Νέα

Ιδιωτικά Πανεπιστήμια και Sugar daddies

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 564
  • Εμφανίσεις 18K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.098
Κριτικές
178
Like
39.741
Πόντοι
21.896
Εγω αρχισα να διακρινω οτι μαλλον ο Πιερρακακης βαζει σοβαρη παρακαταθηκη για το μελλον
Θα.ποριυσε αλλά δεν έχει εσωκομματική δύναμη όπως ένας Μητσοτάκης ή Καραμανλής Κ ειδικά στο κόμμα της Νέας δημοκρατιας
Για εμάς που κινούμαστε μέσα στη δαπ ΟΝΝΕΔ νοδε ( δεεπα ) από κουτάβια ξέρουμε τι εστί οικογενειοκρατία στη νέα δημοκρατία :confused:
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
779
Like
1.123
Πόντοι
206
Ρε volcano, θα ξανασπουδάσεις ?
Φαίνεσαι ενδιαφέρων τύπος
Θες να μείνουμε μαζί ?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.433
Πόντοι
3.656
Νομίζω ότι αυτοί που λένε ότι στο εξωτερικό αγοράζουν πτυχία δεν έχουν δει πως περνάνε τις εξεταστικές μερικές φορές στην Ελλάδα.....

στο εξωτερικό υπάρχουν πανεπιστήμια που αν και πληρώνεις....αν κοπείς σε μερικά μαθήματα χάνεις τη χρονιά...αν χάσεις τη χρονιά δεν προχωράς στην επόμενη...ξανά πληρώνεις μέχρι να ξεστραβωθείς....

στα πανεπιστήμια του εξωτερικού δε νοείται φοιτητής 40 χρονών και αν μιλήσεις για φοιτητικές παρατάξεις θα γελάνε και οι πέτρες....

τώρα δε ξέρω τι θεωρείται αγορασμένο πτυχίο....
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
Νομίζω ότι αυτοί που λένε ότι στο εξωτερικό αγοράζουν πτυχία δεν έχουν δει πως περνάνε τις εξεταστικές μερικές φορές στην Ελλάδα.....

στο εξωτερικό υπάρχουν πανεπιστήμια που αν και πληρώνεις....αν κοπείς σε μερικά μαθήματα χάνεις τη χρονιά...αν χάσεις τη χρονιά δεν προχωράς στην επόμενη...ξανά πληρώνεις μέχρι να ξεστραβωθείς....

στα πανεπιστήμια του εξωτερικού δε νοείται φοιτητής 40 χρονών και αν μιλήσεις για φοιτητικές παρατάξεις θα γελάνε και οι πέτρες....

τώρα δε ξέρω τι θεωρείται αγορασμένο πτυχίο....
Λες σε Πανεπιστήμιο που ο πατέρας γόνου κάνει δωρεά μερικά εκατομμύρια να τον κόβουν;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.433
Πόντοι
3.656
Λες σε Πανεπιστήμιο που ο πατέρας γόνου κάνει δωρεά μερικά εκατομμύρια να τον κόβουν;
ενδεχομένως όχι


αλλά θα κόψουν όλους τους υπόλοιπους που δεν έκανε ο πατέρας τους δωρεά μερικά εκατομμύρια.


αν κάνεις δωρεά μερικά εκατομμύρια στην ασοεε να δεις τι αντιμετώπιση θα έχεις βέβαια.....δεν πιστεύω να σε κόψουν ούτε εκεί....

αυτή η γενίκευση ότι όποιος είναι από το εξωτερικό αγόρασε το πτυχίο του είναι μαλακία....ιδιαίτερα αν κάποιος δει πως δουλεύουν τα πανεπιστήμια του εξωτερικού.

Το 99% των φοιτητών δεν είναι γόνοι.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
Να σου πω γιατί το κάνουν?Γιατί Αγγλία οι barrister είναι ελάχιστοι,έχει πολύ λίγες θέσεις.Το πτυχίο νομικής δεν είναι τίποτα,το να γίνεις όμως barrister και να δικηγορείς στα δικαστήρια είναι πολύ δύσκολο.Οπότε οι Ελληνες τσιμπάνε το πτυχίο που είμαι εύκολο και δίνουν ΔΙΚΑΤΣΑ Ελλάδα για την αναγνώριση.Που το αγγλικό δίκαιο έτσι κι αλλιώς είναι τελείως διαφορετικό.Αν περάσει έστω και ένας απο αυτούς σχολή Δικαστών ανταγωνιζόμενος αποφοίτους ελληνικών σχολών καλά κρασιά.Ουτε του Αγίου Πούτσου.
Αυτά βεβαια δεν τα λένε ποτέ και πουθενά.
Το ίδιο και Ιταλία το 70% των αποφοίτων νομικής κόβονται στις εξτάσεις αδειας επαγγέλματος και δε γίνονται ποτέ δικηγόροι.Οπότε οι Ελληνες τσιμπάνε το πτυχίο που είναι εύκολο δίνουν ΔΙΚΑΤΣΑ και ακολούθως εξετάσεις για άδεια άσκησης επαγγέλματος Ελλάδα που περνάνε όλοι.Αποφεύγουν δηλαδή όλους τους φραγμούς,τις στενώσεις,τους λαιμούς των μπουκαλιών.Αυτοί όμως οι φραγμοί είναι που εξασφαλίζουν την ποιότητα γιατρών,δικηγόρων κτλ στη Δύση.
Για αυτά μιλάει κανένας ή ακούμε συνεχώς τις γνωστες πίπες για μπαχαλάκηδες κτλ?Γιατί δε θίγει κανείς το σκάνδαλο των μεταγραφών?
Δεν θυμάμαι αλλα να μας πει ο Άλεξ έχω μία μακρινή γνωστή που ή τελείωσε νομική Ιταλία ή κάπου Σκόπια και δεν κατάφερε να περάσει το Δικατσά αλλά έχει κάποια επαγγελματικά δικαιώματα.Δεν αναφέρει τον εαυτό της ως Δικηγόρος αλλά νομίζω ως νομικές υπηρεσίες.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.412
Κριτικές
16
Like
13.583
Πόντοι
5.577
Ήξερα ότι θα το πεις...
Ναι ρε μεγάλε δεν το ξέρουμε ότι αγοράζουν πτυχία από την Ανατολική Ευρώπη με 3 κιλά καφέ και 6 κιλά αλεύρι, ζούμε στην κοσμάρα μας...
Το ότι συμβαίνει το παραπάνω γεγονός, δεν στοιχειοθετεί δικαιολογία για να δημιουργηθούν και εδώ παράγκες παραγωγής πτυχίων της πούτσας...
Με καφέ τσιγάρα και μπλουτζιν αγόραζαν τα πτυχια μέχρι το
85 - 90 το πολυ
Τώρα η Ρουμανία μας περασε σε ΑΕΠ
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
ενδεχομένως όχι


αλλά θα κόψουν όλους τους υπόλοιπους που δεν έκανε ο πατέρας τους δωρεά μερικά εκατομμύρια.


αν κάνεις δωρεά μερικά εκατομμύρια στην ασοεε να δεις τι αντιμετώπιση θα έχεις βέβαια.....δεν πιστεύω να σε κόψουν ούτε εκεί....

αυτή η γενίκευση ότι όποιος είναι από το εξωτερικό αγόρασε το πτυχίο του είναι μαλακία....ιδιαίτερα αν κάποιος δει πως δουλεύουν τα πανεπιστήμια του εξωτερικού.

Το 99% των φοιτητών δεν είναι γόνοι.
Φίλε μου προτιμώ τα ιδιωτικά πανεπιστήμια Ελλάδα.Είδα πόσο δωρέαν είναι και η Δημόσια Παιδεία.Και μη χέσω με τα Δημόσια Πανεπιστήμια που όσοι ήταν μέσα στα κομματικά κόλπα και κόμματα όλο στο διαδρόμους άραζαν και στα μπουζουξίδικα και έφτανε η εξεταστική και είχαν τα θεματάκια και περνάγανε αέρα και οι υπόλοιποι παρακαλάγαμε για καμιά σκούπα.Λες και εμείς είμαστε καθυστερημένοι.Και οι καθηγητάδες μας το παίζανε διανοούμενοι και ψώναρες που με το βιβλία που σου δίνανε δεν έλυνες ούτε ένα θέμα.Μια χαρά κάνουν και φροντιστήριο και στα Δημόσια Πανεπιστήμια.Αν δεν υπήρχαν τα πανεπιστήμια σε κάθε κωμόπολη της Ελλάδας να κυκλοφορεί το χρήμα από τους γονείς των φοιτητών οι μισές κωμοπόλεις θα είχαν ερημώσει.Μαλακίες.Και σπουδάσανε τόσοι και μετά οι μισοί δεν είχαν επαγγελματικά δικαιώματα και δεν θέσεις εργασίες.Οπότε δωρεάν σπουδές για τι πράγμα;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.433
Πόντοι
3.656
Φίλε μου προτιμώ τα ιδιωτικά πανεπιστήμια Ελλάδα.Είδα πόσο δωρέαν είναι και η Δημόσια Παιδεία.Και μη χέσω με τα Δημόσια Πανεπιστήμια που όσοι ήταν μέσα στα κομματικά κόλπα και κόμματα όλο στο διαδρόμους άραζαν και στα μπουζουξίδικα και έφτανε η εξεταστική και είχαν τα θεματάκια και περνάγανε αέρα και οι υπόλοιποι παρακαλάγαμε για καμιά σκούπα.Λες και εμείς είμαστε καθυστερημένοι.Και οι καθηγητάδες μας το παίζανε διανοούμενοι και ψώναρες που με το βιβλία που σου δίνανε δεν έλυνες ούτε ένα θέμα.Μια χαρά κάνουν και φροντιστήριο και στα Δημόσια Πανεπιστήμια.Αν δεν υπήρχαν τα πανεπιστήμια σε κάθε κωμόπολη της Ελλάδας να κυκλοφορεί το χρήμα από τους γονείς των φοιτητών οι μισές κωμοπόλεις θα είχαν ερημώσει.Μαλακίες.Και σπουδάσανε τόσοι και μετά οι μισοί δεν είχαν επαγγελματικά δικαιώματα και δεν θέσεις εργασίες.Οπότε δωρεάν σπουδές για τι πράγμα;
Οκ αρα συμφωνούμε.

Το θέμα εδώ δεν είναι η ίδρυση ιδιωτικών πανεπιστημίων αλλά η υποχρηματοδότηση και Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ των δημόσιων...

Το κακό είναι ότι δεν θέλουν να φτιάξουν ιδιωτικά απλά...θέλουν ταυτόχρονα να υπονομεύσουν και τα Δημόσια ώστε να σπρώξουν προς τα ιδιωτικά.

Εμείς όμως πληρώνουμε φόρους και η παιδεία είναι ένα αγαθό που θα έπρεπε να είναι ΔΩΡΕΑΝ και προσβάσιμη σε ΟΛΟΥΣ.

Αυτό είναι το πρόβλημα. Φυσικά να έρθουν τα ιδιωτικά....αλλά θα πρέπει αυτά να ανταγωνίζονται τα δημόσια και όχι το αντίθετο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.098
Κριτικές
178
Like
39.741
Πόντοι
21.896
Ο μοναδικός και πιο δίκαιος θεσμός στην Ελλάδα ήταν οι πανελλήνιες
 

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.011
Like
3.280
Πόντοι
1.706
Ήθελα να ρωτήσω: υπάρχει στην Ελλάδα διαδικασία πτυχιοποίησης επαγγ. εμπειρίας; Έχω licence (πτυχίο 3ετών σπουδών) στα Ακίνητα από γαλλ. πανεπιστήμιο, δίνοντας μόνο εξετάσεις, λόγω 3ετούς επαγγ. εμπειρίας. Αυτό θα ελαχιστοποιούσε το κόστος σπουδών σε ορισμένους τομείς.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
Οκ αρα συμφωνούμε.

Το θέμα εδώ δεν είναι η ίδρυση ιδιωτικών πανεπιστημίων αλλά η υποχρηματοδότηση και Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ των δημόσιων...

Το κακό είναι ότι δεν θέλουν να φτιάξουν ιδιωτικά απλά...θέλουν ταυτόχρονα να υπονομεύσουν και τα Δημόσια ώστε να σπρώξουν προς τα ιδιωτικά.

Εμείς όμως πληρώνουμε φόρους και η παιδεία είναι ένα αγαθό που θα έπρεπε να είναι ΔΩΡΕΑΝ και προσβάσιμη σε ΟΛΟΥΣ.

Αυτό είναι το πρόβλημα. Φυσικά να έρθουν τα ιδιωτικά....αλλά θα πρέπει αυτά να ανταγωνίζονται τα δημόσια και όχι το αντίθετο.
Τι;που την είδες την υποχρηματοδότηση των δημόσιων πανεπιστημίων;διάβασες τι σου έγραψα;τόσα χρόνια που είχες μόνο δημόσια Πανεπιστήμια που το είδες το δωρεάν παιδεία;τώρα τα υπονομεύσανε νομίζεις;Ρε μας δουλεύανε αυτό θέλω να σου πω.Εικονική οικονομία είχες στην Ελλάδα με τον κομπλεξισμό του νεοέλληνα να σπουδάσουν ολονών τα παιδιά τους.Ρε σπουδάζαμε σε Πανεπιστήμια που το πρόγραμμα σπουδών δεν είχε σχέση με την αγορά εργασίας και ξέρεις γιατί;γιατί δεν ενδιέφερε τους καθηγητές αυτό.Το κονδύλια που έπαιρναν είχε σχέση με των αριθμό των φοιτητών που φοιτούσαν και επιπλέον και ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ έρευνα και έπαιρναν διάφορα κονδύλια για ερευνητικά προγράμματα με αστεία αποτελέσματα.Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι φίλε μου;ότι τώρα θα σφίξει η κωλοτρυπίδα των πανεπιστημιακών και θα υπάρξει ανταγωνισμός και θα πρέπει να στρώσουν κώλο και να δουλέψουν πραγματικά και ουσιαστικά.Και να κάνουν και σωστό μάθημα και πραγματική έρευνα.Και τσούζει αυτό.
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
281
Κριτικές
19
Like
1.064
Πόντοι
371
αυτή η γενίκευση ότι όποιος είναι από το εξωτερικό αγόρασε το πτυχίο του είναι μαλακία....ιδιαίτερα αν κάποιος δει πως δουλεύουν τα πανεπιστήμια του εξωτερικού.
Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν το πιστεύει αυτό με την έννοια το αγόρασες όπως αγοράζεις παπούτσια.
Αλλά η αγορά ξέρει ότι σε κάποιες χώρες υπάρχουν κάποια χαλαρά πανεπιστήμια που μπορείς να πάρεις χαρτιά με λίγο κόπο, κάτι που σημαίνει λιγότερη τριβή με το επιστημονικό σου αντικέμενο, χαμηλότερο expertise, you name it. Oπότε αν δεις CV με τέτοια πτυχία, μεταπτυχιακά κλπ. γίνεσαι πιο καχύποπτος και σκέφτεσαι ότι το άτομο πήγε the easy way out. Και στην Ελλάδα κάποια πτυχία ή μεταπτυχιακά μετράνε καλύτερα στο CV από άλλα, αυτό περί ισοτιμίας των πτυχίων ισχύει μόνο στο δημόσιο.
Αυτά όλα εννοείται τα κοιτάει κανείς κυρίως σε entry level, μετά δεν παίζουν μεγάλο ρόλο γιατί σε κρίνει η δουλειά σου και όχι οι σπουδές.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.433
Πόντοι
3.656
Τι;που την είδες την υποχρηματοδότηση των δημόσιων πανεπιστημίων;διάβασες τι σου έγραψα;τόσα χρόνια που είχες μόνο δημόσια Πανεπιστήμια που το είδες το δωρεάν παιδεία;τώρα τα υπονομεύσανε νομίζεις;Ρε μας δουλεύανε αυτό θέλω να σου πω.Εικονική οικονομία είχες στην Ελλάδα με τον κομπλεξισμό του νεοέλληνα να σπουδάσουν ολονών τα παιδιά τους.Ρε σπουδάζαμε σε Πανεπιστήμια που το πρόγραμμα σπουδών δεν είχε σχέση με την αγορά εργασίας και ξέρεις γιατί;γιατί δεν ενδιέφερε τους καθηγητές αυτό.Το κονδύλια που έπαιρναν είχε σχέση με των αριθμό των φοιτητών που φοιτούσαν και επιπλέον και ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΑΝ έρευνα και έπαιρναν διάφορα κονδύλια για ερευνητικά προγράμματα με αστεία αποτελέσματα.Το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι φίλε μου;ότι τώρα θα σφίξει η κωλοτρυπίδα των πανεπιστημιακών και θα υπάρξει ανταγωνισμός και θα πρέπει να στρώσουν κώλο και να δουλέψουν πραγματικά και ουσιαστικά.Και να κάνουν και σωστό μάθημα και πραγματική έρευνα.Και τσούζει αυτό.
Δεν διαφωνώ σε αυτά που λες αν και δεν έχω τόσες πληροφορίες σχετικά με τα κονδύλια που λες για να το κρίνω.

Υποχρηματοδότηση συμαίνει κακοπληρωμένοι καθηγητές, κατεστραμένες σχολές, κατεστραμένες εστίες, έλλειψη εργαστηρίων και διάφορα άλλα.

Ίσως δεν το έθεσα σωστά....υποχρηματοδότηση....κακή διαχείριση των πόρων που είχαν σίγουρα...

Συμφωνώ και εγώ πρέπει να μάθουμε στην Ελλάδα ότι το πανεπιστήμιο δεν είναι το χωράφι του παππού μας...δεν είναι δικό μας να το κάνουμε ότι γουστάρουμε...και ότι δεν μας χρωστάει κανένας να μας το παρέχει αν εμείς δεν θέλουμε να το αξιοποιήσουμε.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.698
Like
11.433
Πόντοι
3.656
Κανένας σοβαρός άνθρωπος δεν το πιστεύει αυτό με την έννοια το αγόρασες όπως αγοράζεις παπούτσια.
Αλλά η αγορά ξέρει ότι σε κάποιες χώρες υπάρχουν κάποια χαλαρά πανεπιστήμια που μπορείς να πάρεις χαρτιά με λίγο κόπο, κάτι που σημαίνει λιγότερη τριβή με το επιστημονικό σου αντικέμενο, χαμηλότερο expertise, you name it. Oπότε αν δεις CV με τέτοια πτυχία, μεταπτυχιακά κλπ. γίνεσαι πιο καχύποπτος και σκέφτεσαι ότι το άτομο πήγε the easy way out. Και στην Ελλάδα κάποια πτυχία ή μεταπτυχιακά μετράνε καλύτερα στο CV από άλλα, αυτό περί ισοτιμίας των πτυχίων ισχύει μόνο στο δημόσιο.
Αυτά όλα εννοείται τα κοιτάει κανείς κυρίως σε entry level, μετά δεν παίζουν μεγάλο ρόλο γιατί σε κρίνει η δουλειά σου και όχι οι σπουδές.
Αυτό είναι κάτι άλλο...το κάθε ιδιωτικό πανεπιστήμιο μπορεί να έχει μια φήμη καλή ή κακή.

Γιατί και στην ελλάδα δεν μπορείς να ''αγοράσεις'' το πτυχίο σου κάνοντας μαλακίες στις εξεταστικές? ξέρεις τι αντιγραφή πέφτει και τι αγορά υπάρχει για τις πτυχιακές? :confused:

Τώρα για την αγορά εργασίας και το cv....είναι αχανές...άλλα ζητάνε οι μεγάλες εταιρείες...άλλα οι μικρές....άλλα οι πολυεθνικές....ανάλογα και με αυτά που προσφέρουν....

Εμένα δεν μου αρέσει η γενίκευση και το να κοροϊδεύουμε τα πτυχία από το εξωτερικό επειδή και καλά σπουδάσαμε στο δημόσιο. Έχω δει και το δημόσιο και το ξένο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.760
Κριτικές
30
Like
20.036
Πόντοι
8.746
Πιστεύεις οτι ο συριζα θα ειναι 4ος?
Χαχαχαχαχχχα
Εγω πιστεύω 2ο κομμα θα ειναι και αν έρθει η χαστουκα απο τον κοσμο μεχρι τις επόμενες εκλογες δεν ξερεις τι μπορεί να γινει
:grin::grin::grin:
κοτούλα....λιγότερο από 10% θα έχετε....
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τα σούγκα ντάντι του μπου σπουδάζουν γενεές και γενεές νεανίδων :confused::confused::confused:
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
779
Like
1.123
Πόντοι
206

Balkan cowboy

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2023
Μηνύματα
1.845
Like
4.374
Πόντοι
456
Εχετε δει να γράφουν οτι όσοι σπούδασαν Ρουμανία,Βουλγαρία ιατρική είχαν μέσο όρο απολυτηρίου 13?Εχετε δει να γράφουν οτι από τους Ελληνες που απέτυχαν στις πανελλήνιες και προσπάθησαν να σπουδάσουν Ιατρική Γαλλία,Αγγλία δεν τελείωσε κανείς?

Γιατί μπερδεύουν τις πούτσες με τις βούρτσες?Αν πάρεις τους επιτυχόντες των πανελληνίων ιατρική που έχουν μέσο όρο απολυτηρίου 19 και τους βάλεις θέματα που θα κόβεται το 20% αυτό σημαίνει οτι από τους αποφοίτους του 13 δε θα περνάει κανένας με τα ΄ίδια θέματα.
Τέλος πάντων έχουμε αναλύσει πολλές φορές τη λογική αυτών των μπουχεσών.Εγώ δεν έχω κανένα σεβασμό για τους καθηγητές,τους πολιτικούς ιδίως όσους προχώρησαν σε μεταγραφές αθρόα.Δεν πρόκειται για κοινωνικό πρόβλημα,πρόκειται για πρόβλημα σκατού.Η φυσική αντίδραση είναι να τους φορμάρεις να τους τον φορέσεις κανονικά.Εχω γράψει την αντίδραση της γενιάς μου πολλοί κατάλαβαν οτι με κάποιον τρόπο έπρεπε να τους εξαερώσουμε τους λεβέντες ώστε οι τίτλοι που απέκτησαν με πλάγιους τρόπους να μην αξίζουν μία.Απλά αυτό έγινε σταδιακά και αθόρυβα δεν πήρε πολιτική έκφραση γιατί πολλοί φοβόνταν τις συνέπειες τι θα συμβεί αν θυμώσει ο καθηγητής που χτυπάω το γόνο του άντε να ξεμπλέξω τώρα,θα με κυνηγάει και στο εξωτερικό.Αμα αποχαλινωθείς και τους γράψεις στα αρχίδια σου βλέπεις και το φως το αληθινό.Πρόκειται περί διαδικασίας απελευθέρωσης,τρόμου βέβαια για τους λοιπούς.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom