Νέα

Κάμερες στα δωμάτια (στούντιο/μπουρδέλα)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hawk2121
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 89
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Αν θα έρθει η μέρα που θα κόβουμε απόδειξη να σας δίνουμε..πόσοι από σας είστε σε θέση να την καταθέτετε στη φορολογική σας δήλωση?
Είναι λίγο γελοίο αυτό νομίζω..
Η ταμειακή μάλλον μόνο για μας θα είναι..
Για τον φορολογικό μας έλεγχο..
Σε σας...πιστεύω..άχρηστη..
νομιζεις.....εγω θα τις εβαζα...ελευθερο παιδι ειμαι και μπουρδελιαρικο.... :sunglasses:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Αν θα έρθει η μέρα που θα κόβουμε απόδειξη να σας δίνουμε..πόσοι από σας είστε σε θέση να την καταθέτετε στη φορολογική σας δήλωση?
Είναι λίγο γελοίο αυτό νομίζω..
Η ταμειακή μάλλον μόνο για μας θα είναι..
Για τον φορολογικό μας έλεγχο..
Σε σας...πιστεύω..άχρηστη..
Μου βαζειs δυσκολα τωρα........... :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.940
Κριτικές
1
Like
29.671
Πόντοι
8.006
Αν θα έρθει η μέρα που θα κόβουμε απόδειξη να σας δίνουμε..πόσοι από σας είστε σε θέση να την καταθέτετε στη φορολογική σας δήλωση?
Είναι λίγο γελοίο αυτό νομίζω..
Η ταμειακή μάλλον μόνο για μας θα είναι..
Για τον φορολογικό μας έλεγχο..
Σε σας...πιστεύω..άχρηστη..

Μαναρακι μου οι αποδειξεις εχουν εφευρεθει για να δινει ΦΠΑ αυτος που τις εκδιδει...Ασε τι θα καναμε εμεις...Εγω τωρα αρχισα να φτιαχνομαι με την ιδεα να πηδαω με αποδειξη.
 

Επισκέπτης
Είναι μια απορια μου εδω και καιρο...
Επισης τι γινεται με τα hotelia;

edit_antisthenis: το thread συγχωνεύτηκε.
 

arisk

Σεβαστός
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
639
Κριτικές
12
Like
93
Πόντοι
1.997
Αν θέλουν μπορούν να βάλουν και να μην τους πάρει και κανένας χαμπάρι... Απλά δεν έχουν λόγο να το κάνουν... Το ρίσκο είναι μεγάλο και το κέρδος απο αυτό ανύπαρκτο... Οπότε γιατί να πάρουν το ρίσκο αυτό...?? Σε ένα πιθανό έλεγχο απο την αστυνομία τους τσακώνουν και δεν τους γλιτώνει τίποτα μετά... Και όλα αυτά για ποιό λόγο...??
Πάντως αν θέλουν να το κάνουν είναι εύκολο... Υπάρχουν semi-professional λύσεις όπως ένας πυρανιχνευτής ή ένα ραντάρ με κάμερα, αλλά και πιο ταιριαστά σε μπουρδέλο όπως ένα ρολόι τοίχου ή μια βίδα ή μια πρίζα ή ένας καθρέφτης ή ένα αρωματικό χώρου... Και μια τέτοια κάμερα κοστίζει απο 50 έως 100 ευρώ συν το κόστος της εγκατάστασης και πιθανόν το μηχάνημα καταγραφής... Υπάρχουν λύσεις, πολλές, λόγος δεν υπάρχει οπότε μάλλον τη γλιτώνουμε... Πάντως ορισμένα μαγαζιά έχουν στο σαλόνι, έχω δεί μερικές φορές και σε αθήνα αλλά και θεσσαλονίκη... Όπως έχω δεί και ιδίοις όμασι μέσα σε δωμάτιο ξενοδοχείου (γαμηστρόνας) απέναντι απο το ΣΕΦ, αλλά και σε καφέ και φρουτάδικα της Δυτ. Θεσσαλονίκης...
 

Gloria

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2011
Μηνύματα
170
Like
0
Πόντοι
1
Αν θέλουν μπορούν να βάλουν και να μην τους πάρει και κανένας χαμπάρι... Απλά δεν έχουν λόγο να το κάνουν... Το ρίσκο είναι μεγάλο και το κέρδος απο αυτό ανύπαρκτο... Οπότε γιατί να πάρουν το ρίσκο αυτό...?? Σε ένα πιθανό έλεγχο απο την αστυνομία τους τσακώνουν και δεν τους γλιτώνει τίποτα μετά... Και όλα αυτά για ποιό λόγο...??
Πάντως αν θέλουν να το κάνουν είναι εύκολο... Υπάρχουν semi-professional λύσεις όπως ένας πυρανιχνευτής ή ένα ραντάρ με κάμερα, αλλά και πιο ταιριαστά σε μπουρδέλο όπως ένα ρολόι τοίχου ή μια βίδα ή μια πρίζα ή ένας καθρέφτης ή ένα αρωματικό χώρου... Και μια τέτοια κάμερα κοστίζει απο 50 έως 100 ευρώ συν το κόστος της εγκατάστασης και πιθανόν το μηχάνημα καταγραφής... Υπάρχουν λύσεις, πολλές, λόγος δεν υπάρχει οπότε μάλλον τη γλιτώνουμε... Πάντως ορισμένα μαγαζιά έχουν στο σαλόνι, έχω δεί μερικές φορές και σε αθήνα αλλά και θεσσαλονίκη... Όπως έχω δεί και ιδίοις όμασι μέσα σε δωμάτιο ξενοδοχείου (γαμηστρόνας) απέναντι απο το ΣΕΦ, αλλά και σε καφέ και φρουτάδικα της Δυτ. Θεσσαλονίκης...
σε ποιο ξενοδοχειο συναντησες μπορεις να μας πεις
 

vicepresident

Μέλος
Εγγρ.
6 Απρ 2009
Μηνύματα
180
Κριτικές
26
Like
0
Πόντοι
11
Ρε συνάδελφοι, σήμερα πάνω στα παζάρια με την τσατσα μου είπε κάτι σχετικά με κάμερες.
Αφού την πίεζα να μου δώσει πρόγραμμα των 70 στην τιμή των 50 και της έλεγα ότι στη Σαλονικη μπορείς να το βρείς και με 40 μου ειπε το εξής:
-Δεν μπορώ να το κάνω γιατί θα χάσω τη δουλειά μου.
-Γιατί αμα μ' αφήσεις 5' παραπάνω τι θα γίνει?
-Υπάρχουν κάμερες που τις βλέπει το αφεντικό.
-και αν του πεις οτι δέχτηκες παζάρια;
-τοτε θα βρούμε το μπελά μας

και εκει σταμάτησε.
Μέσα στο δωμάτιο δεν είδα κάμερα αλλά την άλλη φορά θα πάω στο ίδιο δωμάτιο να ξανακοιτάξω
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Ρε συνάδελφοι, σήμερα πάνω στα παζάρια με την τσατσα μου είπε κάτι σχετικά με κάμερες.
Αφού την πίεζα να μου δώσει πρόγραμμα των 70 στην τιμή των 50 και της έλεγα ότι στη Σαλονικη μπορείς να το βρείς και με 40 μου ειπε το εξής:
-Δεν μπορώ να το κάνω γιατί θα χάσω τη δουλειά μου.
-Γιατί αμα μ' αφήσεις 5' παραπάνω τι θα γίνει?
-Υπάρχουν κάμερες που τις βλέπει το αφεντικό.
-και αν του πεις οτι δέχτηκες παζάρια;
-τοτε θα βρούμε το μπελά μας

και εκει σταμάτησε.
Μέσα στο δωμάτιο δεν είδα κάμερα αλλά την άλλη φορά θα πάω στο ίδιο δωμάτιο να ξανακοιτάξω
σιγα ρε τυπε και τι εγινε
το πολυ πολυ να γινεις σταρ :grin:
 

vladgr

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2008
Μηνύματα
564
Like
174
Πόντοι
6
δεν ειναι ετσι ρε τυπε, θελει το κατιτις του το παιδι απο τα δικαιωματα της ταινιας :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom