Νέα

Ηλεκτρικά πατίνια - σκοτώστρες ηλιθίων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα paparotriftoulas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 220
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πρέπει να καταργηθούν τα ηλεκτρικά πατίνια στο Ελλαδιστάν;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    104

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
28
Like
19.336
Πόντοι
5.896
το καλυτερο σεναριο εβερ ειναι μπαρμπαδι 50-60 πανω σε ηλ. πατινι :happy:
....μαγκα μου, μου'τυχε σημερα κιολας! Στριβω με την μηχανη σε μονοδρομο που εχει προτεραιοτητα, κοιταω στην φορα της κινησης και βγαινω! Στα 5 μετρα βλεπω μπροστα μου 50αρη με σακακι (αυτο με τα μπαλωματα στους αγκωνες), κυριλα και πατινατος να πηγαινει μαλλιοκουβαρα ΑΝΑΠΟΔΑ στον μονοδρομο! Την πεφτω στα φρενα πανω στην στροφη, σταματαω στην μεση του δρομου και ο τυπος γυρναει κ μου την λεει κιολας, να προσεχω που παω!!!!! Την γλυτωσε ο πουστης γτ συνεχισε αναποδα τον μονοδρομο κ δν μπορεσα να τον ακολουθησω με την μηχανη! :hi:

btw. δν εχει να κανει με την ηλικια (κ εγω 50αρης κοντευω) αλλα με την νοοτροπια, την δηθενια και το life style που εχουν!
ΥΓ. πατηστε τα οπου τα βρειτε :cheesy::cheesy::cheesy:
 

tZorBas

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2023
Μηνύματα
26
Like
15
Πόντοι
0
Αμα μισεις καποιον πολυ του παιρνεις δωρο ενα πατινι
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.021
Κριτικές
94
Like
46.329
Πόντοι
17.311
btw. δν εχει να κανει με την ηλικια (κ εγω 50αρης κοντευω) αλλα με την νοοτροπια, την δηθενια και το life style που εχουν!
συνηθως τα μπαρμπαδια την εχουν δει οι ξερολες του συμπαντος και νομιζουν οτι καπχιοι ειναι.
ενα ειναι σιγουρο για μενα οτι ειναι και αυτο ειναι Γ.Τ.Π.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Odin_

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.740
Πόντοι
2.306
....μαγκα μου, μου'τυχε σημερα κιολας! Στριβω με την μηχανη σε μονοδρομο που εχει προτεραιοτητα, κοιταω στην φορα της κινησης και βγαινω! Στα 5 μετρα βλεπω μπροστα μου 50αρη με σακακι (αυτο με τα μπαλωματα στους αγκωνες), κυριλα και πατινατος να πηγαινει μαλλιοκουβαρα ΑΝΑΠΟΔΑ στον μονοδρομο! Την πεφτω στα φρενα πανω στην στροφη, σταματαω στην μεση του δρομου και ο τυπος γυρναει κ μου την λεει κιολας, να προσεχω που παω!!!!! Την γλυτωσε ο πουστης γτ συνεχισε αναποδα τον μονοδρομο κ δν μπορεσα να τον ακολουθησω με την μηχανη! :hi:

btw. δν εχει να κανει με την ηλικια (κ εγω 50αρης κοντευω) αλλα με την νοοτροπια, την δηθενια και το life style που εχουν!
ΥΓ. πατηστε τα οπου τα βρειτε :cheesy::cheesy::cheesy:
δεν μπορειτε καν να μας ακολουθησετε να μας πατησετε ρεεεεε, επιταχυνση 0-100 σε 3.3 sec μέχρι να αλλάξεις ταχύτητα τρως την σκόνη μου....
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.558
Κριτικές
12
Like
6.385
Πόντοι
2.646
υπαρχουν τροχαια στα οποια εμπλεκοταν ποδηλατο και μηχανη, και προφανως η μηχανη επαθε ζημια και ο οδηγος της τραυματιστηκε.
επισης, η ζημια μπορει να μην ειναι αμεση αλλα εμμεση, πχ πλακωνομαι στα φρενα για να μην πατησω εναν μαλακα ποδηλατη, και ο απο πισω μου με τρακαρει με μπολικα χιλιομετρα.

τελος, επειδη η ζωη προεχει της υλικης ζημιας, και μονο το οτι σκοτωνεις ανθρωπο ακομα και με 40-50 χλμ εντος πολης απλα και μονο επειδη χτυπας με ενα αμαξι ενος τονου καποιο 20κιλο ποδηλατο με ολα τα ανθρωπινα μελη και οργανα του ποδηλατη εκτεθιμενα, δεν ειναι λιγη η οικονομικη/ψυχολογικη ζημια που θα υποστει ο οδηγος του αυτοκινητου σε περιπτωση θανατου του μαλακα.

Δεν φταιει ουτε το ποδηλατο ουτε το πατινι. Σε εναν ιδανικο κοσμο θα υπηρχαν ποδηλατοδρομοι και δεν θα ειχαν καμια επαφη με τα αμαξια εξαρχης. Αλλα επειδη δεν ζουμε σε τετοια χωρα, η ευθυνη ειναι πρωτον στον ποδηλατη που επιλεγει να παρει το ρισκο να βγει στην εθνικη, και δευτερον στην πολιτεια που δεν εχει προνοησει να δημιουργησει καταλληλες συνθηκες.
Τυπε, σε ένα ιδανικό κόσμο θα υπήρχαν sniper στις ταράτσες να τους εκτελούν.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.853
Like
18.121
Πόντοι
3.656
Δε σε βλέπω καλά....
Αυτο λεει κι αυτος:coffee::confused::confused::confused:
road-runner-running.gif
 
OP
OP
paparotriftoulas

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.002
Πόντοι
10.336

Lympe

Μέλος
Εγγρ.
14 Μαΐ 2021
Μηνύματα
66
Like
195
Πόντοι
0
Δυστυχώς για Ελλάδα είναι πάρα πολύ επικίνδυνα. Σε χώρες όπως η Ολλανδία με proper ποδηλατόδρομους για το καλοκαίρι είναι πολύ βολικά.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Y13

ManusMan

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
327
Like
876
Πόντοι
81
Δεν ασχολούμαι, τύπε. Ας τους αναλάβει η φυσική επιλογή.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.372
Κριτικές
165
Like
25.001
Πόντοι
34.168

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.086
Πόντοι
3.187
Το μόνο που με χαλαει στα πατίνια είναι ότι δεν έχουν αναρτήσεις και κοπανάνε στα πλακόστρωτα. Κατά τα άλλα είναι μεγάλη διευκόλυνση. Δίνω προτεραιότητα σε όλους γιατί με θέλω σωο
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.698
Κριτικές
3
Like
4.162
Πόντοι
456
δεν μπορειτε καν να μας ακολουθησετε να μας πατησετε ρεεεεε, επιταχυνση 0-100 σε 3.3 sec μέχρι να αλλάξεις ταχύτητα τρως την σκόνη μου....
Βάση κανονισμού πρέπει να πηγαίνει το μέγιστο 25km/h αυτός αν ισχύει το κοντέρ το ξεπέρασε.Επιπλέον υποχρεωτικά δεξιά και αν υπάρχει εμπόδιο το πάει με το πόδια.Αλλαγή κατεύθυνσης δεν σημαίνει προσπερνάω ούτε σημαίνει αλλάζω λωρίδα.
 

Cross Xaroula

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2021
Μηνύματα
281
Like
285
Πόντοι
21
Οι φυλη μας οι πακιστανη:angry:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom