Νέα

Φιλιππίνες -Cebu, Boracay, Bohol, Negros, Panay

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sex volcano
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 33
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mounoeilotas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2013
Μηνύματα
2.690
Like
1.440
Πόντοι
216
Μπράβο βρε volcano! Εύχομαι να αρχίσεις τα ταξίδια σύντομα και να μας ποστάρεις υλικό!
 

αμαμητος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.458
Like
1.454
Πόντοι
216
ευγε!
καλη συνεχεια
Χριστος Ανεστη!
 

North_Face

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2019
Μηνύματα
321
Like
231
Πόντοι
21
Η ομορφοτερη χωρα στο πλανήτη
 
  • Like
Αντιδράσεις: FROID

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.088
Like
2.894
Πόντοι
506
ωραιος. Εγω ειχα παει Μπορακαυ το 2013 αλλα Σεμπου - Μποχολ - Παλαουαν δεν πηγα. Πουερτο Γκαλερα εχω παει μονο
 

pepe21

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2010
Μηνύματα
44
Like
94
Πόντοι
0
Καλησπέρα , ξέρουμε τι υπάρχει στο cebu από θέμα γυναίκας , παραλίας κλπ που είναι το καλύτερο μέρος για μείνει κάποιος ;
 

zorlak13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2013
Μηνύματα
30
Κριτικές
24
Like
928
Πόντοι
990
Καλησπέρα , ξέρουμε τι υπάρχει στο cebu από θέμα γυναίκας , παραλίας κλπ που είναι το καλύτερο μέρος για μείνει κάποιος ;
Αυτο το ερωτημα εχω και εγω ,συνηθως παω ταυλανδη αλλα βαρεθηκα ,και θα παω φιλιπινες
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.780
Κριτικές
178
Like
39.331
Πόντοι
21.896
Αυτο το ερωτημα εχω και εγω ,συνηθως παω ταυλανδη αλλα βαρεθηκα ,και θα παω φιλιπινες
Cebu πιο βατή πόλη σε σχέση με τα 25 εκ της Μανίλας.
Έχει και πιο πολλές εξορμήσεις εκεί γύρω
Από μουνια ayala mall and mxilom.street
Aλλα και mactan island που είναι νησί τουριστικό απέναντι
Παίξε με τιντερ κ θα χύνει χαμός
Είναι όμως δυτικοθρεμενες με σαβουρες δυτικα φαγητά κ πιο χοντρές από ταυλανδες αλλά μιλαν αγγλικά οπότε συννενόηση γίνεται κ στο live καμάκι.
Στο τιντερ ειδικά θα γίνει χαμός κ αμέσως ζητά whatsapp

Κουζίνα για τον πουτσο αλλα θαλασσες πολύ ανώτερες από υπόλοιπη SOUTH EAST ASIA
Κ έτσι για την ιστορία τους περισσότερους διαγωνισμούς ομορφιάς. Έχουν Βενεζουέλα ινδες και Φιλιππινέζες ( ειδικά οι mestizo)
Βέβαια πιο ακριβά από υπόλοιπη sea ,και δύσκολες οι μετακινήσεις

Το καλό είναι ότι έχουν δυτική νοοτροπία στη σκέψη λόγω χριστιανισμού κ αγγλικής γλώσσας αλλά προσοχή διότι έχει πολλά μπάζα με φωτογραφίες αλλαγμένες κ πολλές είναι συντηρητικές λόγω καθολικισμού

Αν πας Μανίλα κάθισε burgos street
Kai makati
Για βόλτες να xAζέψεις ουρανοξύστες bonifacio

Cebu αξίζει τέλη Γενάρη που γίνεται για 3 μέρες παρελάσεις προς τιμή του βρέφους του Ιησού Χριστού sinulog festival και μαζί με το καρναβάλι Ρίο και τη γιορτή των νεκρών στο Μεξικό είμαι τα τρία μεγαλύτερα φεστιβαλ
Sinulog - Wikipedia

Γραφει 1-15 εκατομμύρια αλλά όσο ξέρω έχει 2-3 εκατομμύρια κ είχα πάει το 2020 κ έπαθα πλάκα ..
 

zorlak13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2013
Μηνύματα
30
Κριτικές
24
Like
928
Πόντοι
990
Cebu πιο βατή πόλη σε σχέση με τα 25 εκ της Μανίλας.
Έχει και πιο πολλές εξορμήσεις εκεί γύρω
Από μουνια ayala mall and mxilom.street
Aλλα και mactan island που είναι νησί τουριστικό απέναντι
Παίξε με τιντερ κ θα χύνει χαμός
Είναι όμως δυτικοθρεμενες με σαβουρες δυτικα φαγητά κ πιο χοντρές από ταυλανδες αλλά μιλαν αγγλικά οπότε συννενόηση γίνεται κ στο live καμάκι.
Στο τιντερ ειδικά θα γίνει χαμός κ αμέσως ζητά whatsapp

Κουζίνα για τον πουτσο αλλα θαλασσες πολύ ανώτερες από υπόλοιπη SOUTH EAST ASIA
Κ έτσι για την ιστορία τους περισσότερους διαγωνισμούς ομορφιάς. Έχουν Βενεζουέλα ινδες και Φιλιππινέζες ( ειδικά οι mestizo)
Βέβαια πιο ακριβά από υπόλοιπη sea ,και δύσκολες οι μετακινήσεις

Το καλό είναι ότι έχουν δυτική νοοτροπία στη σκέψη λόγω χριστιανισμού κ αγγλικής γλώσσας αλλά προσοχή διότι έχει πολλά μπάζα με φωτογραφίες αλλαγμένες κ πολλές είναι συντηρητικές λόγω καθολικισμού

Αν πας Μανίλα κάθισε burgos street
Kai makati
Για βόλτες να xAζέψεις ουρανοξύστες bonifacio

Cebu αξίζει τέλη Γενάρη που γίνεται για 3 μέρες παρελάσεις προς τιμή του βρέφους του Ιησού Χριστού sinulog festival και μαζί με το καρναβάλι Ρίο και τη γιορτή των νεκρών στο Μεξικό είμαι τα τρία μεγαλύτερα φεστιβαλ
Sinulog - Wikipedia

Γραφει 1-15 εκατομμύρια αλλά όσο ξέρω έχει 2-3 εκατομμύρια κ είχα πάει το 2020 κ έπαθα πλάκα ..
Ευχαριστω πολυ
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.088
Like
2.894
Πόντοι
506
Πώς βρέθηκες mindoro island??
Mε λεωφορείο απο Μάνιλα σε Μπατανγκας (90 λεπτα) και μετα ξύλοβαρκα 45 λεπτα. Τωρα ειδα έχουν και φερρυ. Ποιο λεωφορείο και που δε θυμαμαι μια γκομενα τα ηξερε. Στο μεταξυ τα λεωφορεία δε φεύγουν βασει του ωραρίου αλλα οταν ο οδηγός εχει πληρότητα. Που σημαίνει των 10 μπορει να φύγει και 11 και 12. Για φερρυ σε Παλαουαν εχω ακούσει και μιαμιση μερα καθυστέρηση.
Στο Πουέρτο Γκαλερα έχει δυο παραλίες την white beach αν θυμάμαι που γίνεται ο πανικός και μια πιο ήσυχη, εκεί πήγα αφου ημουνα και καβατζομενος. Στο διπλανο δωματιο πετυχα εναν ελληνα που δουλευε στη ναυτιλιακή του τσακου, στη μανιλα, χαχα.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.088
Like
2.894
Πόντοι
506
Οπως τα λέει ο φιλος. Γενικα ΟΛΑ πλην των θαλασσών είναι κατώτερα ερχόμενος απο ταυλανδη και μπορει να χαλαστεις λιγο. Αλλα δεν είναι αποτρεπτικος παράγοντας απο το να πας.
Αν θες Παλαουαν μπορείς να πας απο Κουαλα Λουμπουρ απ ευθείας και να γλυτωσεις το μπαχαλο της Μανιλα. Η ακομα και με βαρκα απο Βορνεο αν θες περιπετεια.
Σε περιπτωση επιστροφής απο Μανιλα μπορεις να ρωτήσεις στο check in για αναβάθμιση σε business με πολυ λογικα ποσα αφου ειναι άδειες σχεδον ολες οι θέσεις ετσι εκανα εγω τοτε τωρα δε ξερω τι παίζει απο τιμες
 
OP
OP
sex volcano

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.780
Κριτικές
178
Like
39.331
Πόντοι
21.896
Mε λεωφορείο απο Μάνιλα σε Μπατανγκας (90 λεπτα) και μετα ξύλοβαρκα 45 λεπτα. Τωρα ειδα έχουν και φερρυ. Ποιο λεωφορείο και που δε θυμαμαι μια γκομενα τα ηξερε. Στο μεταξυ τα λεωφορεία δε φεύγουν βασει του ωραρίου αλλα οταν ο οδηγός εχει πληρότητα. Που σημαίνει των 10 μπορει να φύγει και 11 και 12. Για φερρυ σε Παλαουαν εχω ακούσει και μιαμιση μερα καθυστέρηση.
Στο Πουέρτο Γκαλερα έχει δυο παραλίες την white beach αν θυμάμαι που γίνεται ο πανικός και μια πιο ήσυχη, εκεί πήγα αφου ημουνα και καβατζομενος. Στο διπλανο δωματιο πετυχα εναν ελληνα που δουλευε στη ναυτιλιακή του τσακου, στη μανιλα, χαχα.
ΧΑ ΧΑ όντως κουφό αλά τα μόνο βαν ξεκινάν μόνο όταν γεμίσουν κ όχι βάσει προγράμματος ..
Mkmdoro φημίζεται βρε ότι πάμε οι κρυφές αλλά έχει βόρεια όμορφες παραλιες
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.088
Like
2.894
Πόντοι
506
ΧΑ ΧΑ όντως κουφό αλά τα μόνο βαν ξεκινάν μόνο όταν γεμίσουν κ όχι βάσει προγράμματος ..
Το πιο άχρηστο δωρο που μπορει να κανεις σε φιλιππινέζο ειναι ρολοι.
Γενικα ωραιος προορισμός χωρις μακρινές αποστασεις απο Μανιλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom