Νέα

Εργένης ψάχνει πόλη να ζήσει

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 710
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.847
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.723
Κριτικές
30
Like
19.901
Πόντοι
8.746
Πότε θα πάμε για μπύρες εσύ εγώ και ο @Rebirthed Sapiens Sapiens αύριο μπορείς ; θα κεράσει και πιτογυρα ο Rebirthed!
Θα βρω και γκόμενα του ζανούλη :rockon:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ρε εγω με το κοντό ειμαστε η μερα με τη νύχτα
Ποσα μου δινεις για να βγω πρωτοχρονια μαζι του
Ίδιοι είμαστε ρε, αδέρφια !!
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Τσεχία είναι η απόλυτα fail χωρα απλά γιατί είναι δίπλα στη Γερμανία. Κάνεις δεν πάει Τσεχία μετανάστης οταν ξέρει ότι δίπλα θα κερδίσει τα πενταπλασια.. Ειναι σαν να πας μετανάστης στο Μεξικό.. Όταν δίπλα είναι η αμερικη
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Τσεχία είναι η απόλυτα fail χωρα απλά γιατί είναι δίπλα στη Γερμανία. Κάνεις δεν πάει Τσεχία μετανάστης οταν ξέρει ότι δίπλα θα κερδίσει τα πενταπλασια.. Ειναι σαν να πας μετανάστης στο Μεξικό.. Όταν δίπλα είναι η αμερικη
Φιλε λιντερ βρισκω ξενους πολλους ακομη και στο μπρνο,εχει ανέβει το βιοτικό επίπεδο και εδω και η ψαλιδα γερμανια τσεχια ολο και κλείνει.
Σε λιγα χρονια οι μισθοι θα ειναι ιδιοι
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.307
Κριτικές
21
Like
9.551
Πόντοι
3.346
Ίδιοι είμαστε ρε, αδέρφια !!
usa network GIF by Rush
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Φιλε λιντερ βρισκω ξενους πολλους ακομη και στο μπρνο,εχει ανέβει το βιοτικό επίπεδο και εδω και η ψαλιδα γερμανια τσεχια ολο και κλείνει.
Σε λιγα χρονια οι μισθοι θα ειναι ιδιοι
Γερμανία είναι η πιο σημαντική χώρα στην Ευρώπη. Χωρίς Γερμανία δεν υπάρχει βιομηχανία. Πρώτη επιλογή για μετανάστευση θα ήταν Αμερική και μετά Γερμανία.. Φυσικά από Γερμανία έχεις δυνατότητα για τουρισμό και γκόμενες σε άλλες γειτονικές χώρες. Πολωνία, Τσεχία πας με το αμάξι. Αλλά για μόνιμα. Νομίζω η Γερμανία είναι η πιο καλη χώρα στην Ευρώπη
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Γερμανία είναι η πιο σημαντική χώρα στην Ευρώπη. Χωρίς Γερμανία δεν υπάρχει βιομηχανία. Πρώτη επιλογή για μετανάστευση θα ήταν Αμερική και μετά Γερμανία.. Φυσικά από Γερμανία έχεις δυνατότητα για τουρισμό και γκόμενες σε άλλες γειτονικές χώρες. Πολωνία, Τσεχία πας με το αμάξι. Αλλά για μόνιμα. Νομίζω η Γερμανία είναι η πιο καλη χώρα στην Ευρώπη
Ελ Αλμπαν εκτός από Τίρανα και καμία βόλτα από Αθήνα έχεις πάει ποτέ σε άλλη χώρα;
Έχει τόσο πλάκα που έχεις και άποψη για τη μετανάστευση για χώρες που δεν έχεις καν πατήσει το πόδι σου.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.723
Κριτικές
30
Like
19.901
Πόντοι
8.746
Γερμανία είναι η πιο σημαντική χώρα στην Ευρώπη. Χωρίς Γερμανία δεν υπάρχει βιομηχανία. Πρώτη επιλογή για μετανάστευση θα ήταν Αμερική και μετά Γερμανία.. Φυσικά από Γερμανία έχεις δυνατότητα για τουρισμό και γκόμενες σε άλλες γειτονικές χώρες. Πολωνία, Τσεχία πας με το αμάξι. Αλλά για μόνιμα. Νομίζω η Γερμανία είναι η πιο καλη χώρα στην Ευρώπη
τύπε λίντερ ΟΙ προσπάθειές σΟυ γενικότερα δεν έχουν εκτιμηθεί αρκετά στην ψηφοφορία για μαλάκα...
άσε αυτό το νήμα και πήγαινε να γράψεις στο άλλο ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
 

shadow

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
11.847
Κριτικές
1
Like
9.657
Πόντοι
2.456
Φιλε λιντερ βρισκω ξενους πολλους ακομη και στο μπρνο,εχει ανέβει το βιοτικό επίπεδο και εδω και η ψαλιδα γερμανια τσεχια ολο και κλείνει.
Σε λιγα χρονια οι μισθοι θα ειναι ιδιοι
Σε περιμένω Πρωτοχρονιά μαζί με τον @Rebirthed Sapiens Sapiens να πάμε για πιτογυρο και γκόμενες όπως είπες ,αν δεν έρθεις θα είσαι κότα
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.723
Κριτικές
30
Like
19.901
Πόντοι
8.746

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.676
Like
2.717
Πόντοι
456
Ελ Αλμπαν εκτός από Τίρανα και καμία βόλτα από Αθήνα έχεις πάει ποτέ σε άλλη χώρα;
Έχει τόσο πλάκα που έχεις και άποψη για τη μετανάστευση για χώρες που δεν έχεις καν πατήσει το πόδι σου.
Οπως και να έχει η Αλβανία είναι πιο μεγάλη και σημαντική χώρα από το νησάκι της μέσης ανατολής. Που το λενε κυπρο
Αλλά και πάλι για ποια Κύπρο? Τη νότια Κύπρο? Τη Βόρεια? Τη βρετανική?
 

Gianis klavdios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2023
Μηνύματα
842
Κριτικές
1
Like
1.114
Πόντοι
206
Ελ Αλμπαν εκτός από Τίρανα και καμία βόλτα από Αθήνα έχεις πάει ποτέ σε άλλη χώρα;
Έχει τόσο πλάκα που έχεις και άποψη για τη μετανάστευση για χώρες που δεν έχεις καν πατήσει το πόδι σου.
Καλως τον κοσμογυρισμενο ονειροπολο.
Για πες μου τωρα σε ποια χωρα ταξιδευεις?
Σε φιλοξενώ στο μπρνο τωρα τα Χριστούγεννα αν θες να δεις ποσο μπροστα ειναι η Τσεχία απο τη Κύπρο
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.703
Κριτικές
15
Like
11.331
Πόντοι
3.846
Μια καθημερινή Ρωσίδα για ψώνια με σούπερ μινι στα μαγαζιά στη Λεμεσό.
Και ας πάρουν υλικό για το σπίτι να παίξουν τα πουλάκια τους ο Ελ Αλμπαν και ο άλλος που νομίζει ότι κατκαταλαβαίνει τι γίνεται στις άλλες χώρες επειδή έμαθε 5 πράγματα για Τσεχία.

Άλλοι κάνουν Ζωάρα και κονομανε και άλλοι παίρνουν 1300€ και νομίζουν ότι κάτι κάνουν.
Αρε ναυάγια που έχει η ζωή.
 

Συνημμένα

  • IMG_20231204_093622.jpg
    IMG_20231204_093622.jpg
    355,4 KB · Εμφανίσεις: 32
  • VID_20231204093456.mp4
    1,4 MB · Εμφανίσεις: 0
  • Like
Αντιδράσεις: GRxx
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Τελικά που πήγες τύπε;

Έχω αλλάξει το σκεπτικό μου. Συνειδητοποίησα ότι είναι πολύ αργά για να αλλάξω χώρα. Όλα τα σημεία αναφοράς μου στη ζωή είναι πλέον γαλλικά και δεν έχει και πολύ νόημα να αρχίσω μία νέα ζωή αλλού. Η καλύτερη εναλλακτική είναι να κρατήσω τη Γαλλία ως βάση και να κάνω διαμονές μακράς διαρκείας σε άλλα μέρη.

Σκέφτηκα λοιπόν να αρχίσω από την Ελλάδα, επειδή γνωρίζω πολλές γκόμενες από τα παλιά και κάποιες είναι χωρισμένες. Τώρα αυτές είναι 50άρες και έχει νόημα να κατέβω τώρα, όσο κρατιούνται κι αυτές κι εγώ κάπως καλά, γιατί περνάνε και τα χρόνια. Βρήκα γκαρσονιέρα στα Μυκονιάτικα (Άγιοι Ανάργυροι) και την έκλεισα για ένα χρόνο. Εννοείται ότι εκτός από τις γνωστές μου, θα κάνω κι άλλες γκομενοεξερευνήσεις εντός Αθηνών και επίσης και κάποια ταξίδια ανά την επικράτεια.

Θα έρχομαι τακτικά στο Montpellier για να κάνω μαζεμένα κάμποσα videos με τη βοσκοπούλα που έχουμε ένα προτζεκτ στο youtube και ξανά κάτω. Μετά από Ελλάδα μάλλον Βιέννη ως βάση για πρώην μπλοκ, αλλά είμαστε ακόμη μακριά για αυτό. Σε βάθος χρόνου σκέπτομαι να μεταφέρω τη γαλλική βάση από Montpellier σε Nice γιατί βολεύει καλύτερα αεροπορικώς.

Προς το παρόν θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σε θέματα επικοινωνίας και μετακίνησης. Τι πάροχο ιντερνέτ να βάλω, αν συμπεριλαμβάνεται και η τηλεφωνία σταθερή και κινητή κλπ. Επίσης για τη μετακίνηση, επειδή δεν έχει μετρό, τι είναι καλύτερο, απλό ταξί ή uber? Θα επανέλθω και με άλλες ερωτήσεις μέχρι να κατέβω, τα Χριστούγεννα.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.852
Πόντοι
3.556
Έχω αλλάξει το σκεπτικό μου. Συνειδητοποίησα ότι είναι πολύ αργά για να αλλάξω χώρα. Όλα τα σημεία αναφοράς μου στη ζωή είναι πλέον γαλλικά και δεν έχει και πολύ νόημα να αρχίσω μία νέα ζωή αλλού. Η καλύτερη εναλλακτική είναι να κρατήσω τη Γαλλία ως βάση και να κάνω διαμονές μακράς διαρκείας σε άλλα μέρη.

Σκέφτηκα λοιπόν να αρχίσω από την Ελλάδα, επειδή γνωρίζω πολλές γκόμενες από τα παλιά και κάποιες είναι χωρισμένες. Τώρα αυτές είναι 50άρες και έχει νόημα να κατέβω τώρα, όσο κρατιούνται κι αυτές κι εγώ κάπως καλά, γιατί περνάνε και τα χρόνια. Βρήκα γκαρσονιέρα στα Μυκονιάτικα (Άγιοι Ανάργυροι) και την έκλεισα για ένα χρόνο. Εννοείται ότι εκτός από τις γνωστές μου, θα κάνω κι άλλες γκομενοεξερευνήσεις εντός Αθηνών και επίσης και κάποια ταξίδια ανά την επικράτεια.

Θα έρχομαι τακτικά στο Montpellier για να κάνω μαζεμένα κάμποσα videos με τη βοσκοπούλα που έχουμε ένα προτζεκτ στο youtube και ξανά κάτω. Μετά από Ελλάδα μάλλον Βιέννη ως βάση για πρώην μπλοκ, αλλά είμαστε ακόμη μακριά για αυτό. Σε βάθος χρόνου σκέπτομαι να μεταφέρω τη γαλλική βάση από Montpellier σε Nice γιατί βολεύει καλύτερα αεροπορικώς.

Προς το παρόν θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σε θέματα επικοινωνίας και μετακίνησης. Τι πάροχο ιντερνέτ να βάλω, αν συμπεριλαμβάνεται και η τηλεφωνία σταθερή και κινητή κλπ. Επίσης για τη μετακίνηση, επειδή δεν έχει μετρό, τι είναι καλύτερο, απλό ταξί ή uber? Θα επανέλθω και με άλλες ερωτήσεις μέχρι να κατέβω, τα Χριστούγεννα.

Καλως να μας ερθεις Καλογερε, πιστευω δε θα το μετανιωσεις.

Για ταξι προτεινω με κλειστα ματια FREENOW, οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο.

Για ιντερνετ νομιζω πανω κατω και οι 3 το ιδιο ειναι (NOVA, Vodafone, Cosmote) κανε ενα τηλεφωνο και στις 3, πες τι ζητας (λογικα πακετο ιντερνετ + σταθερο + τηλεοραση + κινητο) και παρε προσφορες. Αν σε ενδιαφερει η τηλεοραση πολυ, νομιζω πως η σειρα ειναι Cosmote > Nova > Vodafone ειδικα αν σε ενδιαφερουν τα αθλητικα

Αγιοι Αναργυροι αγαπημενη περιοχη και με αρκετα ενδιαφεροντα τριγυρω (Μπουρναζι, Νεα Φιλαδελφεια, κλπ)

Τις προαλλες διαβαζα καπου μια κουβεντα για πολεις και καποιοι εκθειαζαν το Μονπελιε ως διαμαντακι της Μεσογειου, δε θυμαμαι περισσοτερες λεπτομερειες
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
Έχω αλλάξει το σκεπτικό μου. Συνειδητοποίησα ότι είναι πολύ αργά για να αλλάξω χώρα. Όλα τα σημεία αναφοράς μου στη ζωή είναι πλέον γαλλικά και δεν έχει και πολύ νόημα να αρχίσω μία νέα ζωή αλλού. Η καλύτερη εναλλακτική είναι να κρατήσω τη Γαλλία ως βάση και να κάνω διαμονές μακράς διαρκείας σε άλλα μέρη.

Σκέφτηκα λοιπόν να αρχίσω από την Ελλάδα, επειδή γνωρίζω πολλές γκόμενες από τα παλιά και κάποιες είναι χωρισμένες. Τώρα αυτές είναι 50άρες και έχει νόημα να κατέβω τώρα, όσο κρατιούνται κι αυτές κι εγώ κάπως καλά, γιατί περνάνε και τα χρόνια. Βρήκα γκαρσονιέρα στα Μυκονιάτικα (Άγιοι Ανάργυροι) και την έκλεισα για ένα χρόνο. Εννοείται ότι εκτός από τις γνωστές μου, θα κάνω κι άλλες γκομενοεξερευνήσεις εντός Αθηνών και επίσης και κάποια ταξίδια ανά την επικράτεια.

Θα έρχομαι τακτικά στο Montpellier για να κάνω μαζεμένα κάμποσα videos με τη βοσκοπούλα που έχουμε ένα προτζεκτ στο youtube και ξανά κάτω. Μετά από Ελλάδα μάλλον Βιέννη ως βάση για πρώην μπλοκ, αλλά είμαστε ακόμη μακριά για αυτό. Σε βάθος χρόνου σκέπτομαι να μεταφέρω τη γαλλική βάση από Montpellier σε Nice γιατί βολεύει καλύτερα αεροπορικώς.

Προς το παρόν θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σε θέματα επικοινωνίας και μετακίνησης. Τι πάροχο ιντερνέτ να βάλω, αν συμπεριλαμβάνεται και η τηλεφωνία σταθερή και κινητή κλπ. Επίσης για τη μετακίνηση, επειδή δεν έχει μετρό, τι είναι καλύτερο, απλό ταξί ή uber? Θα επανέλθω και με άλλες ερωτήσεις μέχρι να κατέβω, τα Χριστούγεννα.

Κινητό μόνο Cosmote

Σταθερό κάθε πάροχος έχει την περιοχή του. Για τους Αγίους δεν γνωρίζω.

Ταξί δεν έχω ιδέα. Πάντως το free now είναι κανονικό taxi στις χρεώσεις.

Για φαγητό σε ενδιαφέρει;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom