Νέα

Ευρωπαίες- λευκές λατίνες στην λατινική αμερική

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα polymprizos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5
  • Εμφανίσεις 772
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

polymprizos

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2017
Μηνύματα
240
Like
189
Πόντοι
1
Μάγκες έθεσα το ερώτημα και αλλού μεσα στο bourdela αλλα δε πήρα πολλές απαντήσεις για αυτό και ανοίγω αυτό το θέμα ξεχωριστά.έχω κάνει κάποα ταξίδια στην ευρώπη(μου λείπουν αρκετοί βασικοί ευρωπαικοί προορισμοί β΄εβαια ) και θα ήθελα να την κάνω και προς λατινική αμερική.ο βασικός σκοπος του ταξιδιού δεν θα είναι ο σεξοτουρισμος αλλα να δω άλλους πολιτισμούς και κουλτούρες.το έχω στον νου μου για 20 μέρες 10 μέρες σε μια πιο δυτικού πολιτισμού λατινική χώρα και άλλες δέκα σε μια καθαρά λατινική .φυσικά δεν έχω σκοπό να παω με ταξιδιωτικό γραφείο αλλα μόνος και ανεξάρτητος.το ερώτημα μου μιας και θέλω να το συνδυάσω και με σπρώξιμο ποιές χώρες έχουν τις περισσότερες λευκές γυναίκες???? μιας και αυτές οι λατινοινδιανες δε μου αρέσουν και τόσο οσο οι ευρωπαίες-σλάβες.το σίγουρο είναι πως θα πάω αργεντινη για δέκα μέρες και μετα έχω 4-5 χώρες στο νου μου (κολομβία μεξικό ουρουγαη βραζιλία)για άλλες δέκα αλλα δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ποια να διαλέξω .σίγουρα δε θέλω κουβα .έχει κάποιος καποια έγκυρη πηγή για την δημογραφική κατανομή μεταξυ λευκών ινδιανων μειγαδων κλπ???παραθέστε οσοι έχετε παει λατινική αμερική γενικότερες εμπειρίες απο τα ταξίδια σας
 

damiano17

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.048
Κριτικές
9
Like
5.072
Πόντοι
1.680
Τύπε αυτό μπορείς να το βρεις εύκολα μπαίνοντας στις αντίστοιχες σελίδες των χωρών στη wikipedia. Αλλά πρόχειρα σίγουρα το μεγαλύτερο ποσοστό λευκών ή mixed λευκών με ντόπιες είναι στις Αργεντινή,Ουρουγουάη,Παραγουάη,Χιλή και πιθανώς Ονδούρα. Άλλα μάλλον αυτό είναι λάθος κριτήριο για να διαλέξεις τους προορισμούς σου σε ένα τόσο μακρινό ταξίδι.Ακριβώς επειδή αυτές οι χώρες έχουν τη μεγαλύτερη αναλογία ευρωπαίων αποίκων είναι και οι πιο κοντινές στην κουλτούρα μας. Άρα αν το πρωτεύον για σένα είναι να γνωρίσεις άλλους πολιτισμούς και κουλτούρες όπως λες, είναι οι τελευταίες που θα έπρεπε να σε ενδιαφέρουν.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
σίγουρα δε θέλω κουβα
κανεις μας

All In Call GIF by Sappy Seals
 
OP
OP
polymprizos

polymprizos

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2017
Μηνύματα
240
Like
189
Πόντοι
1
Αφου δε θες λατινες γιατι πας λατινικη αμερικη;
για να δω την λατινικη αμερικη.δε παω για σεξοτουρισμο οπως εγραψα και παραπανω .ειχα στο νου μου οτι υπαρχει ενα κομματι της λ.αμερικης που ειναι εξευρωπαισμενο και ενα καθαρα ντοπιο .θελω να τα συνδυασω σαν τουριστας και τα 2.για αυτο και διαλεγω αργεντικη και μια αλλη που θα αποφασισω λιαν συντομος για τον ντοπιο της χαρακτηρα
 
Τελευταία τροποποίηση:

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.887
Like
5.593
Πόντοι
1.056
Τα στατιστικα αναλογιων μπορεις να τα βρεις στο ιντερνετ.

Περα απο τα στατιστικα, αυτο που εχω να σου πω εγω απο εγκυρη πηγη (απο κορυφαιο player) ειναι οτι αν το εχεις εστω και λιγο με τις γυναικες και εισαι και λιγο εμφανίσιμος, αν πας κολομβια θα γαμησεις πολυ μουνι! Οι γυναικες ειναι πολυ πιο εμφανισιμες απο τους αντρες και αναζητουν σχετικα πιο ομορφους αντρες, δλδ αν εισαι αμερικανος, η ευρωπαιος, και εισαι και ωραιος, αυτοματως εχει ανεβει και η αξια σου..

Παραλληλα εχεις και αυξημενη οικονομικη αξια σε σχεση με το τοπικο νομισμα οποτε μπορεις να κανεις παπαδες!
 

damiano17

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.048
Κριτικές
9
Like
5.072
Πόντοι
1.680
Τα στατιστικα αναλογιων μπορεις να τα βρεις στο ιντερνετ.

Περα απο τα στατιστικα, αυτο που εχω να σου πω εγω απο εγκυρη πηγη (απο κορυφαιο player) ειναι οτι αν το εχεις εστω και λιγο με τις γυναικες και εισαι και λιγο εμφανίσιμος, αν πας κολομβια θα γαμησεις πολυ μουνι! Οι γυναικες ειναι πολυ πιο εμφανισιμες απο τους αντρες και αναζητουν σχετικα πιο ομορφους αντρες, δλδ αν εισαι αμερικανος, η ευρωπαιος, και εισαι και ωραιος, αυτοματως εχει ανεβει και η αξια σου..

Παραλληλα εχεις και αυξημενη οικονομικη αξια σε σχεση με το τοπικο νομισμα οποτε μπορεις να κανεις παπαδες!
:thumbsup:100%

Κολομβία και δευτερευόντως Βενεζουέλα
Αλλά σε αυτές τις χώρες είναι σχεδόν αποκλειστικά μιγάδες και αυτόχθονες, οπότε όχι αυτό που ψάχνει ο φίλος.
Επίσης θέλει προσοχή. Καλό είναι να ψαχτείς αρκετά για το ποιες περιοχές θα ήταν καλό να αποφύγεις.

Κατ'εμέ οι Κολομβιανές είναι και οι ομορφότερες Λατινοαμερικάνες, μαζί με Πορτορικάνες
Αλλά Πόρτο Ρικο λόγω πολύ μεγάλης τουριστικής κίνησης από ΗΠΑ δεν είναι πια τόσο οικονομικός προορισμός και δεν έχει και καμιά φοβερή ιστορία απ'όσο ξέρω. Για τις παραλίες πάνε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom