Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 339K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.182
Κριτικές
5
Like
59.401
Πόντοι
12.056
Όταν έπιανε ροπή άκουγες ένα γλυκό ουρλιαχτό... 6 σε 1 βλέπεις...
Αγαπητέ μου φίλε τόσα χρόνια δεν . έχω ακούσει άλλη μηχανή να κάνει έτσι
Ξερω,ειχα μια δανεικη για κανα μηνα πριν 25 χρονια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: amjik

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.628
Κριτικές
61
Like
39.833
Πόντοι
21.555
Το CBX ακουγόταν σαν τζετ αεροπλάνο. Επίτηδες. Δεν πούλησε αρκετά στην εποχή του. Το φοβόταν ο κόσμος. Πλέον είναι θρύλος. Γιατί ήταν τεχνολογία κινητήρων αγώνων της Honda δοσμένη στον καταναλωτή. Όχι με αντίστοιχου επιπέδου σασί και αναρτήσεις αλλά καλά φρένα.
Τα περισσότερα ανταλλακτικά του βγαίνουνε τώρα σε CNC υπάρχει άνθρωπος που κατασκευάζει τα πάντα για το cbx...
Πιστεύω η τεχνολογία αυτή των 43 χρόνων περίπου πρέπει να καίει 7 λίτρα τα 100.
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.182
Κριτικές
5
Like
59.401
Πόντοι
12.056
Του Γιαννη του Αγκοπιαν απο την Νικαια
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.086
Πόντοι
3.187
Μεταξύ μιας Tracer 7 και μιας 660 tiger ποια θα προτιμούσατε?
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
528
Like
1.525
Πόντοι
206

SilverAries

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Αυγ 2018
Μηνύματα
322
Κριτικές
34
Like
3.087
Πόντοι
5.271
ναι αλλά το ένα είναι τρικύλινδρο και το άλλο δικύλινδρο
Εξαρτάται την χρήση που το θες παίχτη και αν σκοπέυεις να το παντρευτείς. Το Tracer είναι πιο ροπάτο παρόλο που υστερεί σε ιπποδύναμη. Το τρικύλινδρο όντως είναι προτέρημα αν το θες για ταξίδια και κυρίως εθνική. Αν σκοπεύεις να το πουλήσεις μετά από 1,2,3 χρόνια το Tracer με κλειστά μάτια.
 

nik23ath

Νέο Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2023
Μηνύματα
1
Like
2
Πόντοι
0
Καλησπερα στην παρεα. Νεος εδω στο φορουμ και μολις ειδα το θεμα ειπα να γραψω το πρωτο μου ποστ εδω! Κρανος παντα αλανια να χαιρομαστε και τις μηχανες και τις γυναικες!!!
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
Να σας γράψω την ιστορία μου με την Aprilia Pegaso 650.

Το 2009 απόκτησα την μηχανή, ξεκάβλωσα μέχρι το 2013, και απο τότε παρέμεινε στην αποθηκη και την έβγαζα βόλτα μια δυο φορες τον χρόνο. Κάπου το 2019 παρέδωσα πινακίδες αφού πραγματικά πλήρωνα τσάμπα τα τελη κυκλοφοριας και την ασφάλεια τόσα χρόνια. Όμως η μηχανή στο γκαράζ και την έβαζα που και που μπροστά, και έκανα καμια γύρα χωρίς πινακιδες στα βορεια προαστεια. τα λάστιχα είχαν γινει παπουτσια κλπ κλπ, αλλά δεν μου πήγαινε καρδια να την δώσω.

Τελικά ήρθε η στιγμή και μπήκε η αγγελια στο car.
Πριν δύο μήνες. Την πρώτη εβδομάδα πήρε τηλέφωνο ένας απο αυτούς τους πονηρούς γύφτους που σου λένε δώσε μου λογαριασμό να σου βάλω τα λεφτά... κλπ κλπ κλπ. και δεν ασχοληθηκα. Μετα απο 15 μέρες απολυτης σιωπής με παίρνει ένας πολύ κοντά στο σπίτι μου 2 χιλιομετρα, γιατι είχα γράψει ακριβως περιοχή ήθελα να το δώσω σε κάποιον να ξέρει απο μηχανές. Ήρθε την είδε και μου λέει θα την πάρω αν μπορείς να μου την κρατήσεις για κανα μήνα να έχω τα λεφτά. Του λέω ΟΚ αλλά δεν κατέβασα την αγγελία.

Μετα απο λίγες μέρες με παιρνει ένας απο Κοζάνη που ήθελε την μηχανή, ήξερε ακριβώς τι ψάχνει είχε ελεγξει μέχρι και τα μαρσπιε και τις λαβές στις φωτογραφίες και φαινόταν ότι αγαπάει τις μηχανές του λέω φίλε να μη σε παιδεψω να έρθεις να την δεις γιατι υπάρχει ένας γείτονας που θα την αγοράσει μάλλον.

Δηλαδή μέσα σε 2 μήνες υπήρξαν 2 αγοραστές αλλά υπήρχε μια μισοσυμφωνια να την δώσω στον γείτονα.

Και σκαει τηλέφωνο προχτές απόγευμα ο γείτονας , Έχω τα λεφτά! Πάμε για αγορά και μεταβίβαση!
Πάμε αύριο το πρωί;
Πάμε

Και το ίδιο απόγευμα ρε παιδια μετά από μισή ώρα τι συμβαίνει με παίρνει ο άλλος απο Κοζάνη που είχε ενα μήνα να με πάρει απο σταθερο τηλέφωνο αφού εκανα έλεγχο ποιος είναι μετά στο whitepages και μου λέει θέλω την μηχανη θέλω την μηχανη οπωσδηποτε να βρεθούμε οπωσδήποτε. Λες και είχε τηλεπάθεια και καταλαβαινε ότι την χάνει την μηχανη από ώρα σε ώρα! Ρε παιδιά να φαινεται στεναχωρημενος λες και έχασε άνθρωπο......

Λέω δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Μα για αυτοκίνητα και μηχανές να υπάρχει τηλεπάθεια και στεναχώριες και τόσο μεγάλη αρρώστια!

Τελικά την πήρε ο γείτονας αλλά έχω μείνει και εγώ με μια στεναχωρια που έχασα την Aprilia, μου πιανεται η ψυχή με αυτή είχα παει βόλτες την κόρη μου τον γιο μου, μου έμειναν τα κράνη...... θα δω τι θα αγοράσω με τα λεφτά να αναπληρωσω την στεναχωρια...... απο την άλλη ήταν κριμα να μενει μέσα και να πιανει αραχνες και να μένει αδούλευτη και αλαδωτη.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.055
Κριτικές
52
Like
16.687
Πόντοι
10.686
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom