Νέα

Γιώργος Νταλάρας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nacho_scocco
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 136
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Ο Νταλάρας από την ώρα που ξέσπασε η κρίση άρχισε να λέει αλήθειες και να πηγαίνει κόντρα και στα δύο άκρα,γι'αυτό μαύροι και κόκκινοι φασίστες από κοινού τον έκραζαν και τον προπηλάκιζαν τότε στις συναυλίες του !  Δεν τον πήγαινα αλλά τώρα είμαι μαζί του γιατί έχει τα δύο άκρα απέναντί του !
 

GRAVITY

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2014
Μηνύματα
70
Like
2
Πόντοι
0
Δεν μας χεζει και ο Νταλάρας, λουγκρα και αυτος και οσοι τον ακουνε
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Ο Νταλάρας από την ώρα που ξέσπασε η κρίση άρχισε να λέει αλήθειες και να πηγαίνει κόντρα και στα δύο άκρα,γι'αυτό μαύροι και κόκκινοι φασίστες από κοινού τον έκραζαν και τον προπηλάκιζαν τότε στις συναυλίες του !  Δεν τον πήγαινα αλλά τώρα είμαι μαζί του γιατί έχει τα δύο άκρα απέναντί του !
Πιστεψε με, δεν μ ενδιαφερει η πολιτικη του τοποθετηση
Απλα  η χροια τηs φωνηs του, οι στιχοι των τραγουδιων του ειναι αυτα που με συγκινουν για να ακουω τα τραγουδια του....Κι ο Ζαμπεταs εχει κανει φυλακη, αλλα τα τραγουδια του μ αρεσαν
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Ο Τζιμάκος δεν ΑΠΑΙΤΕΙ από κανέναν να "τον σέβεται".
Ο Γιωργάρας είναι που το απαιτεί.
Και η κυρία του το ίδιο.

Όσο για τη μουσική τους, είναι θέμα γούστου, όπως λέμε και για τις πουτάνες...
Εγώ (ως ροκάς) τη βρίσκω καλύτερα με τα κομμάτια του Τζιμάκου.
Και από τεχνικά (φωνές κλπ) δεν ξέρω για να πω. Ίσως ο Γιωργάρας να είναι καλύτερος. Αλλά στ' αρχίδια μου. Και ο Παβαρότι ήταν καλύτερος, αλλά δεν τον άκουγα.

Χμ... να μου επιτρέψεις να αμφισβητήσω το μουσικό ταλέντο του Τζίμη Πανούση... θεωρώ πως είναι ο Σουρής της εποχής μας... αλλά σαν μουσικός είναι πολύ λίγος κατά τη γνώμη μου έστω και αν έχει τέλεια φωνή...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Χμ... να μου επιτρέψεις να αμφισβητήσω το μουσικό ταλέντο του Τζίμη Πανούση... θεωρώ πως είναι ο Σουρής της εποχής μας... αλλά σαν μουσικός είναι πολύ λίγος κατά τη γνώμη μου έστω και αν έχει τέλεια φωνή...
καλά, οπερέτες δεν γράφει, αλλά τα τραγούδια του, μουσικά, είναι σε ανώτερο επίπεδο από τα ελληνικά ροκ κομμάτια.
χώρια ότι είναι ένας άνθρωπος με άποψη, λόγο, κ.ο.κ. τα οποία λείπουν από άτομα αυτού του χώρου.
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
καλά, οπερέτες δεν γράφει, αλλά τα τραγούδια του, μουσικά, είναι σε ανώτερο επίπεδο από τα ελληνικά ροκ κομμάτια.
χώρια ότι είναι ένας άνθρωπος με άποψη, λόγο, κ.ο.κ. τα οποία λείπουν από άτομα αυτού του χώρου.

Ναι... έχεις διαβάσει κανένα από τα βιβλία του;
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Ναι... έχεις διαβάσει κανένα από τα βιβλία του;
Μικροαστική καταστροφή
πικρέ μικρέ αράπη
πούστευε και μη ερεύνα.
για υπόλοιπα ετοιμάζω να τα δρομολογήσω για διάβασμα
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Το διάβασα κι εγώ... για πες, πώς σου φάνηκε; Για μένα δεν υπήρχε λόγος να βγάλει τέτοιο βιβλίο...
Ειναι γεματο οπωs πολυ καλα ξερειs με ποιηματακια γυρω απο πουτσεs κωλουs και μουνια....Μερικα ειναι πετυχημενα ....Νταξει βγαζει γελιο........Δεν το λεs και ιδιοφυια 
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
Ο Νταλάρας από την ώρα που ξέσπασε η κρίση άρχισε να λέει αλήθειες και να πηγαίνει κόντρα και στα δύο άκρα,γι'αυτό μαύροι και κόκκινοι φασίστες από κοινού τον έκραζαν και τον προπηλάκιζαν τότε στις συναυλίες του !  Δεν τον πήγαινα αλλά τώρα είμαι μαζί του γιατί έχει τα δύο άκρα απέναντί του !
Ο απίστευτος (και κλασσικός) Ελληνάρας είσαι, Runar.
Τι σχέση έχουν αυτά που λες με τη μουσκιή, το ταλέντο, και το χάρισμα της φωνής?

Να είσαι "μαζί του" όσο θέλεις, και γκόμενος του γίνε, άμα γουστάρεις.
Αλλά το να λες σε συνομιλητές σου (εδώ) για το τι κάνουν οι φασίστες στον τραγουδιστή που (υποθέτω πως) σ' αρέσει να τον ακούς να τραγουδάει, τι σχέση έχει με το θέμα?

Δηλαδή το αν' μ' αρέσει η μουσική του John Lennon πρέπει να το καθορίσω ανάλογα με το πόσο παρανοϊκός ήταν αυτός που τον δολοφόνησε?
Ή αν βρίσκω αξιόλογη ή όχι τη γιαπωνέζα γκόμενα του?

Μυαλό κουκούτσι!
 

Jimmy Jim

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2014
Μηνύματα
3.385
Like
121
Πόντοι
16
Ειναι γεματο οπωs πολυ καλα ξερειs με ποιηματακια γυρω απο πουτσεs κωλουs και μουνια....Μερικα ειναι πετυχημενα ....Νταξει βγαζει γελιο........Δεν το λεs και ιδιοφυια 

Ουσιαστικά ο Πανούσης λέει το εξής: Η αριστερά απέτυχε στην Ελλάδα, κατέληξε να χαϊδεύει τ' αυτιά του Έλληνα ''μικροαστού''... γι' αυτό κι εγώ, αντί για τα μικροαστικά στιχάκια του ''αριστερού'' Λευτέρη Παπαδόπουλου π.χ, την Τζαμάικα και όλα αυτά, θα γράψω ένα βιβλίο με αντι-μικροαστικούς στίχους... γι' αυτό σου βάζει μια πούτσα, ένα μουνί να τρίβεται και μετά ένα ποίημα, μια κωλάθρα, ένα βυζί και μετά ένα ποίημα...  
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
Ουσιαστικά ο Πανούσης λέει το εξής: Η αριστερά απέτυχε στην Ελλάδα, κατέληξε να χαϊδεύει τ' αυτιά του Έλληνα ''μικροαστού''... γι' αυτό κι εγώ, αντί για τα μικροαστικά στιχάκια του ''αριστερού'' Λευτέρη Παπαδόπουλου π.χ, την Τζαμάικα και όλα αυτά, θα γράψω ένα βιβλίο με αντι-μικροαστικούς στίχους... γι' αυτό σου βάζει μια πούτσα, ένα μουνί να τρίβεται και μετά ένα ποίημα, μια κωλάθρα, ένα βυζί και μετά ένα ποίημα... 
θα προσθέσω αυτό
όπου λέει ξεκάθαρα τα περί αριστεράς.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.362
Κριτικές
16
Like
13.490
Πόντοι
5.577
Ο Νταλάρας από την ώρα που ξέσπασε η κρίση άρχισε να λέει αλήθειες και να πηγαίνει κόντρα και στα δύο άκρα,γι'αυτό μαύροι και κόκκινοι φασίστες από κοινού τον έκραζαν και τον προπηλάκιζαν τότε στις συναυλίες του !  Δεν τον πήγαινα αλλά τώρα είμαι μαζί του γιατί έχει τα δύο άκρα απέναντί του !

:rockon:
 

Gunnar

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2013
Μηνύματα
6.336
Κριτικές
26
Like
74
Πόντοι
76
Ο απίστευτος (και κλασσικός) Ελληνάρας είσαι, Runar.
Τι σχέση έχουν αυτά που λες με τη μουσκιή, το ταλέντο, και το χάρισμα της φωνής?

Να είσαι "μαζί του" όσο θέλεις, και γκόμενος του γίνε, άμα γουστάρεις.
Αλλά το να λες σε συνομιλητές σου (εδώ) για το τι κάνουν οι φασίστες στον τραγουδιστή που (υποθέτω πως) σ' αρέσει να τον ακούς να τραγουδάει, τι σχέση έχει με το θέμα?

Δηλαδή το αν' μ' αρέσει η μουσική του John Lennon πρέπει να το καθορίσω ανάλογα με το πόσο παρανοϊκός ήταν αυτός που τον δολοφόνησε?
Ή αν βρίσκω αξιόλογη ή όχι τη γιαπωνέζα γκόμενα του?

Μυαλό κουκούτσι!

Εσύ γιατί θίγεσαι τώρα ρε μεγάλε ? Σε πειράζει να πω και κάτι για την πολιτική του τοποθέτηση ? Ο μόνος είμαι ? Εκτός αν είσαι κι'εσύ στα άκρα οπότε πάω πάσο....
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
140
Πόντοι
16
Εσύ γιατί θίγεσαι τώρα ρε μεγάλε ? Σε πειράζει να πω και κάτι για την πολιτική του τοποθέτηση ? Ο μόνος είμαι ? Εκτός αν είσαι κι'εσύ στα άκρα οπότε πάω πάσο....
Προφανώς δεν "θίγομαι".
(Αλοίμονο μου αν "θιγόμουν" με την κάθε παπαριά που ο καθένας εκστομίζει. Θα ήμουν γεμάτος πληγές).
Αλλά όπως εσύ είσαι ελεύθερος να λες την παπαριά σου, είμαι κι εγώ ελεύθερος να τη σχολιάζω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom