Νέα

Ήμουν σε ίντερνετ καφέ και με έδιωξαν επειδή ήμουν στο bou. Είχαν δικαίωμα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα purgiotis40
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 277
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

purgiotis40

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2017
Μηνύματα
278
Like
53
Πόντοι
1
οπαιδια χρειαζομαι βοηθεια..ημουν σε ιντερνετ καφε επινα το καφεδακι μου και απολαμβανα το bou.com ηρθε ο υπαλληλος και μου ειπε να φυγω ενω ηταν και ιδιαιτερα απειλητικος..ειχε δικαιωμα να κανει κατι τετοιο? πηρα τηλ την Αστυνομια και δεν ηξερε να μου απαντησει ο αστυνομος..μπορω να του κανω μηνυση η οχι? παρακαλω πολυ βοηθηστε γιατι με προσβαλανε!  :-
 
OP
OP
purgiotis40

purgiotis40

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2017
Μηνύματα
278
Like
53
Πόντοι
1
παλια  υπηρχε ενα δικηγορος εδω..αν υπαρχει ακομα ας βοηθησει.. :helpplea:
 
OP
OP
purgiotis40

purgiotis40

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2017
Μηνύματα
278
Like
53
Πόντοι
1
μου ειπε οτι σε τετοιες σελιδες στο μαγαζι του απαγορευεται να μπαινουν οι πελατες..την σελιδα μας εννουσε..ειχε δικαιωμα να το κανει?
 

fanis55555

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.036
Like
6
Πόντοι
16
οπαιδια χρειαζομαι βοηθεια..ημουν σε ιντερνετ καφε επινα το καφεδακι μου και απολαμβανα το bou.com ηρθε ο υπαλληλος και μου ειπε να φυγω ενω ηταν και ιδιαιτερα απειλητικος..ειχε δικαιωμα να κανει κατι τετοιο? πηρα τηλ την Αστυνομια και δεν ηξερε να μου απαντησει ο αστυνομος..μπορω να του κανω μηνυση η οχι? παρακαλω πολυ βοηθηστε γιατι με προσβαλανε!  :-

αν δεν ειχε παιδια σε κοντινους υπολογιστες και ηταν ειδικα βραδυ δεν νομιζω να ειχε κανενα δικαιωμα να το κανει
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.604
Πόντοι
2.606
οπαιδια χρειαζομαι βοηθεια..ημουν σε ιντερνετ καφε επινα το καφεδακι μου και απολαμβανα το bou.com ηρθε ο υπαλληλος και μου ειπε να φυγω ενω ηταν και ιδιαιτερα απειλητικος..ειχε δικαιωμα να κανει κατι τετοιο? πηρα τηλ την Αστυνομια και δεν ηξερε να μου απαντησει ο αστυνομος..μπορω να του κανω μηνυση η οχι? παρακαλω πολυ βοηθηστε γιατι με προσβαλανε!  :-

Τυπε εισαι αποφασισμενος να κυνηγήσεις με ολες σου τις δυναμεις τον τιτλο του Μr Πινοκιο 2017 ετσι  :think: :S :S :S
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Αν δεν θέλουν τέτοιες σελίδες στο μαγαζί τους, δεν υπάρχει τρόπος να τις μπλοκάρουν, αντί να διώχνουν τους πελάτες ?? Για πείτε κανάς ειδικός...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.959
Κριτικές
1
Like
29.685
Πόντοι
8.006
Μπορούσες να του απαντησεις, οτι αν καποιες ιστοσελιδες απαγορευονται, θα μπορουσε να  αποτρεψει την προσβαση με "φιλτρο". Οπως ας πουμε αν εμπαινες σε σελιδες με "φρουτάκια". Από την αλλη ομως, οπως εχουμε πει παρα πολλες φορες, τα μαγαζια αυτα ειναι ιδιωτικοι χώροι. Που σημαινει οτι ο καθε επιχειρηματιας δικαιουται να επιλεξει με ποιον θα συμβληθει ή ποιον θα διωξει. Εστω και χωρις προφανη αιτια. Η σαχλαμαρα που διαβαζω συχνα οτι ειναι "δημοσιοι χωροι" (ΔΕΝ ειναι) και οτι ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να με δεχθει μεσα, ΔΕΝ ισχυει.
Αρα ούτως ή αλλως μπορεί να σε διωξει όποτε θελει, χωρις να διαπραττει κανενα αδικημα. Αλλο ειναι το θεμα οτι μπορεις να του πεις, οτι μπορει να βαλει φιλτρο σε οποιες σελιδες δεν επιθυμει να εχουν προσβαση οι πελατες και να μην ειναι αγενης.
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Και το πλήρωσες στη μια το βράδυ ???  :headbang:
 
OP
OP
purgiotis40

purgiotis40

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2017
Μηνύματα
278
Like
53
Πόντοι
1
Μπορούσες να του απαντησεις, οτι αν καποιες ιστοσελιδες απαγορευονται, θα μπορουσε να  αποτρεψει την προσβαση με "φιλτρο". Οπως ας πουμε αν εμπαινες σε σελιδες με "φρουτάκια". Από την αλλη ομως, οπως εχουμε πει παρα πολλες φορες, τα μαγαζια αυτα ειναι ιδιωτικοι χώροι. Που σημαινει οτι ο καθε επιχειρηματιας δικαιουται να επιλεξει με ποιον θα συμβληθει ή ποιον θα διωξει. Εστω κι χωρις προφανη αιτια. Η σαχλαμαρα που διαβαζω συχνα οτι ειναι "δημοσιοι χωροι" (ΔΕΝ ειναι) και οτι ο αλλος ειναι υποχρεωμενος να με δεχθει μεσα, ΔΕΝ ισχυει.
Αρα ούτως ή αλλως μπορεί να σε διωξει όποτε θελει, χωρις να διαπραττει κανενα αδικημα. Αλλο ειναι το θεμα οτι μπορεις να του πεις, οτι μπορει να βαλει φιλτρο σε οποιες σελιδες δεν επιθυμει να εχουν προσβαση οι πελατες και να μην ειναι αγενης.
την στιγμη που η σελιδα μας ειναι νομιμη ομως? ειχε διακιωμα? δεν ημουν σε παρανομη σελιδα..μηνυση για προσβολη μπορω να του κανω?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.959
Κριτικές
1
Like
29.685
Πόντοι
8.006

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.959
Κριτικές
1
Like
29.685
Πόντοι
8.006
την στιγμη που η σελιδα μας ειναι νομιμη ομως? ειχε διακιωμα? δεν ημουν σε παρανομη σελιδα..μηνυση για προσβολη μπορω να του κανω?
Ό,τι θελει κανει φίλε, δικος του χωρος ειναι. Μπορει να λεει εγω θελω οι πελατες μου να μπαινουν μονο στη σελιδα της Εκκλησιας. Δικο του μαγαζι ειναι. Απο εκει και περα, ειναι αλλο το θεμα αν υπηρξε καποια εξυβριση ή καποια απειλή σε βαρος σου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom