή από εσένα, είτε όχι.
Ευχαριστώ για τη συμβουλή, ωστόσο!
Χαίρομαι επίσης που παραδέχεσαι ότι δεν είσαι πλέον κάτοικος εξωτερικού, όπως υπέθεσα
Σου εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να μη συναντηθείς, φτερό με φτερό, ρόδα με ρόδα, με τους δικυκλιστές που έχω συναντηθεί εγώ.
Γιατί τότε, ίσως να με μνημονεύεις.
Έχεις πρόβλημα κατανόησης.
Πού έγραψα ότι δεν μένω εξωτερικό πια; Και γιατί σε αφορά εσένα;
Επίσης είμαι πάνω στις 2 ροδες καθημερινά εδώ και 20+ χρόνια. Έχω δει πολλά περισσότερα σκηνικά από σένα και έχω άποψη. Για αυτό σου λέω δεν έχεις να μου πεις τίποτα παραπάνω.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
Έχεις πρόβλημα κατανόησης.
Πού έγραψα ότι δεν μένω εξωτερικό πια; Και γιατί σε αφορά εσένα;
Επίσης είμαι πάνω στις 2 ροδες καθημερινά εδώ και 20+ χρόνια. Έχω δει πολλά περισσότερα σκηνικά από σένα και έχω άποψη. Για αυτό σου λέω δεν έχεις να μου πεις τίποτα παραπάνω.
Δεν έχω να σου πω τίποτα παραπάνω γιατί δεν έχεις να μου πεις τίποτα παραπάνω.
Οδηγώ από το 1994, σε Αθήνα και επαρχία. Παίζει δηλαδή να έχουμε συναντηθεί και να μην το ξέρουμε ε; :cheesy::cheesy:
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
και οχι μονο....! επρεπε να περιμενω πρωτα τις επισκευες και μετα να την καλεσω τηλεφωνικως.

οχι μηνυματα και μαλακιες:coffee:
Έλα ρε τύπε, έλα ρε τύπε, τι μηνύματα, 18 χρόνων είμαστε τώρα;;;
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.295
Like
2.954
Πόντοι
456
Έλα ρε τύπε, έλα ρε τύπε, τι μηνύματα, 18 χρόνων είμαστε τώρα;;;

και ομως τυπαρα ...!:coffee::coffee::coffee:

πλεον οταν αραζω το βραδυ στον καναπε,βαριεμαι να μιλαω λαιβ με γκομενες.
ειμαι σε φαση που δε μπορω τα πολλα πολλα,ο χρονος ειναι χρημα. και η ψυχικη ηρεμια χρυσος:coffee:
προτιμω πιο πολυ τυπικη επικοινωνια, μεχρι να πεσει ο φλοκος.

τελευταια φορα που μιλησα τηλεφωνικα ηταν περυσι με μια Αθηναια μιλφαρα που ειχα γνωρισει στη δευτερη καραντινα μεσω ψευτοπροφιλ στο φεισμπουκ...τρεχα γυρευε:tooth:
καυλωσε τοσο πολυ που ακομα μου το χτυπαει που δεν ...εχω κατεβει να συναντηθουμε! μου κρατησε μουτρα καποια στιγμη:coffee::coffee:
.....ο λογος που με συμπαθησε φουλ ειναι οτι το επαιζα ψυχολογος και μου ανοιχτηκε παρα πολυ. λες και γνωριζομαστε χρονια να πουμε.
αυτο ομως εμενα με ξενερωσε καπως. με την πρωτη ευκαιρια θα κατεβω και βλεπω να με φιλοξενει καμια εβδομαδα γιατι ειναι ανυπαντρη

ελπιζω να μου καλυψει ΚΑΙ εξοδα διατροφης κλπ ,μην τρωω σαν τον τουριστα σε εστιατορια που δεν...ξερω:coffee:
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
και ομως τυπαρα ...!:coffee::coffee::coffee:

πλεον οταν αραζω το βραδυ στον καναπε,βαριεμαι να μιλαω λαιβ με γκομενες.
ειμαι σε φαση που δε μπορω τα πολλα πολλα,ο χρονος ειναι χρημα. και η ψυχικη ηρεμια χρυσος:coffee:
προτιμω πιο πολυ τυπικη επικοινωνια, μεχρι να πεσει ο φλοκος.

τελευταια φορα που μιλησα τηλεφωνικα ηταν περυσι με μια Αθηναια μιλφαρα που ειχα γνωρισει στη δευτερη καραντινα μεσω ψευτοπροφιλ στο φεισμπουκ...τρεχα γυρευε:tooth:
καυλωσε τοσο πολυ που ακομα μου το χτυπαει που δεν ...εχω κατεβει να συναντηθουμε! μου κρατησε μουτρα καποια στιγμη:coffee::coffee:
.....ο λογος που με συμπαθησε φουλ ειναι οτι το επαιζα ψυχολογος και μου ανοιχτηκε παρα πολυ. λες και γνωριζομαστε χρονια να πουμε.
αυτο ομως εμενα με ξενερωσε καπως. με την πρωτη ευκαιρια θα κατεβω και βλεπω να με φιλοξενει καμια εβδομαδα γιατι ειναι ανυπαντρη

ελπιζω να μου καλυψει ΚΑΙ εξοδα διατροφης κλπ ,μην τρωω σαν τον τουριστα σε εστιατορια που δεν...ξερω:coffee:
Τύπε, γενικά δε θέλει πολύ μπούρου μπούρου με τις γκόμενες.
Το ξέρεις.
Λίγα λόγια, είτε τηλεφωνικά, είτε γραπτά.
Σου μιλάω ως παθών.
 

kammenos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
113
Like
133
Πόντοι
1
Εγώ τύπε όταν τους βλέπω να το κάνουν πάω τέρμα αριστερά και κόβω δεξιά τελευταία στιγμή.
Έχει πολλή πλάκα να τους βλέπεις να χέζονται πάνω τους!
:grin::grin::grin:
Πρόσφατα το έκανα σε ένα κωλόπαιδο !!!
Αντίθετα σε μονόδρομο ...
Πήρα φόρα και πήγαινα πάνω του !!!!!

Έπεσε στο αυτοκίνητο !!!

Φώναξα την τροχαία φυσικά !!!!

Δικαιώθηκα πανηγυρικά !!!
Έφαγε και κλίση !!!
Πλήρωσε το αυτοκίνητο επισκευή στην αντιπροσωπεία (είναι κάτω από 5 έτη οπότε είχα κάθε δικαίωμα να το πάω στην αντιπροσωπεία) , γιατί δεν είχε δίπλωμα μηχανής.
Η BMW του έβγαλε τα δόντια !!! Φταίω???.....Δεν φταίω ....
 

Valeri87

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2023
Μηνύματα
6
Like
1
Πόντοι
0
Εχουν καταντησει επικινδυνοι
 
  • Like
Αντιδράσεις: txar

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
Πρόσφατα το έκανα σε ένα κωλόπαιδο !!!
Αντίθετα σε μονόδρομο ...
Πήρα φόρα και πήγαινα πάνω του !!!!!

Έπεσε στο αυτοκίνητο !!!

Φώναξα την τροχαία φυσικά !!!!

Δικαιώθηκα πανηγυρικά !!!
Έφαγε και κλίση !!!
Πλήρωσε το αυτοκίνητο επισκευή στην αντιπροσωπεία (είναι κάτω από 5 έτη οπότε είχα κάθε δικαίωμα να το πάω στην αντιπροσωπεία) , γιατί δεν είχε δίπλωμα μηχανής.
Η BMW του έβγαλε τα δόντια !!! Φταίω???.....Δεν φταίω ....
Σε λατρεύω, αλλά δε θα το ρίσκαρα να πέσω πάνω του, γιατί ο άλλος μπορεί να σηκωθεί και να φύγει. Και αν δεν έχεις στοιχεία, τα πληρώνεις όλα από την τσέπη σου.
 

kammenos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
113
Like
133
Πόντοι
1
Σε λατρεύω, αλλά δε θα το ρίσκαρα να πέσω πάνω του, γιατί ο άλλος μπορεί να σηκωθεί και να φύγει. Και αν δεν έχεις στοιχεία, τα πληρώνεις όλα από την τσέπη σου.


ήρθε η ΔΙΑΣ και η τροχαία γιατί χτύπησε (φώναξα και ΕΚΑΒ)
Μάλιστα ο τροχαίος μου λέει : δεν μπορούσες να πας πιο δεξιά να περάσει ...
Απάντηση μου :
Που λέει ο ΚΟΚ ότι μπορεί να πάει ανάποδα σε μονόδρομο ? Που λέει ο ΚΟΚ ότι μπορεί να κάνει ό,τι θέλει ?
Αν είναι να πάω και εγώ ανάποδα στην Πανεπιστημίου
Κόψε κλίσεις ... Κόψε όλα τα δέοντα γράψε και αναφορά, και αν υπάρχει αντίρρηση δώσε μου τα στοιχεία σου για παραπέρα (άρνηση καθήκοντος) ;)

Την επόμενη φορά ελπίζω να πετύχω κάποιον με το Amarok και να τον "πάρω από κάτω" ...
Αφού έτσι θέλουν οι μηχανόβιοι αυτό πρέπει να εισπράττουν !
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
προτιμω πιο πολυ τυπικη επικοινωνια, μεχρι να πεσει ο φλοκος.
πρώτη φορά την ακούω την έκφραση
1.jpg

τελευταια φορα που μιλησα τηλεφωνικα ηταν περυσι με μια Αθηναια μιλφαρα που ειχα γνωρισει στη δευτερη καραντινα μεσω ψευτοπροφιλ στο φεισμπουκ...τρεχα γυρευε:tooth:
καυλωσε τοσο πολυ που ακομα μου το χτυπαει που δεν ...εχω κατεβει να συναντηθουμε! μου κρατησε μουτρα καποια στιγμη:coffee::coffee:
μιλφάρα η μόνη λογική λύση. μερικές όμως κολλάνε για σχέση, γάμο και ζαλίζουν @@
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.081
Πόντοι
456
ήρθε η ΔΙΑΣ και η τροχαία γιατί χτύπησε (φώναξα και ΕΚΑΒ)
Μάλιστα ο τροχαίος μου λέει : δεν μπορούσες να πας πιο δεξιά να περάσει ...
Αυτό σου λένε και οι ίδιοι οι παράνομοι. Άρα την γραμμη αυτή τη δίνει η τροχαία... μάλιστα.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
ήρθε η ΔΙΑΣ και η τροχαία γιατί χτύπησε (φώναξα και ΕΚΑΒ)
Μάλιστα ο τροχαίος μου λέει : δεν μπορούσες να πας πιο δεξιά να περάσει ...
Απάντηση μου :
Που λέει ο ΚΟΚ ότι μπορεί να πάει ανάποδα σε μονόδρομο ? Που λέει ο ΚΟΚ ότι μπορεί να κάνει ό,τι θέλει ?
Αν είναι να πάω και εγώ ανάποδα στην Πανεπιστημίου
Κόψε κλίσεις ... Κόψε όλα τα δέοντα γράψε και αναφορά, και αν υπάρχει αντίρρηση δώσε μου τα στοιχεία σου για παραπέρα (άρνηση καθήκοντος) ;)

Την επόμενη φορά ελπίζω να πετύχω κάποιον με το Amarok και να τον "πάρω από κάτω" ...
Αφού έτσι θέλουν οι μηχανόβιοι αυτό πρέπει να εισπράττουν !
Έτσι συνέχισε τις μαγκιές και να σε δω να κάνεις τέτοια κόλπα απέναντι σε κανέναν σε κανένα άγριο εργαλείο με τίποτα πετσινα κλπ.
Εκεί σε βλέπω κοκο και θα κάνεις χώρο να περάσει
Αλλιώς θα βγάλει κανένα κουμπουρι ή θα φωνάξει κανένα παρεάκι και μετά θα σε κλαίνε οι ρεγκες.

Τέτοιους μάγκες σαν εσένα που κάνεις τα κόλπα σε ντελιβερι και σκουτερακια τους ξέρουν ότι είναι μαγκιά και κλανια.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.357
Κριτικές
5
Like
5.428
Πόντοι
1.056
Έτσι συνέχισε τις μαγκιές και να σε δω να κάνεις τέτοια κόλπα απέναντι σε κανέναν σε κανένα άγριο εργαλείο με τίποτα πετσινα κλπ.
Εκεί σε βλέπω κοκο και θα κάνεις χώρο να περάσει
Αλλιώς θα βγάλει κανένα κουμπουρι ή θα φωνάξει κανένα παρεάκι και μετά θα σε κλαίνε οι ρεγκες.

Τέτοιους μάγκες σαν εσένα που κάνεις τα κόλπα σε ντελιβερι και σκουτερακια τους ξέρουν ότι είναι μαγκιά και κλανια.
Είσαι σε τίποτα Hells angels ξενιτεμένε;
Σφάζετε ακόμα κόσμο όπως τότε στο Altamont;
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.681
Like
67.833
Πόντοι
12.756
Πρόσφατα το έκανα σε ένα κωλόπαιδο !!!
Αντίθετα σε μονόδρομο ...
Πήρα φόρα και πήγαινα πάνω του !!!!!

Έπεσε στο αυτοκίνητο !!!

Φώναξα την τροχαία φυσικά !!!!

Δικαιώθηκα πανηγυρικά !!!
Έφαγε και κλίση !!!
Πλήρωσε το αυτοκίνητο επισκευή στην αντιπροσωπεία (είναι κάτω από 5 έτη οπότε είχα κάθε δικαίωμα να το πάω στην αντιπροσωπεία) , γιατί δεν είχε δίπλωμα μηχανής.
Η BMW του έβγαλε τα δόντια !!! Φταίω???.....Δεν φταίω ....

Ανθρωπε μου :rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
Εγω 2 μουνοπανα και μου εχουν ξεφύγει στο τσακ , ο ενας καβαλησε πεζοδρόμιο , και ο αλλος χωθηκε αναμεσα σε 2 παρκαρισμενα στο τελευταιο δευτερολεπτο

:hi::hi::hi::hi:

Τωρα ψαχνω πατινερηδες , αυτοι ειναι ευκολο ψωμι , θελω να δω τι θα γινει που αυτα δεν εχουν και χαρτια
 

kammenos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
113
Like
133
Πόντοι
1
Έτσι συνέχισε τις μαγκιές και να σε δω να κάνεις τέτοια κόλπα απέναντι σε κανέναν σε κανένα άγριο εργαλείο με τίποτα πετσινα κλπ.
Εκεί σε βλέπω κοκο και θα κάνεις χώρο να περάσει
Αλλιώς θα βγάλει κανένα κουμπουρι ή θα φωνάξει κανένα παρεάκι και μετά θα σε κλαίνε οι ρεγκες.

Τέτοιους μάγκες σαν εσένα που κάνεις τα κόλπα σε ντελιβερι και σκουτερακια τους ξέρουν ότι είναι μαγκιά και κλανια.

Δεν θέλω να αντικρούσω αυτή την λογική !
Πάντως όσο δεν αλλάζουμε συμπεριφορά (μιλάω γενικότερα σαν συμπεριφορά οδηγών σε αμφότερες τις πλευρές)
τόσο τα γραφεία τελετών θα έχουν δουλειά, τόσο θα χάνονται πόλεις ολόκληρες ...

by the way :

Κάνε μια βόλτα στην μονάδα αποκατάστασης του ΚΑΤ ,,,, και πες μου το μεγαλύτερο ποσοστό τραυματιών ποιοι είναι ...
έχει 60 περίπου κρεβάτια (αν δεν κάνω λάθος - διορθώστε με)
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Δεν θέλω να αντικρούσω αυτή την λογική !
Πάντως όσο δεν αλλάζουμε συμπεριφορά (μιλάω γενικότερα σαν συμπεριφορά οδηγών σε αμφότερες τις πλευρές)
τόσο τα γραφεία τελετών θα έχουν δουλειά, τόσο θα χάνονται πόλεις ολόκληρες ...

by the way :

Κάνε μια βόλτα στην μονάδα αποκατάστασης του ΚΑΤ ,,,, και πες μου το μεγαλύτερο ποσοστό τραυματιών ποιοι είναι ...
έχει 60 περίπου κρεβάτια (αν δεν κάνω λάθος - διορθώστε με)
Και τι με αυτό;
Οι περισσότεροι βάζω στοίχημα ότι είναι εκεί εξαιτίας άχρηστων οδηγών αυτοκινήτων.
Τι πήγες να αποδείξεις και βγήκε ότι δεν ξέρεις καν να στηρίξεις ένα επιχείρημα;
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.032
Πόντοι
6.056
Πριν απο λιγο σε κεντρική διασταύρωση στα νεκροταφεία Π. Φάληρου. Ειμαι σταματημένος στο φαναρι και διπλα μου σταματημένο ενα Ford Fiesta μοντέλο του ΚΑΠΟΤΕ με οδηγο γρια απροσδιόριστης ηλικίας μιας και δεν μπορούσε να δω φάτσα, ξαφνικά ξεκινάει με κόκκινο και παει να περασει την διασταύρωση, προχωράει 1-1.5 μετρο και ξανασταματάει, λεω οκ τον γλιτώσαμε τον τρακο αλλα η γρια δεν ειχε τελειώσει την μαλακια που ηθελε να κανει, αφου έμεινε σταματημένη περίπου 10 δεύτερα ξαναπατάει γκαζι και περναει τελικα την διασταύρωση με κόκκινο! Ευτυχώς ο οδηγός που ερχόταν απο απέναντι και έστριβε δεξιά εκείνη την στιγμη ειχε το νου του και γλίτωσε τον τρακο...

Συμπερασμα: Παρτα επιτέλους τα διπλώματα απο τους γέρους!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom