Νέα

Η Samsung παρουσίασε τα νέα Galaxy S6 και S6 Edge

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 44
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
Βασικά τα περισσότερα λάπτοπ έχουν πρόβλημα με την θερμότητα λόγω κυρίως της ανυπαρξίας ποιότητας στο σασί.

Γενικά πιστεύω είναι πολύ δύσκολο να βρείς vfm λάπτοπ για να κάνεις την δουλειά σου.

Αν ξέρεις λάπτοπ vfm με 300-400 ευρώ σφύρα το και σε μένα βασικά :grin:

Εγω turbox έχω, το έφτιαξα μόνος μου απο το πλαίσιο και πάλι έχω -αρκετά- θεματάκια.
προσωπικα οταν ημουν αμερικη αγορασα ενα macbook  pro late 11 ειχε 8 giga ram του εβαλα και ενα ssd 128 gb.το πηρα 340 ευρο
και αλλα 36 μου πηρε η αγορα του ssd μπαταρια που κραταει 6 ωρες,και ουτε θερμοκρασιες ουτε τιποτα.φυσικα το πηρα απο ebay
ενα χρονο τωρα κανω ολες τις δουλειεσ ανετα ¨)
 

Manos_T8

Νέο Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2015
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
στο θέμα μας τώρα, έχουνε μάθει όλα τα ζώα το αντρόιντ και το ιος, θέλουν 2 γίγα ραμ, 60 γίγα χώρο και μια πούτσα στον κώλο.
Σε αντιστοιχία με ένα desktop, 4 GB ram και 60 GB ssd τρέχεις παπάδες, αλλά στα κινητά, για να παίρνεις τηλέφωνο και να βλέπεις κανένα κώλο στο fb, δεν φτάνουν οι πόροι λαπτοπ του 2008.

οποιοδήποτε κινητό πάνω από 100 ευρώ είναι πολυτέλεια,
οποιοδήποτε λαπτοπ ή desktop πάνω από 500 ευρώ, είναι επίσης πολυτέλεια.
τα tablet δεν έπρεπε καν να υπάρχουν, όπως επίσης και τα mp3 players.

Το να κραζεις όποιον κάνει κέφι να πάρει ένα ακριβό όμορφο κινητό με πολλές λειτουργίες επειδή έτσι του καβλωνει στην τελική ρε παιδί μου και να χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα το πως χρησιμοποιεις την τεχνολογία δείχνει μόνο μπαστουνοβλαχια και κόμπλεξ. Οπότε άσε μας εμάς με τα ωραία κινητά μας με τις καμεραρες τους και τις πόρνοεφαρμογες τους και πήγαινε στην τρωγλη σου με τον pentium1!
 
OP
OP
company of heroes tho

company of heroes tho

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5.804
Κριτικές
184
Like
18.578
Πόντοι
30.558
Πώς υποδέχτηκαν τα διεθνή ΜΜΕ και τα τεχνολογικά sites τις νέες συσκευές της Samsung

Με κολακευτικά σχόλια έγιναν δεκτές τόσο από τα ξένο ΜΜΕ, όσο και από τον εξειδικευμένο, τεχνολογικό Τύπο, οι νέες smartphone ναυαρχίδες της Samsung, Galaxy S6 και Galaxy S6 Edge, που παρουσιάστηκαν χτες.
Οι περισσότεροι στάθηκαν όπως ήταν αναμενόμενο στην αναβαθμισμένη εμφάνιση, καθώς ο κορεάτης κατασκευαστής εγκατέλειψε τους πλαστικούς σκελετούς που συναντούσαμε μέχρι πρότινος στα κορυφαία μοντέλα της Samsung, παρουσιάζοντας συσκευές όπου κυριαρχεί το μέταλλο και το γυαλί. Η κίνηση αυτή ερμηνεύτηκε σαν «απάντηση» στον ανταγωνισμό και κυρίως στο μεγάλο αντίπαλο, του iPhone.

«Τα νέα τηλέφωνα Samsung Galaxy S6 είναι ιδιαίτερα βελτιωμένα στο σχεδιασμό. Ωστόσο, η συνέπεια της Apple σε αντιπαράθεση με την ασυνέπεια της Samsung θα κερδίσει περισσότερους καταναλωτές», εκτίμησε ο αναλυτής Patrick Moorhead, μιλώντας στο ABC.

«Τα S6 και S6 Edge είναι τα πιο όμορφα τηλέφωνα που έχει φτιάξει ποτέ η Samsung», σημειώνει αρθογράφος της Wall Street Journal, εξηγώντας πως «δεν υπάρχει πλέον πλαστικό. Πουθενά. Το πλαίσιο που περικλείει την οθόνη είναι φτιαγμένο από αλουμίνιο και το πίσω μέρος αποτελείται μόνο από ένα γυαλιστερό κομμάτι λαμπερού και ματ Gorilla Glass».

Από την άλλη βέβαια, δεν έλειψαν και οι συγκρίσεις με το μεγάλο ανταγωνιστή, iPhone, σχετικά με τις ομοιότητες που παρατηρούνται μεταξύ των δύο συσκευών.

«Δείτε το κυρτό αλουμινένιο πλαίσιο. Δείτε τις τρύπες του ηχείου. Είναι δύσκολο να μην δείτε το iPhone 6 στο τελευταίο κινητό της Samsung. Ειδικά, σε συνδυασμό με αυτά τα πλαστικά κοψίματα της κεραίας (σσ. στα πλάγια της συσκευής), παρόλο που αυτά χρησιμοποιούνται σε πολλά μεταλλικά similar», επισημαίνει το Gizmodo, σημειώνοντας βέβαια «πως αυτά δεν σημαίνουν ότι το Galaxy S6 δεν έχει τη δική του γοητεία».

 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Το να κραζεις όποιον κάνει κέφι να πάρει ένα ακριβό όμορφο κινητό με πολλές λειτουργίες επειδή έτσι του καβλωνει στην τελική ρε παιδί μου και να χρησιμοποιείς σαν επιχείρημα το πως χρησιμοποιεις την τεχνολογία δείχνει μόνο μπαστουνοβλαχια και κόμπλεξ. Οπότε άσε μας εμάς με τα ωραία κινητά μας με τις καμεραρες τους και τις πόρνοεφαρμογες τους και πήγαινε στην τρωγλη σου με τον pentium1!
δεν μπορείς να μου πιστώσεις ως κόμπλεξ κάτι το οποίο το κάνω συνειδητά.
Δεν κατέβηκα από το βουνό και άρχισα να κράζω επειδή κανείς δεν κρατάει γκλίτσα όπως εγώ,
αλλά επειδή είμαι χωμένος μέσα σε αυτά τα πράγματα, και κυρίως στο development κομμάτι τους, βλέπω τα πάντα από μία άλλη οπτική.

Το μάρκετινγκ είναι αυτό που σε κάνει να θεωρείς το πλαστικό και το αλουμίνιο όμορφο και να νομίζεις ότι θες κάτι το οποίο είτε χέζεις, είτε είσαι στην καφετέρια, το χρησιμοποιείς με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Όπως παλιότερα σε έκανε να αγοράζεις το 3310, το οποίο θεωρούσες πανέμορφο, και δεν αγόραζες το PDA με τις εφαρμογές, τα μέιλ, τα wifi και το ασύρματο ιντερνετ. Όπως επίσης το 2001 δεν ήξερες τι γαμάτα που ήταν τα τάμπλετ αλλά έφτασες στο 2010 για να το καταλάβες.

Τέλος για καμεράρες και τέτοια παιδιάστικα δε θέλω να μου μιλάς. Εγώ που ήθελα φωτογραφική, πήρα μια d5300 18-140mm, μια κάμερα, πήρα hero3+ black και ένα κινητό, πήρα ένα nokia 108.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
δεν μπορείς να μου πιστώσεις ως κόμπλεξ κάτι το οποίο το κάνω συνειδητά.
Δεν κατέβηκα από το βουνό και άρχισα να κράζω επειδή κανείς δεν κρατάει γκλίτσα όπως εγώ,
αλλά επειδή είμαι χωμένος μέσα σε αυτά τα πράγματα, και κυρίως στο development κομμάτι τους, βλέπω τα πάντα από μία άλλη οπτική.

Το μάρκετινγκ είναι αυτό που σε κάνει να θεωρείς το πλαστικό και το αλουμίνιο όμορφο και να νομίζεις ότι θες κάτι το οποίο είτε χέζεις, είτε είσαι στην καφετέρια, το χρησιμοποιείς με τον ίδιο ακριβώς τρόπο. Όπως παλιότερα σε έκανε να αγοράζεις το 3310, το οποίο θεωρούσες πανέμορφο, και δεν αγόραζες το PDA με τις εφαρμογές, τα μέιλ, τα wifi και το ασύρματο ιντερνετ. Όπως επίσης το 2001 δεν ήξερες τι γαμάτα που ήταν τα τάμπλετ αλλά έφτασες στο 2010 για να το καταλάβες.

Τέλος για καμεράρες και τέτοια παιδιάστικα δε θέλω να μου μιλάς. Εγώ που ήθελα φωτογραφική, πήρα μια d5300 18-140mm, μια κάμερα, πήρα hero3+ black και ένα κινητό, πήρα ένα nokia 108.

Τύπε μου, δεν το ξέρεις το κομμάτι των κατασκευαστών, άστο.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Τύπε μου, δεν το ξέρεις το κομμάτι των κατασκευαστών, άστο.
όχι δεν το ξέρω.
απορώ γιατί στο πούτσο με έστελναν σε συναντήσεις με κόσμο της altera,xilinx,e4,mellanox,amd,intel,dell.
αφού να φανταστείς και τώρα που είμαι σε άλλο lab, με βάλανε οι μαλάκες να έχω πάρε δώσε με n.i.,v3best και a.d. .
όταν θα έρθει η γαμημένη η ώρα να διαλέξω pcb με ultrascale chip, θα τους πω να μπουν εδώ να ρωτήσουν εσάς, μιας και εσείς ξέρετε την αγορά και τις εταιρίες.  ;)
τη microsd την έχω στο σπίτι, αύριο θα πάρω μαζί μου 2-3 φωτογραφίες να δείτε τι κουβαλάω στην πλάτη μου σε αυτές τις αγορές.
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
21
Πόντοι
66
όχι δεν το ξέρω.
απορώ γιατί στο πούτσο με έστελναν σε συναντήσεις με κόσμο της altera,xilinx,e4,mellanox,amd,intel,dell.
αφού να φανταστείς και τώρα που είμαι σε άλλο lab, με βάλανε οι μαλάκες να έχω πάρε δώσε με n.i.,v3best και a.d. .
όταν θα έρθει η γαμημένη η ώρα να διαλέξω pcb με ultrascale chip, θα τους πω να μπουν εδώ να ρωτήσουν εσάς, μιας και εσείς ξέρετε την αγορά και τις εταιρίες.  ;)
τη microsd την έχω στο σπίτι, αύριο θα πάρω μαζί μου 2-3 φωτογραφίες να δείτε τι κουβαλάω στην πλάτη μου σε αυτές τις αγορές.

Ρε μαν, μην μπερδεύεις τα components με το τελικό προϊόν. Ξέρεις -και δεν σε αμφισβητώ- από PCB, modules, chipsets κτλ αλλά κρίνεις τελικό προϊόν και Marketing. Άστο, άλλο το ένα, άλλο τα άλλα. 
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.769
Like
29.381
Πόντοι
6.056
Ωραίο εργαλείο το S6 άλλα από τοτε που σταμάτησε να βάζει ραδιόφωνο στις ναυαρχίδες τις η samsung σταμάτησα να είμαι πελάτης της.
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
Εγω νομιζα οτι ειναι νημα για τα galaxy...πως ηρθαν τα λαπτοπ τωρα...
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Για ενα και μοναδικό λογο απο το 2010 ολα μου τα κινητά  ηταν Samsung και οχι iphone, Nokia, Sony. Αυτο ειχε να κανει με την αποσπώμενη μπαταρια. Τωρα θα παρει τα τετοια μου και η Samsung. ....
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.119
Like
1.914
Πόντοι
216
Για ενα και μοναδικό λογο απο το 2010 ολα μου τα κινητά  ηταν Samsung και οχι iphone, Nokia, Sony. Αυτο ειχε να κανει με την αποσπώμενη μπαταρια. Τωρα θα παρει τα τετοια μου και η Samsung. ....

Δηλαδη ειχες πχ 600 ευρω και επαιρνες samsung αντι για iphone μονο και μονο για την μπαταρια?
Τι να πω.... :-
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Δηλαδη ειχες πχ 600 ευρω και επαιρνες samsung αντι για iphone μονο και μονο για την μπαταρια?
Τι να πω.... :-
Χα χα χα. Μα κάπου τόσα και ίσως και κατι παραπάνω εδωσα για το S5 το  Samsung.  Δεν σε καταλαβαίνω ομως. Οποιος εχει να διαθέσει 600 ευρω πρεπει σωνει και καλά να παρει iphone; Αλλο πάλι και τούτο. Θα μπορούσα  να σου απαριθμισω 10 λόγους που δεν θα προτιμουσα το iphone. Ενας ομως αρκει, και εχει να κανει με την μπαταρια.Αν εχεις το κινητο για να κάνεις λάικ στο φατσοβιβλίο ή για να στέλνεις μυνηματακια και καρδούλες στη γκομενιτσα τότε  πάω  πάσο. Αν ξεμεινεις απο μπαταρια τοτε μπορουν να περιμενουν τα λάικ.  Αν ομως το εχεις για επαγγελματικη χρήση τοτε τα παιχνιδακια εκει δεν εχουν θέση. Το να ειμαι καλωδιομένος και να κουβαλάω power bank, δεν το θελω με τιποτα. Εχω λοιπόν μαζι μου 2 επιπλέον μπαταρίες και ...ολα καλά.Αν δεν καταλαβες κατι, πες μου να σου το ξαναπω. Αυτα....
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Χα χα χα. Μα κάπου τόσα και ίσως και κατι παραπάνω εδωσα για το S5 το  Samsung.  Δεν σε καταλαβαίνω ομως. Οποιος εχει να διαθέσει 600 ευρω πρεπει σωνει και καλά να παρει iphone; Αλλο πάλι και τούτο. Θα μπορούσα  να σου απαριθμισω 10 λόγους που δεν θα προτιμουσα το iphone. Ενας ομως αρκει, και εχει να κανει με την μπαταρια.Αν εχεις το κινητο για να κάνεις λάικ στο φατσοβιβλίο ή για να στέλνεις μυνηματακια και καρδούλες στη γκομενιτσα τότε  πάω  πάσο. Αν ξεμεινεις απο μπαταρια τοτε μπορουν να περιμενουν τα λάικ.  Αν ομως το εχεις για επαγγελματικη χρήση τοτε τα παιχνιδακια εκει δεν εχουν θέση. Το να ειμαι καλωδιομένος και να κουβαλάω power bank, δεν το θελω με τιποτα. Εχω λοιπόν μαζι μου 2 επιπλέον μπαταρίες και ...ολα καλά.Αν δεν καταλαβες κατι, πες μου να σου το ξαναπω. Αυτα....
λευτερη και το σ5 απο μπαταρια δεν γαμαει κιολας....παρε πχ το thl5000 ή το elephone p5000 αν ειναι αυτο κριτηριο
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
ο επαγγελματιας θα παρει blackberry passport
τα υπολοιπα ειναι μαλακιες για 18χρονα
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.374
Κριτικές
3
Like
3.199
Πόντοι
786
παρωχημενα πλεον τυπε τα λειτουργικα τους

Αντικατασκοπικά, αυτός είναι ο λόγος. Στην Ελλάδα τα συναντάς και σε στελέχη εφοπλιστικών λόγω ανταπόκρισης προτύπων Λονδίνου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom