Νέα

Παρακολούθηση καναλιών (Ελληνικών και δορυφορικών) μέσω internet

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MASTER CHIEF CAPTAIN
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 26
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
439
Like
517
Πόντοι
81
Χαιρετω τους συναγωνιστες.

Επειδη εκει που θα τοποθετησω την Smart TV δεν εχει πριζα κεραιας τηλεορασης, αλλα εχει πριζα δικτυου, μου ειπε ενας γνωστος οτι εχει ακουσει οτι υπαρχει τροπος να βλεπεις τα καναλια της τηλεορασης (τα ελληνικα αλλα και δορυφορικα) μεσω διαδικτυου χωρις να πληρωνεις συνδρομες και λοιπα νταβατζιλικια. Απαιτειται η αγορα μιας συσκευης .
Δεν ηξερε περισσοτερα να μου πει

Εχει κανενα απο τα λαγωνικα του εγκυρου ιστοχωρου μας εφαρμοσει κατι τετοιο να μου δωσει τα φωτα του?

thank u καργα!
 

amilo

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2010
Μηνύματα
409
Κριτικές
1
Like
98
Πόντοι
1
Ποιο μοντελο τηλεορασης ειναι; αν εχει android εφαρμογη δεν θα χρειαστεις καμια συσκευη.
 

BabisClaras

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2024
Μηνύματα
63
Like
55
Πόντοι
0
Με καταναλωση data μεσω κινητης, η wifi. Στο play store kατεβασε εφαρμογη στυλ greek tv και θα δεις απειρα καναλια ελληνικα, καθως και ραδιοφωνο. Βασικα το κανεις στο κινητο και μετα mirror casring στην τιβι σου. Αν ειναι συγχρονη γινεται αυτομαρα αν ειναι παλαιοτερη θελεις ενα στικακι πισω απο την τιβι που βασικα λαμβανει οτι εκπεμπει το κινητο σου. Εγω δχω ενα της xiaomi. 30 τοσα ευρω
Για δορυφορικες μεταδοσεις δεν ξερω. Ας πει καποιος αλλος να μαθω και εγω. Ωραιο το θεμα.
 
OP
OP
MASTER CHIEF CAPTAIN
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
439
Like
517
Πόντοι
81
Μολις μιλησα με τον φιλο μου, καπετανιος και αυτος, και τον ρωτησα απο που το ειχε ακουσει αυτο. Μου ειπε οτι δεν ειναι παπατζα, του το ειχε αναφερει ενας ηλεκτρονικός συντηρητης σε 5αστερη αλυσιδα που ασχολειόταν με αυτο το αντικειμενο (εγκαταστασεις υποδομων για TV ...αλλα και CCTV, Συναγερμοι κλπ) και εκτος της μονιμης εργασιας του στα ξενοδοχεια για να βγαζει χαρτζηλικι. Αλλα δεν εχει τα στοιχεια του να τον βρουμε
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.329
Πόντοι
3.846
Μολις μιλησα με τον φιλο μου, καπετανιος και αυτος, και τον ρωτησα απο που το ειχε ακουσει αυτο. Μου ειπε οτι δεν ειναι παπατζα, του το ειχε αναφερει ενας ηλεκτρονικός συντηρητης σε 5αστερη αλυσιδα που ασχολειόταν με αυτο το αντικειμενο (εγκαταστασεις υποδομων για TV ...αλλα και CCTV, Συναγερμοι κλπ) και εκτος της μονιμης εργασιας του στα ξενοδοχεια για να βγαζει χαρτζηλικι. Αλλα δεν εχει τα στοιχεια του να τον βρουμε
Καλά ρε τυπε μιλάς για κάτι που υπάρχει εδώ και 10 χρόνια λες και είναι πυρηνική επιστήμη.
Για IPTV μιλάς. Φυσικά παράνομο αλλά κυκλοφορεί ευρέως.
Είναι σπασμένα συνδρομητικά κανάλια όπως Nova, Cosmote tv.
Πληρώνεις με το μήνα ή το τρίμηνο και θες μια έξτρα συσκευή. Και έχεις και εκατοντάδες έξτρα κανάλια από πολλές άλλες χώρες.

Αν δε θες όλα αυτά, και απλά θες μερικά Ελληνικά κανάλια και καμιά ξένη σειρά ή ταινία, πάρε ένα απλό android tv box ή stick και περνά το Greek tv app και το Stremio app
Τσάμπα είναι οι εφαρμογές, μόνο το μποξακι ή το στικ θα πληρώσεις μια φορά.
 
OP
OP
MASTER CHIEF CAPTAIN
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
439
Like
517
Πόντοι
81
Καλά ρε τυπε μιλάς για κάτι που υπάρχει εδώ και 10 χρόνια λες και είναι πυρηνική επιστήμη.
Για IPTV μιλάς. Φυσικά παράνομο αλλά κυκλοφορεί ευρέως.
Είναι σπασμένα συνδρομητικά κανάλια όπως Nova, Cosmote tv.
Πληρώνεις με το μήνα ή το τρίμηνο και θες μια έξτρα συσκευή. Και έχεις και εκατοντάδες έξτρα κανάλια από πολλές άλλες χώρες.

Αν δε θες όλα αυτά, και απλά θες μερικά Ελληνικά κανάλια και καμιά ξένη σειρά ή ταινία, πάρε ένα απλό android tv box ή stick και περνά το Greek tv app και το Stremio app
Τσάμπα είναι οι εφαρμογές, μόνο το μποξακι ή το στικ θα πληρώσεις μια φορά.
ειπαμε για τσαμπα καπταιν! Αυτο που λες ειναι που ψαχνω, την εξτρα συσκευη που αποκτας προσβασης και σε εκατονταδες αλλα καναλια απο αλλες χωρες , αλλα χωρις συνδρομη
Αλλά πολλή καλή η αναλυση σου για τα υπολοιπα, thank u !!
 
Τελευταία τροποποίηση:

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.329
Πόντοι
3.846
Ότι άλλο θες Ρώτα για τα τσάμπα.
Έτσι τα δουλεύω και εγώ σε 4κ τηλεόραση και βλέπω ανάλογο περιεχόμενο.
Αν δεν ξέρεις αγγλικά ή βαριέσαι πλήρωσε για IPTV να στα στήσουν άλλοι.
 
OP
OP
MASTER CHIEF CAPTAIN
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
439
Like
517
Πόντοι
81
Φτηνη πολυ ....
δεν κανει ...
ειναι για την πλεμπα !

μονο για να βλεπεις ανιτα πανια ....
πραγματι φθηνιαρικη, μου την εδωσε δωρο ενας φιλος καπετανιος που εφευγε για Ιαπωνια και θα φερει απο εκει αλλη για εκεινον
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.585
Κριτικές
3
Like
27.756
Πόντοι
6.186
ειπαμε για τσαμπα καπταιν! Αυτο που λες ειναι που ψαχνω, την εξτρα συσκευη που αποκτας προσβασης και σε εκατονταδες αλλα καναλια απο αλλες χωρες , αλλα χωρις συνδρομη
Αλλά πολλή καλή η αναλυση σου για τα υπολοιπα, thank u !!
κάτι δεν έχεις καταλάβει σωστά τα 100αδες κανάλια είναι μαύρα με συνδρομή για μόνο ελληνικά μπορείς να βρεις φρεε!
 

Isidoro$

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2021
Μηνύματα
1.986
Κριτικές
9
Like
3.291
Πόντοι
456
Σκακιστικα καναλια γνωριζετε αν υπαρχουν;
 

anon.

Μέγας
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
15.808
Κριτικές
8
Like
19.146
Πόντοι
4.636
ειπαμε για τσαμπα καπταιν! Αυτο που λες ειναι που ψαχνω, την εξτρα συσκευη που αποκτας προσβασης και σε εκατονταδες αλλα καναλια απο αλλες χωρες , αλλα χωρις συνδρομη
Αλλά πολλή καλή η αναλυση σου για τα υπολοιπα, thank u !!
παιχτη βαλε kodi...
και καθαριζεις την ολη φαση ...
 

gyorgos

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2010
Μηνύματα
284
Κριτικές
2
Like
335
Πόντοι
21
Παρακολούθηση καναλιών μέσω ίντερνετ σημαίνει live streaming αλλοιωμένη δηλαδή εικόνα συν το γεγονός ότι η εικόνα είναι 40 sec Πίσω από την κεραία. Πρωταρχικό ρόλο παίζει η ποιότητα της εικόνας που δεν συγκρίνεται με την ποιότητα μέσω δορυφόρου. Εγώ προσωπικά πιάνω σχεδόν όλους τους δορυφόρους από 30W μέχρι 45Ε και βγάζω 9000 κανάλια συνολικά με τα ελεύθερα και με μια συνδρομή μόνο 12 ευρώ το χρόνο πιάνω 54 πακέτα στο σύνολο των 28 δορυφόρων που πιάνω. Δε συγκρίνεται αυτό με το live streaming με μόνο 12 ευρώ το χρόνο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom