Νέα

Γυναικεία μόδα-ντυσίματα-look

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ακροατής_
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 207
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Λοιπόν πρόσεξε!!
Στίς πιό ζεστές χώρες τού κόσμου...φοράνε πάντα μακρυμάνικες μπλούζες...πουκάμισα καπέλα κτλ
Τά άτομα αυτά επιβιώνουν μέ 45-50 καί 60 βαθμούς κελσίου...καί συνέχεια τά βρέχουν τά ρούχα!!
Οπου καί νά πάς π.χ. Ιράν-Σ.Αραβία-Αλγερία αυτό θά δείς!!
Οπως καί παντελόνια μακριά πάντα...ξέρεις γιατί ?
Διότι θά καούν ζωντανοί...τό δέρμα δέν αντέχει...αρρωσταίνει!! Καί μάλιστα πίνουν...ζεστό τσάι...καί όχι κρύο!!
Στήν Ελλάδα βέβαια ακόμα δέν έχουμε τέτοιες θερμοκρασίες...αλλά είναι προ των πυλών γιά νά έχουμε!! :undecided:

Και Λας Βεγκας τετοιες θερμοκρασιες εχει, αλλα ολοι με κοντομανικα ειναι
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.804
Κριτικές
62
Like
40.190
Πόντοι
8.530
"Απαγορεύεται" παπούτσια χωρίς κάλτσες...αυτά κάτι γύφτοι τά κάνουν...η άσχετοι!!
Τό παπούτσι πάντα συνοδεύεται μέ κάλτσα...τό καλοκαίρι κοντές!! :undecided:
Μόνο γκόμενες η θηλυπρεπείς τύποι ξυπόλητοι...άντε και τίποτα παππούδες.
Το νορμάλ είναι με καλτσα...οι ανήμποροι ας κάτσουν σπίτι με το αρκουδισιον μην τους γράφουν οι εφημερίδες ..."λιποθύμησε θερμοπληκτος" κτλ...
 
OP
OP
Ακροατής_

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.716
Like
3.569
Πόντοι
1.706
Και Λας Βεγκας τετοιες θερμοκρασιες εχει, αλλα ολοι με κοντομανικα ειναι
Τρέχουν στά νοσοκομεία όσοι δέν ξέρουν!!
Τό κάνουν μόνο γιά λίγο εκτεθειμένοι στόν ήλιο...στό Vegas έχει πάρα πολύ ζέστη σού κόβεται η ανάσα...δέν είναι παιχνίδι!!
Διαφορετικά είναι σέ χώρους μέ Clίma κτλ :undecided:
-Πάντα αναφέρομαι σέ αυτούς πού είναι εκτεθειμένοι στόν ήλιο όχι σέ σπίτια καταστήματα κτλ-
Μόνο γκόμενες η θηλυπρεπείς τύποι ξυπόλητοι...άντε και τίποτα παππούδες.
Το νορμάλ είναι με καλτσα...οι ανήμποροι ας κάτσουν σπίτι με το αρκουδισιον μην τους γράφουν οι εφημερίδες ..."λιποθύμησε θερμοπληκτος" κτλ...
Πάντα εννοείται αυτό...μήν κοιτάς τούς άσχετους καί αγράμματους πού δέν γνωρίζουν!!
Αγραφος νόμος είναι αυτός!! :undecided:
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Τρέχουν στά νοσοκομεία όσοι δέν ξέρουν!!
Τό κάνουν μόνο γιά λίγο εκτεθειμένοι στόν ήλιο...στό Vegas έχει πάρα πολύ ζέστη σού κόβεται η ανάσα...δέν είναι παιχνίδι!!
Διαφορετικά είναι σέ χώρους μέ Clίma κτλ :undecided:
-Πάντα αναφέρομαι σέ αυτούς πού είναι εκτεθειμένοι στόν ήλιο όχι σέ σπίτια καταστήματα κτλ-

Για το οτι ειναι σε κλιματισμο την περισσοτερη ωρα ισχυει. Αλλα η ανασα δε σου κοβεται. Εχει σχεδον μηδεν υγρασια και τα πνευμονια τα νιωθεις νορμαλ εως και ελαφρια

Αυτο που νιωθεις ειναι το εντονο καψιμο του ηλιου εξωτερικα (δερμα, κλπ), σαν να εισαι διπλα σε καυτο φουρνο

Εχω παει και μαλιστα καλοκαιρι
 
OP
OP
Ακροατής_

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.716
Like
3.569
Πόντοι
1.706
Για το οτι ειναι σε κλιματισμο την περισσοτερη ωρα ισχυει. Αλλα η ανασα δε σου κοβεται. Εχει σχεδον μηδεν υγρασια και τα πνευμονια τα νιωθεις νορμαλ εως και ελαφρια

Αυτο που νιωθεις ειναι το εντονο καψιμο του ηλιου εξωτερικα (δερμα, κλπ)

Εχω παει και μαλιστα καλοκαιρι
Εγώ 5 χρόνια πού έμενα Ν.Υόρκη... τά 2 είχα πάει Ιούλιο καί δέν μπορούσα νά πάρω σωστά ανάσες... γιά νά σού πώ τήν αλήθεια!!
Καί τίς 2 φορές πού πήγα...όχι βέβαια όπως στήν Μ.Ανατολή η στήν Αφρική...αλλά ήταν δύσκολο γιά εμένα δέν αντέχω σέ αυτά τά μέρη... μέ τόση ζέστη!! :undecided:
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Εγώ 5 χρόνια πού έμενα Ν.Υόρκη... τά 2 είχα πάει Ιούλιο καί δέν μπορούσα νά πάρω σωστά ανάσες... γιά νά σού πώ τήν αλήθεια!!
Καί τίς 2 φορές πού πήγα...όχι βέβαια όπως στήν Μ.Ανατολή η στήν Αφρική...αλλά ήταν δύσκολο γιά εμένα δέν αντέχω σέ αυτά τά μέρη... μέ τόση ζέστη!! :undecided:

Ισως αν εισαι καπνιστης να ειναι αλλιως
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.679
Like
2.723
Πόντοι
456
Εγώ 5 χρόνια πού έμενα Ν.Υόρκη... τά 2 είχα πάει Ιούλιο καί δέν μπορούσα νά πάρω σωστά ανάσες... γιά νά σού πώ τήν αλήθεια!!
Καί τίς 2 φορές πού πήγα...όχι βέβαια όπως στήν Μ.Ανατολή η στήν Αφρική...αλλά ήταν δύσκολο γιά εμένα δέν αντέχω σέ αυτά τά μέρη... μέ τόση ζέστη!! :undecided:
Πας εσύ για το τάφο..σε γιατρό εχεις πάει?
 
OP
OP
Ακροατής_

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.716
Like
3.569
Πόντοι
1.706
Πας εσύ για το τάφο..σε γιατρό εχεις πάει?
Ο Ιατρός τού εαυτού μου είμαι εγώ...κάνω περπάτημα 120-150 χιλιόμετρα τόν μήνα...διατροφή όσο τό δυνατόν καλύτερη!!
Δέν έχω αρρωστήσει σχεδόν ποτέ...φάρμακα δέν παίρνω...καί νιώθω τέλεια...καμία γκόμενα δέν μέ περνάει γιά τήν ηλικία μου!!
Είμαι σίγουρος ότι εσύ μπροστά μου...σέ πολλά "Στοιχεία" θά είσαι σάν γέρος...αλλά καπνίζω αυτό τό κακό τό κάνω!! :undecided:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
Λοιπόν οι Ελλεηνίδες εκτός από άσχετες σέ πολλά πράγματα, είναι άσχετες καί στό ντύσιμο!!
Σπάνια γκόμενα, νά είναι ωραία ντυμένη καί νά υποστιρίζει...σωστά τό look της.
Δέν είπα νά ντύνονται σάν τά μοντέλα τού Armani. Αλλά τό έχουν ξεφτιλίσει εντελώς τό θέμα. Ασχετες!!
JOvLHVp.gif
 
OP
OP
Ακροατής_

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.716
Like
3.569
Πόντοι
1.706
Καλά μιλάμε Manimal γιά πολύ γέλιο!!
Αυτό τό είδος τό Avantgarde...είναι η επιτομή τής υψηλής ραπτικής παγκοσμίως!!
Τό ανώτερο είδος ραπτικής...καί πιό δύσκολο πού υπάρχει!!
Εδώ βέβαια.. έχουμε ένα κίτς τού κερατά θέαμα!! :undecided:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
Καλά μιλάμε Manimal γιά πολύ γέλιο!!
Αυτό τό είδος τό Avantgarde...είναι η επιτομή τής υψηλής ραπτικής παγκοσμίως!!
Τό ανώτερο είδος ραπτικής...καί πιό δύσκολο πού υπάρχει!!
Εδώ βέβαια.. έχουμε ένα κίτς τού κερατά θέαμα!! :undecided:
Όπως το είπες ακριβώς
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.697
Like
29.073
Πόντοι
6.056
Εχω σιχαθεί να βλέπω καθημερινά γυναίκες ντυμένες με τον συνδυασμό τοπακι-κολαν-αθλητικο παπουτσι... 8 στις 10 ντύνονται άθλια. Πρεπει να κανεις ταμα για να δεις γυναικα που να ειναι κομψά ντυμένη. Κάποτε οι γυναικες συναγωνίζονταν η μια την αλλη για το πια θα ντυθει καλύτερα και θα ξεχωρίσει σε μια παρεα, τωρα πια ολες ντύνονται το ιδιο πανω κατω.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.215
Like
15.865
Πόντοι
3.656
Άλλο ντύσιμο στην Κηφισιά Ερυθραία Εκάλη πώς να το κάνουμε
Έντονες διαφορές υπήρχαν κάποτε.
Τώρα ... οι κηφισιώτισες ... είναι ίδιες με τις αιγαλιώτισες και όλες μαζί ... χειρότερες ... από τις αιγαλιώτισες του 1988 ....

Να βάλω ... μερικά που μου αρέσουν !!!

w460_a3-4_q60.jpg


w460_a3-4_q60.jpg
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom