Νέα

Γυναικοκτονία στους Αγίους Αναργύρους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 48K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.025
Like
9.866
Πόντοι
1.406
σε ογδοντα πεντε σελιδες νηματος οτι αγαμητος μπαγλαμας κυκλοφορει στο σαη και μισει τις γυναικες εχει μπει να κλαψει και να αφησει το μαλακισμενο αποτυπωμα του....να ξερετε τελειωμενα ναυαγια ομως οτι εχει και χειροτερα απο σας ....ΑΝ ποτε αισθανθειτε αχρηστοι και βαριδια της κοινωνιας σκεφτειτε τους μπατσους στο ατ αγιων αναργυρων που ελεγαν στον κοσμο να παρει το 100...υπαρχουν και χειροτεροι απο σας!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.070
Πόντοι
6.056

Χαπακωμενο και πιωμένο ηταν το ψυχακι.
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
859
Like
1.315
Πόντοι
206
Επίσης γυναικείο χαρακτηριστικό. Σε γενικές γραμμές συμπεράνουμε πως οι περισσότεροι που κυκλοφορούν εκεί έξω είναι κλώνοι της μάνας τους και είτε έχουν είτε δεν έχουν @@, κουβαλάνε κυρίως γυναικείο λογισμικό.

Θα διαφωνήσω στο γυναικείο χαρακτηριστικό. Οι παλιές γυναίκες είχαν μεγαλύτερα @@ από πολλούς άντρες. Απλά όλοι μας (άντρες - γυναίκες) έχουμε χάσει το φιλότιμο που είχαμε κάποτε. Στις παλιές εποχές μπορεί η γυναίκα να μην είχε δικαίωμα ψήφου ή άλλα νομικά χαρακτηριστικά αλλά τη σεβόντουσαν. Δεν τολμούσαν να απλώσουν χέρι πάνω της. Και σε πολλές περιπτώσεις ήταν η αρχηγός του σπιτιού. Και δεν ήταν μόνο σε περίπτωση χηρείας αλλά γενικά όταν ο άντρας έλειπε.

Σήμερα όλοι κοιτάνε να ξεφύγουν. Πχ πριν μερικές εβδομάδες είχαμε ένα σκηνικό στη δουλειά. Πήγα σε μια ρουφιάνα και της είπα να κάνει κάτι. Έκανε κάτι άλλο με αποτέλεσμα να εκτεθούμε στον πελάτη. Το είπα στο αφεντικό αναλαμβάνοντας ΌΛΗ την ευθύνη. Η κυρία ΠΟΤΕ δεν είπε ότι έκανε λάθος. Απλά το άφησε να αιωρείται ότι ήρθε το Άγιο Πνεύμα. Στο μεταξύ έχουμε κάμερες στη δουλειά και ήταν μισό λεπτό υπόθεση για το αφεντικό να το ελέγξει. Και στο καπάκι ήρθε ο άλλος ο βλάκας ο συνάδελφος και άρχισε τις θεωρίες.
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.719
Like
1.509
Πόντοι
216
Έψαξα το θέμα λίγο παραπάνω και διάβασα πως ο τύπος έχει διαγνωσθεί με διπολική. Η απορία μου έχει να κάνει το κατά πόσο έπρεπε να κυκλοφορεί ο τύπος. Υπάρχει υπεύθυνος γιατρός για αυτόν; Τα φάρμακα που έπαιρνε φρόντιζαν να μειώνουν την επιθετικότητα του;
Ως πρεζάκι και πιθανόν ασθενής ξαναλέω δεν έπρεπε να κλειστεί κάπου; Διάβασα ξεκάθαρα πως η συγκεκριμένη πάθηση σχετίζεται με αυξημένη επιθετικότητα. Είχε προνοήσει κανείς για αυτό; Στις συνεδρίες του είχε μιλήσει το κόλλημα του με το θύμα;
 
  • Like
Αντιδράσεις: foobar

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
859
Like
1.315
Πόντοι
206
Έψαξα το θέμα λίγο παραπάνω και διάβασα πως ο τύπος έχει διαγνωσθεί με διπολική. Η απορία μου έχει να κάνει το κατά πόσο έπρεπε να κυκλοφορεί ο τύπος. Υπάρχει υπεύθυνος γιατρός για αυτόν; Τα φάρμακα που έπαιρνε φρόντιζαν να μειώνουν την επιθετικότητα του;
Ως πρεζάκι και πιθανόν ασθενής ξαναλέω δεν έπρεπε να κλειστεί κάπου; Διάβασα ξεκάθαρα πως η συγκεκριμένη πάθηση σχετίζεται με αυξημένη επιθετικότητα. Είχε προνοήσει κανείς για αυτό; Στις συνεδρίες του είχε μιλήσει το κόλλημα του με το θύμα;

Άπαπα τι κουβέντες είναι αυτές; Που νομίζεις ότι ζεις; Στην Ανατολική Γερμανία που είχαν τη Στάζι; Εδώ είμαστε δημοκράτες και ελεύθεροι.
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.719
Like
1.509
Πόντοι
216
Αδερφέ τοποθετούμε καθαρά με το τι πληροφορίες δίνουν τα κανάλια. Αν όντως είναι έτσι, τότε ναι η πάθηση του σχετίζεται με αυξημένη επιθετικότητα και σύμφωνα με αυτό που διάβασα πριν από λίγο η συγκεκριμένη πάθηση δίνει βάσει νόμου συγκεκριμένο ποσοστό αναπηρίας και πολύ μάλιστα γύρω στο 65%.

Αν όντως είναι έτσι και δεν είναι απλά δικηγορίστικα κόλπα για να την γλιτώσει ως "ασθενής" νομίζω ότι πρέπει εκτός από τους αστυνομικούς που δεν έκαναν τίποτα και κοίταζαν, θα πρέπει αντίστοιχα να γίνει μια έρευνα και για τους γιατρούς που τον είχαν υπό την επίβλεψη τους ( ξαναλέω αν είναι έτσι).
 

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
859
Like
1.315
Πόντοι
206
Αδερφέ τοποθετούμε καθαρά με το τι πληροφορίες δίνουν τα κανάλια. Αν όντως είναι έτσι, τότε ναι η πάθηση του σχετίζεται με αυξημένη επιθετικότητα και σύμφωνα με αυτό που διάβασα πριν από λίγο η συγκεκριμένη πάθηση δίνει βάσει νόμου συγκεκριμένο ποσοστό αναπηρίας και πολύ μάλιστα γύρω στο 65%.

Αν όντως είναι έτσι και δεν είναι απλά δικηγορίστικα κόλπα για να την γλιτώσει ως "ασθενής" νομίζω ότι πρέπει εκτός από τους αστυνομικούς που δεν έκαναν τίποτα και κοίταζαν, θα πρέπει αντίστοιχα να γίνει μια έρευνα και για τους γιατρούς που τον είχαν υπό την επίβλεψη τους ( ξαναλέω αν είναι έτσι).

Ξέρεις πόσοι είναι γύρω μας με τέτοιες ασθένειες και δεν παίρνουμε χαμπάρι; Στην περιοχή μου έχουμε ίδρυμα και οι τρόφιμοι ζουν μόνοι τους σε σπίτια. Τουλάχιστον οι πιο ακίνδυνοι. Αν παίρνεις τα φάρμακα σου και έχεις ανθρώπους δίπλα σου να σε φροντίζουν είσαι σχεδόν ακίνδυνος.

Δυστυχώς η φροντίδα σταματάει μόλις πατήσεις το πόδι σου εκτός ιδρύματος. Αν είσαι τυχερός και η οικογένεια σου είναι δίπλα σου τότε ΟΚ. Αλλιώς φυλαχτείτε. Πχ για το συγκεκριμένο δεν έχω ακούσει το παραμικρό για την οικογένεια του. Έχει γονείς; Αδέρφια; Τον είχαν "πεταμένο"; Αν είναι έτσι τότε έχουν και αυτοί μερίδιο ευθύνης. Έστω και μικρό.

Και φυσικά συμφωνώ μαζί σου για τις ευθύνες που έχουν και οι γιατροί. Δεν είναι σπάσιμο χεριού που διορθώνεται με χειρουργείο σε περίπτωση λάθους. Τα ψυχικά νοσήματα δεν γιατρεύονται ποτέ.
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.149
Like
6.835
Πόντοι
1.056
Σε τι έχουν προχωρήσει οι γυναίκες ;

Στο ότι .... βλέπουν μαλακίες στο ίντερνετ στα κωλοκινητά τους και ζητάει η κόρη του οδηγού του αστικού
αυτά που ζήταγε η μπε μπε και η τζάκυ ο τη δεκαετία του 1960 ;;;


Φοβερή πρόοδο κάνανε ρε.

Και κάποιοι κόπροι , ηλίθιοι , τέρμα αυνάνες ....
για να διακόψουν τον αυνανισμό για λίγες ώρες/μέρες/βδομάδες/μήνες/βαριά λίγα χρόνια ΜΟΝΟΨΗΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ

πουλάνε τα πάντα και φεσώνονται για να τους ικανοποιήσουν τη μαλακία στο κεφάλι ;;;


Τι λέτε ρε ;;;;
Πάτε καλά ; ;;


Έμαθε η ... απόφοιτη του παιδαγωγικού .... τις αστακομακαρονάδες ... τα ριμπ άϊ ... τα πλατό τυριών/αλλαντικών ..
τα σατό ρότσιλντ ... τη λορο πιάνα .... τα κεμπίνσκυ και τα χίλτον ...


και πρέπει να της τα δώσετε ;;;;


ΠΟΙΑ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΓΟΥΣΤΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ
ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ;;;


Γιατί πρέπει να της τα προσφέρει ο μαλάκας ;

Ρε δεν πάνε στο διάολο .... που τις παίρνετε και σοβαρά ...........


Σχέση ; Όπου μπορεί να φτάσει με κοινό ταμείο μισά μισά .........
ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ....


ας πάει στο διάολο .........


πουτάνες μόνο

Γάμοι , σχέσεις έχουν τελειώσει πάρτε το χαμπάρι .
Να προσθέσω τύπε πως πλέον δεν ζητάνε μόνο αυτά

Αλλά τα ζητάνε και από ψηλούς παίδαρους , με ψωλαρα και κοιλιακούς φέτες

Λες και μπορούν να κάνουν καλά τη ψωλαρα οι πατσαβουρες
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.149
Like
6.835
Πόντοι
1.056
Δεν είναι τυχαίο που δεν έχω βρει Έλληνα που να πει σε ένα πράγμα σε μια κατάσταση φταίω εγώ.
Φταίει η γκόμενα.
Φταίει το αφεντικό.
Φταίει η "κακιά" κοινωνία.
Φταίνε οι πολιτικοί.

Αν έχεις ζήσει έστω και λιγους μήνες εξωτερικό καταλαβαίνεις γιατι οι Γάλλοι οι Γερμανοί οι Βέλγοι οι Δανοί, είναι προοδευμένα κράτη.

Γιατί σε ένα πρόβλημα ο ξένος αμέσως βγάζει φταίχτη και υπεύθυνο τον εαυτό του. Δεν κοιτάζει να φορτώσει σε άλλους τις αδυναμίες του χαρακτήρα του.

Τι να την κάνεις την αυτοπεποίθηση όταν έχεις τρύπες από παντού και όλοι τις βλέπουν;

Όλοι νομίζουν ότι κάνουν σωστά την δουλειά τους, αλλά το αποτέλεσμα δείχνει παντού ελλείμματα.
Ρε μαν , τι μας λες τώρα και εσυ

Σε οποία χώρα του εξωτερικού και να πας, οι άντρες ,στο θέμα των σχέσεων, τα ρίχνουν κυρίως στις γυναίκες

Και οι γυναίκες στους άντρες. Ανεξάρτητα από εθνικότητα. Ίσως στο νότο να είναι λίγο παραπάνω.

Συμφωνώ πάντως ότι οι γηγενείς δεν τα ρίχνουν τόσο σε άλλους σε μη γκομενικά θέματα. Δε μιλάω για Γάλλους από την Αλγερία φυσικά που είναι χειρότεροι των Ελλήνων
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.393
Like
22.744
Πόντοι
6.256
Εντάξει,αν όποιον δεν είναι πρεζάκιας...κοκάκιας...ψυχάκιας,τον έχουν για κοιμήση,τι να τις πεις :idiot:
Ρε κακασχημο αγαμητο ναυαγιο θα μας ζαλιζεις τα αρχιδια με τη μουνοκλαψα σου για τις γυναικες ολη την ωρα να πουμε;
 

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Δεν είναι τυχαίο που δεν έχω βρει Έλληνα που να πει σε ένα πράγμα σε μια κατάσταση φταίω εγώ.
Φταίει η γκόμενα.
Φταίει το αφεντικό.
Φταίει η "κακιά" κοινωνία.
Φταίνε οι πολιτικοί.

Αν έχεις ζήσει έστω και λιγους μήνες εξωτερικό καταλαβαίνεις γιατι οι Γάλλοι οι Γερμανοί οι Βέλγοι οι Δανοί, είναι προοδευμένα κράτη.

Γιατί σε ένα πρόβλημα ο ξένος αμέσως βγάζει φταίχτη και υπεύθυνο τον εαυτό του. Δεν κοιτάζει να φορτώσει σε άλλους τις αδυναμίες του χαρακτήρα του.

Τι να την κάνεις την αυτοπεποίθηση όταν έχεις τρύπες από παντού και όλοι τις βλέπουν;

Όλοι νομίζουν ότι κάνουν σωστά την δουλειά τους, αλλά το αποτέλεσμα δείχνει παντού ελλείμματα.
Πολύ σωστός.Οι Δειλοί μόνο δείχνουν με το Δάχτυλο τους αλλους...οκ οι αλλοι είναι αυτοί που ειναι,αλλά από ένα σημείο και μετά φταις εσύ...το να πέσεις κάτω στην ζωή συμβαίνει σε όλους...το να παραμείνεις είναι επιλογή.
Όσον αφορά τις Ελληνίδες τις αγνοώ κ τις αποφεύγω.Σχεσεις μόνο με Αίγυπτιες,Λατινες,Αφρικανες κτλ.
Και σε Επαγγελματίες πάω γιατί υπάρχουν πολλές φορές που δεννθελω κουβέντες ((πως πέρασες την μέρα σου κτλ.)
Θέλω να χυσω και να φύγω να πάω σπίτι, να παραγγείλω και να παίξω PS5 η να ρίξω Διάβασμα για αυτοβελτιωση,προπόνηση κτλ
Ποιοτικός χρόνος δηλ.
Αν όι Ελληνίδες θέλουν φαγητά καφέδες εστιατόρια κτλ.....να δουλέψουν.
Εγώ Νταβα δεν είχα και δεν θέλω να έχω ποτέ.
 
Εγγρ.
10 Μαΐ 2021
Μηνύματα
232
Like
360
Πόντοι
21
Kανόνες εμπλοκής και νοοτροπία είναι τα προβλήματα της ΕΛΑΣ. Ακόμα κι αν καποιος απειλήσει με πιστόλι, του κάνουν σύσταση " μη ξακααπειλήσετε με πιατόλι, είναι κακούλικο"
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.704
Like
20.540
Πόντοι
5.006

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.014
Like
1.429
Πόντοι
216
Ξέρεις πόσοι είναι γύρω μας με τέτοιες ασθένειες και δεν παίρνουμε χαμπάρι; Στην περιοχή μου έχουμε ίδρυμα και οι τρόφιμοι ζουν μόνοι τους σε σπίτια. Τουλάχιστον οι πιο ακίνδυνοι. Αν παίρνεις τα φάρμακα σου και έχεις ανθρώπους δίπλα σου να σε φροντίζουν είσαι σχεδόν ακίνδυνος.

Δυστυχώς η φροντίδα σταματάει μόλις πατήσεις το πόδι σου εκτός ιδρύματος. Αν είσαι τυχερός και η οικογένεια σου είναι δίπλα σου τότε ΟΚ. Αλλιώς φυλαχτείτε. Πχ για το συγκεκριμένο δεν έχω ακούσει το παραμικρό για την οικογένεια του. Έχει γονείς; Αδέρφια; Τον είχαν "πεταμένο"; Αν είναι έτσι τότε έχουν και αυτοί μερίδιο ευθύνης. Έστω και μικρό.

Και φυσικά συμφωνώ μαζί σου για τις ευθύνες που έχουν και οι γιατροί. Δεν είναι σπάσιμο χεριού που διορθώνεται με χειρουργείο σε περίπτωση λάθους. Τα ψυχικά νοσήματα δεν γιατρεύονται ποτέ.
Όλα αυτά τύπε κάπου γυρνάνε μπούμερανγκ αφού όλο και κάποιο τρελό θα τύχει να πετύχεις στο δρόμο, στη δουλειά, οπουδήποτε. Μπορεί π.χ. του άλλου να του τη καρφώσει και να πεταχτεί στο δρόμο να κάνει τον τροχονόμο, εσύ είσαι αυτός που θα τον πληρώνει μια ζωή. Ο τελικός αποδέκτης είναι η ίδια η κοινωνία και το θέμα έχει εξελιχθεί σε μείζον. Δεν παίζεις με αυτά :confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: foobar

foobar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιαν 2010
Μηνύματα
859
Like
1.315
Πόντοι
206
Όλα αυτά τύπε κάπου γυρνάνε μπούμερανγκ αφού όλο και κάποιο τρελό θα τύχει να πετύχεις στο δρόμο, στη δουλειά, οπουδήποτε. Μπορεί π.χ. του άλλου να του τη καρφώσει και να πεταχτεί στο δρόμο να κάνει τον τροχονόμο, εσύ είσαι αυτός που θα τον πληρώνει μια ζωή. Ο τελικός αποδέκτης είναι η ίδια η κοινωνία και το θέμα έχει εξελιχθεί σε μείζον. Δεν παίζεις με αυτά :confused:

Μην τα λες σε εμένα. Πες τα στις μαλακισμένες που γράφουν για πατριαρχίες και λοιπές μαλακίες. Το ψυχικό νόσημα δεν γνωρίζει από τέτοιες ηλιθιότητες. Θα σε σφάξει όποιος και να είσαι. Η άλλη σκότωσε τα παιδιά της πριν λίγους μήνες. Εδώ στην περιοχή μου ο άλλος πήγε να σκοτώσει τη μάνα του και στο τέλος αυτοκτόνησε γιατί πίστευε ότι τον κυνηγούσε η αστυνομία.

Γράφουν για το "my body, my choice" και το πως το κράτος δεν πρέπει να επεμβαίνει σε θέματα υγείας. Το σώμα της κοπέλας δεν ήταν δικό της; Φυσικά και ήταν. Αλλά το ίδιο θεωρούσε και ο άλλος ο ψυχάκιας και της το μαχαίρωσε. Αν όμως δεν ήμασταν τόσο δημοκράτες και τον υποχρέωναν σε τακτικά τεστ να δουν αν παίρνει τα ψυχοφάρμακα δεν θα ήμασταν τόσες μέρες εδώ να συζητάμε. Θα τον είχαν πιάσει και κλείσει σε ίδρυμα.
 

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Πάντως ψυχακια με χαρτί όπως τον παρουσιάζουν και με τέτοια συγκροτημένη σκέψη,χειριστικα υπονοούμενα στις επιστολές του και καλοπερασακια ,πρώτη φορά βλέπω.Υποθετω με έναν γνωστό δικηγόρο και έχοντας επίσημο χαρτί τρελαδικου θα την βγάλει λάδι αφού καταπέσει στα μίντια.Δηλαδη να ξεχαστεί μέχρι να βγει μια νέα τραγωδία κοκ....
Υπάρχουν τυπαρα μου,τσέκαρε την ορολογία sociopath.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom