Νέα

Iphone 4s ή Galaxy s 3???

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MUAY THAI
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 148
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.536
Κριτικές
209
Like
4.504
Πόντοι
9.035
Φίλε Αλέξανδρε να σου πω και εγώ μια γνώμη.

Αν είσαι όπως λες άσχετος από smartphones (και πιθανό από τεχνολογία γενικότερα, αυτό δεν είναι καθόλου κακό), τότε καλύτερα να πάρεις το iphone 4s. Όχι γιατί το iphone είναι καλύτερο από το Samsung S3 αλλά γιατί είναι ένα πιο βολικό χρηστικά τηλέφωνο για έναν χρήστη που δεν έχει καμία υπερβολική απαίτηση από τρελές εφαρμογές κλπ. Το iphone έχει σαφώς καταλληλότερο / χρηστικότερο σχήμα (είναι πολύ μικρότερο) και επίσης έχει και το μεγάλο πλεονέκτημα ότι είναι 'πιασάρικο', κάνει μεγαλύτερη φιγούρα από το Samsung. Για την μπαταρία κλπ που σου γράφουν να μην ανησυχείς, γιατί αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση σε εφαρμογές πολυμέσων και δεν έχεις ανοικτά συνεχώς το mobile internet (emails δουλειάς, internet browsing, fb, κλπ κλπ) τότε μια χαρά θα την βγάζεις την μέρα σου με το iphone. Από την άλλη και αν ακόμα είσαι απαιτητικός χρήστης (στα πλαίσια της λογικής, χωρίς υπερβολές) και πάλι το iphone θα σε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

Από την άλλη το S3 είναι η τρέχουσα τεχνολογική ναυαρχίδα, τουτέστιν είναι -τεχνικά μιλώντας- ίσως το καλύτερο κινητό σήμερα. Όμως η αξία του θα φανεί σε χρήστες με αντίστοιχες γνώσεις και δυνατότητες χρήσης όσων το S3 παρέχει. Για να το πω με ένα παράδειγμα, προσωπικά δεν έχει καμιά αξία να οδηγώ μια Ferrari (λέμε τώρα) μιας και ως οδηγός δεν έχω τις γνώσεις και δυνατότητες να αξιοποιήσω όλες της δυνατότητές της. Άρα δεν αξίζει να αγοράσω μια και καλύτερα να έχω ένα πιο ευκολοδήγητο αμάξι.

Πρόσθετα, το S3 έχει το μειονέκτημα ότι είναι ένα τεράστιο κινητό άρα σε θέματα φορητότητας τα πράγματα είναι σαφώς πιο δύσκολα. Άλλο ένα πλεονέκτημα του S3 έναντι του iphone είναι ότι στο S3 μπορείς άνετα να έχεις και μια δεύτερη μπαταρία κοντά σου πάντα φορτισμένη, άρα αν ξαφνικά σου αδειάσει την αλλάζεις σε 2-3 λεπτά και συνεχίζεις. Το iphone είναι κλειστό κουτί και δεν αλλάζει μπαταρία, αν ξεμείνεις αυτό ήταν και τέλος.

Συνοψίζοντας :
- Είσαι άνθρωπος της τεχνολογίας, γκατζετάκιας, ψαγμένος στα τεχνολογικά, που θες το αντικειμενικά καλύτερο γιατί πραγματικά θα χρησιμοποιήσεις όσα σου προσφέρει, και ας είναι και ολίγον τουβλάκι; πάρε το Samsung S3.
- Είσαι άνθρωπος που βασικά θες ένα κινητό τηλέφωνο, που να είναι όμως πρώτα από όλα όμορφο και χρηστικό, και επίσης να κάνει και ένα σωρό άλλα πράγματα; (που πρακτικά είναι πάρα-πάρα πολλά) τότε πάρε το iphone 4s.

Καλή επιλογή.
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Παραθετει σε ελληνικο σαιτ ολοκληρο αγγλικο κατεβατο για να μας δειξει οτι ειναι γνωστης και τα ΑΡΧΙΔΙΑ μας κουνιουνται .......

Καλος μαλακας εισαι κι εσυ ..... Ευγε σου !!!!!!!

Κανε και την μεταφραση εξυπνε ξερολα τωρα, να μαθουμε κι εμεις οι ΕΛΛΗΝΕΣ .....



Μαλακα ε κομπλεξικε μαλακα !!!!!!!!!!!!!

Μαθε αγγλικα αναπηρε!  :jerking: :jerking: :jerking:
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
Φίλε Αλέξανδρε να σου πω και εγώ μια γνώμη.

Αν είσαι όπως λες άσχετος από smartphones (και πιθανό από τεχνολογία γενικότερα, αυτό δεν είναι καθόλου κακό), τότε καλύτερα να πάρεις το iphone 4s. Όχι γιατί το iphone είναι καλύτερο από το Samsung S3 αλλά γιατί είναι ένα πιο βολικό χρηστικά τηλέφωνο για έναν χρήστη που δεν έχει καμία υπερβολική απαίτηση από τρελές εφαρμογές κλπ. Το iphone έχει σαφώς καταλληλότερο / χρηστικότερο σχήμα (είναι πολύ μικρότερο) και επίσης έχει και το μεγάλο πλεονέκτημα ότι είναι 'πιασάρικο', κάνει μεγαλύτερη φιγούρα από το Samsung. Για την μπαταρία κλπ που σου γράφουν να μην ανησυχείς, γιατί αν δεν κάνεις μεγάλη χρήση σε εφαρμογές πολυμέσων και δεν έχεις ανοικτά συνεχώς το mobile internet (emails δουλειάς, internet browsing, fb, κλπ κλπ) τότε μια χαρά θα την βγάζεις την μέρα σου με το iphone. Από την άλλη και αν ακόμα είσαι απαιτητικός χρήστης (στα πλαίσια της λογικής, χωρίς υπερβολές) και πάλι το iphone θα σε αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο.

Από την άλλη το S3 είναι η τρέχουσα τεχνολογική ναυαρχίδα, τουτέστιν είναι -τεχνικά μιλώντας- ίσως το καλύτερο κινητό σήμερα. Όμως η αξία του θα φανεί σε χρήστες με αντίστοιχες γνώσεις και δυνατότητες χρήσης όσων το S3 παρέχει. Για να το πω με ένα παράδειγμα, προσωπικά δεν έχει καμιά αξία να οδηγώ μια Ferrari (λέμε τώρα) μιας και ως οδηγός δεν έχω τις γνώσεις και δυνατότητες να αξιοποιήσω όλες της δυνατότητές της. Άρα δεν αξίζει να αγοράσω μια και καλύτερα να έχω ένα πιο ευκολοδήγητο αμάξι.

Πρόσθετα, το S3 έχει το μειονέκτημα ότι είναι ένα τεράστιο κινητό άρα σε θέματα φορητότητας τα πράγματα είναι σαφώς πιο δύσκολα. Άλλο ένα πλεονέκτημα του S3 έναντι του iphone είναι ότι στο S3 μπορείς άνετα να έχεις και μια δεύτερη μπαταρία κοντά σου πάντα φορτισμένη, άρα αν ξαφνικά σου αδειάσει την αλλάζεις σε 2-3 λεπτά και συνεχίζεις. Το iphone είναι κλειστό κουτί και δεν αλλάζει μπαταρία, αν ξεμείνεις αυτό ήταν και τέλος.

Συνοψίζοντας :
- Είσαι άνθρωπος της τεχνολογίας, γκατζετάκιας, ψαγμένος στα τεχνολογικά, που θες το αντικειμενικά καλύτερο γιατί πραγματικά θα χρησιμοποιήσεις όσα σου προσφέρει, και ας είναι και ολίγον τουβλάκι; πάρε το Samsung S3.
- Είσαι άνθρωπος που βασικά θες ένα κινητό τηλέφωνο, που να είναι όμως πρώτα από όλα όμορφο και χρηστικό, και επίσης να κάνει και ένα σωρό άλλα πράγματα; (που πρακτικά είναι πάρα-πάρα πολλά) τότε πάρε το iphone 4s.

Καλή επιλογή.


Βασικα αν ειναι τοοοσο ασχετος ας παρει ενα Νοkia 3330! Γαμω τα κινητα! Ειχε κανει θραυση το 2001 που κυκλοφορησε! Το ειχαν και ολα τα παιδακια στο γυμνασιο και παιζανε φιδακι!

http://[URL unfurl="true"]www.byemobile.com/bigimages/Nokia/3330/1.jpg[/img[/URL]]

Α! Και δε θελει φορτιση δυο φορες την ημερα  :2funny:
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.991
Κριτικές
1
Like
690
Πόντοι
96
εγω παλι θα δινα 30€ παραπανω και θα παιρνα το Htc one x...........
το πρώτο smartphone που είχα πάρει ηταν το samsung omnia κ μου χε σπάσει τα νεύρα απο τότε η samsung ισως κ λανθασμένα για μένα εχει μπει black list ως αναφορα τα κινητά....

Μεγαλε οντως το omnia ηταν σκατα! Κακως ομως λογω αυτου εβαλες τη Samsung στη μαυρη λιστα! Το omnia ηταν σκατα επειδη ειχε windows mobile που ειναι για τον πουτσο!
Γενικα η samsung γαμαει και στα κινητα και φυσικα στις τηλεορασεις!!
Και η sony ericsson που εγινε σκετη sony βγαζει γαματα κινητα αλλα ειναι λιγο οτι να ναι σε θεμα λογισμικου και αναβαθμησεων!
Η μονη εταιρια που ειναι συνεπης στις αναβαθμισεις του λογισμικου της ειναι η Apple, αλλα για λογους που εχω αναφερει παραπανω δε τη γουσταρω και θελω να πεθανει!!!!!!  :ak: :uzi: :shit:

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ  :s&m_2:
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μαθε αγγλικα αναπηρε!  :jerking: :jerking: :jerking:
να αναπηριασει το κεφαλι σου μουνοπανο

τι εγινε δηλαδη πουσταλεκο ?
σου θιξαμε την καργιολα σου ?
Αντε και γαμησου να ξελαμπικαρεις πουσταριο
 

bignick14

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
5
Like
34
Πόντοι
16
σε όλα τα ωραία και τα καλά υπάρχουν οι φανατικοί λάτρεις και οι φανατικοί εχθροί....

προσωπική άποψη, εκεί που έχεσε το iphone ξεφύτρωσαν όλα τα υπόλοιπα... ( με εξαίρεση το blackberry )

ίσως λόγο αντικειμενικότητας να πω ότι ανάμεσα στο iphone 4s το galaxy S3 να υπερισχύει το δεύτερο, αλλά είναι πολύ λογικό από τη στιγμή που κυκλοφόρησε περίπου πριν 10 μέρες και είχε η samsung όλο το χρόνο μπροστά της να φτιάξει κάτι ποιο ανταγωνιστικό αφού το iphone 4s κυκλοφορούσε είδη 1 χρόνο.

μην ξεχνάμε όμως...... σε λίγους μήνες έρχεται το πολυαναμενόμενο iphone 5 για να αποκατασταθεί η τάξη.
 

LEON13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2010
Μηνύματα
17.450
Κριτικές
2
Like
42
Πόντοι
166
Οι Κορεατες, κανουν φοβερες αντιγραφες !!!  ;)
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
σε όλα τα ωραία και τα καλά υπάρχουν οι φανατικοί λάτρεις και οι φανατικοί εχθροί....

προσωπική άποψη, εκεί που έχεσε το iphone ξεφύτρωσαν όλα τα υπόλοιπα... ( με εξαίρεση το blackberry )

ίσως λόγο αντικειμενικότητας να πω ότι ανάμεσα στο iphone 4s το galaxy S3 να υπερισχύει το δεύτερο, αλλά είναι πολύ λογικό από τη στιγμή που κυκλοφόρησε περίπου πριν 10 μέρες και είχε η samsung όλο το χρόνο μπροστά της να φτιάξει κάτι ποιο ανταγωνιστικό αφού το iphone 4s κυκλοφορούσε είδη 1 χρόνο.

μην ξεχνάμε όμως...... σε λίγους μήνες έρχεται το πολυαναμενόμενο iphone 5 για να αποκατασταθεί η τάξη.
:thumbsup:

Παντα ετσι δεν γινεται ?
Η τεχνολογια τρεχει συνεχως ...........
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.536
Κριτικές
209
Like
4.504
Πόντοι
9.035
Παιδιά να μην τα μπερδεύουμε...

Το S3 ως hw design δεν έχει καμιά σχέση με το iphone, αυτό είναι εμφανές άρα δεν υπάρχει θέμα αντιγραφής εδώ.
To S3 τρέχει λογισμικό Android που το φτιάχνει η Google, και μετά το δίνει και το τρέχουν όλες οι τύπου Andoid συσκευές. Η Google είναι αμερικάνη εταιρία. Άρα που δένει αυτό με τους αντιγραφείς Κορεάτες βρε Leon; Συμπέρασμα και το iphone και το Samsung S3 τρέχουν 100% αμερικάνικης τεχνολογίας λογισμικά.

Επίσης να γνωρίζουμε ότι τα Samsung κατασκευάζονται στην Κορέα που είναι μια γενικά αναπτυγμένη και οργανωμένη χώρα. Από την άλλη όλα τα iphone είναι κινέζικα (Made in China), με ότι σημαίνει για τον καθένα αυτό. Προφανώς και για να μην παρεξηγηθώ στην Κίνα γίνεται απλά συναρμολόγιση, το design είναι και αυτό αμερικάνικο.
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
για σκληρή χρήση από επαγγελματία(για κλήσεις εννοώ),όλα τα touch είναι άβολα.

ιδίως το Σ3 είναι εντελώς παντόφλα,δεν μπορείς να κυκλοφορείς με τέτοιο πράγμα στο χέρι...

το ιφον είναι σαφώς πιο συμμαζεμένο....είχα Σ2 και το έδωσα και πήρα ιφον

βέβαια το 4 που πήρα έχει εμετική μπαταρία,μισή μέρα κυριολεκτικά.

αλλά έχεις τα πάντα συμμαζεμένα,φεισμπουκ,μείλ,φώτος,μουσική,τραγούδια

το itunes είναι άπαιχτο...ΡΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙ "ΡΙΓΕ ΣΑΚΚΚΑΚΙ" έχει!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny:

ΥΓ Τηλέφωνα σαν το ανωτέρω το ΝΟΚΙΑ πραγματικά είναι ανεπανάληπτα σε χρηστικότητα

όπως το δίχρωμο(μαύρο ασημί) το μικρό το ΝΟΚΙΑ 6230...ακόμα το έχω
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΥΓ Τηλέφωνα σαν το ανωτέρω το ΝΟΚΙΑ πραγματικά είναι ανεπανάληπτα σε χρηστικότητα

όπως το δίχρωμο(μαύρο ασημί) το μικρό το ΝΟΚΙΑ 6230...ακόμα το έχω
Ειδικα το 6310i ειναι ασυγκριτο, τοσο σε χρηστικοτητα, οσο και σε αυτονομια....


Ειναι πραγματικα αθανατο τηλεφωνο αυτο !!!!!!
 
OP
OP
MUAY THAI

MUAY THAI

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2011
Μηνύματα
797
Like
2
Πόντοι
6
Ευχαριστω ολους σας για τις απαντησεις. Γερνω προς το SAMSUNG. Να στε καλα όλοι
 

bignick14

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
1.057
Κριτικές
5
Like
34
Πόντοι
16

το έχω εγώ σαν δεύτερη συσκευή...(χρειάζομαι τα νούμερα για τη δουλειά)   είναι το μόνο με 2 sim και android αλλά δεν λέει πολλά πράγματα.
καταρχήν είναι πολύ ακριβό 167 ευρώ.... έχει κακή ανάλυση και σε γενικές γραμμές πολύ αργό. ίσως να φταίει ότι έχω iphone και το συγκρίνω θέλοντας και μη. η καλύτερη πρόταση περίπου στα 250 ευρώ για εμένα είναι αυτή... άμεση αναβάθμιση σε android 4
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.724
Κριτικές
61
Like
40.233
Πόντοι
22.785
το έχω εγώ σαν δεύτερη συσκευή...(χρειάζομαι τα νούμερα για τη δουλειά)   είναι το μόνο με 2 sim και android αλλά δεν λέει πολλά πράγματα.
καταρχήν είναι πολύ ακριβό 167 ευρώ.... έχει κακή ανάλυση και σε γενικές γραμμές πολύ αργό. ίσως να φταίει ότι έχω iphone και το συγκρίνω θέλοντας και μη. η καλύτερη πρόταση περίπου στα 250 ευρώ για εμένα είναι αυτή... άμεση αναβάθμιση σε android 4

merrrrrrssi ... βοηθήσατε πολύ !!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom