Νέα

Μαδαγασκάρη Οδηγός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Exandas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 196
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
δεν μου αρεσει που εχει καιρο να μπει καποιος σε αυτο το thread.εγω το πηρα αποφαση.το 2012 εχει πρωτο ταξιδι σευχελες η αγιο μαυρικιο 3-4 μερες και μετα συνεχεια μαδαγασκαρη μιας και υπαρχει ανταποκριση εμ αυτα τα μερη.ειδα μια παραλια σε ενα μερος στις σευχελες πραγματικα επαθα την πλακα μου.λεγεται λα ντιγκ το μερος.μαλλον ειναι ενα νησι στις σευχελες χωρις να ειμαι σιγουρος και η παραλια λεγεται ance source d' argent.δηλαδη πηγη χρηματων στα ελληνικα.εχει καια λαλ μερη και παραλεις πραγματικα θεικα.ενας επιγειος παραδεισος χωρις υπερβολες.μετα τις σευχελες λοιπον παμε για τον αλλο παραδεισο την μαδαγασκαρη.οπως ειδα με τις περιγραφες του τασου και τις ανεπαναλιπτες φοτο του... πρεπει να παω εκει.λακη ακους?ετοιμασου.μονο εσενα εχω βρει διαθεσιμο για αυτο το ταξιδι.παμε παρεα πρωτα σευχελες 3-4 μερες και μετα κατευθειαν μαδαγασκαρη 2 βδομαδες.ανοιξη του 2012 μαρτη μηνα σκεφτομαι.επειδη ειναι τροπικα η καλυτερη εποχη ειναι απο απριλιο μεχρι νοεμβριο ακουσα που δεν θα εχει τυχον βροχες.αυτο παντως ειναι προς ψαξιμο.θα το διερευνησουμε.μαρτιο καταληγω.αντε να δουμε μεχρι το 2012 εμεινε εναμισης χρονος χαχαχα...τασο σε εβαλα λιστα φιλων.λακη μετα τα ταιλανδεζικα μωρα θελω μωρα αλα μοκα σοκολατα...αντε παμε!!!
εναμισο μηνα μετα την επιστροφη μου και αφου τα ζημωσα ολα στο μυαλο μου συμπεραινω πως
στις ανεσεις (πολλα μπαρ,,εστιατορια,μπαρ,μετακινησεις,αεροδρομια,ξενοδοχεια) σαφως υπερτερει η ταυλανδη-παταγια
αλλα τα μωρα στην μαδα ειναι σαφως ανωτερα,ποιοτικοτερα,φτηνοτερα
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
τασο εχεις δικιο.τεοια κορμια τετοια κουκλια μοκα σοκολατα ειναι φοβερα και φυσικα το γεγονος οτι ειναι παμφηνα και με αρκετα λιγοτερα λεφτα απο οτι παταγια μπορεις να παρει 8αρια και 9αρια να μην πω δεκαρια και φανω υπερβολικος σημαινει οτι ειναι ανερχομενος παραδεισος.εγω αποφασισα για αμρτιο του 2012.τωρα θα μου μεχρι τοτε...ομως επειδη τα εισητιρια ειναι ακριβα και ειναι ενα μεγαλο ταξιδι σ εεναν  ανεξερευνητο παραδεισο...καΛο ειναι να προγραματιζεις τουλαχιστον μισο χρονο πριν.εγω επειδη ξερω ποτ ευκαιρω οικονομικα και ποτε θα εχω ελευθερο χρονο τοτε βλεπω οτι θα ειμαι ετοιμος για μαδαγασκαρη γιατι εκει λεει να πας 2 βδομαδες να μεινεις και βαλε...επισης πρωτα ενα 4ημερο σευχελες η αγιο μαυρικιο ειναι πολυ καλη κινηση για να ηρεμησεις προτου πας μαδαγασκαρη να την εξερευνησεις... :rockon:
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
τασο σε εχω βαλει λιστα φιλων.κανε την εγκριση αν και θα τα λεμε με πμ και εδω.αν τυχον και αποφασισεις να την κανεις ξανα προς μαντα σφυρα...
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
μια γνωμη μου ειναι να πας για 20 μερες μαδαγασκαρη και ενα τριημερο να την κανεις ενω θα εισαι διακοπες εκει για αγιο μαυρικιο που θα ειναι μεγαλη ευκαιρια μιας και ειανι σχετικα διπλα να πας εκει.πιστευω να εχει συχνα δρομολογια για εκει και τα εισητηρια να ειναι φτηνα απο μαδαγασκαρη για μαυρικιο.οποις ξερει περισσοτερα ας γραψει σχετικα εδω...
 

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
καλησπερα καιρο εχουμε να ακουσουμε κατι για μαδαγασκαρη...γιατι?
 

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
παιδια καλησπερα μηπως μπορει να μου πει καποιος τι παιζει με δουλειες στη μαδαγασκαρη..ευχαριστω :cheesy: :cheesy: :cheesy:
 

p@p@ras

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2010
Μηνύματα
46
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
Απλα να ενημερωσω πως η Air France εχει μια καλη προσφορα απο Παρισι για Tάνα, η ιδια προσφορα απο Αθηνα βγαινει γυρω στα 1100€

Your departure flight
Sunday 16 January 2011
    Sort flights by
    Fare
    departure time
    arrival time
    duration
    Economy fares Alize fares
    Changes not allowed Changes allowed free of charge Flight Departure Arrival Duration Operated by
    459 EUR 1 574 EUR AF3578 10:30 Paris (CDG) 23:05 Antananarivo 10h35 Air France Details
    Lowest fare

Your return flight
Wednesday 26 January 2011
    Sort flights by
    Fare
    departure time
    arrival time
    duration
    Economy fares Alize fares
    Changes not allowed Changes allowed free of charge Flight Departure Arrival Duration Operated by
    412 EUR 1 527 EUR AF3575 01:30 Antananarivo 10:35 Paris (CDG) 11h05 Air France Details
    Lowest fare

Total due
    Total amount including taxes for 1 Adult passenger(s) :
    871 EUR

με εβαλε σε σκεψεις ... αντι για παταγια μηπως να προτιμησω μαδαγασκαρη;
 

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
6
Πόντοι
16
Gia mada to monadiko xontro exodo einai to aerporiko. Ola ta alla einai pamftina se antithesi me auta pou diabazoume gia taylandi sxetika me to kostos
 

amore tai

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2009
Μηνύματα
107
Like
0
Πόντοι
1
φιλε [tasosedess] εσυ που εχεις παει μαδαγασκαρη πιστευεις οτι ειναι καλα να κανεις κατι εκει.. :dancing:
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
για ενδιαφερομενους

20-27 μαρτιου
788 ευρω μαδαγασκαρη
κατσε καλα τιμη

ενδιαφερομενος ειμαι τασο αλλα του χρονου ομως το 2012 γιατι φετος θα εχει ταιλανδη πρωτα.λεφτα δεν υπαρχουν φιλε τωρα.για αυτο κανω οικονομια.παντως μεχρι τοτε αν ολα πανε καλα αν θες κανονιζουμε μαζι ενα ταξιδακι ειτε οι δυο μας ειτε εμ αλλους συναγωνιστες.
 

axl33

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
100
Like
0
Πόντοι
1
Μάγκες κάποιος για ταξιδάκι Μαδαγασκάρη κατα τον Μάρτη??
Εναλλακτικά Βραζιλία??
όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ΠΜ
 

pipinomaniac

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
2.807
Like
142
Πόντοι
16
Στη Μαδαγασκάρη εχει καθόλου άσπρες η μόνο κουραδες?
 

bilaki**

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2007
Μηνύματα
218
Like
33
Πόντοι
1
τιποτα νεοτερο απο εκει?
τωρα που καλοκεριασε
 

stugano

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
7
Like
2
Πόντοι
0
οι παραλιεσ απο την πρωτευουσα ποση αποσταση ειναι?
 

pepe21

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
44
Like
94
Πόντοι
0
παιδια φρεσκες πληροφοριες για μαδαγασκαρη απο 3 κολλητους μου,αξιοπιστους και σοβαρους ,και με μεγαλη πειρα,
γυρισαν πριν 5-6 μερες
απο μωρα μαυρα η μελαμψα
ποιοτητα μωρων απο μετρια εως μοντελα
κοστος για ολο το βραδυ απο 6 εως 9 ευρω!!!!! ,και η ΑΑΑ ποιοτητα ,12 ευρω το βραδυ
στοματικο,κωλος τα παντα ολα με ολες...
δεν θελαν να φυγουν την αλλη μερα γιατι στο σπιτι ουτε ζεστο νερο για μπανιο ,ουτε μπρεκφαστ δεν ειχαν,φτωχια καταραμενη
κοστος μονοκλινου πενταστερου στο κεντρο του παναναριμπο (πρωτευουσα) με πρωινο 40 ευρω
για τις κοπελες δεν ζητουσαν εξτρα
φαγητο ποιοτικοτατο και φτηνοτατο (δεν θυμαμαι ποσα)
κοστος πτησης κανα χιλια :grin: :grin:ρικο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom