Νέα

Λευκορωσία - Μίνσκ Πληροφορίες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nikos fkr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 697
  • Εμφανίσεις 90K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ωραία σκηνικά εζησες δάσκαλε. Αυτη είναι χώρα φίλε, όχι σαν την δική μας μεσα στό χαλι και την βρωμιά.

Ναι,όντως ωραία ήτανε.Εδώ ένας Δανός καμάκιας λάτρης του Μινσκ περιγράφει την κατάσταση.



 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Και από Γερμανία απευθείας ;;;; Μόνο από το μπουρδέλο το δικό μας δεν έχει απευθείας. Ναι η γλώσσα είναι ένα θέμα. Ακόμη και οι περισσότεροι νέοι δεν μιλάνε Αγγλικά. Θέλει αρκετό ψάξιμο από νετ, Τιντερ, κλπ για να βρεις τυπισσες που μιλάνε Αγγλικά. Εγώ πιστεύω ότι με τον μεταφραστή θα γίνει κούτσα στραβά η δουλειά στις καθημερινές επαφές εκτός κι αν όλη την μέρα έχεις κάποια ντοπια μαζί σου. Το καλοκαίρι μιλούσα με ένα μωράκι μέσω γουατσαπ που ήταν διακοπές στο Ρέθυμνο. Θα το μηνυματισω κι αυτό και πιστεύω να είναι διαθέσιμη τότε.
ναι
Ενδεικτικα μεσα νοεβρη 5 μερες
200€ ανοβερο μινσκ με επιστροφη
2 ωρες πτηση
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20170912-225018.png
    Screenshot_20170912-225018.png
    584,9 KB · Εμφανίσεις: 78

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706
Και από Γερμανία απευθείας ;;;; Μόνο από το μπουρδέλο το δικό μας δεν έχει απευθείας. Ναι η γλώσσα είναι ένα θέμα. Ακόμη και οι περισσότεροι νέοι δεν μιλάνε Αγγλικά. Θέλει αρκετό ψάξιμο από νετ, Τιντερ, κλπ για να βρεις τυπισσες που μιλάνε Αγγλικά. Εγώ πιστεύω ότι με τον μεταφραστή θα γίνει κούτσα στραβά η δουλειά στις καθημερινές επαφές εκτός κι αν όλη την μέρα έχεις κάποια ντοπια μαζί σου. Το καλοκαίρι μιλούσα με ένα μωράκι μέσω γουατσαπ που ήταν διακοπές στο Ρέθυμνο. Θα το μηνυματισω κι αυτό και πιστεύω να είναι διαθέσιμη τότε.
ο μεταφραστης τι ειναι
Πως δουλευει?
Θελει ιντερνετ συνδεση να εχεις?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.777
Κριτικές
178
Like
39.322
Πόντοι
21.896
ο μεταφραστης τι ειναι
Πως δουλευει?
Θελει ιντερνετ συνδεση να εχεις?
nai το κατεβαζεις gogle translatow apo application και μιλας και γραφεικα παραλληλα λεει μιλαει στη γλωσσα αυτο που ειπες εσυ
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Τύπε μην φοβάσαι. Έχω ζήσει με -20 προπερσι τον Δεκέμβριο στο Κίεβο. Τα προηγούμενα Χριστούγεννα ήμουν 14 μέρες. Δεν μασάνε οι Βαλκάνιοι από κρύα ! :)
Βότκα καθαρή την κλασσική ποτέ δεν έχω πιει. Την πρώτη και τελευταία φορά που δοκίμασα ήταν μια με βότανα μέσα που μου φερανε κάποιες Πολωνεζες που τις φιλοξενησα Αθήνα. Αυτή ήταν φοβερή !!!
Μήπως να πάρω από ντιουτι φρι κάνα τσίπουρακι με γλυκάνισο ; Αυτό μπορώ να το πιω.


Χτυπα ουζαρα τυπε!! Η χιωτικο ψυχης η κανα μυτιλινιο πλωμαρι η μινι με γλυκανησσο να σε στανιαρει !!! Βοηθαει πολυ!
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
ναι
Ενδεικτικα μεσα νοεβρη 5 μερες
200€ ανοβερο μινσκ με επιστροφη
2 ωρες πτηση
Μία χαρά φίλε urlauber. 2 ώρες δεν είναι τίποτα. Απο Αθήνα με 1 στάση στο Κίεβο η μικρότερη διάρκεια είναι στο πηγαινε 5 και 45 ώρες και 6 και 45 η επιστροφή για 25-29 Δεκεμβρίου, 200 ευρώ συνολικά. Εγώ θα μεταβώ μετά Κίεβο μάλλον όπου και θα μείνω 5-6 μέρες και μετά θα επιστρέψω Αθήνα.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
nai το κατεβαζεις gogle translatow apo application και μιλας και γραφεικα παραλληλα λεει μιλαει στη γλωσσα αυτο που ειπες εσυ
Πολύ καλό έμαθα oτι είναι και το itranslate. Στο παρακάτω άρθρο οι εφαρμογές που πρέπει να έχει ένας ταξιδιώτης στο κινητό του.
Εγώ συνιστώ και την Eway για όσους προτιμούν τα λεωφορεία, τραμ, τρόλλεϋ στο αστικό κομμάτι των πόλεων.
[URL unfurl="true"]http://menexclusive.com/7-aparaitita-apps-gia-tous-taxidiotes/[/url]
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Χτυπα ουζαρα τυπε!! Η χιωτικο ψυχης η κανα μυτιλινιο πλωμαρι η μινι με γλυκανησσο να σε στανιαρει !!! Βοηθαει πολυ!
Τύπε μου κρατώ σημειώσεις για τα Ουζάκια που προτείνεις. Άσε που μπορεί να δώσω και στις Λευκορωσες να δοκιμάσουν για να κάνουν ένα διάλειμμα από τις βότκες τους και να πέσει και καλό Γάμησακι :)
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.318
Πόντοι
1.706

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.777
Κριτικές
178
Like
39.322
Πόντοι
21.896
ναι
Αν εισαι στον δρομο χωρις wifi πως θα γινει??
δεν γινεται αλλα δωσε 5-10 ευρω και αγοραε καρτα απο εκει αν γινετ ή βαλε μια λευκορωσιδα ή τον ιδιοκτητη του σπιτου με ταυτοτητα του να σου αγοραει την ημερα αφιξης σου
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Σα τα ουζερι τα ρακαδικα και τους καφενεδες εν ωρα αγωνα δεν εχρι τυπε... η σα ταμπουζουκια να βγαινει ο αργυρος και να γκρεμιζεται το συμπαν δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Αξια ανεκτιμητη!!!
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Τύπε μου κρατώ σημειώσεις για τα Ουζάκια που προτείνεις. Άσε που μπορεί να δώσω και στις Λευκορωσες να δοκιμάσουν για να κάνουν ένα διάλειμμα από τις βότκες τους και να πέσει και καλό Γάμησακι :)
:rockon: :headbaning2: :headbaning2:


Και παντα μεζεδαρα τυπε!
Ποτε ξεροσφυρι!!!

:heavymetalbig:
 

anexelektos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2010
Μηνύματα
507
Κριτικές
6
Like
207
Πόντοι
286
ο πιο καλύτερος μεταφραστής είναι αυτός που λέει ο φίλος εδώ και ήταν και παλιό μέλος στο site εδω πέρα.Και γράφει και πολλά και για το Μίνσκ και διάφορες χώρες

 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Σα τα ουζερι τα ρακαδικα και τους καφενεδες εν ωρα αγωνα δεν εχρι τυπε... η σα ταμπουζουκια να βγαινει ο αργυρος και να γκρεμιζεται το συμπαν δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Αξια ανεκτιμητη!!!
Είσαι απολαυστικός τύπε ! Στο τέλος θα με πείσεις να πάω και Αργυρό. Τύπε μήπως στον Μαρτάκη μαζεύει καλύτερα γκομενάκια ; Αν καταφέρω και κάνω μια γκομενα να με επισκεφθεί Αθήνα τύπε θα την πάω και μπουζούκια και καφενε. Θα σε καλεσω κι εσένα εν ώρα αγώνα μάλιστα να πιούμε τα καραφακια με μεζέ πάντα.
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
ο πιο καλύτερος μεταφραστής είναι αυτός που λέει ο φίλος εδώ και ήταν και παλιό μέλος στο site εδω πέρα.Και γράφει και πολλά και για το Μίνσκ και διάφορες χώρες

Ωραίος τύπε ! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Θα την κατεβάσω την εφαρμογή. Αυτό το ότι μεταφράζει το κείμενο από φωτό που έχουμε τραβήξει ακούγεται σούπερ. Παραθέτω κείμενο από το λινκ του άρθρου που έβαλες.

"Πέραν του οτι είναι ο πιο ενημερωμένος και άριστος μεταφραστής για τη ρώσσικη γλώσσα, περαν του οτι μπορεί να μεταφράσει φωνη σε κειμενο ή ακόμα και να μεταφράσει πινακίδες που έχετε τραβήξει φωτογραφία, πέραν του μπορεί να χρησιμοποιηθεί offline ακόμα δηλαδή και αν δεν έχετε πρόσβαση στο διαδίκτυο , έχει τη δυνατότητα να αλληλεπιδρά πανεύκολα και να στέλνετε αυτόματα μεταφρασμένα τα μηνύματά σας σε όλες τις γνωστές πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης facebook, tinder ή voice and text πλατφόρμες όπως το viber και το whats app, για να μπορείτε να κάνετε εύκολα ακόμη και τις γνωριμίες προετοιμασίας του ταξιδιού σας όπως έχουμε πεί σε παλιότερη ανάρτηση."
 

anexelektos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Σεπ 2010
Μηνύματα
507
Κριτικές
6
Like
207
Πόντοι
286
Ωραίος τύπε ! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Θα την κατεβάσω την εφαρμογή. Αυτό το ότι μεταφράζει το κείμενο από φωτό που έχουμε τραβήξει ακούγεται σούπερ. Παραθέτω κείμενο από το λινκ του άρθρου που έβαλες.

"Πέραν του οτι είναι ο πιο ενημερωμένος και άριστος μεταφραστής για τη ρώσσικη γλώσσα, περαν του οτι μπορεί να μεταφράσει φωνη σε κειμενο ή ακόμα και να μεταφράσει πινακίδες που έχετε τραβήξει φωτογραφία, πέραν του μπορεί να χρησιμοποιηθεί offline ακόμα δηλαδή και αν δεν έχετε πρόσβαση στο διαδίκτυο , έχει τη δυνατότητα να αλληλεπιδρά πανεύκολα και να στέλνετε αυτόματα μεταφρασμένα τα μηνύματά σας σε όλες τις γνωστές πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης facebook, tinder ή voice and text πλατφόρμες όπως το viber και το whats app, για να μπορείτε να κάνετε εύκολα ακόμη και τις γνωριμίες προετοιμασίας του ταξιδιού σας όπως έχουμε πεί σε παλιότερη ανάρτηση."

μην ευχαριστείς εμένα φίλε, το παιδί που τα έγραψε, ήταν μέλος παλιά εδω και έγραφε ο memosan ειναι και ο άνθρωπος έχει πάει πολλές φορές και ξέρει τι του γίνεται δε κοροϊδεύει σαν τον Kman2
 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
μην ευχαριστείς εμένα φίλε, το παιδί που τα έγραψε, ήταν μέλος παλιά εδω και έγραφε ο memosan ειναι και ο άνθρωπος έχει πάει πολλές φορές και ξέρει τι του γίνεται δε κοροϊδεύει σαν τον Kman2
Νομίζω ότι αυτό το μπλογκ το επισκεπτομουν παλιότερα αλλά από ένα σημείο και μετά σταμάτησαν να το ενημερώνουν και δεν το επισκεπτομουν. Δεν πρέπει να υπήρχε άλλο αν θυμάμαι καλά.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Tinder σε φιλαρακι που εβαλε minsk εσπασε ολα τα κοντερ σε likes βεβαια τωρα ποσες μιλανε αγγλικα...αλλο θεμα

Εγω θα τσεκαρα couchsurfing απο πριν βομβαρδισμος μηνυματων σε καθε αξιολογη γυναικα
Σε οσες χωρες εχω παει ακομα και σε καποιες που μιλαει Αγγλικα ενας στους δεκα(πχ Σερβια) με couch δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα
1,505 hosts in Minsk τωρα που κοιταξα με κριτηρια 1)να ναι γυναικες host και 2)online τον τελευταιο μηνα
Οσες ειναι αξιολογες απο ενα μηνυμα να παρουν θα χεις απειρες να βγεις με γνωσεις αγγλικων

Το vk δεν ξερω τι μπορει να προσφερει εχει παντως λαο και εκει μπορεις να ρυθμισεις πολεις πχ minsk και τι ηλικιες κτλπ
Πολλες εκει περα εκδιδονται οταν γραφω οτι παω πχ Κιεβο και μιλαω απειρες μου στελνουν φωτο γυμνες και την τιμουλα

 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Εκτός από Τιντερ και καουτσ, ψωμί έχει και σε μπαντου, Μαμπα και τζαουμο. Με το VK δεν έχω ασχοληθεί. Νομίζω ότι είναι λίγο κλειστό ρωσικό φεισμπουκ. Είναι σαν να θες να μπεις σε σκληροπυρηνικη ρωσική παρέα που δεν πολύ γουστάρει ξένους. Μπορεί να κάνω και λάθος.
Ας ελπίσουμε η Λευκορωσία να μην χαλάσει. Ίσως και να είναι καλύτερα να μην γνωρίζουν οι κοπέλες Αγγλικά. Και με τρανσλειτορ αν σε γουστάρει η άλλη δεν έχει πρόβλημα. Ειδικα αν είναι 18+ και γουστάρουν περιπέτειες με ξένους και έχουν υπομονή να συνεννοηθούν με μεταφραστη. Αλλά και αυτές που ειναι μεγαλύτερες και ψάχνουν κάποιον να διώξουν την μοναξιά τους προσωρινά η μόνιμα δεν θα έχουν πρόβλημα αν ο άλλος δεν μιλάει ρωσικά και χρησιμοποιεί μεταφραστή. Αν ξέρετε Ρωσικά νομίζω ότι μπορείτε να παίξετε πολύ μπάλα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom