Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για χέσιμο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΠΥΡΑΥΛΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 188K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
σε μένα τουλάχιστοντο πυρηνελαιο φέρνει ευκολο χεσιμο με οποιοδηποτε φαγητο. αν μαγειρεψω οτιδηποτε με πυρηνελαιο το εχω εξασφαλισμενο.

Δεν τρώγεται τύπε.

Με το πυρηνέλαιο ανάβουμε τα καντήλια

Για αυτό ίσως.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

:priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest:
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.800
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Δεν τρώγεται τύπε.

Με το πυρηνέλαιο ανάβουμε τα καντήλια

Για αυτό ίσως.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

:priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest::priest:
Σωστά..
Με πυρηνέλαιο ούτε στα κατοικίδια σας μην μαγειρεύετε.
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.068
Κριτικές
37
Like
20.035
Πόντοι
12.896

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
655
Like
1.356
Πόντοι
206
εγω σε γευση στο μαγειρεμα με πυρηνελαιο δεν είδα καμιά διαφορά στη γευση πάντως.
 

Titser

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2023
Μηνύματα
73
Κριτικές
3
Like
401
Πόντοι
20
Κάποια στιγμή στην ζωή μου από τις Μαλακιες που έτρωγα είχα φτάσει να χεζω 3 φορές την εβδομάδα αλλά πολύ πραμα (έφτιαχνα νησάκια) με ζόρι βέβαια γιατί στούμπωνα .
Γνώρισα λοιπόν μια τύπισσα μασέρ από Ουκρανία (Λαρισα την έλεγαν) η οποία μου έμαθε το μεγάλο ρωσικό μυστικό για να στρώσει το χεσιμο και το έντερο …. σε ένα μπουκάλι 1.5 λίτρου με νερό βάζεις 4-5 μεγάλες κουταλιές της σούπας αλάτι ,πρέπει να είσαι νηστικός και το πίνεις όλο σχετικά σύντομα (δεν είναι εύκολο) … μετά από καμμία ώρα το πολύ χεζεις και τα σωθικά σου μαζί ….οποίος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει αλλά να είναι κοντά σε τουαλέτα για Κανα δίωρο τουλάχιστον .. το Κανα μερικές φορές και είδα μεγάλη διαφορα.
 

jimena

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουν 2018
Μηνύματα
56
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
0
Φασολάδα με 3 κουταλιές μπούκοβο καυτερό και αντζούγιες ξεχασμένες στο ψυγείο για 2 χρόνια. Χέζεις ασταμάτητα για 2 ώρες. Μυρωδιά ... σαν να άδειασε όλο το βοθρατζίδικο μεσα στη τουαλέτα.
 

model49

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2023
Μηνύματα
492
Like
784
Πόντοι
81
Κάποια στιγμή στην ζωή μου από τις Μαλακιες που έτρωγα είχα φτάσει να χεζω 3 φορές την εβδομάδα αλλά πολύ πραμα (έφτιαχνα νησάκια) με ζόρι βέβαια γιατί στούμπωνα .
Γνώρισα λοιπόν μια τύπισσα μασέρ από Ουκρανία (Λαρισα την έλεγαν) η οποία μου έμαθε το μεγάλο ρωσικό μυστικό για να στρώσει το χεσιμο και το έντερο …. σε ένα μπουκάλι 1.5 λίτρου με νερό βάζεις 4-5 μεγάλες κουταλιές της σούπας αλάτι ,πρέπει να είσαι νηστικός και το πίνεις όλο σχετικά σύντομα (δεν είναι εύκολο) … μετά από καμμία ώρα το πολύ χεζεις και τα σωθικά σου μαζί ….οποίος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει αλλά να είναι κοντά σε τουαλέτα για Κανα δίωρο τουλάχιστον .. το Κανα μερικές φορές και είδα μεγάλη διαφορα.
τοσο πολυ αλατι δεν κανει
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Κάποια στιγμή βρέθηκα με προβλήματα στο έντερο, λόγω λάθους διατροφής.
Έκοψα ότι γίνεται από ΛΕΥΚΟ αλεύρι (μακαρόνια, κριθαράκι κλπ), τρώω καθημερινά 2 κουταλιές μέλι, τρώω περισσότερο κρέας και σαλάτες, τρώω 3-4 φρούτα την ημέρα (τα δύο σίγουρα ακτινίδια).
Η διαφορά ήταν τεράστια, από τις 3-4 φορές την εβδομάδα, πήγα στο 7/7, πολλές φορές και στο 8 ή 9/7.
Και μιλάμε για χρόνια ταλαιπωρίας, απορώ γιατί το έκανα αυτό στον εαυτό μου.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.800
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Κάποια στιγμή βρέθηκα με προβλήματα στο έντερο, λόγω λάθους διατροφής.
Έκοψα ότι γίνεται από ΛΕΥΚΟ αλεύρι (μακαρόνια, κριθαράκι κλπ), τρώω καθημερινά 2 κουταλιές μέλι, τρώω περισσότερο κρέας και σαλάτες, τρώω 3-4 φρούτα την ημέρα (τα δύο σίγουρα ακτινίδια).
Η διαφορά ήταν τεράστια, από τις 3-4 φορές την εβδομάδα, πήγα στο 7/7, πολλές φορές και στο 8 ή 9/7.
Και μιλάμε για χρόνια ταλαιπωρίας, απορώ γιατί το έκανα αυτό στον εαυτό μου.
Ακόμα και αν ζεις μόνος δεν είναι δικαιολογία στο να τρως διαρκώς αηδιες που ταλαιπωρούν τον εαυτό σου και τα έντερα συγκεκριμένα .
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τοσο πολυ αλατι δεν κανει
Ορθόν.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.800
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Φασολάδα με 3 κουταλιές μπούκοβο καυτερό και αντζούγιες ξεχασμένες στο ψυγείο για 2 χρόνια. Χέζεις ασταμάτητα για 2 ώρες. Μυρωδιά ... σαν να άδειασε όλο το βοθρατζίδικο μεσα στη τουαλέτα.
Βόρειος είσαι;
Νομίζω κυρίως στα Βόρεια αγαπάμε τόσο το μπούκοβο.Ιδανικη αναλογία δύο με τρία μέρη γλυκό ( εγώ προτιμώ τρία)προς ένα μέρος καυτερό.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Ακόμα και αν ζεις μόνος δεν είναι δικαιολογία στο να τρως διαρκώς αηδιες που ταλαιπωρούν τον εαυτό σου και τα έντερα συγκεκριμένα .
Σωστό. Δεν είμαι μόνος, αλλά η συνήθεια, η ευκολία κλπ, σε κάνει να τρως λάθος πράγματα.
Η πλάκα είναι ότι δεν έτρωγα φαστ-φουντ! Έτρωγα όμως ψωμί λευκό αρκετό, ψωμί για τοστ, τυριά διάφορα, πολλά ζυμαρικά, καθόλου φρούτα, ελάχιστη σαλάτα.
Ξέρεις, αν δε φτάσεις στο αμήν, μυαλό δε βάζεις, κάποιες φορές.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.800
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Κάποια στιγμή βρέθηκα με προβλήματα στο έντερο, λόγω λάθους διατροφής.
Έκοψα ότι γίνεται από ΛΕΥΚΟ αλεύρι (μακαρόνια, κριθαράκι κλπ), τρώω καθημερινά 2 κουταλιές μέλι, τρώω περισσότερο κρέας και σαλάτες, τρώω 3-4 φρούτα την ημέρα (τα δύο σίγουρα ακτινίδια).
Η διαφορά ήταν τεράστια, από τις 3-4 φορές την εβδομάδα, πήγα στο 7/7, πολλές φορές και στο 8 ή 9/7.
Και μιλάμε για χρόνια ταλαιπωρίας, απορώ γιατί το έκανα αυτό στον εαυτό μου.
Ελπίζω να μην έκοψες τελείως κριθαράκι και μακαρόνια γιατί είναι απολαυστικά και υγιεινά σε έκδοση ολικής αλέσεως με αμελητέο κόστος.
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.187
Like
1.853
Πόντοι
216
Ελπίζω να μην έκοψες τελείως κριθαράκι και μακαρόνια γιατί είναι απολαυστικά και υγιεινά σε έκδοση ολικής αλέσεως με αμελητέο κόστος.
Κοίτα, δεν τα έκοψα μαχαίρι, αλλά τρώω πολύ λίγο πλέον. Συμπληρώνω με άλλα φαγητά, πχ αν έχουμε κρέας με κριθαράκι, τρώω πιο πολύ κρέας.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.800
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Σωστό. Δεν είμαι μόνος, αλλά η συνήθεια, η ευκολία κλπ, σε κάνει να τρως λάθος πράγματα.
Η πλάκα είναι ότι δεν έτρωγα φαστ-φουντ! Έτρωγα όμως ψωμί λευκό αρκετό, ψωμί για τοστ, τυριά διάφορα, πολλά ζυμαρικά.
Ξέρεις, αν δε φτάσεις στο αμήν, μυαλό δε βάζεις, κάποιες φορές.
Είναι λάθος να μην τρως φαγητά με λαχανικά..
Ένα σπανακόρυζο π.χ.είναι πανευκολο και δεν θεωρείται τυχαία ως φαγητό φοιτητών.
Ακόμα και αν πλακωθεις σε πίτσες και πιτογυρα για μερικές μέρες οφείλεις να εξισσοροπεις τις κραιπαλες με φρούτα και σαλάτες.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Κοίτα, δεν τα έκοψα μαχαίρι, αλλά τρώω πολύ λίγο πλέον. Συμπληρώνω με άλλα φαγητά, πχ αν έχουμε κρέας με κριθαράκι, τρώω πιο πολύ κρέας.
Και το να δίνεις προτεραιότητα στα κρεατικά ίσως είναι επιβαρυντικό για νεφρά και έντερα κυρίως...
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
287
Like
321
Πόντοι
21
Ωραίο νήμα. Αλλά το θυμάμαι πριν πολλά χρόνια να έχει φωτογραφίες... τώρα από τις τελευταίες σελίδες που διάβασα μοιάζει πιο πολύ σε νήμα με ιατρικές συμβουλές.
Ωραίο πάντως... :wink: (εν τω μεταξύ το nickname το σκέφτηκα από το xese mesa, αν και σκέφτομαι να το αλλάξω, θα δω)
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.800
Κριτικές
62
Like
40.183
Πόντοι
8.530
Το παντζαρι είναι γευστικό ,θρεπτικό και βρίσκεται πολύ εύκολα πλέον καθώς πολλά σούπερ μάρκετ τα έχουν έτοιμα βρασμένα στον ατμό.Δεν χρειάζεται απαραίτητα να ξοδεύει χρόνο ένας μοναχικός εργαζόμενος .Μεγάλο συν ότι δεν χρειάζεται πολύ λάδι όπως η σαλάτα με ντομάτα.
Το αποτέλεσμα είναι βελούδινες αφοδευσεις ( όπως η προ ημισείας ώρας) με έξτρα μπόνους το υπέροχο παντζαρενιο χρώμα στο νερό που σημαίνει ότι έχουν τόσα αντιοξειδωτικά ώστε μένουν και στο νερό ακόμα.
Αν δεν δώσουμε αγάπη στον εαυτό μας πως θα δώσουμε αγάπη στο περιβάλλον μας και στα κορίτσια μας;:hi:
:shit::rose:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom