Νέα

Κατώτατος μισθός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Socrates009
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 483
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.864
Πόντοι
3.656
Πού κολλάει αυτό με το θέμα για τον κατώτατο μισθό;

Οι ελευθ. επαγγελματίες είναι άλλη υπόθεση.
Ο φόρος-τεκμήριο των ελ. επαγγελματιών , είναι σε άμεση συνάρτηση με τον ΚΑΤΩΤΑΤΟ ΜΙΣΘΟ .
Οπότε όσο "ανεβαίνει" ο κατώτατος , θα ανεβαίνει ο φόρος τους !

Φυσικά θα λουκετιάζουν και εργοδότες και θα αυξάνει η μαύρη εργασία.

Όπως και να έχει ΚΑΚΟ ΨΟΦΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
Γαία πυρί μιχθήτω .
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.864
Πόντοι
3.656
Απομακρύνεται διαρκώς η Ελλάδα από τα ευρωπαϊκά επίπεδα διαβίωσης με τα χαμηλά εισοδήματα και την μεγάλη ακρίβεια να φτωχοποιούν κοινωνικές ομάδες που μέχρι πρόσφατα ανήκαν στη μεσαία τάξη.
Ποιά μεσαία τάξη ;
Αυτή ψόφησε από το 2009 , με το που βγήκε ο ΓΑΠ.
Αυτή την αποστολή είχε.
Και συνέχισαν οι επόμενοι .

Τώρα ξαθάβουν τα κόκκαλά της.
Να χέσουμε στα οστεοφυλάκιά της.

Στο διάολο .

Το κάθε αρχίδι νόμιζε ότι είναι μεσαία τάξη για να ψηφίζει κόμματα ολιγαρχών .
Ψόφο λέμε.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.864
Πόντοι
3.656

Οι πολυδιαφημιζόμενες τριετίες δεν καταβάλλονται, «βροχή» καταγγελιών για απειλές απόλυσης​


Αρε Ελλαδαρα παντα στην μουργα θα ειμαστε.
Απόλυση στα αρχίδια τους μισθωτούς.
Λουκετάρες στους πρώην εργοδότες που νόμιζαν ότι είναι μεσαία τάξη .

Ψόφο και στους δύο .

Κακό , αργό και επώδυνο .
Σαρανταένατακατω.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.864
Πόντοι
3.656

Ήταν σαν σήμερα, 17 Μαρτίου 1883, όταν ο Καρλ Μαρξ οδηγήθηκε στην τελευταία του κατοικία,​


:shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit::shit:
png-clipart-headstone-grave-cemetery-grave-miscellaneous-text-thumbnail.png
png-clipart-headstone-grave-cemetery-grave-miscellaneous-text-thumbnail.png
png-clipart-headstone-grave-cemetery-grave-miscellaneous-text-thumbnail.png
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.864
Πόντοι
3.656
Αποκτήστε ωριμότητα. Αν έχετε φτάσει 45 χρονών και για 750€ κάνετε ταυτόχρονα 2-3 δουλειές και τρέχετε απλήρωτοι ατελείωτες ώρες, να ξέρετε ότι κάνετε κακό όχι μονο στο τομάρι σας που είναι ήδη τελειωμένο, αλλά και στους γύρω σας, είτε αυτοί ειναι η οικογένειά σας, είτε η αγορά εργασίας, είτε η τοπική κοινωνία. Να έχετε σεβασμό και αγάπη για τον εαυτό σας και να μην ακούτε βλακείες ότι είστε τεμπέληδες ή αναντικατάστατοι. Αν είναι κάποιος τεμπέλης δεν θα τον έχουν εκεί και θα τον σουτάρουν και αν πάθετε κάτι θα αντικατασταθείτε σε λιγότερο απο μια μέρα και θα χεστούν όλοι αν ζείτε ή αν πεθάνετε. Ο εαυτός μας πάνω απο όλα παιδιά. Δεν είμαστε συνέταιροι με κανέναν και όση πλάτη και να βάλεις θα πάρεις αρχίδια.
Όσο γαμιούνται οι εργοδότες και λουκετιάζουν και τους ξεσκίζει η εφορία
ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ...

τόσο παίρνουν ψώλο και οι εργαζόμενοι/μισθωτοί .

Μόνο οι ολιγάρχες της διαπλοκής μεγαλουργούν .

Η υπόλοιπη κοινωνία , βουλιάζει , πάει κατά διαόλου.
Στο διάολο όλα.
Μη μείνει κολυμπηθρόξυλο .

Στάχτη και βούρβερη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.550
Like
11.304
Πόντοι
3.656

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.550
Like
11.304
Πόντοι
3.656
Καθίστε εσείς να σας λέει συνεργάτες ο saul.
Τώρα το πήρα χαμπάρι αυτό το κείμενο τύπε....

ωραίες είναι οι θεωρίες και ο μαρξ πολύ μεγάλη προσωπικότητα


μόνο που δεν έχει καμία σχέση αυτή η προσωπικότητα με τον μέσο άνθρωπο που δηλώνει κουμουνιστής και αναζητά απλά αύξηση μισθού με την χαμηλότερη δυνατή παροχή εργασίας.

δεν έχω δει ούτε έναν ''κουμουνιστή' να του προσφέρεις αύξηση 2.000 ευρώ και να σου λέει όχι...θα τα μοιραστώ με τους άλλους 5 συναδέλφους μου...να κάνεις αύξηση από 500 ευρώ στον καθένα.

όλοι τα μπουκώνουν και πάνε σπίτι τους ευχαριστημένοι...και αν μπουκώσουν αρκετά γίνονται εργατοπατέρες και πρόεδροι των συνδικάτων και τρώνε μαζί με τα αφεντικά.

Δεν έχω δει επίσης και κανέναν κουμουνιστή να μαζεύεται με άλλους 10 να βάζουν λίγα λεφτά δικά τους και να φτιάχνουν μια σωστή εταιρεία που δεν εκμεταλλεύεται την υπεραξία αλλά μοιράζει όλα τα κέρδη στα ίσα. Αν το κάνετε θα μπω και εγώ με δικά μου λέφτά.

Αναμένω.:coffee:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.550
Like
11.304
Πόντοι
3.656
ο εργοδότης εισαι εσυ ρε που τα δινεις

δεν έχουμε εμείς γραφιάδες που ξέρουν υπολογιστές και εγγλέζικα ρε τύπε

εμείς είμαστε του πεζοδρομίου μετά τη δουλειά πλένουμε τα χέρια μας με νέφτι :confused:
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
4.321
Like
2.405
Πόντοι
456
Τώρα το πήρα χαμπάρι αυτό το κείμενο τύπε....

ωραίες είναι οι θεωρίες και ο μαρξ πολύ μεγάλη προσωπικότητα


μόνο που δεν έχει καμία σχέση αυτή η προσωπικότητα με τον μέσο άνθρωπο που δηλώνει κουμουνιστής και αναζητά απλά αύξηση μισθού με την χαμηλότερη δυνατή παροχή εργασίας.

δεν έχω δει ούτε έναν ''κουμουνιστή' να του προσφέρεις αύξηση 2.000 ευρώ και να σου λέει όχι...θα τα μοιραστώ με τους άλλους 5 συναδέλφους μου...να κάνεις αύξηση από 500 ευρώ στον καθένα.

όλοι τα μπουκώνουν και πάνε σπίτι τους ευχαριστημένοι...και αν μπουκώσουν αρκετά γίνονται εργατοπατέρες και πρόεδροι των συνδικάτων και τρώνε μαζί με τα αφεντικά.

Δεν έχω δει επίσης και κανέναν κουμουνιστή να μαζεύεται με άλλους 10 να βάζουν λίγα λεφτά δικά τους και να φτιάχνουν μια σωστή εταιρεία που δεν εκμεταλλεύεται την υπεραξία αλλά μοιράζει όλα τα κέρδη στα ίσα. Αν το κάνετε θα μπω και εγώ με δικά μου λέφτά.

Αναμένω.:coffee:

Αν δεν ήταν ο Μαρξ, και το αντίπαλο δέος του σοσιαλισμού, τώρα θα ήμασταν χειρότερα από αυτούς που ψάχνουν για διαμάντια στα ορυχεία της Αφρικής. Όσο αφορά το σκεπτικό σου, θυμίζει νομική ανάλυση Alex. Πες μας για τους συνεργάτες σου να γελάσουμε λίγο. έχουν την ίδια παρουσία στο bou;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.550
Like
11.304
Πόντοι
3.656
Αν δεν ήταν ο Μαρξ, και το αντίπαλο δέος του σοσιαλισμού, τώρα θα ήμασταν χειρότερα από αυτούς που ψάχνουν για διαμάντια στα ορυχεία της Αφρικής. Όσο αφορά το σκεπτικό σου, θυμίζει νομική ανάλυση Alex. Πες μας για τους συνεργάτες σου να γελάσουμε λίγο. έχουν την ίδια παρουσία στο bou;
Και εμένα τι με έχεις κόψει τύπε για ολιγάρχη 90χρονο που έχτισα τον καπιταλισμό ή για γόνο ελιτ οικογένειας που συντηρώ τα ορυχεία του παππού μου?

Ποιος σου είπε ότι όποιος είναι επαγγελματίας είναι στυγνός καπιταλιστής που θέλει να σου πιει το αίμα?


Σου θυμίζει νομική ανάλυση άλεξ επειδή δεν κάθεσαι να σκεφτείς αυτά που σου γράφω. Δεν κατάλαβα τι θες να πεις με αυτό..τι θες να σου πω για τους συνεργάτες μου? Τι παρουσία στο μπου θα μπορούσαν να έχουν δηλαδή?

Εγώ σου είπα 2 απλά πράγματα που τα έχω δει να συμβαίνουν 100 φορές....όλοι είναι κουμουνιστές στην πείνα αλλά καπιτάλες στη μάσα. Κουμουνισμός σημαίνει να κόβεις το φαί σου στα 2 για να φάει και ο δίπλα σου.

Δεν σημαίνει να απαιτείς από το κράτος (ή τον εργοδότη) να σας ταίσει εξίσου..κουμουνισμός είναι να είσαι ΕΣΥ το κράτος και να κάνεις ΕΣΥ κουμάντο.

Γιαυτό σου είπα....γιατί δεν μαζεύεσαι ΕΣΥ με άλλους 10 να ιδρύσετε μια εταιρεία και να μοιράζεστε τα κέρδη στα ίσα και να ζήσετε εσείς καλά και εμείς χειρότερα?
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
4.321
Like
2.405
Πόντοι
456
Και εμένα τι με έχεις κόψει τύπε για ολιγάρχη 90χρονο που έχτισα τον καπιταλισμό ή για γόνο ελιτ οικογένειας που συντηρώ τα ορυχεία του παππού μου?

Ποιος σου είπε ότι όποιος είναι επαγγελματίας είναι στυγνός καπιταλιστής που θέλει να σου πιει το αίμα?


Σου θυμίζει νομική ανάλυση άλεξ επειδή δεν κάθεσαι να σκεφτείς αυτά που σου γράφω. Δεν κατάλαβα τι θες να πεις με αυτό..τι θες να σου πω για τους συνεργάτες μου? Τι παρουσία στο μπου θα μπορούσαν να έχουν δηλαδή?

Εγώ σου είπα 2 απλά πράγματα που τα έχω δει να συμβαίνουν 100 φορές....όλοι είναι κουμουνιστές στην πείνα αλλά καπιτάλες στη μάσα. Κουμουνισμός σημαίνει να κόβεις το φαί σου στα 2 για να φάει και ο δίπλα σου.

Δεν σημαίνει να απαιτείς από το κράτος (ή τον εργοδότη) να σας ταίσει εξίσου..κουμουνισμός είναι να είσαι ΕΣΥ το κράτος και να κάνεις ΕΣΥ κουμάντο.

Γιαυτό σου είπα....γιατί δεν μαζεύεσαι ΕΣΥ με άλλους 10 να ιδρύσετε μια εταιρεία και να μοιράζεστε τα κέρδη στα ίσα και να ζήσετε εσείς καλά και εμείς χειρότερα?

Από το ζάπινγκ που κάνω, είσαι άνθρωπος ευγενικός με πολιτισμένη παρουσία. Έχεις επιλέξει όμως ε΄ναν τρόπο ζωής ο οποίος διαλέγει τους συνανθρώπους του με βάση ποιος θα του φέρει τα περισσότερα κέρδη, και αυτό δεν είναι κα΄τι για το οποίο θα έπρεπε να καυχιέσαι. Όσον αφορά την πολιτική σου ανάλυση, είναι λανθασμένη.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.550
Like
11.304
Πόντοι
3.656
Από το ζάπινγκ που κάνω, είσαι άνθρωπος ευγενικός με πολιτισμένη παρουσία. Έχεις επιλέξει όμως ε΄ναν τρόπο ζωής ο οποίος διαλέγει τους συνανθρώπους του με βάση ποιος θα του φέρει τα περισσότερα κέρδη, και αυτό δεν είναι κα΄τι για το οποίο θα έπρεπε να καυχιέσαι. Όσον αφορά την πολιτική σου ανάλυση, είναι λανθασμένη.
Δεν μπορείς να γνωρίζεις τι τρόπο ζωής έχω, με τι ανθρώπους συναναστρέφομαι ή πως τους συμπεριφέρομαι από αυτά που γράφουμε εδώ. Λίγο άκυρο δεν είναι να κρίνεις κάτι που δεν έχεις γνωρίζεις?

Επίσης για πιο ακριβώς πράγμα καυχιέμαι? Εγώ είπα ότι αντιμετωπίζω τους υπαλλήλους με σεβασμό ως συνεργάτες διότι ο καθένας έχει την επαγγελματική του ιδιότητα. Και πέραν αυτοί όταν φεύγουμε από τη δουλειά είμαστε όλοι ίσοι.Η δουλειά είναι επαγγελματικός ρόλος όχι τρόπος ζωής. Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ντρέπομαι για αυτό?


Δεν μου φέρνεις ένα επιχείρημα γιατί είναι λάθος η ανάλυση μου? Κουμουνισμός δεν σημαίνει όλα μοιρασμένα ίσα? Οκ μαζί σου...το ΟΛΑ όμως είναι σχετικό για τον καθένα. Οι περισσότεροι κουμουνιστές ξεχνάνε ότι το ΟΛΑ δεν είναι απεριόριστο...επικεντρώνονται μόνο στο ίσα.

Πάρε για παράδειγμα τους κουμουνιστές που έχουμε στη βουλή.....αυτοί μήπως κόβουν τον μισθό τους που είναι 8 χιλιάρικα και το μοιράζουν ίσα σε άλλους 7? όχι. Ξέρεις κανέναν που να το κάνει?

Ελεύθερη αγορά έχουμε όμως...ποιος σε σταματά από το να είσαι ο πρώτος που θα ιδρύσει μια εταιρεία με κουμουνιστική προσέγγιση στους μισθούς? Δεν θα είναι τόσο δύσκολο...βρες άλλους 10 βάλτε από 2Κ και στρωθείτε στη δουλειά.

Και στο τέλος του χρόνου μοιραστείτε τα κέρδη στα ίσα...και τότε θα συμπεράνεις τι σημαίνει υπεραξία και κέρδος. Να δούμε αν φτάνει το υπερκέρδος να ταίσει και τους 10.

Λέω κάτι παράλογο?
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2017
Μηνύματα
4.321
Like
2.405
Πόντοι
456
Επίσης για πιο ακριβώς πράγμα καυχιέμαι? Εγώ είπα ότι αντιμετωπίζω τους υπαλλήλους με σεβασμό ως συνεργάτες διότι ο καθένας έχει την επαγγελματική του ιδιότητα. Και πέραν αυτοί όταν φεύγουμε από τη δουλειά είμαστε όλοι ίσοι.Η δουλειά είναι επαγγελματικός ρόλος όχι τρόπος ζωής. Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ντρέπομαι για αυτό?




Ελεύθερη αγορά έχουμε όμως...ποιος σε σταματά από το να είσαι ο πρώτος που θα ιδρύσει μια εταιρεία με κουμουνιστική προσέγγιση στους μισθούς? Δεν θα είναι τόσο δύσκολο...βρες άλλους 10 βάλτε από 2Κ και στρωθείτε στη δουλειά.

Και στο τέλος του χρόνου μοιραστείτε τα κέρδη στα ίσα...και τότε θα συμπεράνεις τι σημαίνει υπεραξία και κέρδος. Να δούμε αν φτάνει το υπερκέρδος να ταίσει και τους 10.

Λέω κάτι παράλογο?

Όλα λάθος.

- Συνεργάτης συνεργάτης - Βικιλεξικό

- Ο Κομμουνισμός δεν έχει εταιρείες.

Τα σβησμένα απλά δεν είχαν να προσθ΄έσουν τίποτα. Πάντως σε κόβω για franchize επενδύοντας τα λεφτά των γονιών. Από Γερμανό, μέχρι Βασιλόπουλο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.550
Like
11.304
Πόντοι
3.656
Όλα λάθος.

- Συνεργάτης συνεργάτης - Βικιλεξικό

- Ο Κομμουνισμός δεν έχει εταιρείες.

Τα σβησμένα απλά δεν είχαν να προσθ΄έσουν τίποτα. Πάντως σε κόβω για franchize επενδύοντας τα λεφτά των γονιών. Από Γερμανό, μέχρι Βασιλόπουλο.
Ναι....

- Εσύ ψάχνεις τις έννοιες στο λεξικό και εγώ σου μιλάω για πραγματική συμπεριφορά και πραγματική αλληλεπίδραση ανθρώπων. Συνεργάτης λέει το λινκ...αυτός που εργάζεται μαζί με κάποιον άλλον. Ενώ εμείς τι κάνουμε ρε τύπε? παίζουμε μπάλα? Δε δουλεύουμε όλοι μαζί? ο καθένας από το πόστο του?

- Η εταιρεία είναι μια έννοια που δώσαμε για να έχει νομική ισχύ. Ο κουμουνισμός δεν έχει παραγωγή? τα αγαθά πως παράγονται με ευχές? Οπότε αυτά είναι δικαιολογίες...βρες άλλους 10 βάλτε από 2Κ και ξεκινήστε την προσπάθεια σας. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το απορρίπτεις αφού λες ότι είναι εφαρμόσιμο....

- Δεν θα κάτσω να σου πω τι κάνω αλλά για να είμαστε και στην σωστή κατεύθυνση και να μην έχεις αυταπάτες ότι έχω κάνει το έχω κάνει μόνος μου χωρίς τα λεφτά κανενός ούτε με την βοήθεια του κράτους που άλλοι την θεωρούν και δεδομένο δικαίωμα τους.

Κόβει το μάτι σου όμως :confused:
 

hlektrop

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2019
Μηνύματα
211
Κριτικές
25
Like
1.724
Πόντοι
2.411
Πάντως πολλοί εδώ μέσα είχατε πλάκα και πλέον βλέπω ότι είστε επικίνδυνοι. Προτείνω να πάτε να κάνετε 3-4 δουλειές ταυτόχρονα στον ίδιο εργοδότη, με λίγο πιο πάνω απο τον βασικό μισθό, με 12 ώρο και φυσικά κουβάλημα και ξέσκισμα μέσα στην ακραία ζέστη και κρύο. Δεν πειράζει... Θα γίνετε άντρες που στίβουν την πέτρα και γαμάνε. Επίσης αν αρρωστήσετε ή δεν νιώθετε καλά, μην είστε και τίποτε αδερφάρες και μείνετε σπίτι ή πάτε σε κανέναν γιατρό... Να πατε στην δουλειά και να πεθάνετε σαν άντρες και όχι φλώροι. Α, αν μαζέψετε και τίποτε λεφτά, οι φορτηγέλες οδηγοί, να πατε να πάρετε κανένα Merc του 1821 και να πάτε με το δικό σας όχημα και έξοδα στην δουλειά, για να είστε καλύτεροι εργαζόμενοι. Αλλάξτε και το όνομά σας σε Γιακουμής, κάντε πλαστικές ν α μοιάζετε στον Νίκο Ξανθόπουλο και αρχίστε την κλάψα.

Πλέον ζητάνε μόνο σκατοδουλειές, γιατί απλά δεν αντέχει κανένας. Και ακομα και οι 2 μέρες που πάνε κέρδος είναι για τον εργοδότη. Και είναι τόσο σκατά που δεν πάνε ούτε και οι Πάκηδες πλέον, οι οποίοι δείχνουν ωριμότητα σε σχέση με τον Έλληνα. Δεν μιλάω για οδηγους μονο, αλλά γενικά οι προσφερόμενες εργασίες είναι για τον πούτσο και δεν πληρώνουν. Ιδιαίτερα στον τουρισμό που μας έχουν ζαλίσει, είναι τόσο σκατά οι συνθήκες που δεν πάνε σοβαροί άνθρωποι, παρα μονο πιτσιρικάδες και πιτσιρίκες που δεν τους μένει τίποτε πλέον, παρά μόνο αν σπρώχνουν τίποτε κοκόρια, ενισχυμένα ντεπόν ή μαγικά χόρτα. Άσε που οι συνθήκες είναι άθλιες και δεν υπάρχουν ωράρια, οπότε αρχίδια λεφτά.

Δείτε Πάκηδες ντελιβεράδες... Πάνε ήρεμα στο δρόμο, με νέα και καλά μηχανάκια, βγάζουν αξιοπεπές ωρομίσθιο (και κατα συνέπεια ημερομίσθιο) δουλεύουν ασφαλισμένο 8ωρο αυστηρά αν είναι υπάλληλοι ή όσο γουστάρουν αν είναι με μπλοκάκι, δεν μασάνε απο μαλακίες και ηλίθια mantra εργοδοτών και ελληνικής κοινωνίας και τους βλέπεις ήρεμους, όχι σαν τον μέσο ντελιβερά που έχει ρημαδομηχανάκια, παίρνει δεκάρες για μεροκάματο ανασφάλιστος με την υπόσχεση πουρμπουάρ, που κάνει σφήνες στο δρόμο για να φανεί καλός στο αφεντικό ή στην γκομενα κτλ κτλ και αν σακατευτεί δεν τον ξέρει κανένας.

Αποκτήστε ωριμότητα. Αν έχετε φτάσει 45 χρονών και για 750€ κάνετε ταυτόχρονα 2-3 δουλειές και τρέχετε απλήρωτοι ατελείωτες ώρες, να ξέρετε ότι κάνετε κακό όχι μονο στο τομάρι σας που είναι ήδη τελειωμένο, αλλά και στους γύρω σας, είτε αυτοί ειναι η οικογένειά σας, είτε η αγορά εργασίας, είτε η τοπική κοινωνία. Να έχετε σεβασμό και αγάπη για τον εαυτό σας και να μην ακούτε βλακείες ότι είστε τεμπέληδες ή αναντικατάστατοι. Αν είναι κάποιος τεμπέλης δεν θα τον έχουν εκεί και θα τον σουτάρουν και αν πάθετε κάτι θα αντικατασταθείτε σε λιγότερο απο μια μέρα και θα χεστούν όλοι αν ζείτε ή αν πεθάνετε. Ο εαυτός μας πάνω απο όλα παιδιά. Δεν είμαστε συνέταιροι με κανέναν και όση πλάτη και να βάλεις θα πάρεις αρχίδια.
Ο εαυτός μας πανω από ολα...και να έχουμε τη υγεία μας..σωτπε εισαι φιλε πολυ...γιατί αν δεν είμαστε καλα κανενας δεν θα νοιαστει για εμας...αρα πρώτα να είμαστε καλα και μετσ τα λεφτά ..γιατί αν δεν είμαστε καλα τα χάσαμε ολο!!!
 
OP
OP
Socrates009

Socrates009

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2023
Μηνύματα
287
Like
4.043
Πόντοι
441
Χθες μου λέει γνωστός μου, στα 830€ πάει ο κατώτατος μισθός, άρα θα πάρω και εγώ αύξηση! Του απαντάω έπαιρνες 667€ πρίν; Όχι απαντάει, τότε πως περιμένεις αύξηση, όταν ακούς για 830€ που είναι μικτά! Όλο αυτό οφείλεται εν μέρει στο ότι δεν ενδιαφέρεται ο περισσότερος κόσμος, για το τι συμβαίνει στα εργασιακά, αλλά και τα ΜΜΕ, κάνουν καλή δουλειά, να αναφέρουν, ανακρίβειες.
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
130
Like
326
Πόντοι
21
 
Εγγρ.
25 Αυγ 2023
Μηνύματα
130
Like
326
Πόντοι
21

Μαρία Καραμεσίνη: Αύξηση μισθών, εργασία με δικαιώματα, ζωή με αξιοπρέπεια​



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom