Νέα

Φωτογράφηση κόκκινων σπιτιών στη Θεσσαλονίκη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Wabbs
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 80
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Wabbs

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους. Ασχολούμαι με τη φωτογραφία και μια μέρα (απόγευμα για την ακρίβεια) θελησα να πάω να φωτογραφήσω κοπέλες σε κάποιο οίκο ανοχής της πόλης. Το θέμα ήταν καθαρά καλλιτεχνικό (δεν έχω σχέση με τον πληρωμένο έρωτα και οι φωτογραφίες θα ήταν καθαρά για προσωπική χρήση, επεξεργασία στο Photoshop). Απλά είχα σκεφτεί κάποιο concept και μου άρεσε ο ερωτισμός και το μυστήριο που έχουν τα κόκκινα σπίτια.

Δυστυχώς όταν μπήκα μέσα κόλλησα, γιατί με κοιτούσαν όλοι από πάνω μέχρι κάτω και δεν τόλμησα καν να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω τη φωτογράφηση. Είπα ότι έκανα λάθος και την έκανα με ελαφρά.

Πιστεύετε ότι αν ξαναπάω και ρωτήσω θα μπορεσω να κάνω κάτι; Μήπως πρέπει να έχω και έναν άντρα μαζί μου;

Sorry για το μεγάλο post  :grin:

Υ.Γ. Δεν θέλω να βγάλω φάτσες, βυζιά κλπ...

 

michael_k

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.428
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
φιλε εγω πιστευω και μονο που θα τολμησεις να κανεις την ερωτηση θα φυγεις μαυρος απο κει.
 

dantis

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
849
Like
10
Πόντοι
6
Καλο θα ειναι να πας με αντρα αλλα αν σε κανει να νιωσεις καλυτερα αυτο...
Να εισαι διακριτικη ομως στην συνομιλια σου με την τσατσα και να μην σε ακουσουν αλλοι...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Πιστεύετε ότι αν ξαναπάω και ρωτήσω θα μπορεσω να κάνω κάτι; Μήπως πρέπει να έχω και έναν άντρα μαζί μου;

Γιατί δεν ζητάς ένα τηλέφωνο πρώτα να πάρεις;
Ή να κοιτάξεις να πας όταν μόλις ανοίγουν.
Με κόσμο μέσα δεν πρόκειται να κάνεις δουλειά πάντως νομίζω
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
84
Πόντοι
66
Καλησπέρα σε όλους. Ασχολούμαι με τη φωτογραφία και μια μέρα (απόγευμα για την ακρίβεια) θελησα να πάω να φωτογραφήσω κοπέλες σε κάποιο οίκο ανοχής της πόλης....

Κατ' αρχήν, απαγορεύεται η παρουσία σε οίκο ανοχής άλλης γυναίκας εκτός της δηλωμένης κ της υπηρεσίας της!
Προσπάθησε να έρθεις σ' επικοινωνία μαζί τους μέσω κάποιου φίλου... κι αν τελικά δεχτούν (πράγμα απίθανο κατά τν γνώμη μου) ίσως καταφέρεις να κάνεις την φωτογράφιση εκτός ωραρίου λειτουργίας...
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
δεν νομιζω πως θα ποσταρουν παντως.........
 

michael_k

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.428
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
ουτε για πλακα.δεν θυμαστε ενας που ειχε τραβηξει απο εξω φοτο και τον πλακοσανε?
 
OP
OP
W

Wabbs

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
Καταρχήν ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Είμαι σίγουρη ότι αν πάρω τηλέφωνο και ζητήσω κάτι τέτοιο θα νομίζουν ότι είναι φάρσα. Και είναι απολύτως λογικό κάτι τέτοιο.

Επίσης δεν ξέρω κάποιο φίλο μου που να έχει πάει για να με βοηθήσει (μπορεί να έχει πάει και μην το λέει). Αν υπάρχει κάποιος από το forum που να ξέρει κάποια "υπεύθυνη" ή να πηγαίνει συχνά και θέλει να με εξυπηρετήσει έχει καλώς.

Μπορεί να είναι παράλογο αυτο που θέλω να κάνω αλλά το ψάχνω πολύ καιρό και δεν έχω και πολλούς "συμμάχους" (λένε ότι είμαι παλαβή)
 

deker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2008
Μηνύματα
10.598
Like
5
Πόντοι
166
για παρτη της τις θελει η κοπελα αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.δεν θα την αφησουν να τις βγαλει
 
OP
OP
W

Wabbs

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
για ποιον δουλευεις ρε κοπελια για τον ρομπερτο καβαλι?και θες και να τραβηξεις και φωτος?η εισαι απο κανα μεγαλο περιοδικο τυπου hello.η καποιο αλλο που θα βγει με θεμα το παρον σαιτ.

Καμία σχέση... Απλά ασχολούμαι με τη φωτογραφία και θέλω να κάνω μια αισθησιακή/καλλιτεχνική φωτογράφηση. Τώρα αν στην τελική δε γίνει δε θα πεθάνω κιόλας...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Καταρχήν ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Είμαι σίγουρη ότι αν πάρω τηλέφωνο και ζητήσω κάτι τέτοιο θα νομίζουν ότι είναι φάρσα. Και είναι απολύτως λογικό κάτι τέτοιο.

Επίσης δεν ξέρω κάποιο φίλο μου που να έχει πάει για να με βοηθήσει (μπορεί να έχει πάει και μην το λέει). Αν υπάρχει κάποιος από το forum που να ξέρει κάποια "υπεύθυνη" ή να πηγαίνει συχνά και θέλει να με εξυπηρετήσει έχει καλώς.

Μπορεί να είναι παράλογο αυτο που θέλω να κάνω αλλά το ψάχνω πολύ καιρό και δεν έχω και πολλούς "συμμάχους" (λένε ότι είμαι παλαβή)

α: Πρώτη επαφή πάντα από το τηλέφωνο.
β: Δώσε ίσως και κανά φράγκο ίσως σπάσει τον πάγο.
 

michael_k

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.428
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
γιατι δεν βγαζεις μια φοτο τα δικαστηρια και μια το τμημα πλατειας δημοκρατιας το ιδιο ειναι!! :2funny:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Καλησπέρα σε όλους. Ασχολούμαι με τη φωτογραφία και μια μέρα (απόγευμα για την ακρίβεια) θελησα να πάω να φωτογραφήσω κοπέλες σε κάποιο οίκο ανοχής της πόλης. Το θέμα ήταν καθαρά καλλιτεχνικό (δεν έχω σχέση με τον πληρωμένο έρωτα και οι φωτογραφίες θα ήταν καθαρά για προσωπική χρήση, επεξεργασία στο Photoshop). Απλά είχα σκεφτεί κάποιο concept και μου άρεσε ο ερωτισμός και το μυστήριο που έχουν τα κόκκινα σπίτια.

Δυστυχώς όταν μπήκα μέσα κόλλησα, γιατί με κοιτούσαν όλοι από πάνω μέχρι κάτω και δεν τόλμησα καν να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω τη φωτογράφηση. Είπα ότι έκανα λάθος και την έκανα με ελαφρά.

Πιστεύετε ότι αν ξαναπάω και ρωτήσω θα μπορεσω να κάνω κάτι; Μήπως πρέπει να έχω και έναν άντρα μαζί μου;

Sorry για το μεγάλο post  :grin:

Υ.Γ. Δεν θέλω να βγάλω φάτσες, βυζιά κλπ...

Δεν καταλαβαινω.......αφου οπωs λεs θελειs τιs φωτο για προσωπικη σου χρηση....εστω και καλλιτεχνικεs , γιατι να ρισκαρειs να τραβηξειs φωτο σε χωρουs με ατομα τα οποια δεν θελουνε για τον οποιοδηποτε λογο να βγουν σε κοινη θεα...
Παρε αφθονεs απο το internet και κανε τη δουλεια σου....Ειναι αναγκη να βγαλειs στον αερα κοπελεs που κανουν αυτο που κανουν???Δλδ  ετσι και δεν ειναι πχ η Σουλα απ τα Πετραλωνα δεν σου κανει???
 

michael_k

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.428
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
η τραβα φοτο τις πρεζο-πουτανες της γιαννιτσων αυτες ουτε που χρειαζεται να τις ρωτησεις!
 
OP
OP
W

Wabbs

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
Παρε αφθονεs απο το internet και κανε τη δουλεια σου....Ειναι αναγκη να βγαλειs στον αερα κοπελεs που κανουν αυτο που κανουν???Δλδ  ετσι και δεν ειναι πχ η Σουλα απ τα Πετραλωνα δεν σου κανει???

Δεν είναι το ίδιο. Άλλο να φωτογραφίζεις από τη δική σου οπτική γωνία και με τη δική σου αισθητική κάτι και άλλο να το κάνεις με μια έτοιμη φωτογραφία. Είναι εντελώς διαφορετικό.
 
OP
OP
W

Wabbs

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
η τραβα φοτο τις πρεζο-πουτανες της γιαννιτσων αυτες ουτε που χρειαζεται να τις ρωτησεις!

Προσπάθησα... Αλλά μόλις με είδα μία απο αυτές άρχισε να με βρίζει. Και την έκανα. Και δεν έχω και τηλεφακό.

Όσο για τα λεφτά tomito το σκέφτηκα και αυτό.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Δεν είναι το ίδιο. Άλλο να φωτογραφίζεις από τη δική σου οπτική γωνία και με τη δική σου αισθητική κάτι και άλλο να το κάνεις με μια έτοιμη φωτογραφία. Είναι εντελώς διαφορετικό.

Nαι σωστα δεν ειναι το ιδιο...Αλλο να φωτογραφιζειs τον φουρναρη τηs γειτονιαs σου να του κανειs και τζιρο και αλλο την Σουλα.....Κοντα στο νου κι η γνωση.........Οι κοπελεs εκει  ειναι για καποιο σκοπο...εχουνε επιλεξει καλωs η κακωs μια ζωη διαφορετικη και σιγουρα δεν νοιαζονται για την αισθητικη την δικη σου η την δικη μου
 
OP
OP
W

Wabbs

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
79
Like
0
Πόντοι
0
Nαι σωστα δεν ειναι το ιδιο...Αλλο να φωτογραφιζειs τον φουρναρη τηs γειτονιαs σου να του κανειs και τζιρο και αλλο την Σουλα.....Κοντα στο νου κι η γνωση.........Οι κοπελεs εκει  ειναι για καποιο σκοπο...εχουνε επιλεξει καλωs η κακωs μια ζωη διαφορετικη και σιγουρα δεν νοιαζονται για την αισθητικη την δικη σου η την δικη μου

Το ξέρω και το σέβομαι ότι είναι εκεί για κάποιο σκοπό και όχι απλά δε νοιάζονται αλλά χέστηκαν κιόλας για την αισθητική μου. Μπορεί όμως έστω και μία απο αυτές να μην έχει πρόβλημα και να το δεχτεί. Όλα είναι πιθανά
 

michael_k

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.428
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
εαν αφησουν εσενα να κανεις φωτογραφηση ειναι σαν να ανοιγουν τον δρομο και σε ολους τους αλλους γι αυτο καλητερα βγαλτο απ το μυαλο σου
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Προσπάθησα... Αλλά μόλις με είδα μία απο αυτές άρχισε να με βρίζει. Και την έκανα. Και δεν έχω και τηλεφακό.

Όσο για τα λεφτά tomito το σκέφτηκα και αυτό.

τι μηχανή έχεις ? να σου στείλω ένα τηλεφακό...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom