Νέα

Νεπάλ 2022 (ταξίδι στη στέγη του κόσμου)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sex volcano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 56
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Στιγμές ξεκούρασης σε ένα τόσο δύσκολο και με απαιτήσεις προορισμό πάντα πρέπει να βρισκουμε
IMG_20220325_142232.jpg
IMG_20220325_141519.jpg
IMG_20220325_155221.jpg
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Όλα του ωραία τελειώνουν γρήγορα κ αφού στο ταξίδι αυτό έχασα 3 κιλά κ πήρα κ μια ελαφριά γαστρεντερίτιδα έπρεπε να πετάξω για Μανίλα
Στο αεροδρόμιο νύχτα συνάντησα κ άλλη ελληνική αποστολή τυχαία αλλά που έφευγε για Ελλάδα μέσω Ριάντ ενώ ο κύριος συκαρης ξεκινούσε το ταξίδι του δίχως επιστροφή

Προσωπικά τον θεωρώ τον πιο γλυκό κ ευχαριστο θάνατο διότι πεθαίνεις κάνοντας αυτός που αγαπάς κ όχι πχ σε ένα νεκροκρέβατο να χαροπαλευεις με καρκίνο
Νομίζω κ οι δικοί του όσο κ να στεναχωρήθηκαν από μέσα τους θα ξέρουν ότι έφυγε ευτυχισμένος που σε τέτοια ηλικία ανέβαινε τα βουνά



Πραγματικά ειναι πλούτος να κάνεις κ να πεθάνεις με αυτό που αγαπάς όσο κ αν βασανίστηκε λόγω οξυγόνου κ προσαρμογής ο κύριος Αντώνης συκαρης

Έβερεστ
Βόρεια Ιμαλάια Καζακστάν
Ελ μπρουζ
Αραράτ
Νότιες Άνδεις
Άλπεις
Φούτζι γιαμα
Άτλας Μαρόκο
Με ρώτησαν πολλοί πιο βουνό είναι πιο εντυπωσιακό
Το πιο ωραίο βουνό είναι αυτό που θα καλυπτει πάντα το χωριό μας κ θα το κοιτάμε όταν ξυπνάμε.....
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.025
Like
9.866
Πόντοι
1.406
Τυπε βολκανο γιατί με γειώσες με το μπουτάν...δεν έκανα πλάκα που σε ρώτησα...μου χει καρφωθεί γιατί είναι τελείως ανεξερεύνητο και έχει και απάτητες κυριολεκτικά κορυφές...πως και δεν έχει τραβήξει καθόλου τουρισμό του είδους λες?
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Τυπε βολκανο γιατί με γειώσες με το μπουτάν...δεν έκανα πλάκα που σε ρώτησα...μου χει καρφωθεί γιατί είναι τελείως ανεξερεύνητο και έχει και απάτητες κυριολεκτικά κορυφές...πως και δεν έχει τραβήξει καθόλου τουρισμό του είδους λες?
Δεν δίνουν βίζες τα μουνόπανα!!!!! τουλάχιστον μεχρι το καλοκαίρι που εψαχνα:confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Βολκανο σε κέρασαν βότανο;
:zombie:
Μαγικοί τυποι:confused:
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Τα καργιολια...έχω διαβάσει ότι είναι μανουριαρηδες...
Κωλοσυντηριτικουρες .φοβούνται τον τουρίστα ...
Γενικά Μπουτάν κ βόρεια Κορέα κ Ιράν έχουν δύσκολες ατομικές βίζες κ δεν πρέπει να Μίλαν αγγλικά οπότε δυσκολεύει ο βαθμός δυσκολίας σε αντίθεση με Νεπάλ κ Βιρμανία που Μίλαν καλά αγγλικά
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.243
Like
4.890
Πόντοι
456

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.025
Like
9.866
Πόντοι
1.406
Κωλοσυντηριτικουρες .φοβούνται τον τουρίστα ...
Γενικά Μπουτάν κ βόρεια Κορέα κ Ιράν έχουν δύσκολες ατομικές βίζες κ δεν πρέπει να Μίλαν αγγλικά οπότε δυσκολεύει ο βαθμός δυσκολίας σε αντίθεση με Νεπάλ κ Βιρμανία που Μίλαν καλά αγγλικά
Έλα ρε συ...β.κορεα και Ιράν νταξει είναι μπουρδέλα αλλα αυτοί γιατι να ειναι...εδώ πλέον σου δίνουν βίζα οι Ταλιμπάν.
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.025
Like
9.866
Πόντοι
1.406
Βολκάνο , δεν ξέρω αν το έχεις δει αυτό --> Αρχίζουν οι πτήσεις στο διάστημα με εισιτήριο 125.000 δολάρια ---> αλλά να ξες, περιμένουμε ρεπορταζ απ' το Άλφα του Κενταύρου . Έτσι κι αλλιώς τη γη κοντεύεις να την τελειώσεις....
Τον πουστη κάτι Βανουάτου και νησιά του πσολομώντα έχει αφήσει....
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Τον πουστη κάτι Βανουάτου και νησιά του πσολομώντα έχει αφήσει....
Πρόσφατα έγινε διπλωματικό επεισόδιο μεταξύ ΕΕ και Βανουάτου κ έτσι επανήλθε η βίζα σε αυτούς για ευρωπαϊκή ένωση
Ελπίζω ως αντίποινα να μην κάνουν και οι άλλο σε εμας:confused:

Αυτό με τις βίζες έχει παραγινει κ ενώ ζούμε το 2022 μερικά κράτη κυνηγαν φαντάσματα ......

Δλδ τώρα ο λουξεμβουργιος θέλει βίζα για τσαντ;;:confused:τι φοβούνται μη μετανάστευση εκεί;;;;; Έλεος .
Ας βγάλουν visa on board ,τουλάχιστον ώστε να σου τσιμπάνε το πενηντσρικου

Για να πάω θυμάμαι γκάμα έπρεπε να βγάλω βίζα κ μου ζήτησαν εξακόσια χαρτιά ενώ οι ίδιοι μπαίνουν ανενόχλητοι στην ελλαδα:confused::confused::confused::confused::confused::confused:αλλα έτσι κάνουν τα σοβαρά κράτη κ όχι σαν ένας εδω:confused:
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Φαίνεται εντυπωσιακό ταξίδι, σχεδόν απόκοσμο, τόσα διαφορετικά πράγματα συγκεντρωμένα σε έναν τόπο, ινδουισμός, βουδισμός, κορυφαία βουνά και συνθήκες
Τυχερός που το έζησες!
Καλά για τον Σύκαρη τι να πει κανείς, ίνδαλμα
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Φαίνεται εντυπωσιακό ταξίδι, σχεδόν απόκοσμο, τόσα διαφορετικά πράγματα συγκεντρωμένα σε έναν τόπο, ινδουισμός, βουδισμός, κορυφαία βουνά και συνθήκες
Τυχερός που το έζησες!
Καλά για τον Σύκαρη τι να πει κανείς, ίνδαλμα
Ε ναι για τον Συκαρη μερικοί εδώ στο μποθ κομ δεν αναγνωρίζουν ότι πέθανε ευτυχισμενοε κάνοντας αυτό που αγαπά αλλά ότι έβαλε σε δυστυχία την οικογένεια του ...

Είναι σαν να πεθάνουμε εμείς εδώ στο μπου στα εξήντα μας πάνω στο σεξ με μια πιτσιρίκα που μόλις καμακωσαμε:confused:
 

Αρραχίων

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
331
Κριτικές
2
Like
562
Πόντοι
21
Η πόλη έχει τόσα πολλά μνημεία που πρακτικό είμαι ένα μουσείο.
Από το γήπεδο ιππασίας κρίκετ
Το μεεγαλο ρολόi gata gharσχεδιαστηκε στα πρότυπα του big ben
τον padhupatimah temple (παγκόσμιο κόσμημα ναού που μέσα μόνο ινδουιστές μπαίνουν αλλά απέξω μπορείς να δει στο ποτάμι καύση νεκρών αγελάδες αλλά κ εξωτερικούς ναούς με δασκάλους γκουρου
Toν basantapur square temple ένα τετράγωνο όλο ναοί στο κέντρο

Toν πύργο dharahara δίπλα στο basantapur

Τον διάσημο λευκό ναό Swayambhunath Temple βουδιστικό ναού πάνω σε λόφο με τα άπειρα σκαλιά κ την υπέροχη θέα της πόλης.

Κ ασφαλώς τον ολοστρόγγυλο ναο bhudanath stupa που στη μέση λευκός ναός κ γύρω γύρω παραδοσιακά σπίτια που έχουν αξιοποιηθεί τουριστικά με πολλά σουβενίρ κ φαγηταδικα.

Γενικά η μόνη πόλη που ενώνεται ο ινδουισμός κ βουδδισμος τόσο αρμονικά κ κάλλιστα συναγωνίζεται ευρωπαϊκές πόλεις σε σχέση μνημείων όπως τομοαριδι και η αγία Πετρούπολη

Φυσικά κ μια επίσκεψη στα παλάτια που πρόσφατα καθεραισαν το βασιλιά ...νομίζω πριν 10-20 χρόνια
Απαγορεύονται η φωτογραφίες εκεί αλλά κάτι τσίμπησα
IMG_20220325_162310.jpg
IMG_20220325_155543.jpg
IMG_20220325_160646.jpg
Αυτές οι μαιμούδες έχω ακούσει - δεί ότι είναι πολύ επικίνδυνες γιατί κλέβουν και προβαίνουν σε αντίποινα σε περίπτωση που δεν πάρουν - κλέψουν αυτο που θέλουν , αντιλήφθηκες κατι το παράξενο σε αυτές ?:think:.
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Αυτές οι μαιμούδες έχω ακούσει - δεί ότι είναι πολύ επικίνδυνες γιατί κλέβουν και προβαίνουν σε αντίποινα σε περίπτωση που δεν πάρουν - κλέψουν αυτο που θέλουν , αντιλήφθηκες κατι το παράξενο σε αυτές ?:think:.
Τύπε την έχω πατήσει στη Βραζιλία που μετά από 15 χλμ περπάτημα ένας τέτοιος σκστοπιθηκος μου εκλεψε το κολατσιό μου ενώ πεινούσα κ δειψουσα:confused: .
Από τότε μόλις τις βλέπω κόβω δρόμο κ δεν κουβσλο τίποτα μαζί μου
 

Αρραχίων

Μέλος
Εγγρ.
15 Απρ 2022
Μηνύματα
331
Κριτικές
2
Like
562
Πόντοι
21
Τύπε την έχω πατήσει στη Βραζιλία που μετά από 15 χλμ περπάτημα ένας τέτοιος σκστοπιθηκος μου εκλεψε το κολατσιό μου ενώ πεινούσα κ δειψουσα:confused: .
Από τότε μόλις τις βλέπω κόβω δρόμο κ δεν κουβσλο τίποτα μαζί μου
Εγώ τις έχω δεί σε βιντεάκια στην Ινδία που κάνουν τις κλεψιές τους .
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896

Spiderw

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Απρ 2022
Μηνύματα
611
Κριτικές
15
Like
2.583
Πόντοι
1.196
Η νεοαλεζες γενικά ντροπαλές αλλά υψηλό δείκτη νοημοσύνης και πιο ωραίες κ λευκές από τις ομάδες κ δυστθχωε λίγα πράγματα ήξερα για αυτές αλλά με την κοπέλα που κατσαρά κ ήμουν στο τιντερ έμαθα πολλά για την. Κουλτούρα τους ενώ σα 19χρονο πιπιπινακι τη δάγκωσα τη λαμαρινα


Ήταν σκέτη απολαυση κ στεναχωρηθηκα που έπρεπε να φύγω ετεπειτα από τη χώρα της
Ολα τα λεφτα....
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Έχει ωραίες γυναίκες με ινδική ομορφιά αλλά στο πιο λευκό κ Μίλαν αρκετά καλά αγγλικά λόγω ότι ήταν αγγλική αποικία ( κάποια μέρη της)
Ειδικά στα κλαμπακια είχε κλασατες κοπέλες κ ειδικά σε ένα που το λέγανε durbar νομίζω
Screenshot_2022-12-09-22-02-43-283_com.google.android.apps.maps.jpg
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.778
Κριτικές
178
Like
39.329
Πόντοι
21.896
Tip

Μπορείτε σε 5 ώρες να πάτε στα νότια για σαφάρι στο chitawan national park κ σε ένα. Διήμερο μα δείτε ινδικούς ελέφαντες ινδικούς ρινόκερους και κροκοδειλους ινδικές λεοπαρδάλεις κ τίγρεις αν κ τιγρεις πολυ δύσκολα

Γενικά δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα με τις Αφρικής σαφαρι κ βγαίνει κ πιο φτηνά κ συνδυάζεις κ βουνό κ ζούγκλα στο Νεπάλ μαζίε μνημεία της πόλης κ ινδουισμό με βουδδδισμο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom