Νέα

Παραπονο !

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pinboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 38
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Σε αυτά τα μέρη δεν πας φορτωμένος με ταυτότητες και λεφτά. Ίσα τα χρήματα που θα χρειαστείς. Το χειρότερο είναι να σου πάρουν την ταυτότητα και να την χρησιμοποιήσουν σε καμιά περίεργη συναλαγή.
Ούτε πας και παρκάρεις το αυτοκινητάκι σου είτε Φιατάκι είναι είτε ότι άλλο στα στενά του Μεταξιού αν θες να μην ψάχνεσαι μετά.

Τα ίδια έκανα και εγώ. Έπρεπε να περάσουν πολλά χρόνια για να βάλω μυαλό.
Γιατί τύπε τι έπαθες;
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
[size=18pt]"Αποκριθείς δε ο Ιησούς είπεν, Αληθώς σας λέγω, δεν είναι ουδείς όστις, αφήσας οικίαν ή αδελφούς ή αδελφάς ή πατέρα ή μητέρα ή γυναίκα ή τέκνα ή αγρούς ένεκεν εμού και του ευαγγελίου, και δεν θέλει λάβει εκατονταπλασίονα τώρα εν τω καιρώ τούτω, οικίας και αδελφούς και αδελφάς και μητέρας και τέκνα και αγρούς… και εν τω ερχομένω αιώνι ζωήν αιώνιον".[/size]
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Γιατί τύπε τι έπαθες;

Δεν έπαθα εγώ τύπε. Φίλος έπαθε που χρησιμοποίησαν την ταυτότητα του σε δάνειο στην τράπεζα και ακόμα να ξεμπλέξει και ας την είχε δηλώσει ότι την έχει χάσει. Μέσα από το βρωμοχοτέλι ΞΒ του είχαν εξαφανήσει το περιεχόμενο του πορτοφολιου όπως λέει.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
Ετσι....Οταν σκεφτεται κανειs τα 2 αδικοχαμενα παιδια, εξαιτιαs των κροτιδων.....Δεν προλαβανε να χαρουν τιποτα στη ζωη......... :huh:
Καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια .Αφου είναι βλαμενοι καλα να παθουν!!
 
OP
OP
P

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
Παλι καλα παιδια ευτυχως ολα στην θεση τους εκτος απο τα λεφτα !!!!!!!!Να σται καλα για τις συμβουλες παντως θα ειμαι πιο πονηρος αλλη φορα !
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
56
Like
6.167
Πόντοι
3.556
:wanker:
Δεν έπαθα εγώ τύπε. Φίλος έπαθε που χρησιμοποίησαν την ταυτότητα του σε δάνειο στην τράπεζα και ακόμα να ξεμπλέξει και ας την είχε δηλώσει ότι την έχει χάσει. Μέσα από το βρωμοχοτέλι ΞΒ του είχαν εξαφανήσει το περιεχόμενο του πορτοφολιου όπως λέει.
Πλακα πλακα ρε φιλε,εχεις δικιο. Μου εχουν τυχει 3 πολυ ασχημα σκηνικα που θα μπορουσαν να με δειρουν, ληστεψουν,οτι να ναι. Και παντα κυκλοφορουσα με πιστωτικες,ταυτοτητες,cash card κλπ κλπ. ΤΕΛΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ. ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΠΑΡ Η' ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ.
 

condo

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.324
Κριτικές
15
Like
110
Πόντοι
2.007
το περίεργο θα ήταν να βρίσκες το προτοφόλι όπως το είχες αφήσει
 
OP
OP
P

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
bourdeliaris82 σε μενα εχει τυχει το εξης σε δραχμες θυμαμαι ηταν κατι γεροντια και στην στηναναι εξω απο τα μπουρδελα και καλα θα σε παμε καπου καλα να γαμησεις και τετοια σε πηγαιναν σε ενα κωλομπαρο πιο κατω σε κατι σαπιες και καλα ποτο και μετα γαμησει οταν την καταλαβαινες ηταν αργα στην επεφταν 2 μπρατσομενοι και δεν επερνες τα λεφτα σου πισω που να μιλησεις ειμασταν και πιο πιτσιρικαδες τοτε απο 5000 δραχμες μας εφαγαν τοτε !!!
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
56
Like
6.167
Πόντοι
3.556
bourdeliaris82 σε μενα εχει τυχει το εξης σε δραχμες θυμαμαι ηταν κατι γεροντια και στην στηναναι εξω απο τα μπουρδελα και καλα θα σε παμε καπου καλα να γαμησεις και τετοια σε πηγαιναν σε ενα κωλομπαρο πιο κατω σε κατι σαπιες και καλα ποτο και μετα γαμησει οταν την καταλαβαινες ηταν αργα στην επεφταν 2 μπρατσομενοι και δεν επερνες τα λεφτα σου πισω που να μιλησεις ειμασταν και πιο πιτσιρικαδες τοτε απο 5000 δραχμες μας εφαγαν τοτε !!!
Φιλε μιλας για εποχες 96-99. Τα ειχα με μια κοπελιτσα απο το περιστερι και πηγαινα απο ομονοια στη Ζηνωνος να παρω το Α13, αν θυμαμαι καλα.Μου την ειχανε πεσει με το καλο λιγο κατω απο Ομονοια,κι εμενα και απλα ειχα αρνηθει. Απο εδω μεσα πολυ αργοτερα εμαθα,  ποσο κοντα ηταν ο κινδυνος.
 

redmanftw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2012
Μηνύματα
47.996
Κριτικές
10
Like
92
Πόντοι
376
Δεν έπαθα εγώ τύπε. Φίλος έπαθε που χρησιμοποίησαν την ταυτότητα του σε δάνειο στην τράπεζα και ακόμα να ξεμπλέξει και ας την είχε δηλώσει ότι την έχει χάσει. Μέσα από το βρωμοχοτέλι ΞΒ του είχαν εξαφανήσει το περιεχόμενο του πορτοφολιου όπως λέει.
Λίγο παρατραβηγμένο μου ακούγεται ρε τύπε για να κάνεις μια συναλλαγή με τις βρωμοτράπεζες σου ζητούν ένα κάρο χαρτιά πόσο ακόμα όταν ζητάς δάνειο και πας με ταυτότητα που δεν είσαι ο εικονιζόμενος
 
Εγγρ.
24 Νοε 2014
Μηνύματα
954
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
6
xaxa :grin:... emen moυ ετυχε αυτο πριν καμια 8ετια χωρις την παροτρινση κωλογερων :2funny: :2funny: εκει στον σαπιοδρομο στην Ζινωνος!
Με φωναξε κοντα της καθως περνουσα ενα ξανθο μιλφοτζιλφ... με εμπασε μεσα, πηρα μια μπυρα, αυτηνης της εβαλε ενα σκιουι ενα ψιλο αργιο ντουκι που απο το βλεμα του καταλαβενες οτι ο τυπος..δεν ηταν για πολλα πολλα! :grin:. Καθως μου υποσχωταν συνευρεσεις με ωραια τεμαχια ο τυπος της γεμιζε το ποτηρι καθε λιγο και λιγακι!! :S
Καπου εκει καταλαβα οτι η κατασταση ηταν :orchestra:
Με τα χιλια ζορια  καταφερα να την κανω απο εκει!!
εφυγα ελαφρυτερος κατα 60 γιουροπουλα! :kneel:
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Λίγο παρατραβηγμένο μου ακούγεται ρε τύπε για να κάνεις μια συναλλαγή με τις βρωμοτράπεζες σου ζητούν ένα κάρο χαρτιά πόσο ακόμα όταν ζητάς δάνειο και πας με ταυτότητα που δεν είσαι ο εικονιζόμενος

Μπα δεν νομίζω να είναι παρατραβηγμένο. Εδώ τον άλλον τον «τραβάγανε» γιατί και καλά είχε ενοικιάσει αποθήκες που τις χρησιμοποιούσαν μέλη με παράνομες δραστηριότητες. Και το ωραίο ήταν ότι δεν την είχε χάσει ή δεν του την είχαν κλέψει την ταυτότητα. Με καμιά φωτοτυπία θα τις νοικιάσανε μάλλον. 
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.324
Κριτικές
15
Like
5.854
Πόντοι
1.496
Φιλε μιλας για εποχες 96-99. Τα ειχα με μια κοπελιτσα απο το περιστερι και πηγαινα απο ομονοια στη Ζηνωνος να παρω το Α13, αν θυμαμαι καλα.Μου την ειχανε πεσει με το καλο λιγο κατω απο Ομονοια,κι εμενα και απλα ειχα αρνηθει. Απο εδω μεσα πολυ αργοτερα εμαθα,  ποσο κοντα ηταν ο κινδυνος.
Και σε μενα τετοιες εποχες μου εχει τυχει παρομοιο.Πηγαινα απο Ομονοια προς Γκαζι με τα ποδια σε μια συναυλια και πριν γινει το Μετρο.Με σταματαει ενας που την ειχε στησει σε μια γωνια σε εκεινη τη περιοχη μετα την Ομονοια και μου λεει αν ηθελα να με παει σε ενα μπαρ με ωραιες γυναικες.Εγω αν και ημουν μικρος και δεν ημουν υποψιασμενος του ειπα κοφτα οχι και του φανηκε μαλιστα παραξενο που αρνιομουν.
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Τύπε αυτά παίζανε και την δεκαετία του 80 και παλιότερα με τους τύπους αυτούς. Τα κωλόμπαρα στα στενά πίσω από την Ομόνοια πολλά. Επίσης δυό τρία είχε και στο κτίριο του ΟΣΕ πάρα δίπλα. Ακόμα κρέμονται οι τσίγκινες ταμπέλες που προσκαλούσαν τα θύματα. Πολλές φορές οι ίδιες οι σαπιο-μπαρόβιες έβγαιναν απέξω και σου τα έλεγαν. Το θέμα ήταν να μην έμπαινες μέσα! Αν τυχόν τσίμπαγες σε χώναν μέσα στο κουπέ και σε ξεπουπούλιαζαν. Αν δεν είχες φράγκα έφευγες πούστης! Ο νταβάς απέξω έκανε και τον σερβιτόρο μέσα. Σε δέκα λεπτά τις είχες κεράσει υποθετικά έξι επτά ποτά και είχες κάνει λογαριασμό.
 
OP
OP
P

pinboy

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
464
Like
17
Πόντοι
1
Ναι ολα απο τα παραπανο ισχυουν ποσο θα ηθελα να φωναζα και γω τπτ ντουκια και να γινοταν ο χαμος !!!!!  :rockon: :rockon: :rockon: χαχαχααχα τι θυμομασται
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.476
Κριτικές
56
Like
6.167
Πόντοι
3.556
Παντως ρε παιδια, αυτο που δεν μ αρεσει ειναι το εξης.
Θες ρε παλιοπουστα να μου παρεις λεφτα οκ. Αντε θα σου δωσω καποθα απο φοβο. Ρε κωλομπινε, γιατι πας και τον δερνεις τον αλλονα.
Την εποχη εκεινη που σας περιγραφω, ημουνα ενα μικρο 14χρονο παιδακι που πηγαινε να βρει την φιλη του πολλα χλμ μακρια. Ζητημμα θα ταν αν ειχα δευτρτο χιλιαρικο στην τσεπη καθοσον πηγαινα σχολειο και λεφτα απο τους δικους μου ελαχιστα εως και μηδαμινα για δυο εξοδους τη βδομαδα,παρασκευη και σαββατο. Φανταζομαι αν ειχα δεχθει και πηγαινα, ουσιαστικα το μονο που θα κερδιζανε θα ηταν το ξεκαβλωμα απο το ξυλο. Τι ανανδρα  παλιοτομαρα κυκλοφορουν??
 

dimmanos

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2015
Μηνύματα
113
Like
63
Πόντοι
1
η μεγαλη ''ανθηση''των κολογερων που σου την εστειναν στην ομονοια και εξω απο τα μπουρδελα του μεταξουργειου για να σε πανε στο διπλανο μπαρακι που θα επινες με την γκομενα και θα την γαμουσες ηταν την εποχη που ο Τριανταφυλλοπουλος ο δημοσιογραφος με τις εκπομπες του για την πορνεια (γυρω στο 97-98)ειχε ''εξαφανισει''ολα τα κοριτσια απο τα στεκια!!Η αληθεια ειναι οτι μια φορα παρεα 3 ατομα ενδοσαμε και μπηκαμε σε ενα απο αυτα τα μπαρακια κοντα στο μεταξουργειο !!Η κοπελα μας ζητησε αμεσα(χωρις ποτο)5000 δρχ εκαστος για να παμε στην καβαντζα για γαμισακι.Την καναμε με ελαφρα πηδηματακια γιατι με το ιδιο ποσό γαμουσαμε στο υπεροχο στουντιακι εκεινης της εποχης στην οδο Εμπεδοκλεους στο Πακρατι στο υπογειο(θα θυμουνται οι παλιοτεροι)!!!Ευτυχως δεν μπλεξαμε εκεινη την μερα ισως γιατι ειμασυαν τρια ατομα!!Προλαβαμε ομως να δουμε τι ακριβως παιζοταν.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom