Νέα

Μαδαγασκάρη Οδηγός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Exandas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mykonos

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2010
Μηνύματα
271
Like
0
Πόντοι
1
... Τάσο αν δεν είχες πίεση χρόνου, θα έμενες 1 μήνα η το 10ήμερο είναι αρκετό ;...  :grin:
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
... Τάσο αν δεν είχες πίεση χρόνου, θα έμενες 1 μήνα η το 10ήμερο είναι αρκετό ;...  :grin:
φιλε εκει επειδη το μουνι ειναι τοσο αφθονο επαθα κορεσμο,χορτασα,δεν ηθελα αλλο,επαθα αυτο που παθαινει μια μουναρα σε ενα κλαμπ οταν της την πεφτουν ολοι,δεν ηθελα αλλο,
ισως επειδη ηταν ολα τοσο ευκολα.Οποτε με καλυψε το 10ημερο αλλα
το νησι επειδη ειναι τεραστιο,στο μεγεθος της ισπανιας περιπου,θελει πολυ χρονο να το δεις,μαλλον ουτε ο ενας μηνας δεν φτανει.
Οι ανθρωποι ειναι πολυ φιλικοι,πιο φιλικοι απο τους ταυλανδους

οπως εχω εξηγησει και παλιοτερα ,εκει ειναι να πας για μονιμα ,αν θες να ζησεις σαν πασας...
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.048
Κριτικές
14
Like
633
Πόντοι
3.025
Taso...μας ‘εφτιαξες³ πρωι-πρωι!!!!Μου φαινεται η Μαδασκαρη θα γινει τοπ προορισμος για τους ‘καβλιαρηδες‘
 

johnpa

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2008
Μηνύματα
172
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
  Και σκεφτόμουνα ταιλανδη....
Με μπέρδεψες τάσο μου για τα καλά ......
:think: :think: :think: :think:

Μου φαινεται θα  :headbang: μέχρι να αποφασίσω....
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.048
Κριτικές
14
Like
633
Πόντοι
3.025
  Και σκεφτόμουνα ταιλανδη....
Με μπέρδεψες τάσο μου για τα καλά ......
:think: :think: :think: :think:

Μου φαινεται θα  :headbang: μέχρι να αποφασίσω....

Φιλε μου......σαν την Ταυλανδη(και ιδιαιτερα σαν την Παταγια)δεν υπαρχει στον κοσμο!!!!
 

spiros1968

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2006
Μηνύματα
1.578
Κριτικές
2
Like
51
Πόντοι
16
tasso ATM για κασκαρντ υπαρχουν?
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
tasso ATM για κασκαρντ υπαρχουν?
εχει κατι ατμ σε καποια γαλλικα υποκαταστηματα τραπεζων οπως η societe general ου ανηκει και η γενικη τραπεζα η δικη μας.
Σπυρο εχει πολυ πιο ευκολα προσβαση στα τραπεζικα,καμμια σχεση με κουβα που για να δεις cash ματωνεις πρωτα
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
μετα την ταιλανδη μου φαινεται οτι ανακαλυψα εδω και τον παραδεισο της μαδαγασκαρης.λοιπον μετα το πρωτο ταξιδι μου ταιλανδη ο επομενος διαφορετικος στοχος μου θα ειναι η μαδαγασκαρη.να τα λεμε εδω και να κανονισουμε καμια παρεα μαγκες.οι γυναικες εκει οντως δεν ειναι σαν τα αλλα τα κατραμια τις μαυρες.εχουν γλυκα ομορφα χαρακτηριστικα και φυσικα φοβερα κορμια.μελαμψα λουλουδια... :)
 

th69

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
208
Like
0
Πόντοι
1
μετα την ταιλανδη μου φαινεται οτι ανακαλυψα εδω και τον παραδεισο της μαδαγασκαρης.λοιπον μετα το πρωτο ταξιδι μου ταιλανδη ο επομενος διαφορετικος στοχος μου θα ειναι η μαδαγασκαρη.να τα λεμε εδω και να κανονισουμε καμια παρεα μαγκες.οι γυναικες εκει οντως δεν ειναι σαν τα αλλα τα κατραμια τις μαυρες.εχουν γλυκα ομορφα χαρακτηριστικα και φυσικα φοβερα κορμια.μελαμψα λουλουδια... :)

είμαι περιέργος να δω, αν μετά την επιστροφή σου από την ταιλάνδη, θα μπόρεσεις να σκεφτείς ξανά άλλη χώρα.
θα δούμε... ;)
 

arximakakas

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
645
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
6
Φίλε Τάσο τώρα τον Ιούνιο που πήγες τι καιρό είχε; υποτίθεται όπως αναφαίρανε και άλλοι συναγωνιστές ότι έχει χειμώνα τώρα εκεί; και αν ναι τι εστεί χειμώνας εκεί δηλαδή θερμοκρασία, βροχές κτλ, έχει υγρασία διαφώτισέ μας αν θες
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Φίλε Τάσο τώρα τον Ιούνιο που πήγες τι καιρό είχε; υποτίθεται όπως αναφαίρανε και άλλοι συναγωνιστές ότι έχει χειμώνα τώρα εκεί; και αν ναι τι εστεί χειμώνας εκεί δηλαδή θερμοκρασία, βροχές κτλ, έχει υγρασία διαφώτισέ μας αν θες
μαιος και ιουνιος ειναι low season
θερμοκρασια περιπου 20 βαθμοι,μαλλον ηταν  χειμωνας
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
yparxoun magazia pou pigainoun mono lefkoi ?diladi i aristokratia ki ekei an eisai ligo koinwnikos mporeis na diktiwtheis efkola giati ap oti eida ,to parasinthima einai na eisai lefkos.Kai milame gia zwi me akriva amaxia,spitia kurile fulassomena me security,kai gunaikakia 8aria kai panw ta opoia den pane se kwlompara pou emeis oi ftwxoi touristes sixnazame,ta opoia k allazeis otan ta varetheis.afta ola ta exw dei me ta matia mou

[/quote φιλε τασο σχετικα με αυτο περιμενω λεπτομερειες.διαφωτισε μας γιατι το βρηκα πολυ μα πολυ ενδιαφερον...αν ειναι οπως λες αστερια απο 8αρια και πανω με ενδιαφερει πολυ...οπως και αλλους απο εδω.φαινεται να εισαι λευκος στην καδαγασκαρη εχει τα καλα του...μαλλον δεν ειναι οπως ενας φαλλανγκ στην ταιλανδη(παντως περιμενω με ανυπομονησια και περιεργεια να δω τις εντυπωσεις μου μετα το πρωτο ταξιδι στην ταιλανδη...).λακη μετα την ταιλανδη ετοιμασου να παμε παρεα για μαδαγασκαρη... :).τασο θα σου στειλω και pm.περιμενουμε να συνεχισεις εσυ η καποιος αλλος συνοδοιπορος της μαδαγασκαρης τις πολυτιμες πληροφοριες.εξαλλου ακομα αρχη ειναι αλλα ισως αυτο το thread να εχει πολυ καλο μελλον ευχομαι.οψομεθα...περιμενω πληροφοριες για τα μαγαζια αυτα που ανεφερες στο αρθρο σου που παρεθεσα εδω.φιλικα κωστας.
 

lakisscorpio

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.048
Κριτικές
14
Like
633
Πόντοι
3.025
yparxoun magazia pou pigainoun mono lefkoi ?diladi i aristokratia ki ekei an eisai ligo koinwnikos mporeis na diktiwtheis efkola giati ap oti eida ,to parasinthima einai na eisai lefkos.Kai milame gia zwi me akriva amaxia,spitia kurile fulassomena me security,kai gunaikakia 8aria kai panw ta opoia den pane se kwlompara pou emeis oi ftwxoi touristes sixnazame,ta opoia k allazeis otan ta varetheis.afta ola ta exw dei me ta matia mou

[/quote φιλε τασο σχετικα με αυτο περιμενω λεπτομερειες.διαφωτισε μας γιατι το βρηκα πολυ μα πολυ ενδιαφερον...αν ειναι οπως λες αστερια απο 8αρια και πανω με ενδιαφερει πολυ...οπως και αλλους απο εδω.φαινεται να εισαι λευκος στην καδαγασκαρη εχει τα καλα του...μαλλον δεν ειναι οπως ενας φαλλανγκ στην ταιλανδη(παντως περιμενω με ανυπομονησια και περιεργεια να δω τις εντυπωσεις μου μετα το πρωτο ταξιδι στην ταιλανδη...).λακη μετα την ταιλανδη ετοιμασου να παμε παρεα για μαδαγασκαρη... :).τασο θα σου στειλω και pm.περιμενουμε να συνεχισεις εσυ η καποιος αλλος συνοδοιπορος της μαδαγασκαρης τις πολυτιμες πληροφοριες.εξαλλου ακομα αρχη ειναι αλλα ισως αυτο το thread να εχει πολυ καλο μελλον ευχομαι.οψομεθα...περιμενω πληροφοριες για τα μαγαζια αυτα που ανεφερες στο αρθρο σου που παρεθεσα εδω.φιλικα κωστας.


Κωστα μου.......ηδη εχω 1 φιλο που ειμασταν Ταυλανδη μαζι και "ψηνεται" για το νησι........και ενας εγω 2.....και ενας εσυ 3!!!Καλα παμε!!!!! ;) ;) ;) ;)
 

hank

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2008
Μηνύματα
248
Like
0
Πόντοι
1
φιλε Τασο διαβασα στο internationalsexguide.com οτιυπαρχει ενας νομος που τεθηκε σε εφαρμογη το 2008 και προβλεπει 5-10 χρονια φυλακη για οποιον κανει σεξ με γυναικα απο τη μαδαγασκαρη, μαλιστα συνελαβαν κατι γαλλους στο νησι nosy be, τι λες για αυτο ειδες η ακουσες κατι επι τουτου?
 
Εγγρ.
17 Αυγ 2009
Μηνύματα
406
Like
0
Πόντοι
1
Υπαρχει τιποτα εξαγωγιμο σαυτη την χωρα που να μπορει να πουληθει εδω σε τουριστες; Εννοω απο ειδη λαικης τεχνης ασημικα φω μπιζου κλπ;  :grin:
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
φιλε Τασο διαβασα στο internationalsexguide.com οτιυπαρχει ενας νομος που τεθηκε σε εφαρμογη το 2008 και προβλεπει 5-10 χρονια φυλακη για οποιον κανει σεξ με γυναικα απο τη μαδαγασκαρη, μαλιστα συνελαβαν κατι γαλλους στο νησι nosy be, τι λες για αυτο ειδες η ακουσες κατι επι τουτου?
καλα που το ειπες,
ναι κι εγω το διαβασα.Υπαρχει/ η υπηρχε /η ετσι το εκλαμβανουν/ η δεν ξερω κι εγω τι αλλο συμβαινει/ ενας νομος που λεει πως εφοσον πληρωσεις για σεξ ,ουσιαστικα ΕΣΥ εκπορνευεις την αθωα αυτη κοπελλα που δεν ηθελε αλλα λογω της μεγαλης αναγκης που ειχε ,γαμηθηκε χωρις να θελει....με κλειστα ματια και αυτια......
φιλε ,δεν ξερω τι ακριβως ειχε συμβει,μπορει να ηταν και παιδεραστες,η να τσαμπουκαλευτηκαν σε αστυνομικους.
Εγω εδωσα σε αστυνομικους φιλοδωρημα 5000 αριαρυ (2 ευρω) γιατι ,μετα απο μπλοκο στον δρομο και σταματουσαν αμαξια,σταματησαν και το ταξι μας και οι δυο φιλοι μου ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ η καποιο αλλο συνοδευτικο.Με ευγενεια και 2 ευρω φυγαμε κυριοι,οι εμπειροι καταλαβαινουν τι σημαινει εξακριβωση στοιχειων σε τριτοκοσμικη χωρα.
Επισης ειπα πως το νοσι μπε ειναι κυριως προορισμος για οικογενειες,ζευγαρακια,νιοπαντρους κτλ.
αυτο που ξερω ομως και ειμαι και 1000000% σιγουρος ειναι πως κυκλοφορεις χερακι-χερακι παντου,κοιτας,φλερταρεις,χαμογελας,μιλας,γαμας οποια θελεις ,η αστυνομια δεν σε πειραζει και ουτε σε ενοχλει ,και ενα αστυνομικο τμημα (που ειχα βρεθει λογω της φασης με τον ψευτοταξιτζη) ειναι 100 μετρα απο το μεγαλυτερο σεξομαγαζο της μαδαγασκαρης ,το glacier,που καθε βραδυ μαζευει 200 ξεκολα και το ξερει  αυτο ολο το νησι
;)
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Υπαρχει τιποτα εξαγωγιμο σαυτη την χωρα που να μπορει να πουληθει εδω σε τουριστες; Εννοω απο ειδη λαικης τεχνης ασημικα φω μπιζου κλπ;  :grin:
πραγματικα με εντυπωσιασαν τα πολλα ειδη λαικης τεχνης που παραγουν και πουλαν σε εξευτελιστικες τιμες
πχ σετακια μπαχαρικων,κλωναρια φρεσκιας κανελας,τσαι,καφες,μασκες απο εβενο,πλεκτα,υφαντα,ειδη απο κροκοδειλο οπως τσαντες,ασημικα,ημιπολυτιμους και πολυτιμους λιθους,αυτα τα πουλανε ακομη και στον δρομο αλλα και στα ξενοδοχεια δινουν ραντεβου για αγοραπωλησιες, και πολλα αλλα
εγω δεν ξερω απο αυτα γι αυτο δεν ψωνισα κατι τετοιο για να μην την πατησω
αλλα πηρα μια γυναικεια τσαντα απο κροκοδειλο οριτζιναλ με 25 ευρω,φιλος που ηξερε ειπε πως δεν υπηρχε περιπτωση να την επαιρνα στην ελλαδα κατω απο 200 ευρω,εγω δεν ξερω
 

davarits

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2009
Μηνύματα
4.758
Like
6
Πόντοι
16
καλα που το ειπες,
ναι κι εγω το διαβασα.Υπαρχει/ η υπηρχε /η ετσι το εκλαμβανουν/ η δεν ξερω κι εγω τι αλλο συμβαινει/ ενας νομος που λεει πως εφοσον πληρωσεις για σεξ ,ουσιαστικα ΕΣΥ εκπορνευεις την αθωα αυτη κοπελλα που δεν ηθελε αλλα λογω της μεγαλης αναγκης που ειχε ,γαμηθηκε χωρις να θελει....με κλειστα ματια και αυτια......
φιλε ,δεν ξερω τι ακριβως ειχε συμβει,μπορει να ηταν και παιδεραστες,η να τσαμπουκαλευτηκαν σε αστυνομικους.
Εγω εδωσα σε αστυνομικους φιλοδωρημα 5000 αριαρυ (2 ευρω) γιατι ,μετα απο μπλοκο στον δρομο και σταματουσαν αμαξια,σταματησαν και το ταξι μας και οι δυο φιλοι μου ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ η καποιο αλλο συνοδευτικο.Με ευγενεια και 2 ευρω φυγαμε κυριοι,οι εμπειροι καταλαβαινουν τι σημαινει εξακριβωση στοιχειων σε τριτοκοσμικη χωρα.
Επισης ειπα πως το νοσι μπε ειναι κυριως προορισμος για οικογενειες,ζευγαρακια,νιοπαντρους κτλ.
αυτο που ξερω ομως και ειμαι και 1000000% σιγουρος ειναι πως κυκλοφορεις χερακι-χερακι παντου,κοιτας,φλερταρεις,χαμογελας,μιλας,γαμας οποια θελεις ,η αστυνομια δεν σε πειραζει και ουτε σε ενοχλει ,και ενα αστυνομικο τμημα (που ειχα βρεθει λογω της φασης με τον ψευτοταξιτζη) ειναι 100 μετρα απο το μεγαλυτερο σεξομαγαζο της μαδαγασκαρης ,το glacier,που καθε βραδυ μαζευει 200 ξεκολα και το ξερει  αυτο ολο το νησι
;)
aderfe καλα εκανες και το διευκρινησες γιατι και εγω εχω μπλεξει και ουκρανια και μολδαβια που ειμαι καθε λιγο και λιγακη για τροχεες παραβασεις περισοτερο και ξιδια οπος και στα συνορα και παντα καθαριζο με το λαδομα επιτοπου!!! αλλα για σοβαροτερα ουτε θελω να το σκευτομαι ουκρανια μολδαβια που και γνοστους εχω και τελος παντον με το αεροπλανο ειναι δυο  ορες  απο αθηνα  τασο μηπος ξερεις πιες πρεσβειες  εχει στην προτευουσα και που εινε η κοντινοτερη  ελληνικη?
 
Εγγρ.
17 Αυγ 2009
Μηνύματα
406
Like
0
Πόντοι
1
πραγματικα με εντυπωσιασαν τα πολλα ειδη λαικης τεχνης που παραγουν και πουλαν σε εξευτελιστικες τιμες
πχ σετακια μπαχαρικων,κλωναρια φρεσκιας κανελας,τσαι,καφες,μασκες απο εβενο,πλεκτα,υφαντα,ειδη απο κροκοδειλο οπως τσαντες,ασημικα,ημιπολυτιμους και πολυτιμους λιθους,αυτα τα πουλανε ακομη και στον δρομο αλλα και στα ξενοδοχεια δινουν ραντεβου για αγοραπωλησιες, και πολλα αλλα
εγω δεν ξερω απο αυτα γι αυτο δεν ψωνισα κατι τετοιο για να μην την πατησω
αλλα πηρα μια γυναικεια τσαντα απο κροκοδειλο οριτζιναλ με 25 ευρω,φιλος που ηξερε ειπε πως δεν υπηρχε περιπτωση να την επαιρνα στην ελλαδα κατω απο 200 ευρω,εγω δεν ξερω
Ευχαριστω φιλε να δουμε αν μπορουμε  να κανουμε καμμια  :thumbsup:δουλεια εκει.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
καλα που το ειπες,
ναι κι εγω το διαβασα.Υπαρχει/ η υπηρχε /η ετσι το εκλαμβανουν/ η δεν ξερω κι εγω τι αλλο συμβαινει/ ενας νομος που λεει πως εφοσον πληρωσεις για σεξ ,ουσιαστικα ΕΣΥ εκπορνευεις την αθωα αυτη κοπελλα που δεν ηθελε αλλα λογω της μεγαλης αναγκης που ειχε ,γαμηθηκε χωρις να θελει....με κλειστα ματια και αυτια......
φιλε ,δεν ξερω τι ακριβως ειχε συμβει,μπορει να ηταν και παιδεραστες,η να τσαμπουκαλευτηκαν σε αστυνομικους.
Εγω εδωσα σε αστυνομικους φιλοδωρημα 5000 αριαρυ (2 ευρω) γιατι ,μετα απο μπλοκο στον δρομο και σταματουσαν αμαξια,σταματησαν και το ταξι μας και οι δυο φιλοι μου ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ η καποιο αλλο συνοδευτικο.Με ευγενεια και 2 ευρω φυγαμε κυριοι,οι εμπειροι καταλαβαινουν τι σημαινει εξακριβωση στοιχειων σε τριτοκοσμικη χωρα.
Επισης ειπα πως το νοσι μπε ειναι κυριως προορισμος για οικογενειες,ζευγαρακια,νιοπαντρους κτλ.
αυτο που ξερω ομως και ειμαι και 1000000% σιγουρος ειναι πως κυκλοφορεις χερακι-χερακι παντου,κοιτας,φλερταρεις,χαμογελας,μιλας,γαμας οποια θελεις ,η αστυνομια δεν σε πειραζει και ουτε σε ενοχλει ,και ενα αστυνομικο τμημα (που ειχα βρεθει λογω της φασης με τον ψευτοταξιτζη) ειναι 100 μετρα απο το μεγαλυτερο σεξομαγαζο της μαδαγασκαρης ,το glacier,που καθε βραδυ μαζευει 200 ξεκολα και το ξερει  αυτο ολο το νησι
;)
φιλε τασο ευτυχως που το διευκρινισες.οποτε θα πρεπει οπως και στην ταιλανδη να κοιταμε ταυτοτητα αν ειναι κατω των 18?το λαδωμα εγινε στην ψυχρα με πρωτοβουλια δικη σου?γιατι αν βρω καποιο αστερι απο εκει και στο δρομο με σταματησουν τι γινεται?υπηρχαν και αλλοι εκει που εβγαιναν με αστερια απο εκει χωρις να τους ενοχλησει η αστυνομια?στο δρομο φλερταρες και εκανες παιχνιδι και μετα επαιρνες το αστερι μαζι σου?φοβηθηκα τωρα με αυτα που διαβασα για τους γαλλους στο νησι που ειπατε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom