Νέα

Mundobasket 2023

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 869
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποιος πουστης θα το σηκωσει;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    89

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
1692432284039.png


Ακομη κι αν η ομαδα που κατεβαζουμε δεν ειναι καλη, ακομα κι αν πολλα αστερια απο πολλες ομαδες λειπουν, ακομα κι αν το τουρνουα δεν εχει την αιγλη που ειχε παλαιοτερα, ακομα κι αν φυγεις για το γυρο του κοσμου, θα σαι παντα δικος μου, το παγκοσμιο ειναι παγκοσμιο και αξιζει ενα νημα για μπινελικια στον Ιτουδη, τους αχωνευτους γερμαναραδες, τον χοντρο Ντονσιτς, τους κωλοφαρδους ισπανους που υπερασπιζονται τον τιτλο, τα μουνακια στις εξεδρες, τα ευτραπελα των διοργανωτριων χωρων που θα τα κανουν πουτανα κτλ

Εβαλα ψηφοφορια για προγνωστικα, δεν εχω βαλει τα μεγαλα αουτσαιντερ, ελπιζω να μην εκτεθουμε, οι υπολοιποι ειναι με σειρα φαβορι. Αποδοσεις στοιχιμαν...

1692433109534.png


στο παρακατω σαη αναλυτικα προγραμμα διασταυρωσεις κτλ (ελπιζω να το ανανεωνουν)

Αντε να δουμε τι θα δουμε...
Just For Laughs Lol GIF by America's Funniest Home Videos

:rockon:
 
Τελευταία τροποποίηση:

srek7

Ανώτατος
Εγγρ.
25 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.608
Κριτικές
57
Like
16.389
Πόντοι
16.555
Δεν βαζεις και καμια αποδωση για να είναι πιο κομπλε η φαση?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.321
Κριτικές
178
Like
40.149
Πόντοι
21.896
Πιστός στις αρχές μου και βάσει του νήματος ρωσικής εισβολής ,είμαι με Πούτιν ..sorry Ρωσία :confused:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.795
Κριτικές
8
Like
26.356
Πόντοι
6.336
Έχω την εντύπωση ότι θα δούμε πολύ καλή διοργάνωση.

Το ριξα Γαλλία όπως πάντα.

Οι Σέρβοι να ξέρετε θα είναι μη αναμενόμενα καλύτεροι χωρίς τον Γιόκιτς......

Αυστραλοί-Καναδοί-Ιταλοί ικανοί για 4αδα.

Ειδικά οι Αυστραλοί.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.763
Κριτικές
6
Like
3.434
Πόντοι
736

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.546
Κριτικές
24
Like
9.207
Πόντοι
3.446
εγω λεω Καναδας.... για μεταλλια τωρα... οποια ομαδα δεν παιξει στα νοκ αουτ με ΗΠΑ εχει αρκετες ελπιδες για μεταλλιο αφου πιστευω πως ειναι πολλες ομαδες που ειναι πανω κατω κοντα σε δυναμικη . Αλλα μεχρι τοτε ας απολαυσουμε τον Βασιλια των σπορ που αρχιζει σημερα... ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΣΤΙΒΟΥ
 

aiolos.klima50

Ανώτατος
Εγγρ.
30 Ιαν 2022
Μηνύματα
9.514
Like
65.636
Πόντοι
11.956
Nαι στιβος στίβος ...περίμενα σαν μαλακας να δω σήμερα πρωί ...αλλά έχει κακοκαιρία στη Βουδαπέστη και όλα τα πρωινά 2 ώρες πίσω ...η πουτανα η ΕΡΤ ούτε μια ανακοίνωση έστω να περάσουν γράμματα στην εικόνα ότι υπάρχει καθυστέρηση.....εψ;χναψστα σάιτ να δω τι γίνεται....στο νήμα τώρα ....μάλλον οι Αμερικανοί θα το πάρουν δύσκολα βλέπω άλλον....εμείς ίσως 8αδα...δύσκολα
 

koskam

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.546
Κριτικές
24
Like
9.207
Πόντοι
3.446
Nαι στιβος στίβος ...περίμενα σαν μαλακας να δω σήμερα πρωί ...αλλά έχει κακοκαιρία στη Βουδαπέστη και όλα τα πρωινά 2 ώρες πίσω ...η πουτανα η ΕΡΤ ούτε μια ανακοίνωση έστω να περάσουν γράμματα στην εικόνα ότι υπάρχει καθυστέρηση.....εψ;χναψστα σάιτ να δω τι γίνεται....στο νήμα τώρα ....μάλλον οι Αμερικανοί θα το πάρουν δύσκολα βλέπω άλλον....εμείς ίσως 8αδα...δύσκολα
Aρχιζει τωρα!!
 

Chrys74

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2022
Μηνύματα
121
Like
105
Πόντοι
1
1692432284039.png


Ακομη κι αν η ομαδα που κατεβαζουμε δεν ειναι καλη, ακομα κι αν πολλα αστερια απο πολλες ομαδες λειπουν, ακομα κι αν το τουρνουα δεν εχει την αιγλη που ειχε παλαιοτερα, ακομα κι αν φυγεις για το γυρο του κοσμου, θα σαι παντα δικος μου, το παγκοσμιο ειναι παγκοσμιο και αξιζει ενα νημα για μπινελικια στον Ιτουδη, τους αχωνευτους γερμαναραδες, τον χοντρο Ντονσιτς, τους κωλοφαρδους ισπανους που υπερασπιζονται τον τιτλο, τα μουνακια στις εξεδρες, τα ευτραπελα των διοργανωτριων χωρων που θα τα κανουν πουτανα κτλ

Εβαλα ψηφοφορια για προγνωστικα, δεν εχω βαλει τα μεγαλα αουτσαιντερ, ελπιζω να μην εκτεθουμε, οι υπολοιποι ειναι με σειρα φαβορι. Αποδοσεις στοιχιμαν...

1692433109534.png


στο παρακατω σαη αναλυτικα προγραμμα διασταυρωσεις κτλ (ελπιζω να το ανανεωνουν)

Αντε να δουμε τι θα δουμε...
Just For Laughs Lol GIF by America's Funniest Home Videos's Funniest Home Videos

:rockon:
Τα μπινελικια στον Ιτουδη δεν καταλαβαίνω...
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
Τα μπινελικια στον Ιτουδη δεν καταλαβαίνω...
θα τα καταλαβεις οταν αρχισουμε να παιζουμε :tooth:

Αλλα και ακομα και να τα κανει ολα σωστα, μπορεις να φανταστεις εθνικη ελλαδος χωρις κραξιμο σε προπονητη απο τους προπονητες του καναπε;
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.795
Κριτικές
8
Like
26.356
Πόντοι
6.336
θα τα καταλαβεις οταν αρχισουμε να παιζουμε :tooth:

Αλλα και ακομα και να τα κανει ολα σωστα, μπορεις να φανταστεις εθνικη ελλαδος χωρις κραξιμο σε προπονητη απο τους προπονητες του καναπε;
Μαλάκας και μουνόπανο είναι αλλά αυτόν έχουμε.
Κατεβαίνουμε με μηδενικές προσδοκίες....
Αυτό ίσως είναι καλό υπό προϋποθέσεις....

Σε άλλα νέα....Αυτός ο Θανάσης πιο Έλληνας από πολλούς "Έλληνες".....
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
ναι, εχω απλωσει spreadsheet με ολους τους ομιλους για να βρω value bets (booooo nerd)
Ακολουθει αναλυση παπαροτριφτουλεικη η οποια θα παει σιγουρο κουβα ταμειο :coffee:

Μην ξεχνατε το φορματ, 8 ομιλοι των τεσσαρων στην αρχη, οι πρωτοι 2 προκρινονται σε δευτερους ομιλους, δηλαδη 4 ομιλοι των τεσσαρων, και οι πρωτοι 2 απο αυτους (8 ομαδες) καταληγουν στα προημιτελικα. Ελπιζω τα ζευγαρωματα να τα εχω κανει σωστα, αν οχι να πα να γαμηθειτε :piss:
Οι χαμενοι ολων των ομιλων παιζουν για τις υπολοιπες θεσεις σε αντιστοιχο φορματ, δεν θα ασχοληθω με αυτα πριν αρχισει το τουρνουα...


1692435648329.png

αυτες ειναι οι προβλεψεις μου για προημιτελικα. Σερβια Ιταλια (και προφανως ΗΠΑ) νομιζω πως ειναι αχαστα να φτασουν μεχρι εδω, εχουν αστειο προγραμμα. Καναδας και Γαλλια θα κονταροχτυπηθουν για μια θεση στον ηλιο, ο χαμενος θα αντιμετωπισει μαλλον Αυστραλια.

ερωτηματικο η λιθουανια στην θεση της οποιας θα μπορουσε να ειναι και η Ελλαδα υπο προυποθεσεις, και η σλοβενια η οποια μπορει να φαει κανενα ξεγυρισμενο γαμησι απο τους γερμανους στο δευτερο σταδιο, οπως και η Γαλλια αντιστοιχα απο τους απεθαντους Ισπανους... Η Γαλλια δεν μου γεμιζει το ματι, πολυ πιθανο να με διαψευσει. Δεν με ενδιαφερει τοσο ομως απο την αποψη οτι βλεπω ΗΠΑ, Σερβια, Αυστραλια και Καναδα να πηγαινουν ημιτελικα ετσι κι αλλιως...

1692435732047.png

Η Σερβια χωρις Γιοκιτς θεωρω θα πονεσει. Ασε που παντα ειναι νευρικοι και στα δυσκολα παιζουν ξυλο. Ισως να αποκλειστουν και νωριτερα...
Οι ΗΠΑ αν και γκραντ φαβορι, θα ζοριστουν με Καναδα, αλλα μαλλον θα περασουν νικηφορα απο τον εμφυλιο. Αν βεβαια οι αμερικανοι κατεβουν σοβαροι, πραγμα που μενει να το δουμε στο παρκε.
Για καποιο λογο μου αρεσει η Αυστραλια η οποια ειναι τιγκα στους ΝΒΑers και εχει σχετικα νεανικη ομαδα (πηρε χαλκινο το '21 στους ολυμπιακους). Σε σχεση με τα αλλα φαβορι, παιζει και "εντος εδρας" (οσο αυτο γινεται) αλλα αυτο δεν ειναι σοβαρο επιχειρημα.

Τελικος για εμενα, Αυστραλια - ΗΠΑ με ~~~ 30-70 πιθανοτητες υπερ των αμερικανων. Βρισκω αξια στην αποδοση 12.00 (betshop, εχει και μια προσφορα για καθε νικη τους) -11.00 νοβιμπετ, 10.00 στοιχιμαν- λοιπον των αυστραλων. Βεβαια ολα τα παραπανω μπορουν ανετα να πανε περιπατο αν γραψουν ηττα στο δευτερο γυρο, αλλα θα δουμε. Προφανως αν φτασουν μακρια θα γινει κασαουτ ή μερικη καλυψη.

Γενικα ειναι πολλα τα σεναρια και η παραμικρη ηττα φαβορι (πραγμα αναποφευκτο) θα αλλαξει ολα τα δεδομενα.

Ευχαριστουμε που πεταξατε με την paparoAirways, ευχομαστε εναν ηπιο κουβα με μπολικες συγκινησεις και ελαχιστες χριστοπαναγιες. Τα υπολοιπα οταν αρχισει το τουρνουα μουνοπανοι, καλα γαμησια μεχρι τοτε
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
ψηφισα αυστραλια στο poll, ετσι για το γουρι
 

olotyxeros

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.318
Κριτικές
22
Like
2.070
Πόντοι
1.796
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.008
Πόντοι
10.336
Για να δούμε.. Θα υπάρχει τίποτα σοβαρό γιατί στις Φιλιππίνες γενικά το επίπεδο είναι χαμηλό.
λες να ειναι τιγκα στα τραβελια και τις ασχημομουρες; θα δουμε... :tooth:
οσο χαμηλο κι αν ειναι το επιπεδο θα σκασουν τουριστες οπαδοι απο ολο το κοσμο.
αρα περιμενω να μην εχει τοσους ντοπιους...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom